Nieuws
Wapen voor prinsenkind
Bij Koninklijk Besluit is het wapen voor de zoon of dochter van prins Willem-Alexander en prinses Máxima vastgesteld.
Twee blauwe vlakken met de Nederlandse Leeuw, oorspronkelijk afkomstig uit het wapen van de familie Van Nassau, vormen de basis van het teken van de erfprins of -prinses. Verder heeft het twee beige vlakken met de jachthoorn van Oranje. Het kleine wapenschild in het midden is het wapen van de familie van prinses Zorreguieta en toont een burcht, twee cipressen en twee wolven. Piet Bultsma, medewerker van de Hoge Raad van Adel, heeft het wapen ontworpen.

Het wapen is verdeeld in vier vlakken. De begeleidende tekst van de Hoge Raad van Adel beschrijft dat twee vlakken zijn uitgevoerd "in azuur, bezaaid met blokjes van goud, een leeuw van goud, gekroond met een kroon van drie bladeren en twee parelpunten". In zijn rechtervoorklauw houdt de Nederlandse Leeuw een zwaard van zilver met 'gevest' van goud en in zijn rechtervoorklauw houdt hij een bundel van zeven pijlen van zilver met punten van goud. De jachthoorn, die in de andere twee vlakken staat afgebeeld, is van azuur en "gesnoerd en geopend van keel, beslagen van zilver".
Het hartschild in het midden, het wapen van de Zorreguietta's, is uitgevoerd "in goud, komende uit een golvende schildvoet van azuur, met een gekanteelde burcht, waarop drie gekanteelde torens, de middelste hoger dan de andere, en vergezeld van twee toegewende wolven van sabel, elk gaande over een uitgerukte cipres van natuurlijke kleur".
De koninklijke kroon dekt het schild, welke door twee gouden leeuwen wordt gehouden. "Alles geplaatst op een mantel van purper, geboord van goud, gevoerd met hermelijn, opgebonden met koorden, eindigende in kwasten, beide van goud, gedekt door de koninklijke kroon."
edit:
Lol Raindog...toeval foto
[ Dit bericht is gewijzigd door fredDK ]
sta er eig nog van te kijken dat de familie van maxima er een plaatsje in heeft.
Is het niet zo dat bovenin de koninklijke wapens voor meisjes een kroon staat en voor jongens een helm? In dat geval zou je kunnen concluderen dat ze een meisje verwachten. Maar misschien heb ik het fout. Ik ben niet zo'n koningshuis-aanhanger.
Voorgaande reacties over de grootte van het plaatje krijgen dan ook gewoon +1
Some day you shall flee, Panted and weak - Master, Passion, Greed.
Wie gaat zich daar nou nog druk om maken. Een paar ouwe dametjes die het blad "Vorsten" lezen misschien, kunnen ze er een kleedje van haken.
Waste of time and money wat mij betreft..
gelukkig dat we nog een koningshuis hebben met traditie foto
quote:
het wapen van de Zorreguietta's
De Zorreguietta's hadden helemaal geen wapen....... speciaal ontworpen voor deze geboorte.....
Maar ff serieus, dit is een heel mooi wapen!
Ik heb denk ik binnenkort een nederlandse leeuw op mijn arm staan foto
foto
quote:
Is het niet zo dat bovenin de koninklijke wapens voor meisjes een kroon staat en voor jongens een helm? In dat geval zou je kunnen concluderen dat ze een meisje verwachten. Maar misschien heb ik het fout. Ik ben niet zo'n koningshuis-aanhanger.
Of andersom, maar je hebt idd gelijk dat het ene geslacht een kroon had en de ander een helm. Echter heb ik gister op het nieuws (NOS) begrepen dat deze regels niet meer worden gebruikt en het dus geen uitsluitsel geeft over het geslacht van het kind van WA en Max.
quote:
Is het niet zo dat bovenin de koninklijke wapens voor meisjes een kroon staat en voor jongens een helm? In dat geval zou je kunnen concluderen dat ze een meisje verwachten. Maar misschien heb ik het fout. Ik ben niet zo'n koningshuis-aanhanger.
Ik ook niet,maar ik herinner me nog een stukje in het AD:
quote:
Het wapen bevat ook een heraldische noviteit: het is gedekt met een kroon, zowel voor prinsessen als voor prinsen. Tot nu toe was de kroon voorbehouden aan het vrouwelijke schild, voor mannen was een helm gebruikelijk.
Bron: AD
[ Dit bericht is gewijzigd door dutch-mamma ]
Hoge Raad van Adel, kom op zeg, zullen we aderlaten maar ook weer invoeren dan?
Zit adel in hun bloed. Vandaar dat onder andere Maxima ook met willem mocht trouwen.
Vind het een zeer mooi wapen.. Leeuwen laten toch zien hoe machtig ons land is geweest in het verleden........ stukje geschiedenis... Het kroontje erboven op staat trouwens voor koning of konningin schap. Wanneer het het tweede kind is dan staat er een prinsen kroontje of een prinsesen kroontje bovenop.
tief op met dat wapen foto
Lekker belangrijk.
[ Dit bericht is gewijzigd door BallisticToilet ]
Dit wapen voor de kleine is een combinatie van het wapen van beide (toekomstige) ouders. Het schild met het wapen van de familie Zorreguieta staat in het midden en is zo klein omdat dat zo hoort. In de heraldiek is het normaal dat het wapen van de moeder op die manier in het midden staat.
Daarbij wordt er inderdaad geen onderscheid meer gemaakt tussen een wapen voor een zoon of een dochter. Dit wapen zal het kind dragen, welk geslacht het ook heeft. De Oranjes slaan dus eigenlijk een moderne weg in foto
Voor wie 't weten wil: iedere familie in Nederland is vrij om een eigen wapen te (laten) maken en deze te voeren. Je hoeft 't niet te registreren.
Zelf vind ik 't een erg druk wapen. Van mij mag het allemaal wel wat eenvoudiger. Maar op zich is het niet lelijk.
quote:
waarop drie gekanteelde torens
foto
k moet zeggen hij is wel mooi foto
alleen wat is et nut hiervan foto
al vind ik deze best mooi foto
Stukje traditie en history moet in stand gehouden worden, is mijn mening dan. Word de steeds meer van Nederlandsche cultuur afgebroken. Schandalig. foto
mooi ding.
quote:
Door oO_Dennis_Oo - zaterdag 29 november 2003 @ 16:12 (+1 - Normaal)
Raar volk hier af en toe. Al die onzin over "who cares" etc. Je zou trots moeten zijn om als een van de weinige landen in de wereld een koningin te hebben.
Stukje traditie en history moet in stand gehouden worden, is mijn mening dan. Word de steeds meer van Nederlandsche cultuur afgebroken. Schandalig.
Ja! Schandalig dat niet iedereen meedoet met die verheerlijking van mensen die toevallig als Oranje zijn geboren!
Ontopic:
voor de rest wel mooi wapen, is gewoon ene stukje traditie.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken