De Vaticaanse Congregatie voor de Geloofsleer weigert een petitie in ontvangst te nemen waarin meer dan 54.000 rooms-katholieken hun zorgen uiten over het toenemende fundamentalisme in de leiding van de Rooms-Katholieke Kerk.
In het verzoekschrift wordt er bij de paus en andere kerkleiders op aangedrongen zich geheel aan de resultaten van het Tweede Vaticaans Concilie (1962-1965) te houden.
Dat hebben de initiatiefnemers vandaag op hun website laten weten. Het initiatief ontstond, nadat paus Benedictus XVI in januari vier bisschoppen van de uiterst conservatieve priesterbroederschap Pius X weer tot de kerk had toegelaten. Pius X wijst sommige besluiten van het concilie af, zoals de erkenning van de vrijheid van godsdienst en de hervorming van de liturgie.
De initiatiefnemers zien in de houding van de congregatie, die waakt over de zuiverheid van het rooms-katholieke geloof, een bevestiging van hun angst dat delen van de kerk een enclave worden die zich van de moderne wereld afkeert.
Terwijl Benedictus in een naar eigen zeggen "daad van barmhartigheid" de priesterbroederschap tegemoetkomt, is een toenadering tot "actieve hervormingsgezinde katholieken voor deze paus kennelijk ondenkbaar". De initiatiefnemers wijzen erop dat onevenredig veel priesters, hoogleraren theologie en leden van religieuze ordes en congregaties het verzoekschrift hebben ondertekend.

quote:maar 3000?Op donderdag 23 juli 2009 @ 13:01 schreef Pakspul het volgende:
De kogel is nog niet door de kerk, was de kogel maar door de kerk.
Stuk of 3000 ofzo
quote:Heb je enig idee wat die concilie inhoudt of schreeuw je maar wat in je wanhopige zoektocht naar aandacht?Op donderdag 23 juli 2009 @ 13:15 schreef i12FOK het volgende:
Dus de eigen gelovigen vragen hun leiders zich te houden aan de gemaakte afspraken van VOOR 1965!!!! Lekker vernieuwend! Ook echt toekomstgericht! Geen wonder dat er leegloop is bij de kerk en dat andere geloven hierdoor beter voor het voetlicht komen!
quote:Vanwege zijn conservatisme is deze gristen ook gekozen he.Op donderdag 23 juli 2009 @ 13:31 schreef MicrowaveMe het volgende:
[..]
Je hebt zeker een punt. Wat ik wel even wil melden is dat de actieve theologie in de de jaren 60 over het algemeen erg vooruitstrevend was. Men probeerde zich te richten op de toekomst door ruimte te creeeren voor een ieder om vanuit de bijbel zijn of haar geloof zelf in te kunnen richten. Ook werd er over vastgeroeste thematiek en dogmatiek opnieuw gesproken en nagedacht of er wellicht ook anders tegen aan gekeken kan worden.
Dit alles is in tegenstelling met wat de paus wil.
quote:volgens mij vragen ze juist om aan de afspraken van 1965 te houden, en als je het linkje ook ff leest dat waren juist de moderne ideeen.Op donderdag 23 juli 2009 @ 13:15 schreef i12FOK het volgende:
Dus de eigen gelovigen vragen hun leiders zich te houden aan de gemaakte afspraken van VOOR 1965!!!! Lekker vernieuwend! Ook echt toekomstgericht! Geen wonder dat er leegloop is bij de kerk en dat andere geloven hierdoor beter voor het voetlicht komen!
quote:Nope, dit is hetzelfde verhaal als met die ene bisschop.Op donderdag 23 juli 2009 @ 13:49 schreef Adfundum het volgende:
Die weigering bevestigt alleen maar dat degenen die de petitie hebben ondertekent groot gelijk hebben.
quote:Wat krijgen we nu? De herder waakt over de schaapjes en de schaapjes waken over de herder?die waakt over de zuiverheid van het rooms-katholieke geloof,
quote:Die delen ze niet openlijk maar wat vond de paus ten tijde van de oorlog het maar wat mooi dat Hitler al die joden vergaste. Dat is een bekend meer nooit bevestigd feit. Ze hebben zelf na de oorlog nooit 1 kwaad woord gesproken over het vermoorden van de Joden omdat het ze, achteraf, allemaal niet verkeerd uit kwam. Openlijk kunnen ze dat natuurlijk niet zeggen maar de toenmalig paus wordt niet voor niets Hitlers Paus genoemd.Op donderdag 23 juli 2009 @ 13:52 schreef tsijben het volgende:
[..]
Net zoals het toelaten van de Holocaust-ontkennende bisschop niet betekent dat het Vaticaan die mening deelt.
quote:Yeah sureOp donderdag 23 juli 2009 @ 14:43 schreef Steffy het volgende:
Die delen ze niet openlijk maar wat vond de paus ten tijde van de oorlog het maar wat mooi dat Hitler al die joden vergaste. Dat is een bekend meer nooit bevestigd feit. Ze hebben zelf na de oorlog nooit 1 kwaad woord gesproken over het vermoorden van de Joden omdat het ze, achteraf, allemaal niet verkeerd uit kwam. Openlijk kunnen ze dat natuurlijk niet zeggen maar de toenmalig paus wordt niet voor niets Hitlers Paus genoemd.
Beesten zijn het die katholieken, schijnheilig als de pest. Gewoon verbieden dat soort racistische en radicale organistaties.
quote:Volgens mij ben je pas echt radicaal als je de Paus en zijn middeleeuwse kliekje idioten nog verdedigt.Op donderdag 23 juli 2009 @ 14:51 schreef tsijben het volgende:
[..]
Yeah sure
Een niet bevestigd feit..
Is dat het beste waar je mee kunt aankomen?
Zucht, de radicalisatie van atheïsten gaat echt te ver.
quote:"Het nastreven en/of ondersteunen van diep ingrijpende veranderingen in de samenleving, die een gevaar kunnen opleveren voor de democratische rechtsorde (doel), eventueel met het hanteren van ondemocratische methodes (middel), die afbreuk kunnen doen aan het functioneren van de democratische rechtsorde (effect)."Op donderdag 23 juli 2009 @ 15:03 schreef Vader_Aardvarken het volgende:
Volgens mij ben je pas echt radicaal als je de Paus en zijn middeleeuwse kliekje idioten nog verdedigt.
quote:Dat is nooit anders geweest...De initiatiefnemers zien in de houding van de congregatie, die waakt over de zuiverheid van het rooms-katholieke geloof, een bevestiging van hun angst dat delen van de kerk een enclave worden die zich van de moderne wereld afkeert.
quote:Theïsten kunnen hun feiten ook niet bevestigen. Zelfs jij hebt dat nog nooit gedaan.Op donderdag 23 juli 2009 @ 14:51 schreef tsijben het volgende:
[..]
Yeah sure
Een niet bevestigd feit..
Is dat het beste waar je mee kunt aankomen?
Zucht, de radicalisatie van atheïsten gaat echt te ver.
quote:Een gelovige die rept over niet bevestigde feitenOp donderdag 23 juli 2009 @ 14:51 schreef tsijben het volgende:
[..]
Yeah sure
Een niet bevestigd feit..
Is dat het beste waar je mee kunt aankomen?
Zucht, de radicalisatie van atheïsten gaat echt te ver.
quote:Daarom heet het ook geloof.Op donderdag 23 juli 2009 @ 15:28 schreef HSG het volgende:
Theïsten kunnen hun feiten ook niet bevestigen. Zelfs jij hebt dat nog nooit gedaan.
quote:Een hierarchische structuur zoals in het katholicisme is geen slecht systeem om een kerk te leiden, met de paus als baas. Anders krijg je van die toestanden zoals vroeger in het protestantisme en nu in de islam, met een heleboel verschillende groeperingen die onderling vaak ruzie maken. We zien nu hoe rommelig en chaotisch die hele islam nu is zonder een leider.Op donderdag 23 juli 2009 @ 16:50 schreef Chello200 het volgende:
Dat iemand een religie aanhangt prima. Als je wilt geloven moet je dat vooral doen maar daarbij heb je geen vaticaan voor nodig.
quote:Je kan dan wel mooi kritiek geven op die toenmalige paus tijdens WWII, maar Nederland had wel de grootste jodenenvervolging na Polen. Dus hoeveel Nederlanders hebben écht iets gedaan tegen die jodenvervolging. Niet zo heel veel denk ik. En hoewel het kritiekpunt vaak is dat de paus te weinig had gedaan ten tijde van WWII tegen de jondenvervolgin, zat hij ook niet bepaald in een makkelijke positie. Italie was namelijk een geallieerde van Duitsland.Op donderdag 23 juli 2009 @ 14:43 schreef Steffy het volgende:
[..]
Die delen ze niet openlijk maar wat vond de paus ten tijde van de oorlog het maar wat mooi dat Hitler al die joden vergaste. Dat is een bekend meer nooit bevestigd feit. Ze hebben zelf na de oorlog nooit 1 kwaad woord gesproken over het vermoorden van de Joden omdat het ze, achteraf, allemaal niet verkeerd uit kwam. Openlijk kunnen ze dat natuurlijk niet zeggen maar de toenmalig paus wordt niet voor niets Hitlers Paus genoemd.
Beesten zijn het die katholieken, schijnheilig als de pest. Gewoon verbieden dat soort racistische en radicale organistaties.