Nieuws
Aangifte vanwege 'God bestaat niet'

Volgens de anti-vloekbond heeft men de directie van de RVU voor het begin van de uitzendingen al een brief gestuurd, waarin bezwaar werd gemaakt tegen de diverse filmpjes waarmee de gesprekken met deskundigen worden afgewisseld. Hierin wordt onder andere Jezus afgebeeld als een hond. De Bond tegen het vloeken zegt dat de omroep de brief nooit beantwoord heeft.
Met de aangifte hoopt men een rechterlijke uitspraak over godslastering te kunnen krijgen.
De Bond tegen het vloeken is niet de enige die zich stoort aan het programma van Paul Jan van de Wint en Rob Muntz. Eerder stelde de SGP en de ChristenUnie al Kamervragen over 'God bestaat niet' en eiste dat het van de buis gehaald werd. Ook het bestuur van de Sint-Nicolaaskerk in Amsterdam, waar de gesprekken met deskundigen werden opgenomen was boos op de programmamakers. Het voelde zich achteraf belazerd en spande een kort geding aan om uitzending te voorkomen. De rechter oordeelde echter dat het programma gewoon uitgezonden mocht worden, als er maar bij werd vermeld dat de kerk er niet achterstaat. Van de zesdelige serie zijn inmiddels drie afleveringen uitgezonden.



Drie van de foto's die op de site van het duo zijn te vinden.
-
Zie ook: Muntz terug op tv als 'godslasteraar'
Soap gaat door, kijken wat de rechterlijke macht hierover gaat zeggen
Wat een onzin, daar wil ik mn belastingscentjes niet aan spenderen.
Ach als die programma makers zoiets nodig hebben om bekend(er) te worden .............................................
PS. Evolutie theorie is ook niet bewezen is trouwens ook een soort van geloof foto
foto
En wat het het nut van het programma is, maakt mij niet veel uit, er zijn legio programma's waar ik het nut niet van inzie, en me zelfs aan kan ergeren. Ik zet dan gewoon de tv uit, hoef ik het niet te zien ook.
En nu laat opeens de christelijke achterban van fok zich horen en veroordeelt de boel...
Als je een echte gelovige bent vergeef je het hen, zo staat het ook in de bijbel foto
And it is impossible to live wisely and well and justly without living a pleasant life.
Ze zeggen wel eens dat aan de status van een land kan je zoen hoeveel nutteloze stichtingen het heeft, nou het gaat verdomde goed met NL....
Verschrikkelijke bond, ik bedoel we hebben een "intergratie" probleem, "een tolerantie probleem", mensen van alle nationaliteiten voelen zich niet op hun gemak, homo's ook al niet meer, europa gaat slecht, zinloos geweld neemt toe... en waar maken we ons zorgen over? VLOEKEN!
zucht, pathetic... ik word liever van top tot teen uitgescholden en beledigd dan dat ze me in elkaar trappen omdat ik anders ben...
Mocht de rechter besluiten om dit programma van de TV te halen, stel ik voor om een tegenactie te beginnen om alle programma's over geloof van de buis te trekken. Gelijkheidsbeginsel lijkt mij een sterk argument. Ik als atheïst voel mij diep beledigd door alle programma's die claimen dat er een god is en dat ik er goed naar moet luisteren. Nou, als ik heel goed luister hoor ik nada!
Daarnaast wil ik ook een verbod op alle vormen van uiting van religie, van moskeeën tot keppeltjes, van visjes op je auto tot dat jezusbeeldje in m'n oude basisschool!
SpankmasterC: SocialDisorder is de Julius Caesar onder de gamers
Sigmund666: U bent synoniem voor: AWESOME!
echt waar ik kan niks anders zeggen dat gelovigen zo als deze echt ontzettend bekrompen zijn.
bagger lui
en het feit dat je de evolutietheorie erbij haalt en het ook een soort geloof noemt, tja, wat moet je daar nog mee anno 2005??
Uhm, scheiding tussen Kerk en Staat?
Ik geloof ook niet in God, en dat mag toch best gezegd worden?
Het is van een kleinheid.
that thy brain must know
De suggestie dat het bovenstaande programma van de buis moet is trouwens achterlijk.
als dat programma van de buis gehaalt wordt moeten ze ook al die pro god programma's schrappen
Next race: See you 12 march 2006 Gulf Air Bahrain Grand Prix, Manama
AFC Ajax 4 ever
Net als Submission vooral bedoeld om te shockeren, lijkt het wel.
En ik ben niet eens gelovig
Christenen zijn in mijn ogen ook racistisch bezig..!
Bij dit plaatje denk ik:
Who let the dogs out? Woef, woef woef
Humanitas est in bestias bonitas.
I am the hole I can't get out of.
Die kerkdiensten op de zondagochtend mogen dan wat mij betreft ook verbannen worden
maar het percentage zal wel even hoog liggen denk ik, de meeste vinden het krankzinnig dat gejank en een paar staan achter die christenhonden....
dus hou jezelf niet zo voor de gek bitte, thnx foto
De theorie is hoe de zwaartekracht precies werkt foto
De link tussen het begin van het 'bestaan' volgens Darwin en het huidige is er nog steeds niet. Daarom spreek ik ook over geloven foto ik weet wat theorie is, wat ik bedoel is dat de theorie niet bewezen is maar wel veel mensen er in geloven (geloven is ergens van overtuigd zijn dat het bestaat maar het is (nog) niet (wetenschappelijk) bewezen)
Overigens is de Bond tegen het Vloeken net zo onnozel als bijvoorbeeld de Bond tegen het Bidden. Of de Vereniging tegen Zinloos geweld. Het irriteert de tegenstanders alleen maar mateloos.
Heb het er niet over dat het er veel zijn, het is makkelijk om het te maken zeker anno 2005 omdat velen hier graag religie onderuit gehaald zien worden.
Ps er zijn verschillende gradaties van geloven, zo lees ik over refo's , gelijk alle gelovigen worden over 1 kam geschoren, dat is wat ik nog het meest jammerlijke vind, aangezien ik refo's doen en laten ook absurd vind.
Alleen het ongelijk van wetenschappelijke theorieën zijn te bewijzen. En hoe langer een theorie niet weerlegd is, hoe aannemelijker de theorie is (kort door de bocht gezegd).
Met een mooi woord: falsifieerbaarheid.
Ga anders als een 'echte' christen naar de kerk om voor onze ziel te bidden of zo. foto
http://www.last.fm/user/OFfSprngr
.
.
theorie is een theorie totdat het tegen deel bewezen is of de theorie juist bewezen is.
en daar uit volgend. Velen nemen de Evolutie theorie voor 100% voor waar aan en vinden het ook al bewezen (als ik zo door de jaren heen naar reacties luister) en geven af op gelovigen omdat ze in iets geloven dat niet bewezen is, terwijl ze het zelf ook doen.
R.I.P Jolanda my big sister 09-09-1969 - 13-05-2005
Dat zal niet gebeuren omdat dergelijke uitspraken onder de uiting van Godsdienstvrijheid vallen. Daar de wet op loslaten zal reacties van de andere kant oproepen.
Ga ik de EO aanklagen voor het maken van religieuze programma's; dat stuit tegen een atheistische borst.
kom kom. foto
Opdoeken die handel en snel een beetje, van beledigen is nog nooit iemand wijzer geworden... foto
Gelovige mogen minderwaardig naar de niet gelovige kijken! heb weinig rechtzaken over zulke gevallen gezien.... Vind het trouwens wel een goed programma. Heb de eerste aflevering gezien, het is niet meer dan een gedachtegang van iemand wat tegen de bijbel is, maar wel over het leven. best leerzaam eigenlijks.
Die stukjes film er tussen door is gewoon leuk amusement. Als ze zich daar aan storen, dan zal the HOLY GRAIL van monty python ook niet meer mogen... lijkt mij.
Anders, als je met 'n gebroken been in 't ziekenhuis zou belanden, hoe zou je dan denken als men direct zei: 'sta op en loop'
Zo bang om de macht over de laatste paar streng gelovigen te verliezen. foto
Of het in dit geval slim is, is een tweede foto
Ik denk dat het tijd wordt dat 'atheisten' minder hypocriet worden. Als ze zeggen dat geloof een persoonlijke zaak is, dan moeten alle gelovigen ook niet op een grote hoop gegooid worden, zoals in dit programma.
foto
als ik elk rap"liedje" een kans moest geven was ik aan het eind van dit millennium nog bezig met het tempo waarin die kotshoop uitgebraakt wordt.
👾
Programma gooit alles op 1 hoop, maar hoe moet het anders....telkens gericht noemen. Persoonlijk vind ik een geloof een heel goed iets. Maar ook weer niet(zie de oorlogen en de mensen die het misbruiken). Ben zelf niet echt gelovig in de grote geloven, maar geloof graag dat het het leven veel makkelijker maakt....
dit is gewoon een counter op de film submission
en moet je zien hoe de christenen nu ook lopen te schreeuwen hoe erg het is
we hebben nu alleen nog een christenextremist nodig om de moord te plegen , en je kan een war against christian terror beginnen
Yeah right.
Laat die mensen gewoon.
Dit programma is nutteloos en stookt alleen maar mensen op.
Waarschijnlijk geld dat ook voor submission, weet ik niet heb beide programma's niet gezien, geen behoefte aan namelijk
Ok, als je geneigd bent alles te rationaliseren kun je het inderdaad hartgrondig eens zijn met wat er door de heren op de buis verkondigd wordt. Maar het geloof in de ratio is ook een vorm van religie, dus kan je beter de hand in eigen boezem steken. Ik vind namelijk dat je heel wat mist, als je aan het leven geen mystieke dimensie toekent.
De conclusie hiervan is dus dat het programma goedkope (die filmpjes foto )middelen gebruikt om hun boodschap te uiten, namelijk dat ratio beter is dan geloof.
Verlos u uit de klauwen van de mefistofelische purteinse bevelhebbers der Nederlandse kerken en bekeert u tot het Muntzisme!
De profeet Rob Muntz is vredelievend, dat kunnen we van onze God Jahweh niet zeggen.
In diens bestseller "De Bijbel" staat namelijk dat gehandicapten minderwaardig zijn, actieve homo's gestenigd moeten worden, dat vrouwen minder waard zijn (ze worden immers zwaarder gestraft), dat mensen die hem niet aanbidden dood moeten, dat mensen hun hoofd niet kaal mogen scheren (gabber/ Lonsdalejongeren-discriminatie) en dat mensen die "hoereren" dood moeten. Nou, dan kan breezah-Nederland alvast contact op nemen met de begrafenisondernemer!
Kies niet voor de haat maar voor de gelijkwaardigheid.
AMEN foto
Helemaal mee eens
Bah....Badman
Maargoed, Ik heb zelden meer kunnen instemmen met de teneur (terreur) van een programma zoals de laatste aflevering van GOD BESTAAT NIET met de keurige heer Crombag die exact wist te verwoorden waarom ik ook alweer een pleurishekel aan religie heb.
En voor alle non-believers: GOD heeft t vast zo gewild dat Robbie wederom een narcistisch programma op de buis heeft op nachtelijke prime time uren.
God is just a flurry of electrical activity in the brain's temporal lobes...so one could say that God therefore exists.
Ik vind het een erg interessant programma, eindelijk wordt er over deze dingen eens duidelijk gesproken door mensen waar ik het helemaal mee eens ben.
En het is totaal NIET godslasterend, dat is waanzin. De gesprekken zelf kun je sowieso onmogelijk iets tegen hebben, en die paar sketches tussendoor, ach... Dat is toch humor om de boel een beetje op te spicen?
Al die crap die gelovigen tentoon mogen spreiden, is dat niet atheïstenlasterend dan?
Met dat laatste ben ik het dan ook zeer eens, want er staat geschreven:
'..al bezat ik alle kennis en had ik het geloof dat bergen kan verplaatsen - had ik de liefde niet, ik zou niets zijn..' (uit de brief van de apostel paulus aan de mensen in Korinthe)
En die God JHWH waar je het over hebt, schept mensen naar Zijn beeld. Zijn er dan minderwaardige mensen?? Niet dus. Lees dingen eens in de context waarin ze geschreven zijn, het zal je helpen.
wat heeft die nou te maken met het programma 'God bestaat niet' ?
ik weet dat Bond tegen het vloeken een christelijke organisatie is, maar ze krijgen geld om tegen vloeken te zijn, niet tegen dit.
Evolutie is niet het overgaan van het ene soort in het andere, het is de continue aanpassing van organismen aan de leefomgeving. Wij als mens hebben de natuur in soorten ingedeeld. Het is OF wel een soort, OF niet.. Daarom worden er ook nauwelijks tussenvormen gevonden, omdat de minieme verschillen over de loop van tijden steeds groter worden, en uiteindelijk zullen ze andere soorten worden. Deze veranderingen hoeven niet in fossielen op te duiken.
Ik begn zo langzamerhand ok te balen van mensen die denken dat de evolutietheorie ook iets zegt over het ontstaan van het leven.. Dat is niet zo.. Dat is het terrein van de chemie/biochemie
Twitch.tv/bensel15
Alleen dat is al genoeg om er niet in te geloven, dat zeggen andere religie's namelijk ook dus, wie heeft het dan bij het rechte eind?!?!
En dan moet ik aan die papagaai denken foto
"wordt geen naprater" :')
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken