ECB zet voor het eerst de geldpers aan
De Europese Centrale Bank (ECB) zet voor het eerst in zijn bestaan de geldpers aan. De ECB koopt voor 60 miljard euro obligaties met onderpand van banken op. Economen hadden deze maatregel niet voorzien.
Jean-Claude Trichet maakte deze onverwachte ECB-beslissing vanmiddag bekend. De ECB-president liet ook weten dat de centrale bank de rente met een kwart procentpunt verlaagd naar 1 procent. Verder wordt het voor banken nog makkelijker tijdelijke geld te lenen.
De maatregelen van de ECB moeten de kredietverlening tussen banken onderling en aan bedrijven en consumenten verder op gang brengen. Die stagneert door de kredietcrisis en gebrek aan vertrouwen tussen de banken. Door de renteverlaging wordt lenen voor alle partijen goedkoper. De tijdelijke kapitaalinjecties moeten banken scheutiger maken met kredieten.
De ECB gaat met het opkopen van de bankobligaties veel minder ver dan de Federale Reserve, het stelsel van Amerikaanse centrale banken. De Fed laat de geldpers op volle toeren draaien: de centrale bank wil de economie steunen door voor 225 miljard euro staatsobligaties op te kopen. Veel economen vrezen dat deze vergroting van de geldhoeveelheid zal leiden tot een hogere inflatie.
Trichet zei dat het opkopen van schuldpapier niet leidt tot een hogere inflatie. De ECB heeft als voornaamste doel het in toom houden van de inflatie. De ECB wil de inflatoire werking van de aanschaf van de obligaties tegengaan door andere bezittingen juist te verkopen.

ECB zet voor het eerst de geldpers aan (foto: DAG)
Als ze maar niet zo veel geld bij gaan maken dat de waarde merkbaar daalt
Volgend jaar kunnen we Euro's stoken
Er zijn 10 appels te verdelen (productie) en er is 20 cent aan geld. Logischerwijs kost een appel dan 2 cent
Tweede scenario zijn er nog steeds 10 appels maar is er 40 cent aan geld. Dan zal een appel 4 cent kosten.
Verder is het natuurlijk gewoon diefstal / extra belasting om alsmaar geld te pompen in die banken, zal altijd verdampen.
Geef mij maar direct een hypotheek van 1% rente zou ik zeggen !
* only dead fish go with the flow.
Gewoonik
Call opties US-Dollars zijn in ieder geval een goede belegging. Uiterlijk 1 julie doet de Euro $1,18 tegen $1,32 nu.
Dat die parasiteert op de samenleving in zijn geheel, moet natuurlijk verzwegen worden.
Op woensdag 29 april 2015 16:30 schreef seto het volgende:
als je niet #teamhenk bent ben je gewoon een *weggeFopt*homo
*** Wiskunde Meisjes Blog *** CFR.org *** NRC.nl ***
Slouches towards Bethlehem to be born?
De ECB heeft dus altijd genoeg gehad aan zijn reserves om de tegenvallers op te vangen.
ECB zijn reserves zijn op. Ondanks dat deze 60 miljard volgens het ECB geen invloed heeft, het mag het dus duidelijk zijn dat we de komende jaren een hoge inflatie tegemoet zien.
Net zoals dat Amerika de das om gedaan heeft.
Verder heb je het natuurlijk gewoon falikant mis.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken