Nieuws
Brekers stabiliteitspact mogelijk gedaagd
Eurocommissaris van Monetaire Zaken Solbes overweegt om de Europese ministers van Financiën, waaronder onze minister Zalm, voor het Europese Hof van Justitie in Luxemburg te dagen.
In november besloot de Ecofin-raad, die bestaat uit de ministers van Financiën, af te zien van het advies van de Europese Commissie en er niet over te stemmen. Eurocommissaris Pedro Solbes had geadviseerd om zowel Frankrijk als Duitsland voor miljarden euro's aan boetes op te leggen. Deze twee landen overtreden namelijk al jaren het stabiliteitspact, de Europese regels die verbieden het begrotingstekort tot meer dan drie procent van het nationaal inkomen te laten oplopen
De Nederlandse regering was in november fel tegen de zachte aanpak van overtreders van de EU-regels. Met een rechtszaak, die mogelijk jaren zou duren, zou Nederland alsnog zijn zin kunnen krijgen in de Europese ruzie.
De juridische dienst van de Europese Commissie die onder andere het stabiliteitspact moet beschermen, heeft woensdag de conclusie getrokken dat de Raad door niet over deze zaak te stemmen illegaal heeft gehandeld. De hele raad kan nu voor het Europese Hof gedaagd worden.
Omdat de zaak nogal gevoelig ligt, zal de Europese Commissie pas volgende week beslissen of ze inderdaad ook deze stap zullen nemen.
Anders kunnen we binnenkort ook wel weer gaan klagen dat we allemaal buigen voor F en D maar vergeten dat we er geen zak aan hebben gedaan. Het is al erg genoeg dat we zo met de VS handelen - laat het svp niet gebeuren in ons eigen Europa!
Zie http://frontpage.fok.nl/news.fok?id=35626
quote:
Uhm, ik wil niet veel zeggen maar als wij zo economisch doorprutsen hier in dit land gaan wij ook ver boven de 3% uitkomen en gaat domme meneer Zalm af als een gieter met zijn kneuterige belerende praatjes.
Dat is allemaal wel leuk, maar Nederland is er dus niet overheen gegaan en heeft geen regels verworpen, die trouwens alleen gelden na drie opeenvolgende jaren met een te hoog begrotingstekort. Dus het aanvallen van Zalm is niet gerechtvaardigd.
hard aan pakken de mensen die zich niet aan regels houden, zowel hier in de straat als op internationaal nivo, klaar
quote:
Dus het aanvallen van Zalm is niet gerechtvaardigd.
Het is op zijn minst wel hypocriet als je anderen de les leest en zelf ook die kant op gaat. 3 jaar opeenvolgend ofniet, wellicht eerst je eigen stoep schoonvegen voordat je klaagt over die van de buren.
D'land en Frankrijk doen het gewoon slim, die zien in dat men lichtelijk eroverheen moet gaan om uit het economische dal te kruipen, terwijl Zalm als rat in de zuinige kuil zit, klaagt tegen die anderen, en om zijn principes die ie heeft om geen vuile handen te krijgen die kuil alleen maar dieper uittrappelt waarna wij er als land niet meer uitkomen.
quote:
Haha, doen man, Zalm is mijn man, laat die grote landen met hun minachting maar eens zweten
Maar Zalm wordt ook voor het HvJ gedaagd, dat is wat minder.
quote:
dus+ als je dat 3 jaar achtereen volgens mag hebben waarom doet meneer Zalm dan zo autistisch over
Je mag dus niet 3 jaar achter elkaar 3% of meer tekort hebben. En Duitsland & Frankrijk hebben dat dus wel als ik het allemaal goed heb (3 jaar achter elkaar een tekort van 3% of hoger)
fotofoto
quote:
Het is op zijn minst wel hypocriet als je anderen de les leest en zelf ook die kant op gaat. 3 jaar opeenvolgend ofniet, wellicht eerst je eigen stoep schoonvegen voordat je klaagt over die van de buren.
D'land en Frankrijk doen het gewoon slim, die zien in dat men lichtelijk eroverheen moet gaan om uit het economische dal te kruipen, terwijl Zalm als rat in de zuinige kuil zit, klaagt tegen die anderen, en om zijn principes die ie heeft om geen vuile handen te krijgen die kuil alleen maar dieper uittrappelt waarna wij er als land niet meer uitkomen.
L*lverhaal. Duitsland en Frankrijk zitten er al jaren overheen, dat moet aangepakt worden. De regels zijn niet voor niets zo gemaakt. Ook Frankrijk en Duitsland hebben daar destijds voor getekend. Het is hypocriet om daar nu niet aan te willen geloven.
Dat Nederland de grens nadert en DUS maar eerst de eigen stoep moet vegen en dat Zalm DUS hypocriet is, slaat nergens op. Het gaat om de GRENS. Die is niet overschreden, dus is er nog niks schoon te vegen. Duidelijke zaak lijkt me.
Staat los van het feit of die hele 3% regeling verstandig is uit economisch oogpunt...
Zonder Frankrijk of Duitsland stelt Europa economisch gezien niets voor. Deze landen moesten om hun economie een beetje op peil te houden meer uitgeven dan ze hadden. Alleen, wat ik me afvraag, waar komt dat geld vandaan? Zo goed als elk land in het westen heeft een begrotingstekort en leningen lopen. Hetzelfde geld voor vele andere landen.
Misschiens dat we in Europa gewoon de discussie moeten starten of die 3% regel misschiens een 4% regel moet zijn in tijden van economische malaise en een 2% regel moet zijn als het economisch goed gaat?
quote:
Staat los van het feit of die hele 3% regeling verstandig is uit economisch oogpunt...
Dat staat er dus niet los van, is onlosmakelijk verbonden aan het hele vraagstuk en de kern van de zaak. D'land en Frankrijk weten gewoon wanneer je principes aan de kant moet schuiven om jezelf te helpen in een zieke economie.
Zodra je dat gesnapt hebt, snappen economisch herstel belangrijker is dan kille cijfertjes en principes, mag je nog eens terugkomen met jouw oordelen en principes. En zo niet, niet zeuren als je straks Koosie Werkeloosie in de WW zit...
quote:
Dat staat er dus niet los van, is onlosmakelijk verbonden aan het hele vraagstuk en de kern van de zaak. D'land en Frankrijk weten gewoon wanneer je principes aan de kant moet schuiven om jezelf te helpen in een zieke economie.
Een afspraak maak je met z'n allen, en als je er vanaf wil moet je dat eerst overleggen met z'n allen. Doordat eenzijdig te verbreken geef je alleen aan hoe arogant je bent.
Afspraken maak je om een doel te bereiken, kan je met een afspraak een doel niet meer bereiken dan kan je met z'n allen die afspraak aanpassen. de afspraak eenzijdig in de prullebak pleuren is geen oplossing.
quote:
waarom gaan al die linkse doetjes eerst zeuren dat we in NL te veel bezuinigen dit jaar en vervolgens zeuren dat frankrijk en duitsland over de 3% raken....
Als je van niks weet, schrijf dan ook niks. Het is vooral de VVD in de persoon van Zalm die hierover gevallen is. Dus waarom de linkse doetjes er weer bij worden gehaald? Zitten die woorden standaard in je clipboard? Jim kan niet zingen vanwege de linkse doetjes. Linkse doetjes oorzaak van vertragingen van treinen.
Het is inderdaad tijd om te kijken of we wel zo hard vast moeten houden aan die 3%. Het gaat namelijk hier om onze economie, en die is niet gebaat bij die 3% regel. Een klein steuntje in de rug kan veel goed doen, in plaats van de hele tijd bezuinigen bezuinigen en nog een bezuinigen. Door dit lijdt Nederland mee onder de recessie dan andere landen en heeft de Nederlander ook de somberste kijk op de toekomst mbt de economie. foto
Ten eerste heb ik niemand horen klagen over Zalm als minister tijdens Paars. Sterker nog, hij is vaak als een van de beste ministers gepresenteerd, ook door de linkerzijde van het persspectrum.
Ten tweede, dat is waar het hier om gaat, Zalm dringt erop aan dat landen zich aan gemaakte afspraken houden. Waarom bekritiseren dezelfde mensen Schröder en Chirac niet dat ze zeuren dat de VS zich niet aan de regels van de VN houdt en unilateraal Irak heeft aangevallen? Dat is net zo een geval van een land dat zich niet houdt aan regels die het zelf heeft geaccordeerd.
Ten derde: Duitsland is nota bene de bedenker van het stabiliteitspact! Destijds wilde Duitsland dat de euro een sterke munt zou worden en Frankrijk steunde ze van harte. Het pact was vooral bedoeld om landen als Spanje en Italië de les te lezen. Duitsland en Frankrijk zijn zeer hypocriet bezig en Zalm vindt dat ze zich aan de regels houden die ze zelf hebben geschapen.
quote:
Afspraken maak je om een doel te bereiken, kan je met een afspraak een doel niet meer bereiken dan kan je met z'n allen die afspraak aanpassen.
Daarin heb je helemaal gelijk, net zoals die arrogantie van die landen niet correct is. Maar jij en ik waren niet bij al die onderhandelingen die Zalm vorig jaar elke keer voerde met al die heren, dus je weet niet of men daadwerkelijk een andere afspraak heeft voorgesteld die er niet door is gekomen.
Als Zalm al niet van die 3% afwil, lijkt het me niet ondenkbaar dat ie al helemaal niets wil weten over een regelverandering. En als die er niet komt door Zalm (en niet publicitair is gemaakt) dan lijkt het me een kwestie van logica dat die grotere landen hun zin doordrijven.
Op TV zei men laatst treffend in DWHN dat Zalm vergelijkbaar is met een smurf die tegen een stel Hell's Angels gaat klagen dat die motors moeten oprotten van de stoep. Zalm moet inbinden en luisteren naar de grotere verstandige jongens, i.p.v. koppig denken dat ie de financiele wijsheid in pacht heeft.
quote:
Door Hypochonder
Als je van niks weet, schrijf dan ook niks.
Nou nou, mag het iets minder? Je hebt terecht kritiek op de infantiliteit van mad_dog, maar gaat zelf ook de mist in.
Nederland heeft een zogenaamde open economie wat kortgezegd inhoudt dat het afhankelijker is van de wereldeconomie dan van de interne markt. het gevolg is dat Nederland meer profiteert dan andere landen in goede jaren, maar tijdens recessies ook meer klappen krijgt. Ik heb niemand horen klagen eind jaren negentig toen onze groeicijfers twee maal zo hoog waren als de gemiddelde Europese groei.
Tot slot is het hele idee van Keynesiaanse uitgavenpolitiek achterhaald en is al meermalen aangetoond dat de overheid met extra uitgaven nauwelijks helpt en dat alleen structurele verbetering van het ondernemers en arbeidsklimaat de economie kan steunen. Wat jullie fijne mensen die op de pof willen leven wel eens vergeten is dat de extra uitgaven die de overheid zou besteden direct naar het buitenland vloeien, onder andere vanwege de tegenwoordige aanbestedingsregels.
quote:
k_a_k
Op TV zei men laatst treffend in DWHN dat Zalm vergelijkbaar is met een smurf die tegen een stel Hell's Angels gaat klagen dat die motors moeten oprotten van de stoep. Zalm moet inbinden en luisteren naar de grotere verstandige jongens, i.p.v. koppig denken dat ie de financiele wijsheid in pacht heeft.
Als er 1 politicus is die acht jaar lang door praktisch alle Europese politici geprezen is, dan is het Zalm wel. Juist Duitsland roemde zijn kennis van zaken en nederlands politici over het algemeen als het gaat om monetaire zaken, zie bijvoorbeeld het feit dat Duitsland ruzie maakte met Frankrijk om Duisenberg benoemd te krijgen als topman van de ECB.
Ik weet niet wat jouw persoonlijke prestaties zijn op financieel en intellectueel vlak, maar ik denk dat Zalm in Europa zeker doorgaat voor "grote verstandige jongen".
[ Dit bericht is gewijzigd door kray ]
Als ze nu eerst eens alle lopende zaken zoals deze zouden oplossen volgens de regeltjes die ze zelf verzonnen hebben. Daarna laten we de EU vallen (lees: teruggaan naar strict economische samenwerking) en dan fijn opnieuw beginnen, deze keer MET een scheiding van de machten, een stuk democrastischer.
Jammer dat die lui van Eurodusnie zo'n gelijk aan het krijgen hebben.
Ik snap er niets van, Zalm is als enige kritisch en hij wordt aangeklaagd... foto
Prive: http://pixels.ontheweb.nl
quote:
maar ik denk dat Zalm in Europa zeker doorgaat voor "grote jongen".
Nou dat valt inmiddels vies tegen hoor, zijn aanzien is inmiddels behoorlijk gedaald en je overschat denk ik nogal zijn capaciteiten. Zalm heeft het gewoon mis in deze kwestie, en hoe langer het duurt eer ie dat licht ziet, hoe meer schade hij dit land toebrengt.
Verderest zou ik denk ik even het geslijm onderscheiden van de daadwerkelijke opinie omtrent hem...
Wij betalen in Nederland per hoofd van de bevolking verreweg het meest betalen aan de EU, terwijl een land als Duitsland met een vergelijkbaar BNP per hoofd nog geen derde betaald van wat een nederlander jaarlijks betaald. En toch hebben we nauwelijks enige zeggenschap in die hele Unie...gaat toch nergens over
quote:
De Nederlandse regering was in november fel tegen de zachte aanpak van overtreders
Weer eens wat anders. Hier op Fok maakt iedereen zich druk over de belachelijk lage straffen in NL (zie het artikel over de stoeptegel) maar buiten NL moet iedereen flink aangepakt worden? foto
Op zich heeft ie gelijk alleen jammer dat hij in dit geval niet echt recht van spreken heeft.
Wat betreft zijn beleid:
Zoals Kray zei; Tot slot is het hele idee van Keynesiaanse uitgavenpolitiek achterhaald en is al meermalen aangetoond dat de overheid met extra uitgaven nauwelijks helpt en dat alleen structurele verbetering van het ondernemers en arbeidsklimaat de economie kan steunen.
Helemaal mee eens!
Onze uitgaven aan rente over de staatsschuld is op jaarbasis vele malen groter als bijvoorbeeld de nationale uitgaven aan defensie; nog zo'n nutteloze pot. Alleen op defensie kun je korten, op rente niet.
Dus als we doen wat die kansloze "salon-socialisten" in Nederland zeggen; "denk om de zwakkeren in de samenleving", dan weten we zeker dat er in de toekomst geen rode cent over blijft voor een binnenlands beleid. Dan eten de sociaal zwakkeren dus echt uit de goot.
Als laatste (waar ik me nu even tot beperk): werkeloosheid is vaak (let op: vaak...!!!) een keuze. Na een HBO-Opleiding een een vijftiental afwijzingen voor uberhaupt een soll. gesprek toch aan het werk; echter onder niveau begonnen en daar staan veel mensen niet voor open.
Werk/inkomen is geen recht, maar een keuze! foto
De groeten
[ Dit bericht is gewijzigd door rechtsback ]
quote:
Als laatste (waar ik me nu even tot beperk): werkeloosheid is vaak (let op: vaak...!!!) een keuze. Na een HBO-Opleiding een een vijftiental afwijzingen voor uberhaupt een soll. gesprek toch aan het werk; echter onder niveau begonnen en daar staan veel mensen niet voor open.
Zit niet zo vreselijke naief te leuteren. Dat jij met je HBO opleiding werk hebt gevonden kan je niet op anderen reflecteren, bij wie het aan het werk komen niet (direct) lukt. Je kan dan wel op een lager niveau gaan werken, maar door het verdringingseffect komt er dus een categorie mensen niet meer aan het werk.
[ Dit bericht is gewijzigd door csar ]
Weet je nog met Fokker Zalm,die gaven jullie ook weg aan de duitsers en wat is Fokker lekker genaaid door die manschaft,ja en de werknemers die waren werkloos,ja Zalm ik weet het verkiezingen komen er aan en o wat doe jij het toch goed zeg,jemig,gelukkig zal je toch wel van een koude kermis terug komen hoor.
Je speelt de baas over Harry Potter en in plaats nou dat je denkt,die Fransen en Duitsers hebben er schijt aan die regels,dan had jij ook tegen Harry Potter kunnen zeggen,dat wij hier in Holland niet zoveel hadden hoeven te bezuinigen,opdat de oudjes die geen ver zorging meer kunnen betalen het beter hadden gehad,jij bent echt een ego tripper die zijn weerga niet kent!
Im stem nooit meer pvda,cda,vvd,want dat is nu echt witten boorden criminelen die het zogenaamd goed doen,maar jullie laten de oudjes die het land hebben groot gemaakt stikken en dan met je grote waffel zeggen wat die Duitser en Fransen moet doen,zit je aan de drugs of zo man?
Zorg eerst eens dat je de boel hier op orde hebt,want de mensen zullen echt niet meer zalm stemmen hoor met de eu verkiezingen,heleboel zullen wel een andere fout maken maar daar leren ze ook wel van maar vvd,je gelooft het toch zelf niet he!
[ Dit bericht is gewijzigd door Road-Runner ]
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken