EU-parlement uit zware kritiek op Turkije
Het Europees Parlement veroordeelt nieuwe mensenrechtenschendingen en de verdere uitholling van de rechtsstaat in Turkije. Het verwerpt onder meer de arrestaties van Turkse wetenschappers, journalisten, activisten, artsen en burgers die kritiek hebben geuit op de Turkse militaire operatie in de Noord-Syrische regio Afrin.
Ankara verdedigt het offensief met een beroep op zelfverdediging en terrorismebestrijding. De parlementariërs roepen de Europese Commissie en de lidstaten op het misbruik van antiterrorismewetgeving aan te kaarten bij de Turkse regering. Ook veroordelen zij de inbeslagname van vijftig christelijke kerken, kloosters en begraafplaatsen in de Zuid-Turkse regio Mardin.
Turkije-rapporteur van het parlement Kati Piri (PvdA) is zeer bezorgd over het muilkorven van critici, de tienduizenden "onterechte" ontslagen en arrestaties sinds de verijdelde staatsgreep van 2016. De noodtoestand rechtvaardigt de repressie volgens haar "op geen enkele manier".
Vluchtelingendeal
Piri wil dat de EU zich luid en duidelijk uitspreekt over de mensenrechtenschendingen. Dat ligt echter gevoelig, mede vanwege de vluchtelingendeal die de EU met Turkije heeft gesloten en de rol die de NAVO-bondgenoot speelt bij terrorismebestrijding.
Europa had de Turken eerder visumliberalisatie in het vooruitzicht gesteld als aan alle 72 voorwaarden is voldaan. Een van die voorwaarden is aanpassing van de antiterrorismewetten. Turkije claimde deze week nu aan de voorwaarden te voldoen. EU-commissaris Frans Timmermans besprak dat deze week met de Turkse ambassadeur bij de EU.
Over de uitkomst daarvan wilde een commissiewoordvoerder geen mededelingen doen. "De volgende stap is Varna", zei hij verwijzingen naar een top op 26 maart in de Bulgaarse kustplaats. De Turkse president Erdogan, EU-president Donald Tusk en commissievoorzitter Juncker en de Bulgaarse president Borisov komen daar dan bijeen om te praten over de onderlinge relaties en de ontwikkelingen in Turkije.
EU-parlement uit zware kritiek op Turkije (Foto: ANP)
Laat Turkije letterlijk in de stront zakken. Sluit de grens met Turkije hermetisch en laat geen mens meer door. Heb je die vluchtelingen deal met die zak stront ook niet nodig.
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
De vluchtelingendeal had er ook nooit moeten komen, want die geeft turkije juist macht. De EU had haar eigen verantwoording moeten nemen, het heeft immers zelfs gesteld, mede dankzij fransje timmermans, dat de EU haar grenzen voor vluchtelingen moest openen, ondanks dat dezelfde frans timmermans 9 maanden later riep dat we een vluchtelingenprobleem hadden
En overigens hebben ze jaren hen best gedaan om Turkije maar niet tegen het hoofd te stoten. Vraag me af waarom dit de timing is om koers te veranderen.
[ Bericht gewijzigd door inmylfe op donderdag 8 februari 2018 @ 16:04 ]
Ondertussen gaan er zakken geld die kant op dus we steunen met ons belastinggeld een dictatuur.
RutteHalbe een kopje thee bij Erdogan los te peuteren.want we hebben turkije nodig en bla bla bla
Alle onderhandelingen afbreken , de grens bij turkije extra bewaken en wat er toch probeert over te steken, linea recta terug sturen.
Gauw naar dat sch........euh, Turkenland toe reizen voor het te laat is!
Fascisme en oorlogszucht wordt hier niet gewaardeerd!
- Turkije uit NATO zetten
- Turkije voorgoed lidmaatschap van de EU ontzeggen (al zullen de Turken natuurlijk uit de krochten tevoorschijn komen om te zeggen dat ze dat toch al niet wilden)
In elk geval zolang Erdogan nog aan de macht is en de Turken zich brutaal en expansief gedragen.
Overigens mag het EU-parlement ook wel even kritiek hebben op het US-led bombardement op Syrische staatstroepen. Dat is een regelrechte aanval op een soeverein land. We bombardeerden natuurlijk al jaren ISIS/Nusra-doelen in Syrië maar dit keer (misschien al eerder?) bombardeerden we dus letterlijk het regeringsleger zelf.
Feitelijk gezien zijn we hiermee in oorlog met Syrië. Lekker dan, thanks Obam... errr Trump.
Het is jammer dat ze nog niet zo ontwikkeld zijn dat ze schaamte voelen voor hun eigen gedrag. Wat voor hen nog erger is, is dat ze het ook nog niet hebben geleerd om te doen alsof. Werkelijk barbaren, die malle Turken.
[ Bericht gewijzigd door BorisDeLul op donderdag 8 februari 2018 @ 22:36 ]
Anderen haten Turkije omdat ze vroeger land wilden en het westen dat aan hen beloofde en de laatste sultan door de verloren oorlog verplicht akkoord moest gaan totdat Ataturk een staatsgreep pleegde en hen the finger gaf (de Koerden zouden Koerdistan krijgen en Armenen zouden Groot Armenië krijgen).
Ik vind Erdo ook een lul, maar ik ga niet het hele land haten. Heb daar geweldige mensen ontmoet en vele die hier zo los gaan zijn wereldvreemd als de pest dus daar let ik niet eens op. Turkije is gewoon een stressbal. Mensen hier maken zich meer zorgen om Turkse journalisten en 'coupplegers' dan onze 200 landgenoten die uit de lucht zijn geschoten. Nergens zie ik die ziedende Fok'ers als het om die mensen gaat. Maar oh, Erdogan of Turkije? Pfeeeww, dan worden ze helemaal gek.
Wat er ook gebeurt, deze mensen blijven vol haat. Toen er tientallen Turken bij terreuraanslagen werden vermoord werd er nog steeds gezegd dat het false flags zijn en dat Turken een smerig volk zijn. Maar owee als een Turk na de aanslagen in Europa ook maar iets anders zou zeggen dan "sterkte aan de nabestaanden" o.i.d. Dan waren de rapen gaar. Maar ach, Turken, kinderen in Myanmar, etc. moeten allemaal toch dood. Bloeddorstige mensen die zich voordoen als vrijdenkende, democratische mensen. Niks nieuws.
Op youtube komt ze een stuk beter voor de dag als Europarlementariër.
Terwijl Amerika met Quantanamo Bay eigenlijk hetzelfde doet, mensen opsluiten zonder enige vorm van proces.
Uit naam van terrorisme bestrijding.
Amerika is alleen zo slim om de mensen niet op hun eigen grond gevangen te houden.
Toch druist dit ook tegen dezelfde mensen rechten in die Turkije nu schendt.
Begrijp me niet verkeerd ik ben anti Erdo maar vindt het een beetje hypocriet om het één te verdedigen en het ander te veroordelen.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken