'Ik wist niet dat het dodenherdenking was'
De man die de dodenherdenking op de Dam in Amsterdam met een schreeuw verstoorde, wist niet waarom al die mensen daar stonden. "Ik denk niet dat ik me realiseerde dat het dodenherdenking was", zegt hij maandag in het AD.
"Ik ging van de ene naar de andere kroeg en ik vond dat die mensen daar maar stonden te suffen", stelt hij verder. Het AD sprak de man zaterdag op zijn vaste stek, een bankje aan het Spui in Amsterdam. Hij werd donderdag vrijgelaten omdat het hof geen bewijs zag dat hij de koninklijke familie al dan niet bewust in gevaar had gebracht.
De man, die zichzelf Adam noemt, houdt volgens de krant de vreemdste verhandelingen over ripdeals en filosofische bespiegelingen over het leven, maar heeft ook zijn heldere momenten. Inmiddels heeft hij niet meer het uiterlijk van een orthodoxe jood. Zijn baard is eraf en zijn haar is gemillimeterd.
Na zijn schreeuw begon een meisje te gillen, liet iemand een koffer vallen en waarschuwde een ander voor een 'bom'. Daarop ontstond een gedrang, waarbij tientallen gewonden vielen. Om hem langer in voorarrest te kunnen houden, werd Adam beschuldigd van het in gevaar brengen van koningin Beatrix.
Spijt heeft Adam niet. Op de beelden is volgens hem duidelijk te zien dat de mensen niet na zijn schreeuw, maar de gil van het meisje in paniek raken. Wel betreurt hij 'wat die mensen op de Dam elkaar hebben aangedaan'.
De barkeeper van café Luxembourg, vlakbij zijn bankje, is het volgens de krant met hem eens. "Ze moeten hem lekker met rust laten."
Drank maakt meer goed, dan liefde stuk kan maken
smoking is my choice, so F**k Off
ik zag, ik nam, ik kwam en ik ging weer
en dan deze,
"Wel betreurt hij 'wat die mensen op de Dam elkaar hebben aangedaan'.
Ja hufter als jij je bek niet had opgedaan dan was dit ook niet gebeurt en had dat meisje ook niet hoeven te gillen omdat ze zich rot is geschrokken van jouw schreeuwmuil !
En wat ik al verwacht.... deze man krijgt ook geen straf opgelegd en loopt gewoon weer vrij rond door de stad te hobbelen terwijl er door zijn schuld een dodenherdenking werd verstoord waarbij ook letsel is gevallen omdat meneer het niet doorhad dat het dodenherdenking was en tijdens stilte uit respect zijn muil maar moest open trekken tussen de menigte.
en dan deze,
"Hij werd donderdag vrijgelaten omdat het hof geen bewijs zag dat hij de koninklijke familie al dan niet bewust in gevaar had gebracht.
Nee het zal wel ! wat heeft die dan gedaan of telt het plubliek niet mee dat erbij was waar botbreuken door zijn toedoen zijn onstaan uit paniek omdat meneer zo achtelijk zijn muil moest opentrekken en dan vervolgens een meisje de schuld geven dat daarna gilde omdat ze schrok van zijn schreeuwbek.
Wat een rechtspraak hebben we in Nederland !
Enkeltje pieterbaancentrum ermee in Den Haag en nooit meer loslaten zulke randdebielen !
[ Bericht gewijzigd door edje5555 op maandag 14 juni 2010 @ 08:25 ]
Hoe dan ook is de hele menigte die in paniek raakte verantwoordelijk.
vanwege de paniekerige reactie van een malloot die BOM scheeuwde waardoor de menigde zich ging verschruiven... niet door deze zatlap die wat voor zich uit scheeuwde.
het is wettelijk niet verboden geluid te produceren vanuit je keel tijdens de dodenherdenking...
een valse bommelding maken is tevens wel bij wet verboden.
Denk ook niet dat ze deze man wettelijk iets kunnen maken eigenlijk.
of is iedereen nu zo dom in Nederland ??
zoiets heet openbare orde verstoring dat hadden ze op zijn minst moeten geven ! en zelfs dat wordt niet gedaan door het Hof !
Nederland is echt een compleet Debiel land geworden ...
Ik heb het vermoeden dat minstens dit artikel ten laste gelegd gaat worden:
Art. 142 wetboek van strafrecht.
1. Hij die opzettelijk door valse alarmkreten of signalen de rust verstoort, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar of geldboete van de vierde categorie.
Verder vind ik dat Jolande de Graaf wel bij het AD past.
Ze hebben hem donderdag pas vrijgelaten!
in de tijd dat hij een cel bewoonde zouden er 30 fietsendieven een dag opgesloten kunnen zitten..
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Waarom is die eigenlijk niet opgepakt. Daardoor is de echte paniek ontstaan.
Hij heeft gewoon gelijk die mensen daar gingen als kippen zonder koppen rennen als gekken.
TV moment van het jaar!
"Damschreeuwer" zal voor eeuwig de boeken ingaan en wie weet waar we deze uitdrukking nog meer zullen gaan toepassen.
waarschijnlijk roepen dan heel wat meer mensen "Bom!"
Op 16-04-2007 22:29 schreef Noodly het volgende:
ik wilde even zeggen dat ik die nickname altijd zo leuk vind :@ _O_
+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=
- - - - war is peace - - - - freedom is slavery - - - - ignorance is strength - - - -
+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=
- - - - war is peace - - - - freedom is slavery - - - - ignorance is strength - - - -
Hij schreeuwde , god god wat erg zeg.
een paar jaar geleden was er geen fikker gebeurt maar dankzij de bangmaak campagne van de overheid is iedereen een angsthaas opeens. Die kerel heeft wettelijk niks fout gedaan , schreeuwen mag volgens mij nog steeds en die stilte op dodenherdenking is ook geen verplichting.
Iedereen reageerde gigantisch overdreven , het publiek op de dam en het OM na zijn aanhouding.
wat hij zei, geloof ik hem helemaal niet!
hij probeert gewoon zijn straf te onlopen... jajajaja...
Beetje vergezocht, vind je ook niet?
Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
Als ik het was geweest zou me ook niet schuldig voelen als iedereen als een debiel reageert.
Ik zou het lullig vinden voor die mensen maar me schuldig ? no way.
Ook maar een enkeltje tbs voor mij dan ?
En wat als het gebeurt? Wat doe je er dan aan? Je kunt nog zoveel maatregelen treffen die in de naam der veiligheid de burger zijn grondrechten ontnemen, maar al wat er nodig is is 1 zot. Of hij nou 'God is groot' roept, het uitschreeuwt, keihard 'bom, rennen!' roept of een koffertje laat vallen. Een bom is niet nodig, want het einddoel van de terrorist is dan al bereikt: de angst zit er dan immers al in, en gewonden of doden vallen dan vanzelf wel, zeker als de kudde mensen elkaar gaat lopen vertrappen om zo snel mogelijk weg te komen.
Natuurlijk zijn niet alle veiligheidsmaatregelen volkomen nutteloos, maar de schrik zit er bij ons Nederlanders er zover in dat we alles maar slikken voor zoete koek als de frases 'nationale veiligheid', 'publieke veiligheiden en dergelijke voorkomen in de beargumentatie.
En laten we vooral artikel 1 van de grondwet overtreden door te stellen dat één specifieke geloofsovertuiging of bevolkingsgroep niet langer welkom is in ons land. We zijn met ons allen natuurlijk vergeten dat ondanks de 'allah akbar' scare, ons land vooral te maken heeft met terreur uit de linkerhoek van het politieke spectrum, niet uit één of andere (bij)gelovige hoek. Er vallen misschien minder slachtoffers, maar de materiële schade is aanzienlijk. De twee politieke moorden hebben ons land op hun grondvesten doen schudden, maar wat mensen blijkbaar vergeten zijn is dat één dezer twee moorden gepleegd werd door een extreem-linkse terrorist.
Edit: RADAR moet natuurlijk RARA zijn.
[ Bericht gewijzigd door pleomousie op maandag 14 juni 2010 @ 10:46 ]
Ruim 70 jaar geleden waren het de joden die het moesten ontgelden in Duitsland. Nu zijn het de moslims die tot zondebok zijn verkozen hier in ons kikkerlandje.
Ik ben welhaast benieuwd hoe lang het duurt voordat we het op een akkoordje gooien met Frankrijk om België onder ons te verdelen.
De rhetoriek is hetzelfde, alleen verwijst het naar een andere bevolkingsgroep. En het volk kijkt apathisch toe, compleet murw van zijn eigen opgekropte haat voor het onbekende.
Het bewijs is intussen geleverd.
[ Bericht gewijzigd door pleomousie op maandag 14 juni 2010 @ 10:58 ]
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken