Hoge mate van censuur onder pers in Israël

Sima Vaknin, kolonel van het Israëlische leger (IDF) geeft zelf toe "uitzonderlijk machtig" te zijn. De censorster kan een televisiestation het zwijgen opleggen, informatiestromen blokkeren en journalisten in de gevangenis laten gooien. "Ik kan bijvoorbeeld een order uitgeven dat er geen persmateriaal meer gepubliceerd mag worden. Ik kan een uitgever of televisiestation sluiten. Ik kan bijna alles", aldus Vaknin.
Israël is ervan overtuigd dat het kleine land dat bijna altijd in conflict is met buurlanden moet kunnen beheersen wat er door de pers naar buiten wordt gebracht. Staatsveiligheid is hierbij van het grootste belang. Critici zeggen dat het gehanteerde beleid niet in een democratie thuishoort.
Volgens Israël is het uiteindelijke doel van de censuur het voorkomen van raketaanvallen door Hezbollah. De terreurorganisatie zou door het gebruiken van de media hun raketten beter kunnen richten.
Met dank aan theredplanet voor de submit.