Islamitische school stapt naar rechter voor lesruimte in Gouda
Het schoolbestuur achter een nieuwe islamitische middelbare school in Gouda heeft woensdag bij de rechtbank in Den Haag geëist dat het al vanaf 19 augustus over een onderkomen kan beschikken. Stichting De Ozonlaag, die de school onder de naam Novum Saeculum Lyceum wil openen, heeft het oog laten vallen op een leegstaand pand aan de Aakwerf in Gouda. Daar zat tot voor kort de Internationale Schakelklas.
Vijftig aanmeldingen, nog geen gebouw
Volgens De Ozonlaag is er in Gouda veel belangstelling voor voortgezet onderwijs op islamitische grondslag. Schoolbestuurder Soner Atasoy zei tijdens de zitting dat er zich al ouders van vijftig leerlingen hebben gemeld, terwijl de school nog geen gebouw heeft. Volgens hem is het mogelijk om het pand aan de Aakwerf op korte termijn geschikt te maken voor lessen. "Waar een wil is, is een weg", aldus Atasoy tijdens het kort geding.
Gemeente Gouda: pand niet geschikt
De gemeente Gouda ziet op dit moment geen mogelijkheid om leerlingen in het gebouw aan de Aakwerf onder te brengen. Een onderwijsambtenaar van de gemeente zei tegen de rechter dat er op dit moment geen gezond en veilig leerklimaat geboden kan worden in het pand. Daarmee staat de gemeente lijnrecht tegenover het schoolbestuur, dat juist op korte termijn wil starten.
Alternatief pand bleek gesloopt
De Ozonlaag noemde tijdens de zitting nog een tweede optie: een gebouw aan de Jan Luykenstraat in Gouda. Tijdens het kort geding bleek echter dat dit pand al is gesloopt en dat er nu een parkje ligt. Volgens de stichting kan de gemeente op die plek op korte termijn schoolcontainers plaatsen, zodat er snel lesruimte beschikbaar komt.
Novum Saeculum Lyceum groeit landelijk
De Ozonlaag is met een islamitische middelbare school al actief in Tilburg. Het is de bedoeling dat er dit schooljaar ook in Breda en Almere twee nieuwe vestigingen van Novum Saeculum Lyceum van start gaan. De uitkomst van het kort geding in Gouda moet uitwijzen of ook daar op korte termijn een locatie beschikbaar komt voor de nieuwe islamitische middelbare school.

Islamitisch middelbaar onderwijs (@Gemini-AI-impressie)
Christelijke scholen vind ik idemdito..
Die haatprekerij hoeven we hier niet in Nederland.
Sowieso religie en opleidingen gescheiden houden!
Een plek zal uiteindelijk wel gevonden worden in Gouda. En laat de bekende hatertjes maar lekker janken.
' Hogere gemiddelden: Uit landelijke doorlichtingen van RTL Nieuws en de Onderwijsinspectie blijkt vaker dat islamitische basisscholen het, gecorrigeerd voor de leeromgeving, bovengemiddeld goed doen op de eindtoetsen. Bekende voorbeelden van sterk presterende islamitische scholen zijn Al Qalam in Gouda en El Habib in Maastricht.'
foto
Wat zijn algemeen bijzondere scholen?
Tot zover het 'wat is religieus onderwijs toch goooeeed' gezwam. foto
Dus die school leidt op tot straatterroristen
<nee>
[ Bericht gewijzigd door Jippie op donderdag 13 augustus 2026 @ 19:28 ]
[ Bericht gewijzigd door Jippie op donderdag 13 augustus 2026 @ 19:30 ]
Dat is 1 op 3. Vertel je er dat ook even bij? 1 op de 3 islamitische scholen fraudeert.
foto
A ja:
Niets om trots op te zijn, dus. Tenzij je de helft van de betekenissen achterwege laat dan lijkt het nog iets. Maar nee, helaas pindakaas. Deze segregatiehutten hebben we helemaal niets aan.
En dat geeft enorme problemen voor de christelijke, joodse en islamitische scholen en universiteiten en natuurlijk seminaries waar men priesters opleidt.
Het is onmogelijk om een islamitische school tegen te houden, of hun subsidies in te trekken/weigeren, zonder de grondwet te overtreden.
Wat is de oplossing? Tegen iedereen zeggen, u moet dit geloven (dus ook atheïsten) of u moet atheïst worden? Dat is namelijk het gevolg van het verwijderen van het recht op religie in de grondwet. De wet gaat dan bepalen wat men MOET geloven.
En willen gelovige of atheïsten dat?
Misschien is het beter om deze school en andere scholen wel toe te staan en deze constant controleren of ze dezelfde wet, die ons het recht geeft om onze kinderen een scholing te geven die past bij de religie van de ouders/opvoeders (of gebrek daarvan), rigoureus bij elke school controleren en gelijk ingrijpen bij een overtreding.
Opzouten met dat bijzonder onderwijs zou ik zeggen.
En het basisonderwijs opschroeven tot het niveau van Finland.
[ Bericht gewijzigd door Jippie op donderdag 13 augustus 2026 @ 19:31 ]
En dat kan jij natuurlijk onderbouwen zodat wij weten dat <Knip>
[ Bericht gewijzigd door Jippie op donderdag 13 augustus 2026 @ 19:31 ]
Iedereen weet wat dat betekent. Lagere scores worden omhoog gepoetst
Mooi hoe rechts meteen gaat steigeren.
Daar zit niks positiefs tussen, echt niks.
En heel Nederland ervaart hetzelfde
Duidelijk weer. <nee>
[ Bericht gewijzigd door Jippie op donderdag 13 augustus 2026 @ 19:34 ]
'Spreken ze ook fatsoenlijk Nederlands?'
'Nee maar dat doet de omgeving ook niet.'
foto foto foto
Oké, 50 aanmeldingen. Waar is de rest van die "veel belangstelling"? Of zijn ze zoals gewoonlijk weer aan het overdrijven? Want dat is waar ze goed in zijn.
Gaan ze lekker in de natuur zitten. Nu is de temperatuur nog goed. Tegen de tijd dat het koud begint te worden zal er vast wel ergens een kamer of 2 vrij zijn voor die 50 aanmeldingen.
Waarom moet de gemeente dat regelen? Stuur die kinderen gewoon een jaartje naar een andere school. Leren ze misschien een beetje integreren (want van uit huis krijgen ze hun eigen cultuur en taal mee dus weer een generatie val "wollah vrind ik zweer" met kort lontje)
Je kan niet er niet vroeg genoeg bij zijn om kinderen je eigen cultuur, normen en waarden op te dragen zodat die later botsen met de cultuur, normen en waarden van het land waar je in woont. foto
[ Bericht gewijzigd door Ricje op donderdag 13 augustus 2026 @ 12:00 ]
Nooit van deze scholen gehoord maar dit zal ongetwijfeld een soort van fraude zijn of een dekmantel voor het een of ander. In de stad waar ik woon brengt dat volk niets voort. Volstrekt uitgesloten dat er normaal functionerende scholen mee gevuld zijn.
[ Bericht gewijzigd door Stephan5 op vrijdag 14 augustus 2026 @ 11:13 ]
[ Bericht gewijzigd door Jippie op donderdag 13 augustus 2026 @ 19:37 ]
Het steunen van dit soort zaken die Nederland actief ondermijnen is ook een stukje werkgelegenheid creëren. In een functionele maatschappij zou iemand met een achtergrond kunstgeschiedenis in een fabriek staan, niet in een positie waar ze jou en mijn geld uitgeven om onze buurten onveiliger, onleefbaarder en on-Nederlandser te maken.
[ Bericht gewijzigd door Jippie op donderdag 13 augustus 2026 @ 19:38 ]
Slecht onderwijs gehad denk.
Als je dit niet kan verbieden vanwege het wetboek dan moet het wetboek maar eens geupdate worden. Je wordt toch doodziek van deze onzin!!
Voor mij een groot compliment als ik zie wie het zegt.
Sekte-idioten! foto
foto
Dat betekend dat je het met korreltje zout kan nemen, gezien er vaak bijzonder gecorrigeerd word voor dit soort dingen, om toch tot mooi cijfertje te komen
Iedereen met een paar ogen in zijn kop en een paar jaar levenservaring kan zien hoe alles verandert.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken