Roaming in Europa zonder extra kosten
Vakantiegangers kunnen vanaf nu naar hartenlust Snapchatten en Facebooken in het buitenland. Door nieuwe EU-regels hoeft sinds donderdag namelijk bijna geen rekening meer worden houden met extra kosten voor roaming in het buitenland. Bellen, sms'en en internetten kost daardoor aan de Spaanse Costa's, de Franse Ardèche of in de Oostenrijkse Alpen evenveel als thuis op de bank.
Door landen werd lang gesproken over het wijzigen van de regels. Het afschaffen van de roamingregels was ook een grote wens van Europese consumentenorganisaties. Wel blijven zij een vinger aan de pols houden. De vrees bestaat dat aanbieders de pakketten in eigen land duurder zullen maken om daarmee gemiste inkomsten te compenseren.
Overigens hebben providers in de onderhandelingen bepaalde bepalingen afgedwongen om misbruik te voorkomen. Dat betekent onder meer dat er grenzen kleven aan het datagebruik over de grens. Eindeloos Netflixen op een Spaans strand zou daarmee alsnog een dure aangelegenheid kunnen worden, ook voor consumenten met een abonnement zonder datalimiet.
Roaming in Europa zonder extra kosten (Foto: ANP)
https://www.kpn.com/mobie(...)and/bundellanden.htm
Edit: Hier de vodafone-link
https://www.vodafone.nl/opreisindeeu/
Er waren verborgen kosten. Die zijn er nu niet meer. Daar komen nu wellicht zichtbare kosten voor terug. Niks mis mee, zou ik zeggen.
Er geldt hier nogsteeds dat die telecom providers met elkaar aan het concurreren zijn. Als de ene de kosten omhoog gooit om "gratis roaming" te compenseren dan zal die simpelweg klanten verliezen. Tenzij alle telecom providers dat doen en dan is dat waarschijnlijk omdat ze anders niet uit de kosten komen.
Al met al zie ik geen enkele reden voor de "vrees" die hier beschreven wordt.
KPN & Vodafone doen dat ook. T-Mobile; verschilt per abbonement zie ik, daar moet je dus wel goed opletten
Het wordt pas wat wanneer ik bijvoorbeeld een Grieks abonnement neem en dat onbeperkt in Nederland mag gebruiken. Dan betaal ik de helft of zelfs minder.
Maar helaas. Ik zal moeten betalen voor de dure dwaasheden die de Nederlandse providers in het verleden hebben begaan.
Naast Schengen en de Euro.
Nu graag door naar het afschaffen van farma patenten.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken