Nieuws
School klaagt over 'traumatiserend' lied ProRail
In het zogenaamd 'Ding Ding Dinglied' wordt gezongen dat iemand die onder de spoorbomen doorloopt een bal gehakt is en dat de moeder maar vast de pan moet klaarzetten voor een steak tartaar. In een ander couplet wordt gesproken over een meisje dat verandert in een 'vieze brij, papa zet de pan maar klaar en maak een omelet'.
Directeur C. van Eckeveld heeft een klacht ingediend bij de spoorwegbeheerder. "In het lied wordt op een afschuwelijke manier over het menselijk leven gesproken. Het lespakket is een supergoed initiatief, maar dit gaan wij zeker niet aan onze leerlingen voorleggen."
ProRail lanceerde dinsdag een speciaal lespakket om leerlingen van de basisschool te wijzen op de gevaren van het spoor. Het materiaal, een cd-rom met het lied en een boekje met opdrachten, is bedoeld voor kinderen van 9 tot 12 jaar. Ruim tweeduizend scholen hebben het lespakket volgens ProRail aangevraagd.
Volgens een woordvoerder van de spoorwegbeheerder is de tekst van het lied juist speciaal geschreven voor de doelgroep. "Die houdt wel van grappige, spannende en vieze teksten. We hebben juist heel veel positieve reacties op het liedje gekregen." Op de klacht van de school volgt een reactie, maar het is voor de organisatie geen reden om de tekst aan te passen. "Het is een vrije keuze van scholen om het lespakket toe te passen of niet."
De tekst van het liedje is geschreven door presentator Bas Westerweel en cabaretier Mike Boddé.
Dat liedje foto
foto
Weten die koters dan niet dat een trein in je oog dodelijk is ?
Moet men een beetje om de hete brij heen draaien of gewoon de realiteit op een grappige manier brengen ?
En hij is echt te caberetesk....
als de bomen zakken
komt ie als een speer voorbij
heeft je zo te pakken
en dan ben je echt niet blij
want wat moeten nou je vader en je moeder en je zusje en je broertje
met een handje vol met roerei
komt ie als een speer voorbij
heeft je zo te pakken
en dan ben je echt niet blij
want wat moeten nou je vader en je moeder en je zusje en je broertje
met een handje vol met roerei
foto je kunt kinderen ook op een andere manier duidelijk maken dat je niet onder een spoorboom door moet rennen
Na dat ben ik gestopt met lezen......
Grote vertragingen komen regelmatig door dit soort ongelukken. Heel goed dus dat ze dit doen.
(En die troep tussen de rail uithalen is ook zonde van de tijd, kunnen ze beter besteden... foto )
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
RockNijntje is mn KSC-soap dochter.
Lid van de MamaSquad
Only in Kampen.
focus op de uitspraak over "menselijk leven".
stel je voor dat je je kinderen waarschuwt voor gevaren in de goddeloze wereld! en dan ook nog eens met zulk taalgebruik! kan je je kinderen niet ver genoeg vanaf houden!
zulke kinderen worden geisoleerd van de realiteit. foto
(ik heb op reformatorisch voortgezet onderwijs gezeten, omdat dat de school was die het dichtste bij was en omdat de kwaliteit goed was) maar je wordt zwaar geisoleerd en van "de wereld" weggehouden. Was ik ff blij dat ik daarna naar een openbare school ging foto
"Vieze brij, papa zet de pan maar klaar en maak een omelet" fotofoto
foto
- met vingertje zwaaien terwijl je "foei" zegt om aan te tonen dat het "gevaarlijk" is bij het spoor.
of
foto's laten zien van uit elkaar gescheurde mensen, compleet verminkt, met nog stukjes aan de trein?
nee, want gelukkig had ik nog wel redelijk veel contact met die "boze buitenwereld" na lestijden foto
klasgenoten daarentegen wel foto
de helft van die vrouwen was direct zwanger foto
of natuurlijk helemaal niet want die gingen natuurlijk in Gouda naar de Driestar (reformatorisch vervolgonderwijs.. pabo enzo). en blijven dus geisoleerd zeker tot hun 20-20e.
(ja je kunt dus best wel zeggen dat ik enigszins gefrustreerd ben na al die jaren mezelf inhouden en alles doen volgens de regeltjes daar).
Hypocriete zooi is het, niets meer en niets minder.
Anders zou het zijn geweest als bijvoorbeeld het thema van zelfmoord plegen op het spoor in het liedje zou zijn verwerkt.
Ik ken er ook wel een paar van de Driestar en die zijn foto
Leo Vroman is volgens mij openbaar en zeker niet gereformeerd.
Op deze manier het leven van een mens ridiculiseren slaat nergens op. Kinderen leren op deze manier niets over de waarde van een mensenleven. Niets goeds in ieder geval.
offtopic: tijd voor nieuw nieuws foto
En ja hoor !!!! het is zo'n zwarte kousen school
http://www.gergemkampen.nl/collectebonnen.htm
Ok, foto's etc is nogal overdreven, maar je mag best waarschuwen voor die dingen en ze niet krampachtig weghouden van enge of afschuwelijke dingen alleen omdat ze "misschien wel" getraumatiseerd raken.
Stel je voor.
nee, laat ze op hun 12e of 16e maar compleet in shock raken omdat dan ineens een wereld van ellende op hen afkomt...
komt veel vaker voor dan je in de media tegenkomt.
mijn eigen jeugd was verder prima. Er is ook nog een leefwereld buiten de school om foto (voor veel van die leerlingen van de Groen van Prinsterer eigenlijk niet, tenminste niet officieel foto).
OH? Istie dood? Nou, ik zoek wel een nieuw stoer vriendje. foto
Altijd weer dat ProRail met hun stomme lespakketten, de lutsers.
Logica met wereldvreemde mensen
Stel je voor dat je broer(tje) of zus(je) op die manier om het leven gekomen is, staan je klasgenoten er op die manier over te zingen... nee, ik had ook voor een andere tekst gekozen.
Wanneer komt er weer nieuws? foto
Dat kan ook dodelijk zijn. foto
Hoe dan ook, beetje flauw om het traumatiserend te noemen. Er werden vroeger wel meer van die liedjes gemaakt voor kinders. Gewoon geintjes etc. Je moet het wel beetje speels kunnen houden denk ik zo. Ik ben toch ook niet gelijk getraumatiseerd geraakt en daar waren, als je nu kijkt naar het softe gedoe, toch genoeg redenen voor. foto
OT: schijtzelfmoordenaars, ze beseffen niet wat ze die machinisten aandoen! foto
Kreeg honger van het leidje trouwens foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken