Premiersdebat
De lijsttrekkers van VVD, PvdA, CDA en PVV gaan zondagavond bij RTL 4 in debat in wat de zender een 'premiersdebat' noemt.
In de Rode Hoed in Amsterdam kruisen Mark Rutte (VVD), Job Cohen (PvdA), Jan Peter Balkenende (CDA) en Geert Wilders (PVV) met elkaar de degens. Rutte, Cohen en Balkenende gingen vrijdag voor de NOS-radio ook al met elkaar in debat, maar daar was Wilders niet bij.
De strijd tussen de vier partijleiders wordt geleid door politiek journalist Frits Wester van RTL Nieuws. Centrale vraag is: wie wordt de nieuwe premier van Nederland? De voorbeschouwing op het debat begint om 20:00 uur, het eigenlijke debat om 20:15 uur.
Update 20:15
Het debat tussen de vier lijsttrekkers is begonnen.
Update 22:48
Volgens onderzoeksbureau Synovate heeft VVD-lijsttrekker Mark Rutte met 34 procent van de stemmen het debat gewonnen. Tweede werd PvdA-leider Job Cohen (23 procent) en gedeeld derde kwamen Jan Peter Balkenende (CDA) en Geert Wilders (PVV) met beiden 18 procent.
Bekijk hier het hele premiersdebat terug.
Alle Tweede Kamerverkiezingen 2010-lijsttrekkersdebatten:
Premiersdebat | Carré-debat | EénVandaag-debat | NOS-debatten
Bezoek ook het Verkiezingen 2010-forum.

Vast wat te ingewikkeld voor degenen die anderen beschuldigen dat ze allochtonen over een kam scheren, maar dat ondertussen vooral zelf doen en dus helemaal van slag raken als er allochtonen op de PVV gaan stemmen.
Maar wat maakt jou het verder uit dat hij zo 'beschaafd' was? Jij bent een fan van geweld als vorm van meningsuiting als je favoriete geloof in het geding is tenslotte
Echter... Er was maar 1 linkse lijsttrekker en 3 rechtse, waardoor de rechtse stemmen dus al versnipperd zullen zijn. En dan nog maar 23% halen -wat dus inhoudt dat ook nogal wat linkse stemmers voor een rechtse lijsttrekker hebben gekozen- is dan niet best te noemen.
Overigens zouden voor een gedegen peiling net zoveel linkse als rechtse lijsttrekkers horen te zijn uitgenodigd. Nu zit al voor de peiling de boel scheef. Je gaat tenslotte ook geen peiling houden met als keuzemogelijkheid alleen GL, D'66, PvdA en de VVD.
Maar goed: dan zou je dus eigenlijk kunnen concluderen dat 70% naar rechts neigt?
Maar gelukkig neigt het grootste deel daarvan niet naar Wilders, en dat is dan weer een geruststelling
Je ziet, het kan ALTIJD gekker
Eigenlijk vind ik best wel ok dat kiezers hun stemmen kunnen geven aan meerdere partijen ipv maar twee of drie zoals elders in de wereld. Het kost meer moeite om een regering te vormen, maar je krijgt ook tenminste weer niet dat alleen maar volgens een(partij) filosofie wordt geregeerd.
VVD -6
CDA -8
PVV -8
PvdA -7
D66 +13
GL +9
SP +4
CU +2
ToN +1
Het was meer een reality soap dan een debat
Verder was het belachelijk dat er maar 1 linkse partij uitgenodigd was. Hadden ze het beter groots kunnen aanpakken en iedereen bij elkaar.
We houden geen premiers-verkiezingen, houd dan ook geen premiers-debat.
Had je eygk Wilders ook weg kunnen laten.
Alle kopmannen horen daar te zitten die de kans maken om een coalitie te vormen.
Dat is hoe onze democratie werkt, Dit was oneerlijk
En partij als SP die op dit moment de 4e grootste partij is in de Kamer, zit daar gewoon niet bij, vanwege peilingen.
Het is echt belachelijk dat de Show gaat bepalen, welke informatie de mensen krijgen.
Ik zie Cohen toch als een door de wol geverfde staatsman die niet als een of ander schooljongetje bij de Amerikaanse president staat
Als het aan mij ligt NOOOOOOIT meer CDA in de regering!!!!! Vuile huigelaars zijn het!!!!
PAARS moet het weer worden!!!! Is beter voor ons land geweest dan elke k*tregering met het CDA.... Weet je nog wat Balkie zei???? "Nu gaat het goed met Nederland.... Nu de broekriem aantrekking voor als het straks slechter gaat......." Het gaat slechter met Nederland en onze broekriem is de afgelopen jaren alleen maar verder aangetrokken!!!!
Goed nieuws, kan Maurice in de kliko?
Wat slecht dit! Iedereen weet inmiddels dat Cohen juist de grote verliezer is!
Wordt wakker Nederland: Er wordt nu al met cijfers geklooit!
En dan loop je ook nog te blaten dat PVV zich voordoet als linkse partij?
Man, waar heb jij het over? Wat heb je precies gesnoven en/of gezopen toen je dat typte?
Obama: "Prime Minister, we need u in Afghanistan with 2000 more troups".
Cohen: "Ehh, Afghanistan? Ehh, was heppenink deer? Ehh, tot Sadam was alreddy ded".
Obama: "Well, that bastard is dead. But this is about Afghanistan".
Cohen: "Oh, eh.... rait. Aj dont hef de exacte numbers jet now but wie wil zend joe som eropleens to bomb Gadaffi. U want som thee?".
CDA, VVD en PVV stonden al naar elkaar te hengelen. Zelfs job viel het op....
Hij werd door iedereen, maar door dan ook iedereen keihard afgemaakt.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken