Nieuws
Balkenende sprak op persoonlijke titel
Deze middag was er een debat over zijn uitlatingen in de Tweede Kamer. Momenteel staat alleen Balkenende's eigen partij, het CDA, achter de openlijke kritiek van Balkenende op de oranjesatires. Tijdens het debat omtrent de uitspraken van Balkenende en Donner, is naar voren gekomen dat de premier niet namens het kabinet sprak.
Dit bleek uit de antwoorden op vragen van SP-Kamerlid Vergeer. Balkenende gaf aan dat hij sprak vanuit zijn ministeriële verantwoordelijkheid voor het koninklijk huis en het normen- en waardendebat.
"Er is geen sprake van beleid", zei de minister-president tijdens het wekelijkse vragenuurtje in de Tweede Kamer. "Ik heb alleen de vraag voorgelegd aan programmamakers om nog eens na te denken over hun verantwoordelijkheid."
Ook minister Donner van Justitie beklemtoonde dat hij niet heeft aan de vrijheid van meningsuiting wil tornen, toen hij Balkenende in de media bijviel. "Een minister past geen oordeel over kunst, ik heb gesproken als mens", zei hij in antwoord op de vragen van de SP.
-edit- dubbellllle L
[ Dit bericht is gewijzigd door Twann ]
Eerst uitlatingen doen, en dan ineens zeggen: Ja, maar ik sprak als mens.
Laat ze dat volgende keer gelijk ff aankondigen foto
Voorbeeld: Ik spreek op persoonlijke titel als ik zeg dat de satire rond ... bla...
quote:
"Een minister past geen oordeel over kunst,
Dus wat Donner hier zegt, is dat Balkenende buiten z'n boekje is gegaan. Tjakka. En wie zei ook al weer dat het uiteenvallen van het kabinet Balky-I te wijten was aan de verdeeldheid binnen de LPF?
CDA zijn allemaal schijnheilen.
SpankmasterC: SocialDisorder is de Julius Caesar onder de gamers
Sigmund666: U bent synoniem voor: AWESOME!
quote:
Ik heb alleen de vraag voorgelegd aan programmamakers om nog eens na te denken over hun verantwoordelijkheid."
Heheheh Nadenken over hun verantwoordelijkheid??Look who's Talking!!foto
=edit= spam
[ Dit bericht is gewijzigd door RRRobert ]
Ik heb gister naar Egoland gekeken en vond het erg grappig eerlijk gezegd. Helemaal Martin Gaus en Johan Cruijff werden erg geestig neergezet.
Snapt Balkie het pricipe niet: Zeggen dat je iets niet moet doen, zorgt er juist voor dat je het wel gaat doen.
Snuggere....
Zou ook een belachelijk verweer zijn aangezien ik me meen te herinneren dat het bij de persconferentie na de ministerraad was. Als je dan niet als premier spreekt, wanneer dan nog wel.
...en daarmee vatte hij de regeringsperiode samen foto
quote:
Snapt Balkie het pricipe niet: Zeggen dat je iets niet moet doen, zorgt er juist voor dat je het wel gaat doen.
Snuggere....
Mmmh... in dat geval moeten er denk ik nieuwe wetten komen, zeg dat iedereen in moet gaan breken, dan doen ze het tenminste niet!
Als we zo gaan reageren dan kan je de hele wereld om gaan draaien
Er zijn natuurlijk altijd grenzen, het leven bestaat niet uit zwart en wit.
quote:
Ook minister Donner van Justitie beklemtoonde dat hij niet heeft aan de vrijheid van meningsuiting wil tornen
Nee de vorige die dat prbeerde heeft een kogel door zijn kop gehad. foto
Ik bedoel er zijn problemen zat in Nederland en meneer gaat lopen muiten over satire.... Werkloosheid, stagnerende economie, etc....
Hier heeft ie op deze manier geen tijd meer voor.
En dan denkt ie ook nog dat t gaat helpen! foto
[ Dit bericht is gewijzigd door SpeedDemon ]
quote:
Balkellende moet, op persoonlijke titel, zijn mond houden in de media!
Volgens mij hoeft dit niet. De enige die niet op persoonlijke titel mag en kan spreken zijn leden van het Koninklijk Huis. foto
Wat een heisa om niets. Laat die man toch zijn mening ventileren. Er zijn belangrijkere zaken om je druk over te maken.
De enige manier om satire die "te ver" gaat aan te pakken is het te negeren of het met satire te beantwoorden.
Stemmingmakerij... foto
bullsh*t. zeg het dan voordat je iets uit kraamt.
"Persoonlijk vind ik, dat ..." Dan is het duidelijk.
Ik zie het al aankomen. Alles wat niet goed aankomt in de kamer. Ja, maar ik sprak op ...
Die lul sloopt alles wat er is opgebouwd aan sociale voorzieningen. Bejaarden krijgen zelfs minder te eten door zijn associale beleid. En zo iemand praat over verantwoordelijkheid?
Hij praat liever over de normen en waarden van de pers dan over het gebrek aan normen en waarden van dit super associale kabinet dat de gezondheidszorg, bejaardenzorg etc etc sloopt ten behoeve, ja ten behoeve van wie eigenlijk?
schoft!
Hij heeft NIET gezegd of zelfs maar gesuggereerd dat satire in welke vorm dan ook verboden moet worden. Hij heeft alleen gezegd dat hij de satires zelf niet leuk vond en de makers gevraagd er over na te denken waarom ze ze maken. Dat mag toch?
Dit:
quote:
Ik bedoel er zijn problemen zat in Nederland en meneer gaat lopen muiten over satire.... Werkloosheid, stagnerende economie, etc....
Hier heeft ie op deze manier geen tijd meer voor.
vind ik ook niet echt een argument. Die paar zinnen die hij vorige week op de persconferentie uitsprak kost hem echt niet zoveel tijd dat de werkloosheid in NL nu opeens sneller oploopt of zo. En als zijn critici zich daarover zoveel zorgen maken, waarom blazen ze de zaak dan nu zo op dat het hem WEL veel tijd kost?
(P.S.: Zoals ik al eerder in andere topics zei ben ik zelf TEGEN het koningshuis en heb ik nooit CDA gestemd.)
Zo kan je alles wat verteld wordt wel goedpraten. Vantevoren moet duidelijk zijn dat hetgene wat gezegt wordt in de media niet vanuit zijn functie gaat.
quote:
Die lul sloopt alles wat er is opgebouwd aan sociale voorzieningen.
Die lul? Oh, Balkenende! Als je niet met argumenten kan discussiëren, gooi je d'r gewoon wat krachttermen in zeker? foto
quote:
Bejaarden krijgen zelfs minder te eten door zijn associale beleid.
Nou, dat lijkt míj dan een fout van de enorm inefficiënte zorginstellingen. Als ik in de krant lees dat een directeur vertelt dat er tientallen procenten minder tijd is voor elke patient als ze enkele procenten minder geld krijgen, dan vraag ik me af hoeveel procent van het geld er dan in de échte zorg zitten, en hoeveel in inefficiënte andere dingen. Misschien tijd voor IBM? "You have a fixed costs fixation", maar dan wél van Phil af?
quote:
ik heb gesproken als mens",
Een goede minister weet dat hij geen uitspraken als mens kan doen tijdens zijn ambtsperiode, omdat iedereen zijn uitspraken in een politiek licht zal zetten!
Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
quote:
Nou, dat lijkt míj dan een fout van de enorm inefficiënte zorginstellingen
dergelijke excuses hoor je wel meer. Iedereen echter kan weten dat het erg mager is in de bejaardenzorg en dat Bakellende het nog erger maakt. Wie dat ontkent wil de waarheid niet zeggen of zien. Verder ga je niet in op het slopen van het ziekenfonds (wat wel duurder wordt) etc.
Dit is een associaal kabinet, een grote meerderheid van de nederlanders vind dat dit kabinet teveel bezuinigt, in vergelijking met bv. Duitsland en Frankrijk die ook nog eens veel invloedrijker en groter zijn.
Ik noem Bakellende een lul omdat hij een hypocriet is. En hij gebruikt dit onzin gedoe gewoon om de aandacht af te leiden van zijn associale, onchristelijk (in de zin van normen en waarden) beleid van hem.
[ Dit bericht is gewijzigd door TaboZ ]
Balkende, wat moeten we met die man????
quote:
En toen? Geen verdere tegenacties? Dit wordt zomaar getolereerd zeker. Die balk spreekt op persoonlijke titel en geeft dat niet, dat mag zomaar.
Waarom zou dat niet mogen? Wat heeft hij dan voor verschrikkelijks gezegd?
Balkenende gaf trouwens niet aan op persoonlijke titel, maar vanuit zijn ministriele verantwoordelijkheid:
quote:
Balkenende gaf aan dat hij sprak vanuit zijn ministeriële verantwoordelijkheid voor het koninklijk huis en het normen- en waardendebat.
Uitgegeven: 11 november 2003 17:13
SCHIEDAM - Ongeveer dertig verpleeg- en verzorgingshuizen, thuiszorg en een ziekenhuis overtreden liever de wet- en regelgeving dan dat ze pyjamadagen, vaste tijden voor de stoelgang invoeren of het aantal maaltijden per dag terugdraaien naar twee. Dat stelden de instellingen uit de regio Nieuwe Waterweg Noord, Delft en het Westland dinsdag.
Zij noemen de aangekondigde bezuinigingen van het kabinet onacceptabel en te fors. Maar mochten die doorgaan, dan zullen ze er voor kiezen om meer menskracht te steken in de zorg en minder in het opvolgen van de administratieve wet- en regelgeving vanuit Den Haag.
"Dat hebben wij samen afgesproken", aldus bestuursvoorzitter J. Hagenaars van Zorggroep Waterweg Noord, een organisatie met ongeveer zeshonderd verpleeghuis- en vijfhonderd verzorgingshuisbewoners.
http://www.nu.nl/news.jsp?n=230995&c=10
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken