UEFA denkt aan wijziging strafschoppenserie
Voetbalbond UEFA overweegt de volgorde van strafschoppennemers bij penaltyseries aan te passen. Tests met een nieuw systeem worden al uitgevoerd.
In de huidige opzet nemen beide teams om de beurt een strafschop, dus eerst team A, dan B, vervolgens weer A, enzovoort. Het nieuwe plan heet ABBA. Een toss bepaalt welke ploeg de eerste strafschop neemt en vervolgens nemen beide elftallen om de beurt dus twee penalty's achter elkaar.
Het nieuwe plan is bedacht omdat het team dat nu als tweede aan de beurt is, mogelijk de hele strafschoppenserie een inhaalslag moet maken. Onderzoek heeft uitgewezen dat de ploeg die de serie begint een oneerlijk voordeel heeft en 60 procent van de penaltyreeksen wint. "De hypothese is dat de speler van team B met een grotere mentale druk te maken heeft", aldus de UEFA.
De IFAB, de spelregelcommissie van wereldvoetbalbond FIFA, heeft ermee ingestemd om het systeem te testen. Dat wordt nu gedaan op het EK Onder-17 in Kroatië en het EK voor vrouwen Onder-17 in Tsjechië, twee toernooien die deze week van start zijn gegaan.
Vind het geen slechte optie. De ploeg die mag beginnen heeft in het huidige systeem wel een psychologisch voordeel.
Dat noem ik - er van uitgaand dat ze echt een flink aantal series hebben gebruikt - een significant verschil.
Als de 1e strafschop word gemist heeft het andere team weer een voordeel.
Zie het probleem niet zo eerlijk gezegd.
4e official bij het ene doel, de scheids bij de andere.
Heb je beide een 50 % kans.
"In Napels treffen Italië en de Sovjet-Unie elkaar. Over de reguliere speeltijd en de verlenging is elk geschreven woord er één teveel. Er gebeurt namelijk heel weinig. Tegenwoordig zouden penalty's de beslissing moeten brengen. Anno 1968 niet. De regels schrijven voor dat een toss de winnaar moet aanwijzen.
In de catacomben melden de aanvoerders Giacinto Fachetti en Albert Schesternjew zich bij de Westduitse scheidsrechter Tschenscher. De Rus kiest munt. Tschenscher werpt het 10 franc-muntje uit 1916 de lucht in en vangt het op: het is kop. De Italianen dus verder. De internationale voetbalwereld schudt meewarig het hoofd. Na een slopende kwalificatie brengt een simpele toss uiteindelijk de beslissing over een finaleplaats."
http://nos.nl/artikel/309225-ek-1968-italianen-in-eigen-huis.html
Jammer dat Nederlanders hem afrekenen op de strafschoppen..
reken ik een keer iemand niet af op zijn huidskleur, is het weer niet goed
doe de volgende keer een sanity check op emoticons... dat helpt
hmmm vraag me af wat ik voor gezeik ove rme heen krijg als ik dit doe:
Keepers moeten uiteraard geblinddoekt.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken