Nieuws
IMF: NL loopt risico op daling huizenprijzen

Het IMF baseert zich op de ontwrichte verhouding tussen de stijging van het inkomen en de stijging van de huizenprijzen. Huizenprijzen blijken veel sterker te stijgen dan het inkomen en ook de huurprijzen. De stijging wordt mede veroorzaakt door een tekort aan nieuwe woningen in Nederland. Hierdoor zijn huizenprijzen hoger dan de normale onderliggende economische factoren rechtvaardigen.
Het IMF waarschuwt voor een mogelijke neergang van de huizenmarkt in de genoemde landen. Dit risico is nog groter dan in de Verenigde Staten, die inmiddels zijn getroffen door een crisis op de huizenmarkt. "De ramingen laten zien dat de huizenmarkt van een aantal welvarende landen buiten de Verenigde Staten ook kwetsbaar is voor een correctie", aldus het IMF.
M'n eerste nieuwsbericht.
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
foto
{Leeftijd is slechts een indicatie van wijsheid op de schaal van 1 - 100}
{DMN Hoofdklasse Ballroom & Latin, A-klasse, 5 bekers! :D}
Slouches towards Bethlehem to be born?
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
wat een kneus
Hier in Zeist zie je ook regelmatig huizen van 850.000 en nog hoger langskomen.
Overigens mogen er ook wel (veel) meer sociale huurwoningen komen.
Whiskyplankje
Laat ik een voorspelling doen: de kapitalisten vinden vast en zeker weer een weg om "het verlies" te verhalen op de gewone hard werkende vrouw/man!
Read my lips!
als eenverdiener met gezin dan..
RockNijntje is mn KSC-soap dochter.
Lid van de MamaSquad
Ik weet wel wie er gaan winnen.. en terecht ook. De prijzen zijn belachelijk hoog. Als starter kun je gewoon geen huis meer kopen.. punt.
Prive: http://pixels.ontheweb.nl
En ja, dat kan slecht nieuws zijn voor huizenbezitters, maar het is wel goed nieuws voor starters op de woningmarkt.
+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=
- - - - war is peace - - - - freedom is slavery - - - - ignorance is strength - - - -
is echt niet normaal wat je voor een beetje woning betaald! Geloof dat de prijzen met 11% waren gestegen afgelopen jaar alleen al...... laat maar lekker instorten hoor! foto
Dat ik ooit ook nog een woning kan kopen? fotofotofoto
ach, het is een vicieuze cirkel waar de koper of starter uiteindelijk de lul is wanneer men er wat aan gaat doen,
Had alleen liever gezien dat dit zou voortkomen uit actie van het kabinet. Maar ja, als je een verbod op überhaupt nadenken over de H-aftrek aan je ambtelijk apparaat oplegd, da's vragen om problemen. Waarom zou je immers iets aan de huurmarkt doen, als niks gedaan wordt aan de H-aftrek? Les 1 van de politieke cursus: Hoe houden we elkaar in een politieke wurggreep.
Omdat in NL de huizenmarkt 'verziekt' is door een te klein aanbod, wordt de prijs bepaald door het besteedbaar inkomen van de huizenkoper in combinatie met wat hypotheekverstrekkers volgens de regels mogen verstrekken..
Slouches towards Bethlehem to be born?
daarnaast houdt onze overheid die gigantische hoge huizenprijzen zelf in stand door zo weinig mogelijk nieuwbouw voor starters toe te staan foto Wat ik zelf echt schandalig vind, want er is gewoon een ontzettende vraag naar betaalbare woningen, waar men geen gehoor aan geeft.
En de huizenprijzen in de USA kun je niete cht vergelijken met hier. Voor de prijs van een simpele rijtjeswoning hier koop je in Amerika een groot vrijstaand huis. Hier in nederland slaan die huizenprijzen gewoon helemaal nergens op, terwijl je in Amerika wel redelijk waar voor je geld krijgt... en dat wordt nu dus nog goedkoper. foto
Gefeliciteerd foto Het algemene probleem in Nederland...
Een andere oorzaak van de hoge huizenprijzen zijn denk ik ook het vele witwassen wat in die handel gebeurt.
Half Nederland is gefinancierd op de overwaarde van zijn huis. Mensen krijgen minder te besteden en meer schulden. Ergo zal de binnenlandse consumptie drastisch dalen . Hiermee zullen vele banen verloren gaan en voor je het weet heb je een recessie. Wordt jou huis wellicht goedkoper, maar gezien je dan wellicht werkeloos bent heb je er nog geen zak aan.
Desalniet te min, mag er wel een correctie op de huizenprijs komen maar dan door de onzinnige HRA af te schaffen.
Ik zeg altijd maar: Iedereen is socialist, totdat het hen zelf geld gaat kosten...
Verder vind ik het geen slecht risico eigenlijk. Sneu voor huizenbezitters, maar dan heb'k tenminste eindelijk eens een fscking kans om een huis te kopen als single
Wie zijn de mensen die de verantwoordelijke politieke partijen (voornamelijk VVD en CDA) steeds in het zadel hebben gehouden? Inderdaad, veelal de middenklasse met eigen dure woningen. Dus zakt straks die hele markt in, dan hebben ze dat aan zichzelf te wijten...
Kijk Zembla er maar 'ns op na
Maar waarom zouden de prijzen ineens in elkaar zakken? Er is toch nog steeds een tekort aan beschikbare woningen?
Ps. Ik ben geen socialist, maar een liberaal die snapt dat economische bubbles en een verziekte woningmarkt bijzonder ongezond zijn.
Maakt voor mij niet zoveel uit want ik zit lekker met mijn hypotheekje van 500 euries in de maand, maar als starter heb je wel een enorm probleem om een hypotheek voor zoveel geld rond te krijgen! foto
Het nieuwe normaal: Op een terrasje behandeld worden als een tyfuslijder en dankbaar zijn.
De mensen die voor de euro hebben gekocht lachen zich suf, dat hebben wij ook gedaan een paar jaar terug met een huis. We konden zo 25.000 pure winst in de zak steken.
Het wordt tijd dat de prijzen zakken, want ik heb in de jaren mijn loon ook niet zien stijgen, eerder dalen door inflatie en dergelijke.
De overheid geeft grondspeculanten en projectontwikkelaars de mogelijkheid om dit te doen. Vaak werken ze op gemeentelijk niveau zelfs samen: lucratief voor beiden.
€ 215.000 voor een woningoppervlakte van 80 vierkante meter is natuurlijk volslagen belachelijk
Het nieuwe normaal: Op een terrasje behandeld worden als een tyfuslijder en dankbaar zijn.
Beter idee: de lucht uit de huizenbubble laten lopen zodat de prijzen weer op een gezond niveau komen.
"Prima" dat de prijzen omlaag gaan maar dan stagneert alleen de handel in huizen. De makelaars gaan dus een moeilijke tijd tegemoet en starters kunnen nog steeds geen huis kopen...
foto
.: Sometimes tears say al there is to say :.
Of omdat er op een gegeven moment wel voldoende huizen beschikbaar zijn. Een combinatie kan ook.
Hoe dan ook: de prijscurve is al sterk afgevlakt vergeleken met de periode vanaf eind jaren 90. Ook is te zien dat er nu veel meer huizen te koop staan dan toen en is bovendien de tijd dat een huis te koop staat sterk gestegen. Tijdens de piek van de huizenkoopmanie waren er rustig 10 gegadigden voor een koophuis die vaak binnen een dag moesten beslissen.
Helaas delen veel Nederlanders deze mening niet.
Ik geef toe ik zou er ook meer voor vragen.. Maar het beste kunnen ze de verkoper beter verplichten er niet meer voor te vragen als zij er voor betaald hebben of zelfs minder voor vragen. Want zo blijft het stijgen en koop je een mooi huis voor weinig en 100 jaar later koop je een pauperhuis voor bijna het dubbele... Jij ziet het wel zitten he foto
Daarom ga je maar in nieuwbouwwijken wonen, prijzen zijn laag en is alles splinternieuw foto
De overheid verneukt het voor zichzelf..
Netzoals die mensen die nog aan het posten zijn rond deze tijd op Fok! Kansloos gewoon :') !
[/quote]
"A computer is like airconditioning, as soon as you open Windows, it becomes useless!"
In de VS hadden ze vlak voordat de boel klapte ook nog mensen zoals jij die probeerden de situatie te bagataliseren. Die zijn nu wel even stil. Het gaat hier verder niet om paniek maar om een verstandige waarschuwing voor de realiteit van bubbles. Van manie was en is eerder sprake onder degenen die enthousiast met de huizenhype meededen en dachten dat ze heel erg rijk zouden worden. Een van de belangrijkste oorzaken van bubbles: hebzucht.
Als dat een goed alternatief was geweest, hadden we nu ook waarschijnlijk geen koophuizenbubble gehad.
Bovendien zal een daling van de huizenprijzen niet zodanig verlopen dat heel grote prijsschommelingen zich zullen voordoen. Je reactie is dan ook nogal zwaar overtrokken.
"A computer is like airconditioning, as soon as you open Windows, it becomes useless!"
Ik hou van groen, hoor. Maar ik vind ook dat je het als modern beschaafd land echt niet kunt maken om al decennialang ruime woningnood te hebben. Dat is de reden waarom voldoende daken voor boven de hoofden in bepaalde andere landen zelfs in de grondwet staat.
Het gaat niet om bebouwde grond maar om gebruikte grond. Er is in Nederland geen ongeclaimde grond meer zoals dat in de VS nog wel het geval is. Je zult dus aardig moeten zoeken naar een stukje dat te koop staat en vervolgens voor datzelfde stukje flink in de buidel moeten tasten.
Er zijn altijd wel redenen te verzinnen waarom iemand moet verkopen, maar ik hoop dat je inziet dat het aanbod in totaal echt niet omhoog zal gaan, eerder omlaag.
"A computer is like airconditioning, as soon as you open Windows, it becomes useless!"
Vind het alleen maar goed dat de huizenprijzen gaan dalen. Kan ik misschien straks ook een iets groter huis bekostigen. Kan momenteel met iets onder modaal niet veel kopen dan een 2 kamer flatje. Leuk als je een gezin wilt stichten. foto
(en ja ik heb momenteel ook een koopwoning maar ik juich het alleen maar toe als de prijzen zouden dalen, uiteindelijk is dat beter)
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Er is echter wel een verschilletje met Amerika en Europa, en daarmee doel ik voornamelijk op de kwaliteit van huizen. Hier zijn ze toch wel iets degelijker en beter onderhouden over het algemeen.
Natuurlijk is er een tijd geweest dat de huizenprijzen explosief stegen en dus niet naar verhouding. Dat ben ik helemaal met je eens. Maar waar ik woon, en ik kan wat dat betreft alleen daar over oordelen, valt die stijging van de afgelopen 3 jaar echt wel mee.
Waar ik me echter aan stoor is het gezanik van starters. Dat staat hier namelijk helemaal buiten! Daarnaast is het ook nog zo dat wanneer de huizenprijzen idd dalen, de huizenbezitters van nu de dupe zijn. De starters komen dan echt niet goedkoper aan een huis omdat mensen simpelweg niet meer zo makkelijk vertrekken. Dat betekent een krappe huizenmarkt en dus weer hogere prijzen…
Als je je dan voorstelt dat een GEMIDDELD huis in nederland bijna 2,5 (!) ton kost kan je wel nagaan dat dat als 1 verdiener NOOIT op te brengen is. daar moet je 2 verdiener voor zijn en daar heb je het probleem al. Niet iedereen wil 2 verdiener zijn, iemand thuis om voor de kinderen te zorgen zijn fijn zijn bijvoorbeeld.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Het was om even aan te geven dat je wel kunt roepen dat je blijft zitten waar je zit, maar dat de praktijk wat weerbarstiger is en dat dat nog in heel wat gevallen kan gebeuren. Zie ook het aantal te koop staande huizen op dit moment. Behalve dat het om nogal wat mensen gaat die dan toch hun huis zullen moeten verkopen en daar dus niet kunnen blijven zitten, is er ook nog zoiets als nieuwbouw.
Voor de rest verwijs ik je naar de feiten van andere huizenmarkten eerder.
Overigens zie ik hier om me heen wel een groter risico voor Spanje dan voor Nederland. Waar de huizenprijzen richting Nederlands niveau gaan, blijven de lonen hangen op zo'n 60 tot 70 procent van de Nederlandse lonen. Daarbij worden hypotheken verstrekt die tot over het graf reiken, blijven jongeren vaak tot na hun 30e bij hun ouders wonen, en is het land gefinancierd door schulden. Niet door overwaarde van de woningen.
Je hoeft niet te starten. Je kan ook gewoon blijven huren.
Het enige wat je kunt doen is zelf er nog enige controle op houden en gaan voor een zachte landing, of het nog verder uit de hand laten lopen met het VS-scenario als gevolg. Wat spreekt je meer aan? Nee dus. Zie mijn andere posts.
Bij mij in de omgeving kost een 2 kamer appartement al zo'n ¤ 150.000,-!
En als ik wil huren kost het me ¤ 400,- (ex gas ed) voor een 1 kamer appartement!
Nou, ik wil mijn bed dus echt niet in mijn huiskamer!!
Ik wil als starter graag iets kopen, waarop ik me meteen kan richten op mijn toekomst (dus groot genoeg voor eventuele kids).
Dat hadden ze toch 20 jaar geleden ook al kunnen bedenken?
Ik hoop maar dat ze vlug heel dat systeem afschaffen zodat ik als alleenstaande ook een kans heb op een huis. Ik kan de hypotheek vrij makkelijk betalen, maar geen een bank die mij geld leent omdat de hypotheek zo hoog wordt omdat de huizenprijzen zo hoog zijn.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken