'Buitenaards contact binnen twintig jaar'
Seth Shostak, astronoom van het SETI-instituut, is ervan overtuigd dat de mensheid binnen nu en twintig jaar signalen van buitenaardse levensvormen zullen oppikken. De wetenschapper is ervan overtuigd dat op andere planeten- in tegenstelling tot op aarde- wèl intelligent leven moet voorkomen.
De man met wiens naam je prima voorzitter zou kunnen zijn van een intergalactische handelsfederatie, komt tot deze conclusie op basis van de snelheid waarmee de huidige technologie zich ontwikkelt. Met betere apparatuur en snellere computers is het mogelijk om veel sneller de radioactiviteit rondom diverse sterren te scannen en analyseren. Sinds de start van het SETI-project zijn ettelijke duizenden sterren beluisterd, maar tot nu toe heeft dat niets opgeleverd. In de nabije toekomst moet het mogelijk zijn om in kortere tijd miljoenen sterren te onderzoeken. Seth van SETI heeft goede hoop dat daar wat leuks tussen zou moeten zitten. En - wie weet- kunnen we dus binnen twintig jaar buitenaardse versies bekijken van irritante spelshows of een programma vergelijkbaar met lingo.
De onderzoeker heeft trouwens niet de illusie dat we ook daadwerkelijk een goed gesprek kunnen voeren met groene mannetjes. Hij vermoedt namelijk dat de dichtstbijzijnde ster met een planeet waarop intelligent leven te vinden zou zijn, zich al snel op ettelijke honderden lichtjaren bij ons vandaan bevindt. In een gunstig geval zou je zo om de vierhonderd jaar elkaar een whatsappje kunnen sturen. Veel te lang natuurlijk voor een beetje normale communicatie.
SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) is een grootschalig onderzoek naar buitenaards intelligent leven. Met flinke radiotelescopen wordt de hemel afgezocht naar signalen uit de ruimte die kenmerken hebben dat ze veroorzaakt zouden kunnen zijn door een soort beschaving.
[ Bericht gewijzigd door Eyjafjallajoekull op maandag 17 maart 2014 @ 20:46 ]
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
En wat is dei stelling dan?
De herinnering zal voornamelijk bestaan uit het feit dat jij met het paardenvleesschandaal genoodzaakt was je naam te veranderen en verder vooral stoned bent.
Het heelal zo onwezenlijk groot dat je wel heel bekrompen moet zijn als je denkt dat de aarde de enige planeet is waar zich leven heeft ontwikkeld.
Dat is dan ook gelijk het probleem als je op zoek gaat naar andere levensvormen, het heelal is zo onwezelijk groot dat de kans dat je een ander tegenkomt vrij klein is.
Maar het blijft leuk om over te dromen
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
(grapje he )
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Net zo goed moeten we over 14 uur allemaal rennen voor predator achtige wezens die ons even komen hunten
Ja, het kan.
Een beetje alsof er een speld op de grond valt in een kamer zo groot als de aarde, en jij dat, als enige persoon in die kamer, hoort. Je moet maar net op de juiste plek EN op de juiste tijd ergens zijn.
[ Bericht gewijzigd door Eyjafjallajoekull op maandag 17 maart 2014 @ 20:54 ]
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Daarbij net als bij een "roadside picknick" troep achterlatend wat voor hem afval is maar voor ons niet te begrijpen hoeft te zijn.
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Er bestaat dus een kans dat er beschavingen zijn die vele malen sneller dan jet licht kunnen reizen, of kolonieschepen hebben en die perongeluk langs komen waaien
Er is een kans daarop, de kans is alleen erg klein
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Maar dan nog, misschien zijn er wel andere technieken/mogelijkheden om snel te kunnen reizen en hebben we alsnog goede/slechte kans.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Duurt veel te lang...
En het ligt eraan wat voor vorm de aliens in kwestie hebben, zijn het mooie vrouwen, ja dan gelijk, onmiddelijk.
Zien ze er uit als Jabba The Hutt, dan bedank ik voor de eer
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Ja, maar net zo goed iets anders waar we nog niet op zijn gekomen. En anders maar op de 'trage' manier.
Wij weten niks in dat opzicht en dat is niet erg.
Mensen die grappen maken over aliens zijn daarentegen wel erg eigenlijk
*The end of our elaborate plans - The end of everything that stands
*The End
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
en shit ik dacht dat ik grappig was
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Nee, maar wormholes kunnen bestaan
Althans is dat wat ik heb gelezen.
http://www.wanttoknow.nl/(...)buitenaardse-agenda/
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Dat niet ieder intelligent organisme de noodzaak voelt om vuur te maken en het wiel uit te vinden is meer een speling van de evolutie in ons nadeel...
Dat er nog andere beschavingen zijn is al een stuk minder zeker.
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
http://www.slate.com/blog(...)heir_own_babies.html
De mens heeft de drang om alle aspecten van het leven te kunnen beïnvloeden en te vergemakkelijken. Ja, vogels maken vogelhuisjes. Maar wij mensen gaan behoorlijk wat verder en bouwen niet alleen met wat de natuur ons biedt, we pakken de elementen en maken synthetisch spul dat niet zo in de natuur voorkomt. We bouwen huizen, fabriceren medicijnen, we ontwikkelen technologie... en we vinden ons te groots voor de aarde en we zijn erachter dat de lucht met reden zwart en dan weer blauw met een helle punt wordt, dus gaan we kijken hoe we de aarde verlaten en andere planeten kunnen opzoeken.
De kans dat er organismen op andere planeten zijn, mja, ze vinden hier ook wel simpel leven in permafrost e.d. en er het planten en dierenrijk bestaat uit talloze levensvormen. Maar dan verwacht je misschien een paar microben ergens te vinden. Dat zal best wat voorkomen.
Dat ze net als mensen het noodzakelijk vinden een planeet te ontgroeien en de drang hebben alles in de hand te hebben, dat lijkt me eerlijk onwaarschijnlijk. Niet dat ik het uitsluit. Hell, ik sluit een god niet eens uit (agnostisch atheïst), maar ik houd het voor logischer dat het gewoon niet zo is.
Bovendien zijn mensen ondanks slim best dom. Dus écht intelligent leven zou allang boven ons uit zijn gestegen en de technologieën die wij nog niet hebben al hebben. Enne ze hebben er al miljarden jaren de tijd voor, hè. Dus totdat wij een soort vinden die zegt: 'ja, we zijn zelf een resultaat van evolutie van 200 miljoen jaar op onze planeet en reizen zelf al 1 miljoen jaar rond door de ruimte, we zitten bij een alliance en hebben besloten dat het het beste is als we mogen nooit ingrijpen bij de ontwikkeling van jonge planeten tot het punt dat ze zelf contact zoeken buiten de grenzen van hun sterrenstelsel, dus we hebben ons dan ook nooit laten zien, maar bij dezen: hoi' ga ik gewoon niet geloven dat er echte beschavingen met vergevorderde technologieën die zich bezig houden met ruimtereizen.
Waar je beter niet met anderen over praat.
Ze willen gewoon de komende 20 jaar subsidies slurpen en mensen in de waan houden.
Straks komen ze een eencellig organisme tegen en kunnen ze zeggen: zie je nou wel, er is buitenaards leven!
Uiteindelijk gaat het om kans berekening. 400 miljard sterren x 400 miljard sterrenstelsels = wel HEEL VEEL kansen op intelligent leven. Zelfs als je rekening houdt met dingen als het pas later ontstaan van zwaardere elementen, of de (mogelijk) beperkte levensduur van intelligentie.
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
http://nl.wikipedia.org/wiki/Geschiedenis_van_de_Aarde
\[/b\]
\[b\]Op vrijdag 15 januari 2010 10:36 schreef boudemaniak het volgende:\[/b\]
Eindbaas ^O^
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Het is ronduit egoïstisch en narcistisch om te denken dat de mens de definitie is van "intelligent leven".
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Ik denk dat zelfs de intelligentie van sommige dieren ons in de toekomst nog zal verbazen. Dat er buiten onze planeet nog ergens (intelligent) leven is, is eerder aannemelijk dan onwaarschijnlijk. Het is inderdaad alleen de vraag of we bij elkaar in de buurt kunnen komen en binnen welke tijd dit gebeurt. Daarbij is het ook nog maar de vraag of wij intelligent leven als zodanig kunnen herkennen. Feit blijft dat niemand weet hoe ander "intelligent leven" communiceert. Als ik jou vraag een Huppelepuptimus aan te wijzen, weet jij dan waaraan je die herkent?
Awwwhl! get to da choppa!!!
Als intelligent leven echt zo vollop aanwezig was, dan hadden we het denk ik al moeten waarnemen. Want dan kan je er ook wel vanuit gaan dat er rassen zijn (geweest) die over het hele sterrestelsel heersen.
Maarja punt is, niemand weet eigenlijk precies hoe groot de kans op intelligent leven is. Als je kijkt naar alle omstandigheden die nodig zijn. Stel dat de meteoriet die de dino's liet uitsterven er nooit was geweest, dan waren wij er ook niet waarschijnlijk. En als jupiter er niet was dan werd de aarde constant gebombardeerd met stenen....
Misschien is er gemiddeld wel 1 intelligente soort per sterrenstelsel. Stel nou dat sneller dan het licht reizen gewoon onmogelijk is. Dan kan het ook zo zijn dat er misschien wel veel intelligente rassen relatief dicht bij elkaar in de buurt zitten, maar niemand heeft de mogelijkheid om naar elkaar toe te komen...
Vraag het maar aan President Obama.
Wellicht is Fase 2 van een geslaagde evolutie het kunnen beheersen van de kracht van een zonnestelsel. En fase 3 de kracht om een sterrenstelsel te kunnen beheersen etc.
Stel je wezens voor die duizenden/miljoenen jaren verder zijn in dat opzicht, magische shit.
Zelfs een soort van God is mogelijk, alles is bijna mogelijk.
Er kunnen ook meerdere dimensies zijn overigens en dat is ergens op gebaseerd, check anders eens dr. Greene op youtube.
Ik ben een rationeel en nuchter persoon en neem niet zomaar dingen aan, maar heb bovenstaande zaken altijd in mijn achterhoofd.
[ Bericht gewijzigd door Hypertext op maandag 17 maart 2014 @ 22:22 ]
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Dat wij handen hebben heeft een evolutionair voordeel en daarmee zijn onze hersenen waarschijnlijk gegroeid
Lang verhaal, maar de duim schijnt ook zeer belangrijk te zijn geweest.
Volgens die definitie, welke overigens gaat over het beschavingsniveau, is de mens nog geeneens een Type 1 civilization.
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Dat verbreedt gelijk dik zwaar.
Hoeveel moeten we nog ontdekken :d
Wie weet is de mensheid wel gewoon een experimenteel project van een hogere beschaving. En onderdeel van een hoge (ethische/technologische) beschaving zou wel eens kunnen zijn: we bemoeien ons niet met die keuterboertjes, totdat ze een zeker niveau bereikt hebben.
en naamloos sterven
niets anders dan een zucht
en een vonk is mn ziel
Jij bent degene die iets bij voorbaat uitsluit, terwijl je het wel groter ziet
In verval rakende dieren (en planten) geven namelijk methaanthiol af. Dat is een gas dat geen abiotische bron heeft. Wanneer alle dieren (zowel gewervelden als ongewervelden) heel plotseling uitsterven komt een enorme hoeveelheid van dit gas in de atmosfeer terecht. Daar blijft het slechts 350 jaar hangen, waarna het ethaan vormt.
En ethaan blijft veel langer in de atmosfeer aanwezig en kan dus zeker een potentiële biomarker zijn.
Terwijl we zelf nauwelijks een stap verder zijn. Ik zie liever dat de mensheid zichzelf biologisch perfectioneert, DNA etc..
Maar nee, we laten alles maar over aan tech en onze hersenen tot moes laten worden
Ten eerste is het op korte termijn voor de meesten nadelig en op lange termijn ook voor de elite.
Robots mogen ondersteunen, maar niet vervangen in de meeste gevallen vind ik. Maar ja, het is het geld, dat maakt de grote onzin mogelijk.
Wij gaan het niet meemaken denk overigens, niet echt in ieder geval.
Ergens in de Bijbel wordt verteld dat "God" ons verlaten heeft. Misschien zijn wij inmiddels al opgegeven. Een mislukt experiment. Wie zal het zeggen?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken