Veel van de voedselhulp die bedoeld is voor de Somalische bevolking komt in handen van corrupte handelaren, radicale islamitische opstandelingen. Dat heeft de New York Times gisteren gemeld. De krant legde de hand op een rapport van de VN-Veiligheidsraad dat nog niet openbaar is gemaakt.
Volgens een bron bij de VN verdwijnt voedsel dat door het Wereldvoedselprogramma van de VN wordt geleverd richting kartels die het voedsel illegaal verkopen. In het rapport wordt VN-chef Ban Ki-moon geadviseerd een onafhankelijk onderzoek in te stellen naar de handel en wandel van het Wereldvoedselprogramma in Somalië. In het rapport staat bovendien dat de plaatselijke Somalische autoriteiten samenwerken met piraten.
De regering van Somalië bereidt, met Amerikaanse militaire hulp, een militair offensief voor om een aan Al-Qaida gelieerde islamitische opstandelingengroep aan te pakken en Mogadishu, de wetteloze hoofdstad van het land, te heroveren. De Somalische veiligheidstroepen blijven echter 'ineffectief, ongeorganiseerd en corrupt', en dit zal er volgens het artikel in de New York Times toe leiden dat het een moeizame strijd gaat worden.

quote:Het is niet de schuld van hulpverleners dat het voedsel in handen komt van corrupte handelarenOp woensdag 10 maart 2010 @ 11:54 schreef Nottheviolin het volgende:
Kom jongens laten we nog meer geld steken in ontwikkelingshulp!![]()
quote:Nu steunen we direct de onderdrukkers van de bevolking, dat is toch ook nergens goed voor.Op woensdag 10 maart 2010 @ 11:56 schreef Case4 het volgende:
Het is niet de schuld van hulpverleners dat het voedsel in handen komt van corrupte handelaren
Zoiets moet je bestrijden, niet afkappen.
quote:Interessante fipoOp woensdag 10 maart 2010 @ 11:54 schreef Nottheviolin het volgende:
Kom jongens laten we nog meer geld steken in ontwikkelingshulp!![]()
quote:Ach het zijn zo'n schatjes daar in Somalië...Op woensdag 10 maart 2010 @ 11:56 schreef Sigmund666 het volgende:
[..]
Nee. Het moet aan ons uitgegeven worden!!!!!!
(want wij hebben die landen nooit van hun schatten beroofd)
quote:Ja, maar elke keer dat je nu alimentatie betaalt haalt de nieuwe lover van die vrouw er een boksbeugel voor en ramt je ex en het kind in het gezicht...Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:03 schreef Sigmund666 het volgende:
Alsof je een vrouw zwanger maakt en er vandoor gaat.
quote:Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:05 schreef Nottheviolin het volgende:
Tevens zouden we degenen die dit land groot gemaakt hebben een gulle en verzorgende hand moeten toesteken i.p.v. de oudjes laten creperen in een tehuis.
Stom land hier.
quote:Praat eens niet zo dom. Lees je eens in, in de geschiedenis in plaats van dom andere mensen na te praten.Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:03 schreef Sigmund666 het volgende:
[..]
Niks ruilhandel. Ik weet niet waar je het vandaan haalt, maar goed
Het waren de rijke mannetjes met wapens tegenover de primitievelingen en hun speren. Er werden hele sloten diamanten, goud en olie uit de grond geboord waar het volk niets van ziet. En toen het allemaal weg was, waren ze opeens vertrokken.
Alsof je een vrouw zwanger maakt en er vandoor gaat.
quote:Ook jij kan van het een op ander moment afhankelijk zijn van hulp.Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:05 schreef Nottheviolin het volgende:
Wij steunen de onderontwikkelden, de losers, de zwakzinnigen en de mongolen; het wordt eens tijd dat we geld en energie gaan steken in de mensen die het wel waard zijn en zorgen dat we weer een gezonde economie krijgen.
Tevens zouden we degenen die dit land groot gemaakt hebben een gulle en verzorgende hand moeten toesteken i.p.v. de oudjes laten creperen in een tehuis. Maar nee een stelletje ondervoede rijstvreters in Verweggistan vinden wij belangrijker - terwijl die hulp niet eens aankomt ook nog.
Stom land hier.
quote:Heb er vijf hier boven zitten,mag je zo meenemen.Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:04 schreef Maximus.Proximus het volgende:
[..]
Ach het zijn zo'n schatjes daar in Somalië...
quote:Haïti is een corrupt kutland. Van dat geld gaat de bevolking nog geen schijntje terugzien.Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:09 schreef mouthman het volgende:
Koren op de molen van de Haitie-haters.
quote:Als je echt wil helpen moet je dat land gewoon colonizeren. Zo alleen kan je ze als land helpen om verder te evolueren.Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:13 schreef AtheistischFundamentalist het volgende:
[..]
Haïti is een corrupt kutland. Van dat geld gaat de bevolking nog geen schijntje terugzien.
Als je écht iets wil betekenen, moet je mensen naar zo'n land toe vliegen en daar laten opbouwen.
quote:Wel eens eenzaam? Lazer toch op man ze laten ouderen gewoon de hele dag in een luier lopen of als er een bejaarde uit bed valt 's nachts laten ze die gewoon liggen (laatst gezien in een programma - was met verborgen camera opgenomen).Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:07 schreef ChristianLebaneseFront het volgende:
[..]
Een oudere Nederlander die weleens 'eenzaam' is vergelijken met een onschuldig kind dat langzaam sterft door honger en dorst.
Oke.
quote:Sad but true.Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:15 schreef RedVampire het volgende:
Als je echt wil helpen moet je dat land gewoon colonizeren. Zo alleen kan je ze als land helpen om verder te evolueren.
quote:Precies wat een Maleisische militair zei die op VN missie zat in Congo. Beide landen hebben hun onafhankelijkheid gekregen op het zelfde moment, 1960 en 1963. Maar kijk naar het verschil! In Congo is de bevolking terug gedevolueerd naar wilden maar nu met vuurwapens, Maleisie is misschien niet perfect, maar een soort van Aziatische tijgerOp woensdag 10 maart 2010 @ 12:21 schreef VivaLaHollandia het volgende:
[..]
Dat is exact waarom het westen wel geevolueerd is en dat stelletje barbaren (sorry, kan er niets anders van maken) allemaal niet.
quote:Was war dass war..we leven nu !Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:03 schreef Sigmund666 het volgende:
[..]
Niks ruilhandel. Ik weet niet waar je het vandaan haalt, maar goed
Het waren de rijke mannetjes met wapens tegenover de primitievelingen en hun speren. Er werden hele sloten diamanten, goud en olie uit de grond geboord waar het volk niets van ziet. En toen het allemaal weg was, waren ze opeens vertrokken.
Alsof je een vrouw zwanger maakt en er vandoor gaat.
quote:QFT! Eigen volk moet voorgaan, leuk en aardig dat er allerlei negertjes honger hebben omdat ze de hele dag op een dor stuk land aan hun ballen zitten te krabben en ondertussen maar even 3 kinderen erbij maken, maar dat hebben ze toch echt aan zichzelf te danken. Moet je maar iets met je omgeving doen (landbouw, veeteelt zou helpen) om zelf min of meer te kunnen overleven, of gewassen verkopen.Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:18 schreef Nottheviolin het volgende:
[..]
Wel eens eenzaam? Lazer toch op man ze laten ouderen gewoon de hele dag in een luier lopen of als er een bejaarde uit bed valt 's nachts laten ze die gewoon liggen (laatst gezien in een programma - was met verborgen camera opgenomen).
Ik vind het te gek voor woorden dat we ons eigen volk niet voorop stellen.
Ga jij maar lekker je geld uitgeven aan arme rijstvretertjes (waarvan het meeste geld naar terroristen gaat) maar dan straks niet klagen dat het hier zo'n puinhoop is geworden!
quote:Dit dus. Dan vraag je je dus af hoe dat dat komt? Het kan in elk geval niet liggen an het feit dat ze ooit een colonie waren. Congo was misschien Belgisch, maar er is ook genoeg hommelus in voormalige Britse colonies in Afrika.Op woensdag 10 maart 2010 @ 12:30 schreef tupolev141 het volgende:
[..]
Precies wat een Maleisische militair zei die op VN missie zat in Congo. Beide landen hebben hun onafhankelijkheid gekregen op het zelfde moment, 1960 en 1963. Maar kijk naar het verschil! In Congo is de bevolking terug gedevolueerd naar wilden maar nu met vuurwapens, Maleisie is misschien niet perfect, maar een soort van Aziatische tijger
quote:Alsof ik al ooit geld gaf, maar nu zeker niet.Op woensdag 10 maart 2010 @ 11:55 schreef ChristianLebaneseFront het volgende:
Onderstaande reacties;
"Ik geeft nooit meer geld!"