Nieuws
AIVD luisterde Telegraaf-journalisten af

De Haas en Mos weigerden bij het verhoor vragen te beantwoorden over de identiteit van hun bronnen. Volgens De Telegraaf heeft de AIVD bij de observaties gebruik gemaakt van richtmicrofoons, en werd ook het telefoonverkeer van de twee uitgebreid in kaart gebracht. De veiligheidsdienst zou de twee nog steeds in de gaten houden. Een voorlichtster wilde echter geen reactie geven op de aantijgingen van de ochtendkrant.
De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is geschokt door het nieuws. ""Als oprecht opererende journalisten doel worden van afluisterpraktijken is de persvrijheid en daarmee de rechtsstaat in gevaar. Wij vragen ons af of betrokken ministers hierover zijn geïnformeerd", reageerde NVJ-secretaris Thomas Bruning.
Met dank aan damage74 voor de submit.
WARNING: Post may contain irony: discontinue use if experiencing mood swings, nausea or elevated blood pressure
De AIVD moet dit soort zaken lekker voor zich houden, en die journalisten op een zwijgplicht smijten...
de FBI loopt toch ook niet te koop met wie ze wel/niet afluisteren?
Ik ben blij dat er lui zijn de regering in de gaten blijven houden, want ik vertrouw ze voor geen cent.
Megan Fox makes my balls look like vannilla ice cream.
En dat wordt dan weggezet als mediageil? Wees blij dat er journalisten zijn die het lef hebben de justitiële macht op de voet te volgen.
De waarheid zal ergens in het midden liggen, maar als je met staatsgeheimen aan de slag gaat, weet je dat je het een en ander te wachten staat.
WARNING: Post may contain irony: discontinue use if experiencing mood swings, nausea or elevated blood pressure
Waar zij bang voor zijn is dat informanten, die geheime dossiers doorspelen, voortaan minder snel contact met ze zullen opnemen omdat de pakkans veel groter is.
[Simon de la Court Photography]
Maar goed, een journalist weet dat hij afgeluisterd kan worden en dient daar gewoon maatregelen tegen te nemen. Een journalist weet ook dat hij gevolgd kan worden. En voor de veiligheidsdiensten is het wel zo makkelijk om een journalist te volgen als die de dienst gewoon bij hun 'prooi' brengt - je zou dom zijn als je dat niet deed. Erover blaten dat dit niet hoort heeft geen zin. Maak het de AIVD mensen dan een stukje moeilijker. En zolang de journalisten geen spreekverbod opgelegd krijgen, is er weinig aan de hand.
Die staatsgeheimen horen gewoon niet op straat te liggen, als een paar journalisten ze in handen kan krijgen dan heeft de staat haar werk niet goed gedaan.
Als het nu eens hun eigen onderzoek was geweest.
En ja de Telegraaf is mediageil.
Kennelijk hadden ze daar op de Telegraaf weer eens hun werk niet goed gedaan, anders hadden ze geweten dat ze mogelijkerwijs afgeluisterd zouden worden.
Edit: Maar het is niet helemaal ondenkbaar toch. Rare Amerikanen. Maar de Nederlandse overheid verdenk ik hier niet van. Zo paranoïde als de Amerikaanse overheid is zijn ze hier nog net niet denk ik.
En Telegraaf is sinds de blamage met de fok! userfoto mijns inziens geen betrouwbare bron meer. Tabloid in krantformaat is het. Bah.
Daarnaast, hoe prettig voel jij je als je weet dat je afgeluisterd wordt als journalist zijnde, ga je dan niet bij elk woordje nadenken 'zou de AIVD dit goed vinden?'.
En Anlock, dacht je nu echt dat bijvoorbeeld een variant van Echelon niet gewoon _in_ de telefooncentrale zit? Zie bijvoorbeeld: http://www.eff.org/legal/cases/att/
Flikker toch op, alle grote kranten doen dit. NewYorkTimes, WashingtonPost, etc. Ga je die ook veroordelen als die een document vrijgeven dat Irak helemaal geen uranium uit Niger haalde? Want dat was eerst ook een staatsgeheim.
Waarom dan afluisteren? foto
Telegraaf= fotofoto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken