Faber neemt sommatie wegens 'oneerlijke concurrentie' in ontvangst
Minister Marjolein Faber bevestigt dat ze het verzoek van het satirische platform De Speld heeft ontvangen. Dit meldt politiek verslaggever Jeanneau van Beurden van Hart van Nederland op X. Volgens de verslaggever kon de asielminister er wel om lachen.
Woensdag heeft De Speld een officiële waarschuwing naar de minister gestuurd. De website beweert dat "door de satirische uitingen van minister Faber het voor het publiek totaal onduidelijk is geworden wanneer iets realiteit is en wanneer het satire betreft". Daarnaast is het omgekeerd "bij berichtgeving van De Speld voor het publiek onduidelijk geworden of de nieuwsberichten over Faber feit of fictie zijn". Volgens de redactie leidt deze situatie ertoe dat "onze werkzaamheden onmogelijk worden gemaakt".
De redactie van De Speld stelt dat Faber bij openbare optredens een button zou moeten dragen met de tekst 'Ik ben satire!' om haar bedoelingen duidelijk te maken.
Genoeg is genoeg…
— De Speld (@DeSpeld) February 12, 2025
Wij zijn genoodzaakt minister Faber te sommeren voor onrechtmatige concurrentie, aangezien ze haar positie misbruikt om satire te bedrijven. Lees hier de hele sommatie https://t.co/wydWUm9wyc pic.twitter.com/N9xKmpXJG2
Faber bevestigt de sommatie van @DeSpeld te hebben ontvangen en kan er wel om lachen. “Ik moest eerst even denken ‘De Speld?’, maar vindt ze vaak wel grappig. De brief heb ik nog niet gelezen, maar laat dat soort uitspraken aan hen.”https://t.co/FUrqff1scr
— Jeanneau van Beurden (@VanJeanneau) February 14, 2025