'Prikspijt' verkozen tot woord van het Jaar 2021 na oproep antivaxers op Twitter
'Prikspijt' is door Van Dale uitgeroepen tot het Woord van het Jaar 2021. Het woord kreeg 82,2 procent van de 49.000 stemmen die werden uitgebracht op de Van Dale-website.
"Dit is een overweldigende meerderheid", beaamt hoofdredacteur Ton den Boon van de Dikke Van Dale. Op Twitter werden veel oproepen gedaan om een stem op 'Prikspijt' uit te brengen. "Dat gebeurde door mensen die zichzelf niet willen laten vaccineren. Het weerspiegelt de polarisatie die in de maatschappij leeft rond die vaccinatie en dat boosteren", aldus Den Boon in het NOS Radio 1 Journaal.
Maar is het dan wel terecht uitgeroepen tot het woord van het jaar, als er opgeroepen is om op dit woord te stemmen? "We hebben geconstateerd dat er geen 'bots' aan het werk zijn geweest, van die robots die automatisch een stem uitbrengen. Dat hebben we gecontroleerd. Maar we hebben op Twitter gezien, en dat kon iedereen zelf ook zien, dat er wel heel vaak werd opgeroepen om op dit woord te stemmen."
De hoofdredacteur van Van Dale ziet 'prikspijt' daardoor wel als het Woord van het Jaar en respecteert de uitgebrachte stemmen. "Het is het woord dat is gekozen door het volk. Maar je kunt je afvragen hoe breed dat volk is en in welke mate dit woord het idee weerspiegelt over wat het woord van het jaar is. Tegelijkertijd weerspiegelt het de polarisatie in de samenleving en daarom kan het wel een interessant woord zijn."
Hugo de Jonge reageerde adrem op de verkiezing van 'prikspijt' tot woord van het jaar 2021, door te twitteren: "Als je op de IC ligt omdat je géén prik hebt genomen. Dan heb je pas #prikspijt."
Geloof is voor in de kerk, niet voor een merk!
Dus ipv mij en Duck óp de kast ben jij nu 'uit' de kast.
MCB radio 747KHz Middengolf
Hij zegt o.a. het volgende over alle Omikron besmettingen:
85% dubbel gevaccineerd (komt aardig overeen met hetzelfde percentage vaccinatiegraad in Nederland.)
Minder dan 3% bestaat uit mensen die reeds corona hebben doorlopen en op de natuurlijke wijze immuniteit hebben opgebouwd.
Daar zegt hij nog bovenop:
"Het vaccin is gemaakt tegen de Wuhanvariant, die al lang niet meer circuleert", legt Van Dissel uit. De deltavariant wijkt daar al van af. Maar met name de omikronvariant is zo anders dat het vaccin de variant minder goed herkent, legt hij uit.
MCB radio 747KHz Middengolf
Geloof is voor in de kerk, niet voor een merk!
Wat heb jij voorspeld? En kun je dat dan ook onderbouwen met feiten die kloppen? Ik wacht rustig af....
Vaccinweigeraar met spijt: 'Mijn ogen zijn geopend. Ik ben gered door het ziekenhuis'
https://www.volkskrant.nl(...)ziekenhuis~bda833b4/
Vaccinweigeraar Valentin belandde op intensieve: "Ik heb de dood van nabij gezien, denk goed na over wat je doet"
https://www.vrt.be/vrtnws(...)tient-op-intensieve/
Dat zegt een man die bewust een coronavaccin weigerde, maar daar nu spijt van heeft.
Zuyderland deelt in open brief longfoto van vaccinweigeraar met spijt
https://www.medischcontac(...)eraar-met-spijt-.htm
In dit zijn maar 3 berichten van al die vaccinweigeraar die spijt hebben
[ Bericht gewijzigd door Crazy Harry op dinsdag 21 december 2021 @ 14:28 ]
Ps het is zelfs nog minder dan 11% want van die 11% is niet iedereen in het ziekenhuis gekomen. Das ook nog eens zo.
Geloof is voor in de kerk, niet voor een merk!
Behalve de paar mensen die last krijgen van ernstige bijwerkingen.
Het is alsof je hun religie bekritiseerd. Wie dit 2 jaar geleden voorspeld had was door iedereen voor gek verklaard. Nu is het een facet van "het nieuwe normaal". Noem me maar ouderwets maar het oude normaal beviel me veel beter.
Geloof is voor in de kerk, niet voor een merk!
Enne.... Do not feed the troll
Geloof is voor in de kerk, niet voor een merk!
Even rekenen, 82% van 49.000 stemmers is 40.000 stemmers op dit woord.
17 miljoen inwoners, volgens mij is 40.000 nog geen 2,5% daarvan
Misinformatie in het kwadraat.
Geloof is voor in de kerk, niet voor een merk!
Het woord wordt nu veel gebruikt door mensen die tegen vaccineren zijn, maar juist de tegenovergestelde betekenis - spijt dat je je níét hebt laten prikken - wordt volgens Den Boon gangbaarder.
Dit woord gaat Hugo trouwens gebruiken in de vaccinatiecampagne dus nogmaals bedankt voor het stemmen
Jullie zitten te lang binnen mensen.
Gevaccineerden bijna net zoveel kans op Omikron als ongevaccineerden
https://joop.bnnvara.nl/n(...)als-ongevaccineerden
De eerste 2 prikjes heb je dus voor niets gehaald, de booster waarschijnlijk ook maar die toegave komt later wel
Al vind ik de beschrijving wel een beetje raar, iemand die niet geprikt is kan ook geen prikspijt hebben punt
Ik ben geprikt maar heb geen prikspijt, ik heb dankzij die prikken toch een paar keer leuk uit eten kunnen gaan.
De booster laat ik vooralsnog even zitten, is nu toch vrij zinloos als alles dicht is.
Maar als het vaccin ge-update en omicron is inderdaad zo erg als ze denken, dan zal ik wel weer een prikje gaan halen.
t.me adressen zijn Telegram-kanalen, chat-kanalen dus. De plek waar de nepinformatie zijn vruchten afwerpt en ontkiemen tot de grootste complot-theorieën.
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Ja, DUUUUUUHHH...
Vaccinatie helpt niet om besmetting te voorkomen maar ernstige ziekte....
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Antivaxxers hebben het woord gekaapt en er een draai aan gegeven.
Je leest 100 keer meer verhalen van vaccinweigeraars die spijt hebben dat ze zich niet hebben laten vaccineren dan gevaccineerden die er spijt van hebben dat ze het wel hebben laten doen.
Vaccinweigeraar met spijt: 'Mijn ogen zijn geopend. Ik ben gered door het ziekenhuis'
Zuyderland deelt in open brief longfoto van vaccinweigeraar met spijt
Vaccinweigeraar Valentin heeft spijt en doet oproep vanop intensieve: "Wees wat minder egoïstisch"
Vaccinweigeraars na ic-opname: "Ik ben verkeerd beïnvloed"
Vaccinweigeraars smeken op ic om vaccin, als het te laat is
Spijt om niet halen coronaprik
Sylvia Zwart lag op de ic met corona en heeft spijt dat ze geen vaccinatie wilde
Hij was fit en ongevaccineerd, nu ligt hij op de ic en heeft hij spijt
Oud-renner Filippo Pozzato in ziekenhuis opgenomen met Covid-19, heeft spijt van niet-vaccinatie: 'Ik was een idioot'
Eerlijk gezegd kan ik niet 1 verhaal vinden van iemand die spijt heeft van vaccinatie.
Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws.
Laboro te salutante
Ik vind het prima trouwens. Dat zorgt er alleen maar voor dat nog meer mensen zich af gaan vragen wat er nu precies gaande is.
Heeft niks met je argumentatie te maken, maar puur het feit dat deze hashtag er niet is omdat ongevaccineerden achteraf spijt hebben.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken