Nieuws
Ziekte van Lyme in opmars door warmer weer
Klimaatveranderingen kunnen volgens de onderzoekers leiden tot een toename van al in Nederland aanwezige ziekten. "Tegelijkertijd schuiven ziekten uit Zuid-Europa langzaam op naar het noorden."
De teek die de ziekte van Lyme verspreidt, gedijt goed bij het warmere weer in Europa. De temperatuur in de winter is hoger, de lente begint eerder en de herfst loopt langer door. Vooral in bosrijke gebieden komen meer teken voor, waardoor ook het aantal besmettingen stijgt.
De ziekte van Lyme begint met een rood plekje op de huid. Binnen enkele weken kunnen klachten voorkomen als vermoeidheid, vergeetachtigheid en gewrichts- en spierpijn. Wie de ontsteking niet laat behandelen, kan last krijgen van het zenuwstelsel, huidaandoeningen of hartritmestoornissen. In 2005 werden zeventienduizend mensen besmet met de ziekte van Lyme, blijkt uit de laatste gegevens van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu.
Een uit China afkomstige mug die knokkelkoorts verspreidt, zou zich volgens de onderzoekers wel eens permanent in Nederland kunnen vestigen. De mug is Nederland binnengekomen via de plant 'lucky bamboo', uit Zuidoost-China. Knokkelkoorts kan hoge koorts met bloedingen veroorzaken. De onderzoekers roepen artsen op alert te zijn op de verschijnselen.
Dit is een inhoudsloos kulbericht, wat niets meer aangeeft dan dat er elk jaar minstens 1 geval van Lyme bijkomt. Hoera!
Is nog steeds fokking koud buiten sinds de winter.
Het afweersysteem stelt weinig voor bij sommige mensen..
x
De kop boven dit artikel is niet schreeuweriger dan noodzakelijk. Klimaatdeskundigen hebben de data geanalyseerd van 3000 robots die gedurende vijf jaar de temperatuur in de oceanen hebben gemeten, en het resultaat daarvan was zo onverwacht dat je gerust van verbijstering mag spreken: er werd geen enkele opwarming gevonden, wel enige geringe afkoeling. Het komisch/trieste is dat de betrokken wetenschappers zich nu vooral het hoofd breken waarom de natuur zo raar doet en zich niet gedraagt zoals ze hadden gedicteerd voorspeld. Is er misschien een pauze in de opwarming?
70% van het oppervlak van de aarde is met water bedekt, en men gaat er van uit dat 80-90% van de opwarming in de oceanen wordt opgenomen - en daar dus meetbaar is. Op de oceanen waren nauwelijks thermometers, die staan bijna uitsluitend aan land (en functioneren daar tamelijk beroerd). Om een beter zicht te krijgen op de temperatuur van de oceanen is in 2000 het Argo-project in het leven geroepen. Dit bestaat uit 3000 duikrobots - steeds ongeveer 300 kilometer van elkaar verwijderd - die zowel temperatuur als het zoutgehalte van het oceaanwater kunnen meten, en bovendien op verschillende dieptes. De gegevens die deze robots sinds 2003 naar huis hebben gezonden zijn nu geanalyseerd.
En er werd geen greintje opwarming gevonden, zelfs een lichte afkoeling. Dat is fascinerend nieuws, en aangezien wetenschappers altijd op zoek zijn naar bevestiging van studies zou je verwachten dat dit een mooi moment is om er op te wijzen dat andere temperatuurmetingen (satellieten bijvoorbeeld) ook geen opwarming kunnen vinden in de laatste 7-10 jaar. Dat zou een reden kunnen zijn om het geheel eens wat kritischer te beschouwen: als één thermometer geen opwarming kan vinden kan je je nog afvragen oftie misschien kapot is, maar duizenden thermometers tegelijk? Maar uit de reacties van betrokken wetenschappers zoals opgetekend door National Public Radio in de VS blijkt geen spoor van twijfel. Er is opwarming, we kunnen m alleen niet vinden.
Een alarmistische wetenschapper ( Trenberth) oppert dat een deel van de warmte wellicht via de wolken verdwijnt (een concept dat afkomstig is van klimaatskepticus Lindzen en waarop to dusverre uitsluitend honend is gereageerd). Dat er in dat geval dan ook geen opwarmingsprobleem is (het raam staat immers open) gaat blijkbaar aan hem voorbij. Ook wordt gesuggereerd dat global warming een ‘breather’ heeft genomen, een pauze. Maar dat is wel heel vreemd want Al Gore heeft gezegd dat de ontwikkelingen juist steeds sneller gaan (en ook dat er geen wetenschappelijke vragen meer zijn). Ondertussen stijgt de hoeveelheid CO2 in de atmosfeer gewoon door en dan zou dus de temperatuur ook moeten stijgen - halverwege een fles jenever wordt iemand ook niet plots nuchter - tenzij dat CO2 er helemaal niets mee te maken heeft natuurlijk…. ‘t Is maar een ideetje.
Mijn dochter heeft de ziekte van lym gehad door zo'n kutteek.
Gelukkig kwamen we er snel achter en met een kuurtje kwam ze eraf zonder verdere complicaties.
Knokkelkoorts komt volgens mij door het vele heen en weer gereis over de wereld en de toename van allerlei figuren die hier binnenkomen uit dubieuze landen.
Het zal nog wel erger worden met de rare ziektes.
OT: knokkelkoort, ranzig! Lucky bamboo foto
Chit
Ananda
Dat de ziekenfondspremie gaat stijgen? foto
foto
gore beesten. Vorig jaar heb ik er een aantal moeten verwijderen bij mijn hond foto
Life is too short to wake up with regrets. So love the people who treat you right. Forget about the ones who don’t. If you get a second chance, grab it!
Zelfs als het bloed wordt getest op lyme afvalstoffen en de urine op lyme DNA kan het zo zijn dat de patiënt alsnog lyme heeft.
Jammer genoeg wordt de internationale behandeling van lyme niet vergoed door het ziekenfonds. Opdat Nederland als enigste land zijn eigen richtlijnen heeft en dat zijn: 3 weken antibiotica (doxicline) en dan alle klachten die daarna nog zijn worden beschouwd als post-lyme.
Ook al is je engergie afgenomen tot 10% en heb je overal pijn in je gewrichten en spieren.
Mijn vriendin is pas na een jaar aan het infus met verschillende soorten antibotica, van de lyme afgekomen. Tenminste dat weten we nog niet zeker na een half jaar wordt ze weer opnieuw getest en dan weten we het zeker.
Er hoeft maar 1 lyme beestje in een cocon te blijven zetten en weer uitkomen en alles begint weer van voor af aan. (In een cocon is de lyme niet te bereiken met antibotica)
Was er op tijd bij, antibiotucum gehad en opgelost.
Maar... wat nou als er resistente borrelia's ontstaan?
Wilde gelijk inspuiten met speciaal spul...maarjah vanavond moet ze weer zwemmen int water...beter ff dagje wachten foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken