FOK!
FOK!


Laatste items
Laatste items
Toon berichten uit deze thema's





Toon berichten van deze types







Actieve items
Actieve items


Forum
Forum


Archief
Artikelen van maandag 27 augustus 2007

Vrouw rijdt opzettelijk politiebureau binnen

Icoon OpmerkelijkEen 36-jarige vrouw uit Tilburg is afgelopen avond in verwarde toestand opzettelijk tegen een glazen pui van een politiebureau in haar woonplaats aangereden. Zij deed dit volgens eigen zeggen om aandacht te krijgen voor haar psychische problemen.

Rond kwart over negen kwam zij met haar auto in de publieksruimte van het bureau aan de Brucknerlaan tot stilstand. De politie laat weten dat er bij het incident geen gewonden zijn gevallen. Het gat in de pui is gedicht door een aannemer. Er hoefde niet gestut te worden, het was een niet-dragende pui. Deskundigen onderzoeken welke hulp de Tilburgse nodig heeft.

Hoofdontwerper Spyker op non-actief

Spyker zet hoofdontwerper John McQuilliam op non-actief. Een mogelijke reden hiervoor is de uitstelling van de B-specificatie, waarmee het Nederlandse team in Turkije had moeten debuteren. De ontworpen auto kwam niet door de crashtest, waardoor het team met de oude versie moest rijden.

McQuilliam werd in 1991 door Jordan aangetrokken als hoofdontwerper, kort nadat het Britse team in de Formule 1 stapte. Sinds die tijd is de technicus werkzaam in de fabriek die in Silverstone is gevestigd. In de loop der tijd promoveerde hij tot technisch directeur bij Jordan en dat bleef hij na de overname door Midland. Sinds Spyker het team heeft overgenomen, is McQuilliam weer hoofdontwerper. Tot afgelopen week althans, zo lijkt nu het geval te zijn.

Spyker-teambaas Colin Kolles heeft de Britse ontwerper op non-actief gezet. De specifieke reden voor deze actie wil hij niet melden. Kolles weigert daarmee ook te zeggen of het voorval iets te maken heeft met het falen van de B-versie van Spyker tijdens de crashtest, die voor de Grand Prix van Turkije plaatsvond. "De positie van John McQuilliam wordt momenteel onderzocht door het team," zegt Kolles.

Het nieuws rondom McQuilliam versterken de geruchten dat Mark Smith, momenteel nog technisch directeur bij Red Bull Racing, overstapt naar het Nederlandse Formule 1-team. Smiths toekomst bij Red Bull lijkt onzeker sinds Geoff Willis zich afgelopen maand bij het team van Red Bull aansloot.

Adriaanse tekent in Qatar

Co Adriaanse heeft een nieuwe uitdaging gevonden in Qatar. Bij de voetbalclub Al-Sadd tekent de Amsterdamse trainer een contract voor ťťn jaar.

Adriaanse begint aan een lastige klus. Zijn voorganger Jorge Fossati behaalde in het vorig seizoen drie prijzen, waarmee Fossati een uiterst succesvol trainer was. Co Adriaanse zat sinds zijn vertrek bij Metallurg Dontesk zonder club. Aanbiedingen van onder andere Feyenoord en FC Utrecht liet hij lopen voor een functie in het Midden-Oosten.

Online solliciteren voor GTST

Icoon TelevisieDe makers van de soap Goede Tijden Slechte Tijden (GTST) zijn op zoek naar nieuw talent. Niet via een castingbureau of een besloten auditie; geÔnteresseerden kunnen zelf een scŤne kiezen en spelen en het filmpje daarvan via de GTST-website opsturen.

De wedstrijd Ik Wil In GTST begint maandagavond, aldus de zender RTL4, die de serie uitzendt. De inzendingen zijn de komende weken te zien op de internetpagina en het publiek mag ze beoordelen. Voor de winnaar wordt speciaal een rol in de soapserie geschreven.

Premie voor nieuwe rekruten Amerikaans leger

Icoon AmerikaSinds eind juli heeft ruim 90 procent van de rekruten van het Amerikaanse leger een premie van 20.000 dollar (13.000 euro) aanvaard in ruil voor een snellere indiensttreding. Door het accepteren van de bonus moeten sommige toekomstige rekruten al binnen enkele dagen hun burgerkleding voor een uniform verruilen.

Het initiatief maakt deel uit van de inspanningen om op het einde van dit jaar het beoogd aantal van 80.000 rekruten te halen, meldde de Amerikaanse krant Washington Post maandag. De premie werd ingesteld nadat eerder dit jaar de belangstelling voor de strijdkrachten was afgenomen.

Van 25 juli tot 24 augustus tekenden ruim 6200 Amerikanen voor het extra geld. Voor veel rekruten is de bonus van 20.000 dollar meer dan het gemiddelde eerste jaarsalaris in het leger.

Games Convention awards bekendgemaakt

Voor het vijfde jaar op rij werden de Games Convention awards uitgereikt. Deze prijzen worden gegeven aan speelbare games die op de beurs in Leipzig de grootste indruk maakten op de jury. In totaal waren er 85 nominaties in 9 categorieŽn waar uiteindelijk de volgende winnaars uitkwamen:

Beste PC-game: Crysis
Beste Xbox-game: BioShock
Beste PSP-game: God of War: Chains of Olympus
Beste PS2-game: Pro Evolution Soccer 2008
Beste PS3-game: Pro Evolution Soccer 2008
Beste Wii-game: Mario & Sonic at the Olympic Games
Beste DS-game: Eye Training
Beste Online-game: Age of Conan: Hyborian Adventures
Beste hardware: Wii Balance Board
Beste mobile-game: Geen winnaar, te weinig deelnemers.


Crysis, de beste PC-game van de GC 2007

Vrouw komt om bij bizar verkeersongeluk

Icoon OngelukBij een bizar ongeluk in de Leeuwarder wijk Bilgaard is vanmiddag rond 14:00 uur een 78-jarige vrouw uit Leeuwarden overleden. De vrouw werd overreden door een vrachtwagen.

Het ongeluk gebeurde bij voormalig winkelcentrum Bilgaard dat vorig jaar augustus afbrandde. Een vrachtwagen van afvalverwerkingsbedrijf Omrin had net een papiercontainer geleegd en wilde wegrijden. Op dat moment liep de vrouw voor de vrachtwagen, waarna ze geschept werd en onder de voorwielen terecht kwam.

Volgens een ooggetuige stak de voetgangster met haar rollator buiten het zicht van de vrachtwagenchauffeur de deels afgezette weg over. De hulpdiensten waren snel ter plaatse en probeerden de vrouw onder de voorwielen vandaan te krijgen. Hiervoor moest de brandweer de vrachtwagen opkrikken. Reanimatie mocht niet meer baten; de vrouw was inmiddels al overleden.

De bestuurder heeft een verklaring afgelegd, maar de poltie wil graag in contact komen met mensen die het ongeluk hebben zien gebeuren.

Foto gemaakt door Edwin Brandsma ©.


Met dank aan DarkEnergy22 voor de submit.

Nederlandse blushelikopters in Griekenland

Icoon BrandDrie helikopters en 27 militairen van de Koninklijke Luchtmacht zijn maandagavond in Griekenland aangekomen om daar te helpen bij het blussen van de bosbranden. Ze worden ingezet bij de plaats Tripolis, die centraal ligt op de Peloponnesos, zei een woordvoerder van de luchtmacht maandag.

De Cougar-toestellen van het 300 Squadron vlogen afgelopen weekeinde via ItaliŽ naar Griekenland. De Cougar is een middelgrote transporthelikopter die ook geschikt is voor brandbestrijding. Onder de helikopter hangt dan aan een kabel een grote zak. Daarin kan 2500 liter water, dat uit bijvoorbeeld meren wordt geschept. De bemanning bestaat uit drie personen: twee piloten en een zogeheten loadmaster, die het laden en lossen van het water voor zijn rekening neemt.

Vanaf dinsdagochtend worden de helikopters en militairen ingezet bij het blussen van de bosbranden.

Casino Scheveningen ontruimd na brand

Icoon BrandIn het Holland Casino in Scheveningen was het vandaag prijs. Het pand is deze avond een half uur ontruimd geweest na een brandje in de hal van de speelautomaten. Zo’n 250 gokkers moesten even na half acht op last van de brandweer het pand verlaten. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Op de tweede etage vatte een neonverlichtingkast vlam. Volgens een woordvoerder van de brandweer zorgde dat voor fikse rookontwikkeling. De medewerkers van het casino wisten het brandje al te blussen voordat de brandweer gearriveerd was.

De rookwolken reikten tot het plafond, waarna de brandweer besloot het pand te ontruimen. De brandweer moest nog wat nablussen. De oorzaak van de brand is mogelijk een kortsluiting, maar dat kon nog niet met zekerheid vastgesteld worden. Rond kwart voor acht was het pand geventileerd, waarna rond acht uur iedereen weer naar binnen mocht. De woordvoerder schat de schade op nihil, al vermoedt hij dat het casino wel wat inkomsten is misgelopen door de ontruiming.

Uitslagen Jupiler League speelronde 4

Vandaag werd er een volledige speelronde afgewerkt in de Jupiler League. Hieronder kun je de uitslagen vinden

Uitslagen

ThuisUitUitslag
FC DordrechtFC Emmen2-1
FC VolendamAGOVV Apeldoorn1-2
RBC RoosendaalFC Den Bosch0-1
Fortuna SittardHelmond Sport0-1
HFC HaarlemTOP Oss0-0
BV VeendamGo Ahead Eagles4-2
FC ZwolleRKC Waalwijk0-0
FC EindhovenMVV3-1
ADO Den Haagsc Cambuur1-0
FC OmniworldStormvogels Telstar1-2

Ranglijst

#ClubGespeeldWinstGelijkVerliesDoelsaldoPunten
1FC Den Bosch44009-212
2Helmond Sport43107-210
3Stormvogels Telstar43105-210
4BV Veendam42208-58
5AGOVV Apeldoorn42117-67
6RKC Waalwijk413010-76
7FC Eindhoven41217-65
8FC Volendam41216-65
9ADO Den Haag41214-45
10MVV41213-45
11FC Zwolle40406-64
12FC Dordrecht41125-64
13RBC Roosendaal41122-34
14sc Cambuur41127-104
15FC Emmen41126-124
16Go Ahead Eagles41039-93
17TOP Oss40313-43
18Haarlem40222-52
19FC Omniworld40224-82
20Fortuna Sittard40132-51

Topscorers

#NaamClubDoelpunten
1CaraccioloFC Eindhoven4
27spelers3 doelpunten

Programma

DatumThuisUit
31-8RKC WaalwijkHelmond Sport
31-8FC Den Boschsc Cambuur
31-8TOP OssFC Volendam
31-8Go Ahead EaglesAGOVV
31-8Stormvogels TelstarFC Zwolle
31-8FC DordrechtRBC Roosendaal
31-8FC EindhovenFC Omniworld
31-8FC EmmenMVV
31-8Fortuna SittardBV Veendam
2-9HaarlemADO Den Haag

Punten twaalfde ronde

Ook tijdens minder enerverende races worden er natuurlijk bij ons punten uitgedeeld. Je vindt ze hieronder.

Vanwege het wisselen van beide motoren heeft het Honda Racing F1 twintig strafpunten gekregen. Red Bull Racing heeft vijftien strafpunten gekregen wegens een defect aan de hydraulica op de bolide van Mark Webber. De laatste strafpunten zijn voor het team van Spyker F1. Adrian Sutil wist de finish niet te halen wegens een probleem met de brandstofdruk en krijgt hiervoor ook vijftien strafpunten. Sutil is volgens de normen van de FIA wel geklasseerd en zal hiervoor ook bij ons gewoon zijn punten krijgen.

Deze ronde kende duidelijk twee winnaars. Tenchi en Thedrummer wisten met 402 punten een negental deelnemers elf punten achter zich te houden.

In het totaalklassement blijft MellowYellow de lijst aanvoeren met 3491punten. Twee punten achter hem volgt Toontje_Lager, die samen met de gedeelde derde plaats van Binki en MadKiloClosed, beide 3485 punten, flink inloopt op de koploper.

Bij de subleagues wist de koploper Team holland wederom het beste te scoren. Met 364 punten weten zij drie punten voorsprong te houden op de winnaar van vorige week n00bs. Subleague kwak voltooid met 350 punten het podium van deze ronde.

In het totaalklassement is er bij de subleagues wederom niets gewijzigd. Team holland wist met de overwinning van deze ronde hun voorsprong uit te breiden tot 3360 punten. Racing Team X-Fi ziet haar achterstand vergroot worden en heeft nu 3272 punten. En op de derde positie met 3032 punten staat nog steeds _amsterdam open.

De volgende race is de Italiaanse Grand Prix, over twee weken. Je kan voor deze race tot 8 september 00:01u wissels aanbrengen in je team. Wissels na dit tijdstip tellen pas mee voor de wedstrijd daarna.

Liefdespaar kan na 32 jaar trouwen

Icoon OpmerkelijkEen liefdespaar op SiciliŽ moest dertig jaar lang wachten voordat ze konden trouwen, maar toen kon de 58-jarige Italiaan dan toch met zijn 51-jarige vriendin gaan trouwen. Tot voor kort mislukte de trouwerij steeds door het verzet van de moeder van de man.

Toen de moeder weduwe werd, eiste ze dat haar zoon in het ouderlijk huis bleef wonen om haar te verzorgen. De zoon heeft haar wens braaf ingewilligd. Toen de dame op 90-jarige leeftijd was gestorven, kon de man dan eindelijk aan de voet van de vulkaan de Etna in het huwelijksbootje stappen met zijn vriendin.

Zweedse spotprent Mohammed schokt Iran

Een Zweedse krant heeft een spotprent geplaatst met de islamitische profeet Mohammed in de hoofdrol. Iran is er op zijn zachtst gezegd niet blij mee, en heeft een klacht ingediend tegen het land Zweden. Het streng islamitische regime van de hoofdstad Teheran heeft de Zweedse vervangend gezant op het matje van Buitenlandse Zaken geroepen.

Op de spotprent is het hoofd van Mohammed te zien. Alleen zit zijn hoofd bevestigd op het lichaam van een hond. En dat vindt de Iraanse regering een grove belediging van de profeet.

Bijna twee jaar geleden was de hele moslimwereld in rep en roer vanwege enkele Deense spotprenten. Er werd zelfs een beloning uitgeloofd voor degene die de cartoonist wist te onthoofden.


"Af Mohammed, af!"

Terpstra mee naar Vuelta

Niki Terpstra is door Milram opgenomen in de ploeg voor de Vuelta. Het wordt de eerste grote ronde voor de Nederlander.

De selectie van Milram bestaat behalve Terpstra uit Erik Zabel, Alessandro Petacchi, Matej Jurco, Alberto Ongarato, Martin MŁller, Elia Rigotto, Fabio Sabatini en Marco Velo. Ook Cofidis maakte zijn selectie bekend, die bestaat uit: Sylvain Chavanel, Stťphane Augť, Geoffroy Lequatre, Sťbastien Minard, Damien Monier, Maryan Hary, Maxime Monfort , Lťonardo Duque en Bingen Fernandez.

Walvispenis verkocht voor 8000 dollar

Icoon OpmerkelijkEen 12.000 jaar oude walvispenis is in Beverly Hills voor 8.000 dollar (5.800 euro) aan een museum verkocht. De veiling van het 1,35m lange gevaarte, het grootste exemplaar dat ooit gevonden werd, duurde maar drie minuten. De eigenaar van het Believe It or Not-museum in Beverly had gehoopt dat de penis meer op zou brengen, maar is wel tevreden met het bedrag.

Ik had eigenlijk gerekend op ongeveer 16.000 dollar. Dit is dus een koopje, aldus directeur Josh Chait. “Maar ik ben blij dat de penis in een museum blijft en niet verdwijnt in een of andere privťcollectie.

Meneer met zijn tweede penis

Racegame Sonic krijgt vervolg zonder zwaartekracht

Ging Sonic je nog niet snel genoeg? Heb je genoten van Sonic Riders? Dan is er goed nieuws, want Sega komt met een vervolg op deze supersnelle racegame. In februari 2008 moet Sonic Riders: Zero Gravity in de winkels verschijnen voor de PlayStation 2 en de Wii. In dit nieuwe deel zul je met Sonic en kornuiten op futuristische circuits Newton's wetten tarten in je strijd om de eerste plaats.

Scott A. Steinberg, vice-president marketing van Sega Amerika, over Sonic Riders:

“Snelheid en behendigheid hebben de Sonic-franchise groot gemaakt. Sonic Riders: Zero Gravity biedt zowel trouwe Sonic-fans als nieuwkomers de adrenalineverhogende gameplay en bewegingen die het blauwe stekelvarken beroemd hebben gemaakt en voegt tegelijkertijd talloze nieuwe elementen aan de wereld van Sonic toe. Sonic Riders: Zero Gravity zit boordevol nieuwe, innovatieve functies en geeft een kick die je als gamer niet kunt weerstaan.





Snel potje

Reizen van a naar b heeft een nadeel, als je te lang onderweg bent dan komt het onvermijdelijke dat je een bezoek aan het toilet dan wel de berm niet meer uit kunt stellen.

En in deze jachtige wereld waar tijd kostbaar is, is dat natuurlijk uitermate vervelend. Nu kun je een heel eind komen met een Tena of een leeg flesje, maar dat zijn natuurlijk wel wat softe oplossingen, de echte oplossing ? Een toilet met een motor en wieltjes... 

Baghdatis uitgeschakeld in New York

Marcos Baghdatis is uitgeschakeld in de eerste ronde van het US Open in New York. De als achttiende geplaatste cyprioot verloor in een slechte wedstrijd van de Rus Max Mirnyi

Mirnyi kwam er in de rally's van achteruit niet aan te pas en besloot om die reden werkelijk geen mogelijkheid onbenut te laten om naar het net te komen. Ook als die mogelijkheid er eigenlijk niet was. Baghdatis zette daar nul lobs tegenover en ging keer op keer voor de winner. Het resultaat was een wedstrijd met ontelbaar veel fouten, maar ook veel mooie winners.

In de derde set wist Baghdatis zijn niveau iets op te krikken, dat resulteerde in setwinst. In de vierde set kwam het aan op een tiebreak. Daarin gaf Baghdatis een 5-1 voorsprong weg. 6-3, 7-5, 3-6, 7-6 (6)

Donald Young heeft zijn tweede partij op het hoogste niveau gewonnen. De jonge Amerikaan versloeg het Australische servicekanon Chris Guccione in vier sets. 6-7, 6-3, 6-2, 6-3. Vorige week won Young zijn eerste partij op het hoogste niveau in New Haven, daarvoor verloor hij elf keer op rij. Nu lijkt Young dan toch in de buurt van ATP-niveau te zitten.

Vrouw licht universiteit op

Icoon OpmerkelijkEen vrouw van 54 jaar, werkzaam aan de universiteit van Marne-la-Vallťe in Frankrijk op de salarisadministratie, liet elke maand, buiten haar eigen salaris, een extra salaris van ruim 4000 euro naar haar bankrekening overschrijven. In totaal heeft zij op deze manier meer dan 600.000 euro achterover gedrukt. Ze is afgelopen vrijdag opgepakt en haar wordt ‘misbruik van een publiek fonds door iemand met een publieke functie’ ten laste gelegd. Ze zit in voorlopige hechtenis en riskeert een celstraf van 10 jaar en een boete van 150.000 euro.

De vrouw gaf tijdens haar verhoor toe dat ze in februari 1992 een fictieve rekening ontdekte van een docent die niet bestond. De salarissen werden op een door haar geopende valse rekening gestort. Met het geld heeft zij belegd in vastgoed, haar familie rijkelijk bedeeld en leningen aan vrienden verstrekt. De oplichting kwam aan het licht toen de betreffende universiteit de rekeningafschriften inkeek die per post waren binnengekomen. Dit keer was de vrouw er niet in geslaagd om de afschriften tijdens haar vakantie te laten onderscheppen.

Veel screenshots voor MMO Aion

De Games Convention is net afgelopen en NCSoft heeft een lading screenshots van Aion vrijgegeven als toetje. Aion is de nieuwe MMORPG van NCSoft die gebruik maakt van de Crytek-engine en wordt als de mooiste MMO tot nu toe geclaimed door NCSoft. Hieronder kan je zelf een oordeel vellen over de grafische kwaliteiten van dit spel.

Meer informatie over dit spel vind je op de officiŽle pagina van Aion.







De rest van de screens vind je hier.

Urk doet voodoopoppetjes in de ban

De nieuwste editie van het zogeheten 'braintainment' magazine Quest heeft in het zwaar christelijke dorp Urk kwaad bloed gezet. Het blad biedt in het septembernummer een voodoopoppetje aan, om het hoofdthema 'paranormaliteit' kracht bij te zetten.

De C1000 in het vissersdorp heeft de decoratieve speldenkussens uit het blad verwijderd. Het tijdschrift wordt daar dus aangeboden zonder poppetje.

"Een groot deel van onze klantenkring neemt aanstoot aan dat poppetje", meldt een woordvoerster van de supermarkt vandaag. "Daarom hebben wij het voodoopoppetje verwijderd. Op de cover is nergens te lezen dat ze ook een poppetje aanbieden, dus kan het."

[A1GP] Deelnemers testdagen Silverstone

Morgen en overmorgen zal er door de A1GP getest worden op Silverstone. De volgende coureurs zullen deelnemen aan de testsessie op het Engelse circuit.

TeamCoureur 1Coureur 2Coureur 3
AustraliŽIan DykJohn MartinDaniel Ricciardo
BraziliŽSergio JimenezRaphael Matos
CanadaJames HinchcliffeRobert Wickens
ChinaCongfu Cheng
DuitslandChristian Vietoris
FrankrijkNicolas LapierreJean Karl VernayNicolas Prost
Groot BrittanniŽRobbie KerrOliver Jarvis
IerlandAdam CarrollRalph Firman
IndiaNarain Karthikeyan
IndonesiŽSatrio Hermanto
ItaliŽEnrico ToccaceloPaolo BossiniEdoardo Piscopo
LibanonKhalil BeschirChris AlajajianJimmy Auby
MaleisiŽAlex YoongAaron Lim
MexicoJuan Pablo GarciaArturo GonzalezPicho Toledano
NederlandJeroen BleekemolenArie Luyendyk Jr
Nieuw-ZeelandJonny ReidBrendon Hartley
PakistanAdam Khan
PortugalJoao Urbano
TsjechiŽErik JanisJan Charouz
Verenigde StatenBuddy RiceJonathan Summerton
Zuid-AfrikaAdrian ZauggWesleigh Orr
ZwitserlandNeel JaniSebastien Buemi

Fileoverlast in Nederland loopt op

Icoon FileIn de eerste helft van 2007 is, ten opzichte van dezelfde periode in 2006, de filedruk 17 procent hoger uitgevallen. De filedruk, in kilometerminuten uitgedrukt, is nu in totaal 7,8 miljoen. De zwaarste files stonden in het tweede kwartaal van dit jaar.

De omleidingsroutes van de weekendafsluiting op de A2 bij de Maasbrug was de drukste van het afgelopen half jaar. De cijfers die verkeersminister Camiel Eurlings presenteerde kwamen overeen met de cijfers van de VerkeersInformatieDienst (VID).

Wanneer je het aan de weggebruikers zelf vraagt is de meerderheid (62 procent) van de weggebruikers best tevreden over de manier waarop verkeershinder beperkt wordt. 10 procent is dat niet.

18-jarige rijdt in op verkeersregelaar

Icoon FileZondag is een 18-jarige inwoner van Duiven in zijn woonplaats ingereden op een jaarlijkse sacramentsprocessie. De begeleidende verkeersregelaar van de stoet raakte hierbij licht gewond. De inwoner van Duiven is door de politie aangehouden

Rond half een gaf de verkeersregelaar de jongen een stopteken omdat de voetgangers wilden oversteken. Het stopteken werd genegeerd. De 18-jarige reed hierop recht op de verkeersregelaar uit Arnhem af. De man kwam na een sprong op de motorkap van de auto terecht.

De automobilist reed vreemd genoeg gewoon door. Aan de hand van het kenteken is hij toch aangehouden, en een rijbewijs lichter.
Met dank aan Aka-Zigor voor de submit.

Onderaannemers opgelicht door aannemer

Icoon PolitieTientallen onderaannemers in Noord- en Oost-Nederland zijn opgelicht door het Duitse aannemersbedrijf RCE Bau. Het totale bedrag wordt geraamd op 2 miljoen euro. Dat liet de politie IJsselland vandaagweten.

De recherche is een strafrechtelijk onderzoek begonnen naar de praktijken van de Duitse aannemer. Die heeft onderaannemers bij bouwprojecten niet betaald, terwijl het werk wel is geleverd. Volgens de onderaannemers, die in groten getale hun gal spuwen op www.oplichting.net, worden ze bedreigd door de bazen van RCE Bau. Alleen al in Twente zeggen 45 onderaannemers opgelicht te zijn.

De eerste aangiften kwamen binnen vanuit Groningen waar de Blauwe Stad wordt gebouwd. Particuliere opdrachtgevers zeggen dat ze een groot deel van de aanneemsom aan RCE betaald hebben, maar hun huis werd nooit afgebouwd. RCE zou volgens deze gezinnen gedreigd hebben een "mannetje langs te sturen" om het restant van de aanneemsom te innen.

De particuliere opdrachtgevers hebben aangifte gedaan bij de politie die de kwestie uiteindelijk naar het Bovenregionaal Rechercheteam Noord- en Oost-Nederland heeft doorgespeeld. De grootaandeelhouder van RCE Bau, Egbert GŁbler, wordt verder beschuldigd van beroving van een fabrikant van systeemplafonds. Volgens deze toeleverancier hebben GŁbler en handlangers de gehele inventaris uit de bedrijfshal gestolen. Grondverzetbedrijf Van der Vlier uit Beerta heeft nog 5000 euro tegoed van RCE Bau.

Volgens het bedrijf is de totale schade van 2 miljoen nog maar het topje van de ijsberg. Hij krijgt talloze meldingen van gedupeerden binnen. "Honderden bedrijven en particuliere opdrachtgevers zijn gedupeerd. Deze oplichtingspraktijken duren al jaren. Justitie en politie krijgen de vingers er niet achter, want de Duitse aannemer heeft een web van bv's en holdings opgezet. De aandeelhouders blijven steeds buiten schot."

Top of Flop: Stay Up Forever

De Top of Flop van vorige week was ook geen doorslaand succes. Hyper Nation United Future van Hiko Suzuki was een flop,  dus. Ryodu wist jullie mening het beste te verwoorden: "Ouch.... die muziek wil tot op zekere hoogte nog wel maar als ze begint te zingen valt het nummer echt als een kaartenhuis in elkaar."

We hebben er weer eentje voor jullie.

Maak kennis met ChungKing, een Britse band uit Brighton. ChungKing wordt gevormd door Sean Hennessey en zangeres Jessie Banks. Er was eigenlijk geen apart budget beschikbaar voor een videoclip van hun nieuwste single "Stay Up Forever", maar gelukkig was er een snelle en goedkope oplossing: De clip werd in één dag geproduceerd door de creatieve boys van zeroh design. Sean en Jessie kwamen vrijdagavond langs en kregen zondagochtend, voordat ze naar huis gingen, de video in de hand gedrukt.

Britney opgepakt wegens te snel rijden

Icoon ShowbizzDit weekend heeft Britney Spears weer een ontmoeting gehad met de politie nadat ze met haar witte Mercedes vlakbij Las Vegas te snel had gereden. Lang hoefde Britney niet in spanning te zitten want na tien minuten kwam ze er met een waarschuwing vanaf. De Amerikaanse media meldden dit vandaag.

Afgelopen vrijdag was Britney Spears nog in shock nadat haar hondje een pootje had gebroken. Het is nog niet bekend hoe dat is afgelopen maar Britney kennende zal het niet lang duren tot we dat te weten komen.

Robin Haase waarschijnlijk toch op US Open

Robin Haase lijkt alsnog zeker van een plaats in het hoofdschema van de US Open in New York.

Volgens de Kroatische televisie heeft Mario Ancic zich met een schouderblessure teruggetrokken voor het toernooi. Robin Haase is de eerste speler op de lijst met vervangers.

Ancic had in de eerste ronde moeten aantreden tegen Novak Djokovic, die plek gaat nu naar Robin Haase. Djokovic is met Rafael Nadal en Roger Federer een van de drie grootste favorieten voor de eindzege in New York. Robin Haase heeft al vijf ATP-toernooien op rij geen eerste ronde verloren.

Voetbal: Maduro in voorlopige selectie

Icoon Nederlands ElftalDe bondscoaches Marco van Basten en John van 't Schip hebben 29 spelers opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de EK-kwalificatieduels tegen Bulgarije en AlbaniŽ op respectievelijk 8 en 12 september. Aankomende vrijdag wordt de definitieve selectie bekend gemaakt.

Voorlopige selectie:

Doel: Edwin van der Sar (Manchester United), Maarten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feyenoord) en Boy Waterman (AZ).

Verdediging: Khalid Boulahrouz (Sevilla), Wilfred Bouma (Aston Villa), Tim de Cler (Feyenoord), Urby Emanuelson (Ajax), John Heitinga (Ajax), Kew Jaliens (AZ), Joris Mathijsen (HSV), Mario Melchiot (Wigan Athletic) en Andrť Ooijer (Blackburn Rovers).

Middenveld: Ibrahim Afellay (PSV), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Nigel de Jong (HSV), Denny Landzaat (Wigan Athletic), Hedwiges Maduro (Ajax), Clarence Seedorf (AC Milan), Wesley Sneijder (Real Madrid), Rafael van der Vaart (HSV) en Demy de Zeeuw (AZ).

Aanval: Ryan Babel (Liverpool), Klaas-Jan Huntelaar (Ajax), Dirk Kuyt (Liverpool), Ruud van Nistelrooy (Real Madrid), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Robben (Real Madrid) en Jan Vennegoor of Hesselink (Celtic).

Voor meer voetbalnieuws kijk je natuurlijk op de FOK! Voetbalmanager!

Voorlopige selectie Oranje bekend

De bondscoaches Marco van Basten en John van 't Schip hebben 29 spelers opgenomen in de voorlopige selectie van het Nederlands elftal voor de EK-kwalificatieduels tegen Bulgarije en AlbaniŽ op respectievelijk 8 en 12 september.

Aankomende vrijdag wordt de definitieve selectie bekend gemaakt.

Voorlopige selectie:

Doel: Edwin van der Sar (Manchester United), Maarten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feyenoord) en Boy Waterman (AZ).

Verdediging: Khalid Boulahrouz (Sevilla), Wilfred Bouma (Aston Villa), Tim de Cler (Feyenoord), Urby Emanuelson (Ajax), John Heitinga (Ajax), Kew Jaliens (AZ), Joris Mathijsen (HSV), Mario Melchiot (Wigan Athletic) en Andrť Ooijer (Blackburn Rovers).

Middenveld: Ibrahim Afellay (PSV), Giovanni van Bronckhorst (Feyenoord), Nigel de Jong (HSV), Denny Landzaat (Wigan Athletic), Hedwiges Maduro (Ajax), Clarence Seedorf (AC Milan), Wesley Sneijder (Real Madrid), Rafael van der Vaart (HSV) en Demy de Zeeuw (AZ).

Aanval: Ryan Babel (Liverpool), Klaas-Jan Huntelaar (Ajax), Dirk Kuyt (Liverpool), Ruud van Nistelrooy (Real Madrid), Robin van Persie (Arsenal), Arjen Robben (Real Madrid) en Jan Vennegoor of Hesselink (Celtic).

Duitser doet wisseltruc voor penis

Icoon OpmerkelijkEen man uit Duitsland die zich schaamde voor de grootte van zijn penis heeft dat op een originele manier weten op te lossen. Hij vertelde aan zijn partner dat hij alleen de liefde wilde bedrijven in het donker. Zij ging hiermee akkoord en had niet in de gaten dat de man in de badkamer wisselde met zijn broer, die het werk overnam.

Twee maanden lang lukte de truc en had zijn vriendin niet in de gaten dat ze niet bezig was met haar partner. Toen ze een keer plotseling het licht aandeed schrok ze zich dood. Ze heeft de broer beschuldigd van verkrachting en haar partner van medeplichtigheid daaraan.

Met dank aan KRIBBET voor de submit.

Sarkozy wil tijdschema voor terugtrekking uit Irak

Icoon OorlogDe Franse president Nicolas Sarkozy heeft vandaag in zijn eerste grote toespraak over buitenlands beleid gepleit voor een helder tijdschema voor de terugtrekking van buitenlandse troepen uit Irak. Zo'n stap zal de Iraakse partijen dwingen hun verantwoordelijkheid voor de toekomst van het land te nemen, aldus Sarkozy.

Hij herinnerde aan het Franse verzet tegen de inval in Irak in 2003, maar zei dat Parijs nu bereid is de internationale gemeenschap te helpen bij het zoeken naar een politieke oplossing. Eerder op de dag moest zijn minister van Buitenlandse Zaken Bernard Kouchner nog excuses maken omdat hij had gezegd dat de Iraakse premier Nuri al-Maliki zou moeten aftreden.

BandenstrategieŽn in Turkije

Tijdens de Grand Prix van Turkije was de twee-stopstrategie duidelijk de favoriet bij de teams. In Istanbul werd gereden met de harde en een wat minder harde band. Zoals gebruikelijk moest elke bandensoort minimaal een keer gebruikt worden tijdens de race. De gekozen bandenstrategieŽn verschilden behoorlijk tussen de rijders onderling.

"Zacht-zacht-hard" was de strategie van Ferrari, die de wedstrijd gisteren wist te winnen. In totaal kozen zes rijders deze mogelijkheid. "Hard-hard-zacht" werd het meeste gekozen, maarliefst negen coureurs reden met deze combinatie.

Pos.CoureurStopsBandenstrategie per stint
1Felipe Massa2Zacht - zacht - hard
2Kimi RšikkŲnen2Zacht - zacht - hard
3Fernando Alonso2Hard - hard - zacht
4Nick Heidfeld2Hard - hard - zacht
5Lewis Hamilton2Hard - hard - zacht
6Heikki Kovalainen2Hard - hard - zacht
7Nico Rosberg2Hard - hard - zacht
8Robert Kubica2Zacht - hard - zacht
9Giancarlo Fisichella2Hard - hard - zacht
10David Coulthard2Zacht - zacht - hard
11Alexander Wurz2Hard - hard - zacht
12Ralf Schumacher1Hard - zacht
13Jenson Button2Hard - hard - zacht
14Anthony Davidson2Hard - zacht - zacht
15Vitantonio Liuzzi2Zacht - zacht - hard
16Jarno Trulli2Hard - hard - zacht
17Rubens Barrichello2Hard - zacht - zacht
18Takuma Sato1Hard - zacht
19Sebastian Vettel2Hard - zacht - zacht
20Sakon Yamamoto2Zacht - zacht - hard
21Adrian Sutil2Zacht - zacht - hard
-Mark Webber1*Zacht - *

Poetin populair bij Russische homo's

Icoon OpmerkelijkPresident Poetin van Rusland is in zijn eigen land een waar sekssymbool geworden. Aanleiding hiervoor zijn de foto's die genomen zijn tijdens een vakantie met Prins Albert van Monaco, in SiberiŽ. Het zijn echter geen alledaagse kodakmomenten maar foto's van het vissen met ontbloot bovenlijf.

Inmiddels is de foto massaal in de media verspreid en worden de homo's in Rusland al warm van de president. De Russische krant Komsomolskaya Pravda heeft zelfs een hele pagina gereserveerd voor Poetin, inclusief oefeningen om er net zo uit te zien als hij. Of onze eigen Jan-Peter Balkenende ook plannen heeft om te gaan vissen is niet bekend.


Het sekssymbool van Rusland.

Etappewinst Pagliarini in Eneco Tour

Luciano Pagliarini heeft de vijfde etappe van de Eneco Tour op zijn naam geschreven.

De Braziliaan van Saunier Duval was in Nieuwegein aan het slot van de etappe over 179 kilometer de snelste in de massasprint. De Brit Mark Cavendish finishte voor de AustraliŽr Graeme Brown als tweede. Nick Nuyens behoudt de leiding in het algemeen klassement.

De Japanner Fumiyuki Beppu, de Fransman Pierre Drancourt en Matthť Pronk ontsnapten vandaag vlak na de start uit het peloton. Het trio kreeg een voorsprong van bijna tien minuten,maar daarna werden ze langzaam ingelopen.



Rituitslag 5e etappe
#RennerPloegTijd
1Luciano Pagliarini (Bra)Saunier Duval4u1m10s
2Mark Cavendish (Gbr)T-Mobilez.t.
3Graeme Brown (Aus)Rabobankz.t.
4Gorik Gardeyn (Bel)Unibet.comz.t.
5Tomas Vaitkus (Lit)Discovery Channelz.t.

Algemeen Klassement

#RennerPloegTijd
1Nick Nuyens (Bel)Cofidis21u12m57s
2Thomas Dekker (Ned)Rabobank+ 10s
3Josťz Ivan Gutierrez (Spa)Caisse d'Epargne+ 14s
4David Millar (GBr)Saunier Duval+ 16s
5Jurgen Van den Broeck (Bel)Predictor-Lotto+ 25s
6Leif Hoste (Bel)Predictor-Lotto+ 37s
7Leon van Bon (NED)Rabobank+ 41s
8Bram Tankink (NED)Quick Step+ 48s
9Paul Martens (Dui)Skil Shimano+ 49s
10Piet Rooijakkers (NED)Skil Shimano+ 50s.

Guldenbiljetten nog altijd populair

Icoon EconomieDe guldenbiljetten waren volgens drie op de vijf Nederlanders mooier dan de huidige eurobiljetten. Ook kunnen veel mensen nog steeds niet omschrijven hoe de Europese biljetten eruit zien, in tegenstelling tot die van de gulden. Dat meldt het DNB Magazine van de Nederlandsche Bank.

DNB heeft onderzoek gedaan naar de bekendheid en de waardering voor de biljetten. Het vijftig euro biljet wordt het mooiste gevonden terwijl het biljet van vijf euro het lelijkste is volgens de ondervraagden. Ook is het bij veel mensen niet bekend dat elk biljet voor een bouwstijl uit de Europese geschiedenis staat. Het aantal mensen dat de echtheidskenmerken kan opnoemen is gedaald. Twee jaar geleden kon men nog 2,2 kenmerken noemen, nu is dat gedaald naar 1,9.

"De briefjes zijn zo ontworpen dat niemand er aanstoot aan kan nemen", aldus een medewerker van DNB. "De Pont Neuf bijvoorbeeld zou te veel met alleen Frankrijk worden geassocieerd." De DNB hoopt wel dat de biljetten in de toekomst persoonlijker worden zodat het Europese gevoel wordt versterkt. "Als iets de eenheid onderstreept, dan wel het papiergeld dat we allemaal in onze portemonnee meedragen", stelt DNB. Ook zouden er meer bijnamen kunnen ontstaan als de afbeeldingen herkenbaarder worden.

Over drie jaar worden de nieuwe serie biljetten verwacht en de DNB pleit voor meer durf en creativiteit. Ondanks dat verwachten ze er niet al te veel van in 2010. Er is al een toezegging dat het thema gebouwen en bruggen centraal blijft staan.

Yolanthe woonde al op haar 13de samen

Icoon Showbizz Yolanthe Cabau van Kasbergen (22) woont sinds kort samen met Jan Smit in een appartement in Hilversum. Maar je kan er maar niet vroeg genoeg mee beginnen want dit is voor de brunette niet de eerste keer dat zij gaat samen wonen met een man. Yolanthe woonde op haar dertiende al samen.

Ze werd toen op erg jonge leeftijd verliefd op een oudere jongen uit de buurt. En al snel leefde ze samen met deze heer in het huis van zijn vader. Na een relatie van vier jaar kwam Yolanthe erachter dat hij toch niet de ware was.

'Amerikaanse minister van Justitie Gonzales stapt op'

Icoon AmerikaDe Amerikaanse minister van Justitie Alberto Gonzales heeft ontslag genomen. Dat heeft The New York Times maandag gemeld op gezag van een hoge functionaris in Washington. Gonzales zou zijn vertrek later op de dag bekendmaken.

Gonzales zit diep in de problemen wegens het ontslag van een aantal procureurs. Het Amerikaanse Congres onderzoekt de ontslaggolf in de tweede helft van 2006. De juristen zouden zijn ontslagen uit politieke overwegingen en niet omdat ze hun werk niet goed gedaan zouden hebben.

[WK atletiek] Derde goud voor Bekele

Kenenisa Bekele is voor de derde keer wereldkampioen op de tien kilometer geworden. Op het WK in het Japanse Osaka liet de olympisch kampioen uit EthiopiŽ in de slotronde zijn landgenoot Sileshi Sihine achter zich.

Bij het hinkstapspringen ging het goud verrassend naar de Portugees Nelson Evora. Evora zette in Osaka met 17,74 meter een nationaal record neer. Het zilver ging naar de Braziliaan Jadel Gregorio met 17,59 meter. De Amerikaanse titelverdediger Walter Davis moest genoegen nemen met brons.

De Wit-Rus Ivan Tsichan won voor de derde keer op rijd de wereldtitel bij het kogelslingeren. De nummer twee van de Olympische Spelen in Athene wierp de kogel naar een afstand van 83,63 meter, de beste prestatie van dit jaar.

Veronica Campbell won de 100 meter bij de vrouwen. De Jamaicaanse atlete hield titelverdedigster Lauryn Williams maar net achter zich. Daar moest wel een finishfoto aan te pas komen.

[MotoGP] De Puniet naar LCR Honda

Randy De Puniet heeft een contract getekend bij het team van LCR Honda voor twee seizoenen. De Fransman neemt het zitje van Carlos Checa over.
In 2003 en 2004 reed De Puniet al voor het team van Lucio Checchinello in de 250CC klasse. "We zijn erg blij dat we weer met Randy mogen werken" ,vertelt de teambaas. "In het verleden waren we in deze combinatie erg succesvol. De aankomende seizoenen hopen we, met dank aan onze technische partners Honda en onze sponsororen, het volledige potentieel van Randy te kunnen demonstreren."

De Puniet heeft een gemengd seizoen achter de rug met enkele goede startposities en finishes. Toch overheersen veel crashes en een zware knieblessure De Puniets seizoen. Kawasaki had de optie in De Puniets contract, dat tot 30 juni liep, niet gelicht maar bood later alsnog een nieuwe deal aan. De Puniet had echter al getekend bij LCR. Nu lijkt Anthony West de beste papieren in handen te hebben voor een zitje bij Team Green volgend seizoen.

Ruim helft stagiairs vermoedt discriminatie

Icoon Onderwijs Stageplaza.nl heeft een onderzoek gehouden onder ruim zevenhonderd studenten om er achter te komen of discriminatie een rol speelt tijdens het zoeken naar een stageplek. Ruim de helft van de stagiairs denkt dat er wordt gediscrimineerd op afkomst of ras bij het zoeken naar een stageplek. Hoger opgeleide studenten denken hier anders over. Deze studenten merken veel minder dat er wordt gediscrimineerd . Zij denken dat het opleidingsniveau juist een belangrijke rol speelt bij de sollicitatie en niet je afkomst. Dat meldt het online bemiddelingsbureau stageplaza.nl op basis van zijn Nationale Stageonderzoek 2007.

Ruim een kwart van de stagiairs vindt dat anoniem solliciteren het probleem zal oplossen. Van de ondervraagde studenten staat 38 procent hier negatief tegenover. Het overige deel heeft geen mening.

Catania-coach bestraft voor schoppen

Catania heeft zijn trainer Silvio Baldini een geldboete opgelegd omdat hij Parma-coach Domenico Di Carlo een trap had verkocht. Baldini zette in zijn eerste duel als trainer van de Serie A-club tijdens de wedstrijd tegen Parma zijn voet in de rug van zijn collega.

Aan het incident was een relletje langs de zijlijn vooraf gegaan. De arbiter verwees Baldinio direct naar de tribune.

De Italiaanse voetbalbond moet nog een besluit nemen over een straf. "Maar dit incident op de eerste dag van de competitie is niet goed voor het imago van Italiaans voetbal", aldus bondsvoorzitter Giancarlo Abete.

Niet altijd licht in Everlight screenshots

Tijdens de Games Convention van 2006 werd de game voor het eerst aangekondigd, toen zou Everlight nog uitkomen in het begin van dit jaar. Helaas was The Games Company wat langer bezig met deze adventure dan verwacht en dus stond het bedrijf de game dit jaar wederom te tonen in Leipzig. Everlight is een adventure waarin je zul moeten reizen door tijd en ruimte in de rol van Melvin op zijn avontuur.

Everlight verschijnt in september in de winkels.





Anderhalf jaar cel voor neonazi De B.

JustitieDe extreem-rechtse skinhead Arris de B. uit Spijkenisse die in maart werd gearresteerd wegens verboden wapenbezit, is vanmiddag door de Rotterdamse rechtbank veroordeeld tot 2 jaar cel, waarvan een half jaar voorwaardelijk. Er was tegen hem 2,5 jaar geŽist.

GroenLinks stelde eind maart nog Kamervragen naar aanleiding van de wapenvondst die bestond uit een automatisch AK-47-achtig vuurwapen, een dubbelloops jachtgeweer, een handvuurwapen, hoeveelheden munitie, kogelwerende vesten en zelfgefabriceerde explosieven. De partij wilde weten of er mogelijk gewelddadige acties op handen waren. De politie zei toen al daar geen aanwijzingen voor te hebben. In juni liet Justitie weten dat er ook geen aanwijzingen waren dat er rondom De B. een hechte, rechts-extremistische organisatie schuilging.

De B. is een bekende in het rechts-extremistische milieu. Hij is betrokken bij de neo-nazistische skinheadbeweging Blood and Honour. Ook maakte hij deel uit van 'Combat 18', een zogenoemde knokploeg van Blood and Honour. Het cijfer 18 staat voor AH (Adolf Hitler). Arris de B. is al meerdere malen met justitie in aanraking geweest wegens mishandeling. Zijn slachtoffers waren vaak allochtonen.

Wapenlevering
De 42-jarige Maarten van M. uit Delft werd veroordeeld tot 9 maanden celstraf wegens het leveren van de wapens aan De B. Ook hij staat bekend om zijn extreem-rechtse sympathieŽn.

De militair Murat K., die in dezelfde portiek woont als De B., kan zijn bovenbuurman 6 maanden gaan vergezellen in het gevang. De 24-jarige soldaat kreeg dat half jaar omdat hij voor de neo-nazi de wapens geruime tijd verborg toen die een inval van de politie vreesde. Ook had hij De B. kogelwerende vesten van het leger verkocht.



Arris de B.

En de gevonden wapens

[Upd] Punten eerste ronde

Maandagmiddag, en tijd voor de punten uit de eerste ronde van de FOK!voetbalmanager.

DaKKiE1984 wist met 113 punten het meest aantal punten te scoren. BassieD eindigt met 112 punten als tweede. Op een gedeelde derde plaats, met 106 punten, vinden we Thijs_HA, x3rius en YellowBlacks. Rooligan eindigt als zesde met 104 punten. Red_Evil scoorde 103 punten en eindigt daarmee als zevende. Een gedeelde achtste plaats, met 102 punten, is er voor ElmarO, Miggiemig en Petronized.

Bij de subleagues twee rondewinnaars. !!!AFC AJAX vs PSV!!! en ! AIM ON TOP ! behaalden allebei 91 punten. Een derde plaats is er voor Top Zoveel 2006/2007.

Voor de tweede ronde kun je nog wisselen tot aankomende vrijdag 31 augustus 17:59 uur.

Update

Mensen die VandenBussche hebben en nu dus 53 punten voor hem hebben gekregen. Niet te hard juichen, want die punten zullen worden gefixt.

Bridgestone onderzoekt klapband

Bridgestone weet nog niet wat de reden was voor de klapband die Lewis Hamilton gisteren opliep tijdens de Turkse Grand Prix. De Japanse bandenfabrikant onderzoekt of het incident veroorzaakt werd door een constructiefout in het rubber of door vuil op de rijbaan.

Kees van de Grint, hoofdingenieur van Bridgestone, verklaart: "Helaas kreeg Lewis Hamilton een klapband tijdens zijn tweede stint en we zoeken nog uit wat hier de reden van was. Na onze eerste onderzoeken zijn we er nog niet helemaal uit. Gelukkig kon Hamilton de pitstraat bereiken en nog wat punten scoren in de race."

Bij het aanbrengen van de rechter voorband in kwestie, leek de band al enigszins beschadigd te zijn. Commentatoren bij de Belgische tv-zender Canvas wisten gisteren in hun live-uitzending tijdens het aanbrengen van de band al op te merken dat de betreffende band er beschadigd uitzag.

Bij terugkomst van Hamilton in de pits om de lekke band te verwisselen, werd het restant van de band haastig door een monteur van Bridgestone opgehaald. De Japanse bandenleverancier neemt de band nu mee naar de fabriek, om daar een uitvoerig onderzoek uit te kunnen voeren naar de oorzaak.

Todt denkt nog niet aan stoppen

Jean Todt denkt voorlopig nog niet aan zijn pensioen. De 61-jarige teambaas van Ferrari heeft het nog steeds erg naar zijn zin in de Formule 1. Eind vorig jaar verklaarde de Fransman nog te willen stoppen als teambaas.

"Ik ben nog helemaal niet klaar om met pensioen te gaan," zei Todt na afloop van de Turkse Grand Prix. "Ik ben nog altijd heel gemotiveerd. Voor elke race ben ik nog even nerveus, met elk succes ben ik nog even blij en bij elk verlies ben ik nog even teleurgesteld. Ik zou dit graag nog een aantal jaren blijven doen."

Todt is al sinds 1993 de baas bij de Italiaanse renstal. Michael Schumacher bezorgde Ferrari vijf keer de wereldtitel in de tijd dat Todt de leiding over het team gaf.

Vandenbussche kwaad op Alves

Afonso Alves heeft alle krediet bij een groot aantal van zijn medespelers bij SC Heerenveen verspeeld.

Na afloop van de met 4-1 verloren wedstrijd tegen Ajax zei doelman Brian Vandenbussche: "Ik hoef die Alves nooit meer te zien." De doelman van de Friezen is van mening dat Alves door zijn gedrag de club dupeert. "Hij heeft ons in korte tijd twee keer in de steek gelaten. Afgelopen zaterdag bleef Alves zonder reden weg van de training. Dat is een schande. Met Alves erbij waren we vandaag mentaal sterker geweest".

[NASCAR] Uitslag Sharpie 500

Carl Edwards(#99) heeft op overtuigende wijze de Sharpie 500 op de Bristol Motor Speedway gewonnen. Edwards passeerde met nog ruim 166 rondes te gaan polesitter Kasey Kahne (#9), die aan de leiding lag, en kon daarna onbedreigd doorrijden tot de finish.

De race kende aanzienlijk minder bump and runs dan in de vorige races op Bristol. Dit kwam met name door de nieuwe betonlaag die er in het midden van het seizoen is neergelegd. De reacties hierop waren gemengd. Coureurs vinden de extra groove(een soort ideale lijn) die is ontstaan erg prettig om te racen. Minder prettig vinden ze de nieuwe Car of Tomorrow. In de interviews na afloop van de race werd veel gerept over het feit dat het makkelijk was om naast iemand te komen op de baan maar dat inhalen vrijwel onmogelijk was.

Waar fans een spectaculaire races verwachtten viel het eerste deel van de race toch erg tegen. Er was weinig actie op de baan tot in ronde 226 Jimmie Johnson(#48) een gele vlag veroorzaakt door Aric Almirola (#01) in de rondte te duwen. Vanaf dat punt leek het of alle coureurs ineens haast hadden om hun positie te verbeteren. Er werd meer geraced om positie en er zouden nog zes cautions volgen (totaal negen). Juan Pablo Montoya vertrok als tweede en kende een redelijke race, hij finishte uitendelijk op de zeventiende plek.

Dale Earnhardt Jr. (#8) kende een goed weekend door als 5e aan de finish te komen. Zijn directe concurrent om de twaalfde plaats in het kampioenschap, Kurt Busch (#2), finishte echter als zesde en hierdoor loopt Dale Jr. maar vijf punten in en blijft zijn achterstand steken op 158 punten. Met nog 3 races te gaan tot de Chase for the Championship begint lijkt het erop dat Kurt Busch er mee weg komt.

Uitslag

PosCoureurAutoPunten/BonusRonden
1Carl Edwards Ford190/5 500
2Kasey Kahne Dodge180/10 500
3Clint Bowyer Chevrolet165/0 500
4Tony Stewart Chevrolet160/0 500
5Dale Earnhardt Jr. Chevrolet160/5 500
6Kurt Busch Dodge155/5 500
7Ryan Newman Dodge151/5 500
8Bobby Labonte Dodge142/0 500
9Kyle Busch Chevrolet143/5 500
10Greg Biffle Ford134/0 500
11Martin Truex Jr. Chevrolet130/0 500
12Jeff Burton Chevrolet127/0 500
13J.J. Yeley Chevrolet124/0 500
14David Stremme Dodge121/0 500
15Reed Sorenson Dodge118/0 500
16Kevin Harvick Chevrolet115/0 500
17Juan Montoya * Dodge112/0 500
18Scott Riggs Dodge109/0 500
19Jeff Gordon Chevrolet111/5 500
20Robby Gordon Ford108/5 500
21Jimmie Johnson Chevrolet100/0 499
22Casey Mears Chevrolet97/0 498
23Michael Waltrip Toyota94/0 498
24Paul Menard * Chevrolet91/0 498
25Bill Elliott Ford88/0 498
26Jamie McMurray Ford85/0 498
27Jeff Green Chevrolet82/0 498
28Tony Raines Chevrolet79/0 498
29Elliott Sadler Dodge76/0 497
30David Gilliland Ford73/0 497
31Dave Blaney Toyota70/0 496
32Kenny Wallace Dodge67/0 496
33Ward Burton Chevrolet64/0 494
34Dale Jarrett Toyota61/0 494
35A.J. Allmendinger * Toyota58/0 491
36Aric Almirola Chevrolet55/0 485
37Jeremy Mayfield Toyota52/0 481
38Ricky Rudd Ford49/0 478
39Matt Kenseth Ford46/0 452
40John Andretti Dodge43/0 416
41David Ragan * Ford40/0 414
42Johnny Sauter Chevrolet37/0 280
43Denny Hamlin Chevrolet34/0 209

Paris Hilton showt tepel in Duits blad

Icoon ShowbizzParis Hilton, die begin volgend jaar te zien zal zijn in het Britse Big Brotherhuis, heeft zich deels topless laten fotograferen voor het Duitse GQ Magazin. Op een paar foto's van de uitgebreide fotoshoot is de 26-jarige erfgename van de hotelgigant slechts in een geel slipje gehuld. Op een van de foto's, waarop ze een grote teddybeer omhelst, is haar tepel te zien.

Volgens RTL Boulevard tonen de foto's Paris zoals zij jaren geleden bekend werd: ''als onschuldig ogend, maar kittig uitziend meisje''.


En de tepelfoto staat HIER

-
Meer foto's uit de shoot staan op Mediabom.tv (als de site niet plat ligt

Boulahrouz: "Sevilla is in mineur"


De hartstilstanden van Sevilla-speler Antonio Puerta na de competitiewedstrijd tegen Getafe hebben voor flinke beroering gezorgd in de spelersgroep van de club.

"Er heerst een ontzettende downstemming,” aldus Khalid Boulahrouz. "Heel Sevilla is in mineur. Terwijl de sfeer juist zo goed was omdat we de Spaanse Supercup hebben gewonnen." Momenteel is de situatie van Puerta stabiel. Er is echter nog altijd de vrees dat de Spaanse
international wederom in levensgevaar geraakt. "Het geeft maar weer eens aan hoe relatief alles is."

Geen schaamlipverkleining voor Linda de Mol

Icoon OpmerkelijkLinda de Mol zal nooit een schaamlipverkleining overwegen. De presentatrice vindt het schandalig dat dergelijke ingrepen worden aangepraat aan vrouwen met een laag zelfbeeld, zo vertelde ze zondagavond in het drie uur durende Zomergasten op Nederland 2. Ze reageerde op een fragment van de documentaire ‘Beperkt Houdbaar’ waarin een vrouw het advies kreeg om van alles aan haar lichaam te verbouwen.

Linda de Mol heeft overigens zelf ook wel wat laten doen. Zo heeft ze botox in haar gezicht laten spuiten, al was dat vooral om praktische redenen: "Het scheelt me ’s ochtends veel tijd met opmaken", aldus De Mol. Ze benadrukte erbij dat ze 90 procent van de ingrepen uit de documentaire nooit op zichzelf zou toepassen. Ze vond het te zot voor woorden dat vrouwen denken dat ze dit moeten doen omdat het mode is. Wel gaf ze toe dat de covers van haar blad worden geretoucheerd omdat anders niemand meer de ‘Linda’ zou kopen. Er keken overigens een kleine 900.000 mensen naar ‘Zomergasten’, wat ongekend hoog is voor dit VPRO-programma.

Cover Linda
Wel botox, geen schaamlipverkleining voor Linda de Mol.

Kuerten maakt rentree op US Open

Gustavo Kuerten maakt deze week zijn rentree op de tennisbaan tijdens de US Open. De voormalig nummer ťťn van de wereld en drievoudig winnaar van Roland Garros kreeg van de organisatie een wildcard voor het dubbelspel. De 30-jarige Braziliaan speelt daarin met de Amerikaan Robby Ginepri.

Door veel blessureleed kwam de Braziliaan de afgelopen jaren amper in actie. De Zuid-Amerikaan onderging onder meer twee heupoperaties.

Zijn laatste partij dateert van maart dit jaar tijdens de Miami Masters.

Briatore: "Eindelijk weer eens een echte race"

Flavio Briatore, de teambaas van Renault F1, was erg blij dat zijn coureurs gisteren de strijd aan konden gaan tijdens de Grand Prix van Turkije. Heikki Kovalainen finishte als zesde, vlak achter Lewis Hamilton. Giancarlo Fisichella botste in de eerste bocht met Jarno Trulli en eindigde uiteindelijk net buiten de punten, als negende.

"Dit is de eerste race sinds lange tijd dat we weer met de BMW's konden vechten", aldus de Italiaan. "Eindelijk hadden we weer even het gevoel dat we echt aan het racen waren. Het was een probleemloze race en het team heeft het hele weekend fantastisch werk geleverd. We mogen optimistisch zijn voor de komende races, in Spa en Monza."

Ook Pat Symonds, de hoofdingenieur van het Franse team, was erg tevreden. "Na twee teleurstellende races in Duitsland en Hongarije was het goed om eindelijk eens wat concrete bewijzen te zien van onze recente progressie. Beide wagens kenden een goede race en de zesde plaats van Heikki was een mooie beloning voor zijn goede prestaties. Als Giancarlo niet in de eerste bocht in botsing was gekomen met een andere coureur, dan was hij ongetwijfeld in de buurt van Heikki gefinisht. Deze race heeft ons in elk geval duidelijk gemaakt dat we weer op de goede weg zijn."

Beelden Halo 3 tonen singleplayer en nieuwe voertuigen

Halo 3 komt steeds dichterbij. Het spel is gisteren gold gegaan en over pakweg een maand kunnen we het in de winkels gaan vinden. Toch hebben we nog maar weinig van de nieuwe content van het spel gezien. En als het aan Bungie zelf ligt zullen we hier op moeten wachten tot de release. Gelukkig zijn daar lekkende medewerkers die beelden van de exclusieve beta 'Halo 3 Episilon' doorspelen.

Op de beelden die je hieronder kunt vinden zien we nieuwe voertuigen, een flink portie van de singleplayer en een portie ongein die we mogen gaan verwachten van de map editor.


TFF_Exclusive_H3Epsilon.wmv

Mannen trappen in stunt topless carwash

Icoon Not Safe For Work (NSFW)Voor veel automobilisten in New York is een topless carwash vies tegen gevallen. Op de snelweg werden ze gelokt door mooie vrouwen maar toen ze eenmaal betaald hadden kwamen ze bedrogen uit toen het om topless brandweermannen bleek te gaan. Alle mannen die in de rij stonden om voor 5 dollar te genieten trapten massaal in de stunt.

In tegenstelling tot de mannen konden de vrouwelijke medepassagiers het positieve wel inzien van de stunt. Na afloop van de actie werd al het ingezamelde geld gedoneerd aan de lokale school.


Dat pakte iets anders uit.

Met dank aan MiesMouse voor de submit.

Kabinet: lokale aanpak radicalisering

Icoon PolitiekHet kabinet trekt de komende vier jaar 28 miljoen euro uit om de toenemende radicalisering onder jonge moslims te bestrijden en de verspreiding van rechts-extremistisch gedachtengoed tegen te gaan. Het grootste deel van dat geld gaat naar gemeenten om hen te ondersteunen bij de lokale aanpak van plaatselijke problemen.

Dat blijkt uit een actieplan dat minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) vandaag naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. Ze presenteerde de voorstellen in het Amsterdamse stadsdeel Slotervaart, dat 400.000 euro subsidie krijgt om polarisatie en radicalisering in de wijk tegen te gaan.

Het stadsdeel gaat het geld gebruiken om jongeren, docenten en jeugdwerkers te trainen, voor 'interculturele' dialoog en voor het opzetten van een systeem dat radicalisering moet signaleren.

Uitslagen Turkije speelronde 3

Afgelopen weekend werd de derde speelronde in Turkije gespeeld. Hieronder vind je de uitslagen.

Uitslagen derde speeldag:

ThuisUit:Eindstand
FenerbahceSivasspor1-0
GaziantepsporBesiktas0-1
BŁyŁksehir Oftasspor1-0
GenÁlerbirligiBursaspor1-3
AnkarasporKonyaspor1-1
DenizlisporManisapor3-2
GalatasarayAnkaragŁcŁ1-0
KayserisporKasimpasa2-0
TrabzonsporRizespor5-1

Stand:

Positie:Club:Wedstrijden:Punten:Doelsaldo:
1Galatasaray396 - 0
2Besiktas394 - 1
3Kayserispor376 - 2
4BŁyŁksehir364 - 2
5Trabzonspor267 - 1
6AnkaragŁcŁ365 - 4
7Fenerbahce363 - 3
8Bursaspor343 - 2
9Denizlispor345 - 5
10Oftasspor332 - 4
11Gaziantepspor333 - 3
12Sivasspor232 - 2
13Manisaspor335 - 7
14GenÁlerbirligi334 - 5
15Konyaspor322 - 3
16Ankaraspor313 - 5
17Kasimpasa301 - 6
18Rizespor301 - 11

Topscorers:

NaamAantal
Kaloglu (Bursaspor)3
Bulut (Trabzonspor)3
Unal (Kayserispor)3

Programma:

DatumThuisUit
02/09KonyasporDenizlispor
02/09AnkaragŁcŁGenÁlerbirligi
02/09BesiktasKayserispor
02/09BursasporTrabzonspor
02/09RizesporBŁyŁksehir
02/09 OftassporFenerbahce
02/09KasimpasaAnkaraspor
02/09ManisaporGalatasaray
02/09SivassporGaziantepspor

Dierentuin Artis vanochtend overvallen

Icoon MisdaadArtis in Amsterdam is vanochtend overvallen door twee met pistolen bewapende mannen. De overvallers bedreigden rond 09.00 uur kassamedewerkers van de dierentuin met een vuurwapen. Ze zijn er met een onbekend geldbedrag op een scooter vandoor gegaan.

Bij de overval raakte niemand gewond. Wel is het personeel van Artis ''erg geschrokken''. De hoofdingang aan de Plantage Kerklaan is door de recherche gesloten voor publiek wegens sporenonderzoek. De dierentuin is wel toegankelijk voor bezoekers via een zijingang.

Met dank aan Aka-Zigor voor de submit.

Nieuwe bibliotheek Amsterdam overvallen

Icoon MisdaadDe onlangs geopende hoofdvestiging van de Openbare Bibliotheek in Amsterdam is in vannacht overvallen. Een onbekend aantal overvallers drong het gebouw binnen en overmeesterde de drie bewakers, liet directeur Hans van Velzen vanochtend weten.

De bewakers hebben enige uren opgesloten gezeten, maar wisten zich uiteindelijk te bevrijden en de politie te alarmeren. De nachtwakers raakten niet gewond. Het is nog onbekend waar de dieven het op hadden gemunt.

Volgens Van Velzen was er sprake van topdrukte de afgelopen dagen in verband met de Uitmarkt, die in de omgeving werd georganiseerd. Op zaterdag en zondag bezochten 20.000 mensen de bibliotheek. Bovenin zit een populair restaurant.

De bibliotheek, de grootste van Nederland, houdt de deuren nog dicht in verband met sporenonderzoek door de recherche. Buiten stuitten tientallen mensen maandagochtend op een gesloten deur.

Prinses Laurentien heeft de nieuwe bibliotheek van Amsterdam geopend op 7 juli. Het dertien verdiepingen tellende gebouw naast het Centraal Station biedt plaats aan anderhalf miljoen boeken, tijdschriften, cd's en dvd's.

[Upd] Puerta op Intensive Care

Sevilla-speler Antonio Puerta ligt na het duel Sevilla-Getafe op de Intensive Care. De Spanjaard zakte halvewege de eerste helft in elkaar, maar kon even later wel zelf richting zijlijn lopen.

Bij een stand van 0-1 viel Puerta plots naar de grond. Medespelers en tegenstanders renden direct naar hem toe om te kijken wat er mis was. Enkele seconden later stond hij weer, maar moest wel vervangen worden. De middenvelder werd daarop naar het ziekenhuis gebracht, waar hij op de IC kunstmatig wordt beademd.

Ook aanvoerder Javi Navarro ging mee naar het ziekenhuis. De verdediger raakte geblesseerd. Josť MarŪa del Nido, de voorzitter van Sevilla, meldde dat het leven van Puerta op het spel stond. Door twee rode kaarten voor Getafe in de eerste helft wist Sevilla na rust orde op zaken te stellen en de 0-1 achterstand om te buigen in een 4-1 overwinning.

Update:

Puerta heeft gisteravond en vannacht meerdere malen hartmassage gekregen, nadat hij getroffen werd door een aantal hartstilstanden. Het is nog altijd niet geheel duidelijk wat er precies aan de hand is met de 22-jarige linkermiddenvelder. Wel verkeert de enkelvoudig international inmiddels buiten levensgevaar.

Update 14.20 uur:

Volgens de Madrileense sportkrant Marca blijft de Spanjaard voorlopig aan de beademing. De toestand is volgens een woordvoerder niet stabiel. Naast voorzitter Del Nido is ook de gehele selectie van Sevilla in het VŪrgen del RocŪo ziekenhuis om hun teamgenoot bij te staan.

Update 22.30 uur:

De situatie van Puerta is enigszins verbeterd, en hij is nu stabiel. Dit werd gemeld door een woordvoerder. Hij wist ook te vertellen dat Puerta vorig jaar al eens flauw viel, maar dat bij onderzoek niets werd gevonden dat wees op een aanleiding.

Update maandag 27 augustus 12:33 uur:

Volgens voorzitter Del Nido heeft Puerta een goede nacht doorgemaakt, al blijft de toestand volgens een woordvoerder van het ziekenhuis kritiek. Medische zaken als kunstmatige beademing blijven nodig, al denken de artsen dat hij minder medicatie nodig heeft als de dag vordert. De twee hartstilstanden die hij eergisteren had, werden hoogstwaarschijnlijk veroorzaakt door ventrikelfibrillatie. Hierbij trekken de spieren van het hart wel samen, maar zonder coŲrdinatie. Daardoor wordt er niet voldoende bloed meer rondgepompt en verliest het slachtoffer binnen een halve minuut het bewustzijn.

8-jarig meisje rent 3500 kilometer door China

Icoon BizarZelfs in China is met scepsis gereageerd op de bizarre hardloopverrichtingen van een 8-jarig meisje. Zhang Huimei volbracht een bijna twee maanden durende trektocht door China en legde rennend 3558 kilometer af. Dat berichtte de staatskrant Beijing News.

De krant uitte kritiek op de vader van het meisje. Zhang Jianmin zou het uiterste hebben gevergd van zijn dochter en haar gezondheid in gevaar hebben gebracht. Verslaggevers bemerkten een lelijk hoestje bij Zhang Huimei, die gisteren arriveerde in Peking.

De vader reageerde furieus. Volgens hem houdt zijn dochter van hardlopen en heeft ze er altijd plezier in. Het kuchje was verooraakt door verkeerd voedsel. Vader Zhang hoopt dat zijn dochter volgend jaar mag meedoen aan de olympische marathon. Begin volgend jaar staat de volgende monstertocht gepland voor het wonderkind. Zhang Huimei loopt dan van Tibet naar Shanghai.

Ga de strijd aan met de ontwikkelaars van The Darkness

Heb je alle eindes van de donkere wereld van The Darkness gezien en heb je je skills tot op een niveau gebracht waar slechts weinigen aan kunnen tippen? Dan kun je binnenkort een nieuwe uitdaging aangaan, want op 30 augustus zullen drie ontwikkelaars van het bedrijf StarBreeze online de strijd aan gaan met de community in een paar uurtjes Capture the Flag. De medewerkers die het de gamers lastig gaan maken zijn Anders Ekermo, Engine Programmer, Roger Mattsson, Gameplay Programmer en Tobias Lundmark, Quality Assurance.

Wil je je skills bewijzen tegenover de makers van de game? Voeg dan StarbreezeA, StarbreezeB of StarbreezeC toe als friend op Xbox Live en kom op 30 augustus om 20.00 online voor de Developers Showdown.

'Amy en haar man net Sid Vicious en Nancy'

ShowbizzAmy Winehouse en haar man Blake Fielder-Civil zijn hard op weg om de nieuwe Sid Vicious en zijn vriendin Nancy Spungen te worden. Dat vreest de stiefvader van Fielder-Civil. Het 42-jarige schoolhoofd zei vandaag in de Daily Mail bang te zijn dat het stel zichzelf dooddrinkt.

Sid Vicious, de bassist van de legendarische Britse punkband 'the Sex Pistols', overleed eind jaren '70 aan een drugsoverdosis, vier maanden nadat zijn vriendin Nancy (20) door steekwonden om het leven was gekomen. Het stel leefde op harddrugs en alcohol.

Ook de populaire zangeres Winehouse (23) en haar twee jaar oudere man lijken grote problemen te hebben met drugs en drank. Steeds vaker zegt Winehouse optredens af en de twee lopen afkickklinieken in en uit.

Vorige week publiceerden enkele Britse kranten foto's van het stel met schaafwonden en blauwe plekken. Ze zouden een flinke ruzie hebben gehad.



Amy en Blake vorige week gefotografeerd

Lekker op het strand in War Leaders beelden

De simulatiekant van de Tweede Wereldoorlog lijkt steeds populairder te worden. Naast Theatre of War verschijnt dit jaar namelijk ook War Leaders: Clash of Nations. Met deze game wil Enigma alles neerzetten wat WWII was; Alle deelnemende landen, wapens, manschappen en voertuigen zullen in de game komen. Ook zal de game een encyclopedie kennen met tonnen aan informatie over deze grote oorlog. In Leipzig liet de ontwikkelaar nog wat beelden zien van de game.









'Tilburgse kerkklok moet blijven luiden'

Pastoor Harm Schilder van de Margarita Mariakerk in Tilburg moet de klok van zijn kerk blijven luiden. Als ''behoeder van de rechten van de kerk'' is hij verplicht de willekeur van de gemeente te weerstaan.

''Deze zaak maakt naar mijn vaste overtuiging eens te meer duidelijk dat het militante heidendom steeds verder op rukt. Het verdraagt geen christelijke uitingen en stelt er zich tegen te weer.'' Dat schrijft pastoor Cor Mennen uit Oss op zijn website. Hij is oud-pastoor van de Margarita Mariakerk en als bisschoppelijk gedelegeerde voor liturgie een van de belangrijkste adviseurs van bisschop Antoon Hurkmans van Den Bosch.

Mennen neemt afstand van het advies dat het bisdom vorige week aan het kerbestuur van de Tilburgse parochie gaf. Het bisdom wil dat de kerkklok tot nader order niet om 7.15 uur wordt geluid, zodat een verdere escalatie van het conflict met de gemeente wordt voorkomen.

-
Link: De heidenen rukken op

Tien verdachten van bosbranden aangehouden

Icoon BrandDe Griekse politie heeft sinds vrijdag zeker tien personen aangehouden, die worden verdacht van het veroorzaken van een aantal van de bosbranden die tot dusver 61 levens hebben geŽist. Onder de arrestanten zijn mensen die moedwillig bossen in de as zouden hebben willen leggen.

Een van de arrestanten is een 65-jarige man die brand zou hebben gesticht in Areopolis op de Peloponnesos, waardoor zes doden vielen. In de noordelijke stad Kavala zitten twee jongeren vast op verdenking van brandstichting.

Griekse media berichtten vandaag dat verscheidene branden mogelijk op initiatief van landeigenaren zijn aangestoken. Die zouden denken dat ze door het stichten van bosbranden meer kans maken op het krijgen van een vergunning voor projectontwikkeling op hun percelen.

Verdachten Liverpoolse moord vrijgelaten

Icoon BuitenlandsDe Britse politie heeft de vijf tieners vrijgelaten die werden ondervraagd over de moord in Liverpool op de 11-jarige Rhys Jones. De lokale politie heeft de BBC vandaag laten weten dat vier verdachten zonder aanklacht mochten vertrekken.

De vijfde is vrijgelaten op borgtocht. Het ging om drie jongens en twee meisjes in de leeftijd van 15 tot 19 jaar. Een andere 15-jarige arrestant is gisteren al op borgtocht vrijgelaten.

Jones werd woensdagavond, terwijl hij met vrienden voetbalde, voor een cafť in de wijk Croxteth doodgeschoten. In heel Liverpool is de vermoorde schooljongen gisteren in kerken herdacht.

Het was het laatste drama waarbij in Engeland kinderen of tieners bruut om het leven zijn gebracht. De golf misdaden houdt waarschijnlijk verband met de steeds gewelddadiger activiteiten van jeugdbendes.

Schiphol vervoert bijna 5 miljoen passagiers

Icoon VervoerHet aantal passagiers dat Schiphol in juli over de vloer heeft gehad is met 3,7 procent gestegen. De nationale luchthaven verwerkte in juli in totaal bijna 5 miljoen reizigers. Dat meldde Schiphol vandaag.

Topdrukte was er in het weekend van 27 tot en met 29 juli. Toen reisden bijna 509.000 passagiers via Schiphol.

Het totaal aantal vluchten kwam uit op bijna 40.500, een toename van 3 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Er werd in juli 133.000 ton vracht vervoerd via de luchthaven, een stijging van 7,8 procent.

AidspatiŽnten levend begraven

Icoon BuitenlandsAidspatiŽnten in Papoea-Nieuw-Guinea worden soms levend begraven door familieleden die niet voor hen kunnen zorgen en bang zijn dat ze zelf besmet raken. Dat heeft een hulpverlener van de vrijwilligersorganisatie Igat Hope vandaag laten weten.

Inwoners van de afgelegen Zuidelijke Hooglanden in Papoea-Nieuw-Guinea zeiden dat regelmatig te doen. "Als we ze laten leven, in hetzelfde huis laten wonen, samen eten en dezelfde spullen gebruiken, zullen wij ook ziek worden en sterven", aldus een van de dorpelingen.

De hulpverlener riep de regering en hulporganisaties op het voorlichtingsprogramma over hiv en aids dat in steden wordt uitgevoerd, ook naar de afgelegen gebieden te brengen. Daar heerst veel onwetendheid over het virus dat het immuunsysteem aantast.

Zing mee met Troy, Gabriella en anderen in High School Musical

De populariteit van games als Guitar Hero, SingStar en Rock Band gaat niet ongemerkt voorbij aan de grote multimedia bedrijven. Disney komt later dit jaar met een game gebaseerd op de televisieserie High School Musical. In de game zal je mee kunnen zingen en ritmisch begeleiden door middel van een trommel, tamboerijn en bellen. De nummers die je zult zingen komen uit High School Musical 1 en 2 en andere series van het Disney-Channel. Je zult in je eentje kunnen spelen, maar ook in multiplayer met maximaal acht spelers.

High School Musical: Sing It! zal in november verschijnen voor de PlayStation 2 en Wii.



Martin Jol: "Sta niet onder druk"

Afgelopen weekend ging Tottenham Hotspur onderuit tegen Manchester United met 1-0. De Spurs speelden een goede wedstrijd, maar ze konden niet voorkomen dat het de vierde wedstrijd in de competitie verloor.

De afgelopen weken leek het erop dat Martin Jol zou vertrekken bij Tottenham Hotspur. De oud-trainer van RKC mocht voor 40 miljoen euro spelers aankopen. De directie verwachtte in ruil daarvoor een plaats bij de eerste vier in de competitie, een plaats in de Champions League dus. Die verwachtingen worden nu nog niet waar gemaakt.

Uit de laatste reactie van voorzitter Daniel Levy viel echter op te maken dat de club vertrouwen blijft houden in Jol. Toch zal deze nederlaag geen positieve uitwerking hebben op het vertrouwen in de coach. Jol maakt zich echter geen zorgen: "Hoezo crisis? De voorzitter staat achter mij, dus er is niets aan de hand". Tottenham Hotspurs staat nu 17e in de competitie, met drie punten uit vier wedstrijden.

Games Convention 2007 was grootste ooit

Net als elk jaar maakte de Games Convention in Leipzig dit jaar weer een flinke groei door. Hoewel het bezoekersaantal niet echt doorsteeg, er kwamen slechts 2.000 bezoekers meer dan vorig jaar, groeide het aantal standhouders enorm: met bijna 35% steeg het aantal aanwezige bedrijven tot 503. Ook was duidelijk dat de beurs flink meer international aandacht kreeg, waarschijnlijk door het inkrimpen van de E3. Waar vorig jaar nog 24% van de bezoekers niet Duits was, was dat dit jaar al 43%. In totaal kwamen er 3.300 journalisten uit 46 landen op de beurs af, vorig jaar waren dit er slechts 2.610 uit 38 landen.

Dat de beurs een succes was en volgend jaar weer zal groeien lijkt erg waarschijnlijk. Niet minder dan 96% van alle standhouders kondigde nu al aan interesse te hebben om volgend jaar terug te komen. Geen wonder, van 94% van de bedrijven gaf aan dat ze de beurs als goed tot zeer goed beschouwen.

De Games Convention van 2008 zal plaatsvinden van 20 tot 24 augustus.

[Indy] Uitslag Motorola 300

Scott Dixon heeft de Motorola 300 op de Infineon Raceway gewonnen. Hij maakte dankbaar gebruik van het uitvallen van Dario Franchitti en neemt ook diens leiding in het kampioenschap over.

De wedstrijd werd gedomineerd door Dario Franchitti. De Schot, vertrokken vanaf pole position, leidde de eerste 63 ronden en leek af te stevenen op de overwinning, toen Marco Andretti zijn koppositie aanviel terwijl deze uit de pits kwam. De wagens raakten elkaar in bocht twee. Andretti spinde van de baan, maar Franchitti kon doorrijden, zij het met een beschadigde voorvleugel. Hij finishte uiteindelijk op de derde plaats.

Scott Dixon was de hele race dicht in de buurt van Franchitti gebleven en kon na diens crash de race uitrijden naar de overwinning. Het leverde hem direct de leiding in het kampioenschap op: de Nieuw-Zeelander staat nu vier punten voor op Franchitti. Er staan nog twee races op het programma.

Uitslag

poscoureurrondenprijzengeld
1 Scott Dixon 80 $131,400
2 Helio Castroneves 80 $99,050
3 Dario Franchitti 80 $92,050
4 Tony Kanaan 80 $65,500
5 Sam Hornish Jr. 80 $59,400
6 Danica Patrick 80 $51,900
7 Dan Wheldon 80 $50,400
8 Tomas Scheckter 80 $51,000
9 Vitor Meira 80 $49,000
10 Kosuke Matsuura 80 $47,400
11 Buddy Rice 79 $45,800
12 Darren Manning 79 $44,400
13 Ed Carpenter 79 $43,000
14 Scott Sharp 79 $41,300
15 A.J. Foyt IV 71 $39,900
16 Marco Andretti 68 $40,500
17 Sarah Fisher 28 $37,000
18 Ryan Hunter-Reay 5 $37,000

Stand kampioenschap

poscoureurpuntenwinstop 5DNF
1 Scott Dixon 560 4 12 1
2 Dario Franchitti 556 3 12 1
3 Tony Kanaan 498 4 11 2
4 Dan Wheldon 414 2 5 4
5 Sam Hornish Jr. 409 1 7 3
6 Helio Castroneves 398 1 5 4
7 Danica Patrick 365 0 3 3
8 Scott Sharp 363 0 2 1
9 Tomas Scheckter 328 0 2 3
10 Marco Andretti 325 0 6 8

Rijkaard relativeert puntverlies Barca

FC Barcelona was in de voorbereiding op de Spaanse competitie goed bezig met zes overwinningen uit zes oefenduels. Bij het eerste competitieduel tegen Racing Santander was weinig te merken van de goede voorbereiding, het werd 0-0.

"We waren niet fris genoeg om het kwaliteitsverschil uit te doen drukken in doelpunten", vertelt Rijkaard na afloop op de persconferentie. "Racing maakte het erg moeilijk voor ons. Ze speelden teruggetrokken en gaven ons nauwelijks ruimte". Alhoewel het verlies opmerkelijk te noemen is, maakt Rijkaard zich geen zorgen: "het is pas de eerste wedstrijd. Dit is niet het einde van de wereld."

Condemned film krijgt naamsverandering en regisseur

Het was al een tijdje bekend dat er een film uit zou komen gebaseerd op het spel Condemned en nu is bekend geworden dat Warner Bros. Studios de naam heeft veranderd naar The Unforgettable. Waarom de naam is aangepast is niet bekend gemaakt, maar een link met het spel is nu ver te zoeken.

Naast deze naamswijziging is er ook bekend gemaakt dat Tarsem Singh de film zal regisseren. Tarsem Singh is bekend van de muziekvideo's die hij geproduceerd heeft en van de film The Cell met Jennifer Lopez. Basil Iwanyk, David Goyer en Jason Hall nemen de productie voor hun rekening.

Metroid Prime 3 bevat hint over nieuwe Metroid voor de DS

In 2005 kreeg website IGN een interne releaselijst van Nintendo in handen. Hierop stonden onder andere de titels van een aantal DS titels die in de toekomst zouden verschijnen. Alle titels op deze lijst, onder andere Super Princess Peach, zijn uiteindelijk aangekondigd en uitgebracht. Allemaal, behalve een: een project met de naam Metroid Dread. Aangenomen werd dat Metroid Dread een nieuw 2D-deel in de Metroid-reeks zou zijn, specifiek ontworpen om gebruik te maken van de functionaliteiten van de Nintendo DS. Echter, na dit eerste bericht uit 2005 is het altijd stil gebleven rond deze game. Wel verscheen Metroid Prime: Hunters op de DS, maar dit was meer een 3D shooter dan een echte Metroid game.

Er is nu weer nieuws over Metroid Dread. Wie namelijk Metroid Prime 3: Corruption op de Wii speelt, kan een hint vinden over dit verloren Metroid deel. Net al in de vorige Prime delen is het mogelijk om objecten en terminals in de spelwereld te scannen om extra informatie te verkrijgen. En ergens diep in een level is het volgende op een terminal te lezen:

"Experiment status report update: Metroid project 'Dread' is nearing the final stages of completion."

Is Nintendo nog steeds van plan een nieuwe Metroid op de DS uit te brengen, en is dit de eerste hint? Of haalt ontwikkelaar Retro gewoon een gemene grap uit? De toekomst zal het leren.


Super Metroid op de SNES

Ubi Soft: "Casual Wii-games financieren next-gen-projecten"

Behalve de X360 en PS3 op elk continent ver achter zich laten doet de Nintendo Wii nog iets met de twee concurerende consoles. De verkopen van casual titels die Ubi Soft voor de Wii produceert ondersteunen namelijk de budgetten van de X360 en PS3-projecten.
Volgens directeur Yves Guillemot kost het produceren van een casual game voor DS of Wii het bedrijf zo'n 1 tot 4 miljoen dollar, terwijl een normale Wii-game zo'n 5 tot 10 miljoen dollar kost om te maken. De projecten voor X360 en PS3 hebben een budget van zo'n 10 tot 20 miljoen dollar.

De verkopen van casual games beslaan zo'n 20% van de inkomsten van Ubi Soft over het afgelopen jaar, wat 10% meer is dan het jaar daarvoor. Dankzij de Wii en DS is er een nieuwe markt aangeboord, waardoor de totale games-markt met zo'n 50% zal groeien de komende vier jaar, aldus Guillemot.

Nederlandse sergeant gedood door aanslag

Icoon AanslagDe 30-jarige sergeant M.R. Rosier uit Sint Annaparochie (Friesland) is gisteravond in de Afghaanse provincie Uruzgan om het leven gekomen door een aanslag. Een 23-jarige korporaal, B. van Mourik, raakte gewond. Dat maakte generaal Dick Berlijn, Commandant der Strijdkrachten, vanochtend bekend.

Rond 23.30 uur (lokale tijd) werden beide militairen geraakt door een 'improvised explosive device', een zelfgemaakte bermbom. Op het moment van de aanslag waren de slachtoffers buiten hun voertuig, aldus Berlijn.

De aanslag had plaats bij de Cutu-brug, 12 kilometer ten noorden van de Nederlandse basis in Deh Rawod. Defensie gaat ervan uit dat de aanslag is gepleegd door de Taliban. De slachtoffers waren op het moment van de aanslag op zoek naar bermbommen, met als doel die onschadelijk te maken.

Bermbommen
De families van de slachtoffers zijn ingelicht. De gewonde korporaal is aan zijn hoofd geopereerd. Zijn situatie is niet levensbedreigend.

Berlijn benadrukte maandag dat de dreiging van bermbommen in Uruzgan altijd bestaat. ''Bermbommen zijn de favoriete wapens van de Taliban. Daarmee maken zij ook veel burgerslachtoffers.'' Eerder zondag raakte een Nederlands pantservoertuig lichtbeschadigd door de ontploffing van een bermbom.

Amerika had Osama bijna in 2004

Icoon BuitenlandsIn de winter van 2004-2005 waren de Amerikaanse troepen in Afghanistan zo dicht bij de schuilplaats van Osama Bin Laden dat zijn medewerkers op het punt stonden om hem te vermoorden. Dat stond in het weekblad Newsweek. Volgens hetzelfde blad verwachten de Amerikaanse inlichtingendiensten een nieuwe aanslag die te vergelijken is met de aanslagen van 11 september.

De medewerkers van Osama hadden opdracht gekregen om het hoofd van Al Qaida te doden zodra de kans groot was dat hij gearresteerd zou worden. Daarna moesten ze als martelaar zelfmoord plegen. In de winter van 2004-2005 stonden ze op het punt om dat te doen, toen de Amerikaanse troepen rechtsomkeert maakten.

Newsweek heeft deze informatie van sjeik Said, de chef van Al Qaida in Egypte. Het Amerikaanse weekblad neemt op haar coverstory de aanslagen van 11 september onder de loep. In het weekblad verklaarde Bruce Reidel, gepensioneerde AziŽ-specialist van de CIA, dat er sinds 2002 geen spoor meer is van Bin Laden. “We tasten volledig in het duister”, aldus Reidel. "De kans om Osama te vinden is nul komma nul."

US Open start vandaag

Op het centercourt in New York zal Jelina Jankovic de US Open gaan starten. Vanaf 17:00 uur Nederlandse tijd zal de Servische de eerste partij op het grandslamtoernooi gaan spelen tegen de Slowaakse Jarmila Gajdosova.

De Belgische Justine Henin zal daarna het centercourt betreden, waar ze het zal opnemen tegen de Duitse Kulia GŲrges. Henin was vorig jaar nog verliezend finalist van Maria Sjarapova. Na de twee damespartijen speelt Roger Federer de eerste mannenpartij. In de eerste ronde moet de nummer ťťn van de plaatsingslijst het opnemen tegen de Amerikaan Scoville Jenkins.

Op de eerste dag van de US Open zullen er geen Nederlanders op de baan staan. Naar verwachting mag Michšella Krajicek morgen haar kunsten gaan vertonen. De Nederlandse moet het dan opnemen tegen de Italiaanse Alberta Brianti.

Opnieuw homo's belaagd in Amsterdam

Icoon PolitieBij twee verschillende incidenten zijn dit weekeinde in Amsterdam homo's belaagd. Jongeren scholden homoseksuelen uit en bedreigden hen. Daarbij vielen geen gewonden. De politie heeft in totaal drie mannen en een vrouw aangehouden, maakte een woordvoerster gisteren bekend.

Drie homoseksuelen liepen in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Singel, toen een 19-jarige man en een 20-jarige vrouw hen begonnen uit te schelden. Anderen voegden zich bij het agressieve tweetal en er ontstond een oploop. De drie homo's wisten weg te rennen en belden de politie. Agenten hielden de man en de vrouw later aan in de Kalverstraat.

Bij het tweede incident liepen drie homoseksuelen door de Reguliersdwarsstraat, een homo-uitgaansgebied. Twee mannen in een auto begonnen hen zonder enige aanleiding te bedreigen en volgden hen. Zelfs toen de drie in hun auto stapten en naar het huis van een van hen reden, kwamen de mannen hen achterna. Het drietal durfde niet uit te stappen en belde de politie. Die arresteerde de twee mannen van 19 en 24 jaar later op de Nieuwe Leeuwarderweg.

De afgelopen maanden deden zich opvallend veel gevallen van antihomogeweld voor in Amsterdam. Zo werden tijdens het festival We Are Amsterdam Pride begin augustus bij twee verschillende incidenten homo's mishandeld. Een 34-jarige Ierse man raakte daarbij zelfs zwaargewond. Belangenorganisatie COC stelde eerder dat het ''ouderwetse potenrammen'' weer terug lijkt te zijn.

De rechtbank in Amsterdam veroordeelde eerder deze maand nog een 19-jarige man tot zes maanden cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, en een taakstraf van 180 uur. Hij had eind juni in de Reguliersdwarsstraat een homostel mishandeld.

'PvdA'ers Amsterdam profiteerden zelf niet'

Drie geschorste leden van de PvdA-fractie in het Amsterdamse stadsdeel Zuidoost hebben niet persoonlijk geprofiteerd van overheidssubsidies. Dat concludeert het Bureau Integriteit Nederlandse Gemeenten (BING) in een†gepubliceerd onderzoek.

In juni stelde de Rekenkamer Stadsdelen Amsterdam nog in een rapport dat de drie zich de afgelopen jaren schuldig hebben gemaakt aan belangenverstrengeling en daar wel persoonlijk voordeel van hadden. Zij werkten als bestuurder of betaald vrijwilliger voor door het stadsdeel gesubsidieerde instellingen. Tegelijkertijd beslisten ze mee over het geven van overheidsgeld aan hun eigen organisatie of verzwegen zij hun nevenfunctie.

Naar aanleiding van dat rapport schorste de PvdA-fractie Andrť Bhola, Mala Eckhardt-Angna en Egbert Doest tijdelijk. Wel besloot ze het BING een nieuw onderzoek te laten doen. Het bureau komt tot andere conclusies, onder meer omdat het nieuwe feiten heeft bekeken.

Fractievoorzitter Lourens Burgers liet gisteravond weten het landelijk partijbestuur van de PvdA nu te vragen over het lot van de drie te beslissen. Dat zou moeten gebeuren op basis van beide onderzoeken. Het drietal heeft aangegeven in afwachting van het besluit niet deel te nemen aan stadsdeelraadsvergaderingen.

Hoewel het BING de politici vrijpleit van persoonlijke verrijking, levert het ook kritiek. Zo hadden zij in sommige gevallen nevenfuncties moeten vermelden en niet moeten meestemmen over het geven van subsidie aan hun eigen organisatie, aldus het bureau.

''Niet fraai en verbetering is noodzakelijk'', stelt het BING. Verder is het echter mild in zijn oordeel. ''Het beeld dat in de media is ontstaan - betrokken deelraadsleden zijn sjoemelaars, sjacheraars en zakkenvullers - is naar onze mening volstrekt niet terecht.''

DVD: 300

'Graphic novels' zijn een hot item tegenwoordig. Het medium is absoluut niet (meer) slechts voor de comic-geek bedoeld. Graphic novels zijn te lezen als volwaardige boeken en Hollywood komt er achter dat ze ook erg goed te verfilmen zijn. De film 300 is gebaseerd op de gelijknamige graphic novel van Frank Miller, van wiens hand ook Sin City afkomstig is, dat eveneens verfilmd is (in 2005, door Robert Rodriguez). Miller baseerde zijn graphic novel losjes op de film The 300 Spartans uit 1962 en die heeft weer zijn oorsprong in de werkelijke geschiedenis (de Slag bij Thermopylae, 480 v.C.). Waar Miller zichzelf allerlei artistieke vrijheden heeft gegund, is regisseur Zack Snyder absoluut trouw geweest aan de graphic novel. Plaatje voor plaatje is deze film geschoten, met als doel er een film van te maken die het genre van de graphic novel in zijn eigen medium benadert.

China pakt hackeraanvallen op Duitsland aan

Icoon InternetDe Chinese premier Wen Jiabao heeft de Duitse bondskanselier Angela Merkel beloofd aanvallen van hackers op Duitse regeringscomputers tegen te gaan. In computers van het kantoor van Merkel en het ministerie van Buitenlandse Zaken werden spionageprogramma's gevonden.

De daders zijn afkomstig uit het Chinese Volksbevrijdingsleger. Merkel heeft de aanvallen niet publiekelijk veroordeeld. Ze zei slechts dat de wereld steeds meer naar elkaar toegroeid en dat iedereen zich aan 'gezamenlijke spelregels' moet houden.

Konť bijna vertrokken uit Eindhoven

Het zal niet al te lang meer duren voordat Arouna Konť de overstap maakt van PSV naar Sevilla. PSV denkt dat de miljoendeal vandaag zal worden afgerond.

De vraagprijs voor de aanvaller zou rond de elf miljoen euro liggen. Volgens technisch manager Stan Valckx komt de Spaanse club daarbij in de buurt. De speler en club zullen het al snel eens kunnen worden. Valckx zegt hierover: "Arouna heeft aangegeven graag in Spanje of Engeland te willen spelen en gezegd Sevilla een prachtige club te vinden. Zij komen er altijd uit. Dat is een logisch verhaal."

Noorderzon zeer goed bezocht

Icoon TheaterRuim 125.000 mensen hebben in elf dagen tijd het culturele festival Noorderzon in Groningen bezocht. De organisatie, die vooraf had gerekend op ongeveer 100.000 bezoekers, stelde zondag na afloop vast dat het 'drukker dan ooit' was in het Noorderplantsoen waar het festival plaatshad.

"Dat het op alle fronten zo'n succes zou worden, had niemand kunnen voorzien", liet de organisatie weten. Op verscheidene locaties in de Groningse binnenstad waren vanaf 16 augustus honderden concerten, theatervoorstellingen en andere optredens te zien. Een groot deel van het programma was gratis. De voorstellingen waar voor betaald moest worden, trokken ongeveer 25.000 bezoekers.

Zowel Nederlandse als internationale artiesten van diverse pluimage maakten hun opwachting op het Performing Arts Festival: van de lokale helden Meindert Talma& The Negroes tot het Australische Back to back Theatre, bestaande uit acteurs met een verstandelijke handicap. Naast muziek en theater kon het publiek zich vermaken met dansvoorstellingen, circusacts, installaties en videokunst.

Het Utrechtse cross-over viertal C-mon& Kypski sloot de zeventiende editie van Noorderzon zondagavond af met zijn mix van rock, hiphop en wereldmuziek.

Uitslagen Frankrijk speelronde 5

In Frankrijk werd afgelopen weekend de vijfde speelronde gespeeld. Hieronder de uitslagen.

Uitslagen vijfde speeldag:

ThuisUit:Eindstand
AS NancyAJ Auxerre4-1
Gir. BordeauxLorient2-2
CaenOl. Marseille1-2
AS MonacoLe Mans3-1
Ol. NiceToulouse1-1
Stade RennesFC Metz2-0
StrasbourgLens2-1
ValenciennesSochaux3-1
Ol. LyonSt. Etienne1-0
PSGLille OSC1-1

Stand:

Positie:Club:Wedstrijden:Punten:Doelsaldo:
1AS Nancy51311 - 4
2FC Lorient5119 - 5
3AS Monaco51010 - 4
4Strasbourg5108 -3
5Valenciennes5109 - 6
6Le Mans5108 - 6
7Gir. Bordeaux586 - 4
8Stade Rennes584 - 3
9Lille OSC575 - 4
10Ol. Lyon464 - 3
11Ol. Marseille565 - 5
12St. Etienne554 – 4
13Ol. Nice554 - 5
14PSG542 - 4
15Toulouse444 - 7
16Caen432 - 4
17AJ Auxerre532 - 11
18RC Lens421 - 3
19FC Sochaux523 - 10
20FC Metz511 – 7

Topscorers:

NaamAantal
Vahirua (FC Lorient)4
Tķlio (Le Mans)4
Audel (Valenciennes)4
Bellion (Gir. Bordeaux)4
SaÔfi (Lorient)4

Programma zesde speeldag:

DatumThuis:Uit:
28/08LorientValenciennes
29/08AJ AuxerreStade Rennes
29/08Le MansPSG
29/08LilleAS Monaco
29/08Ol. MarseilleOl. Nice
29/08FC MetzGir. Bordeaux
29/08SochauxOl. Lyon
29-08St, EtienneStrasbourg

Button: "Tien auto's inhalen is leuk"

Jenson Button had het prima naar zijn zin gisteren tijdens de Grand Prix van Turkije. Ondanks de 21e startplaats, omdat hij zijn motor voor de race wisselde, wist hij toch nog als dertiende te finishen.

"Het was leuk om 10 auto’s in te halen. Als je even het resultaat achterwege laat, 13e is namelijk ver weg van een goed resultaat, dan denk ik toch dat we een redelijke race hebben gereden vergeleken met de vorige race,” aldus de Brit. "Ik kon aardig wat mensen uit het middenveld inhalen. Natuurlijk is vanaf achteraan starten niet iets wat we nog eens willen herhalen, maar toch wil ik benadrukken dat we goed werk geleverd hebben. Ik denk ook dat het team blij kan zijn met de prestaties."

Van Marwijk hoopt op aankopen

Bert van Marwijk, de trainer van Feyenoord, hoopt dat de Rotterdammers zich deze week nog zullen versterken.

Aankomende vrijdag loopt de internationale transfertermijn af en Feyenoord is nog op zoek naar aanvallende versterking. "We zijn op zoek. Ik hoop dat er nog wat gebeurt," aldus Van Marwijk die niet koste wat het kost een nieuwe spits of buitenspeler wil. "Het gevaar van een aankoop op het laatste moment is dat je er later spijt van krijgt. Als er iemand komt, moet het een toegevoegde waarde zijn, anders kun je beter niemand halen."

'Wat kost die B-52?'

Icoon OpmerkelijkEen Russische zakenman was tijdens een vliegshow in Moskou zů onder de indruk van een Boeing B-52 Stratofortress-bommenwerper dat hij ‘m eigenlijk wel wilde hebben. De rijke malloot liep dus op de piloten af na de showvlucht en vroeg wat het apparaat eigenlijk moest kosten.

De piloten meldden de man lachend dat het toestel een slordige 500 miljoen dollar kostte, wat tot hun stomme verbazing geen enkel probleem bleek te zijn. Met enige moeite werd de man duidelijk gemaakt dat het vliegtuig toch echt niet te koop was.

"Het is zo’n coole machine," voegde de Rus er nog aan toe.


Hebben!

[GP2] Redelijk weekend voor Ho-Pin Tung

Het was een zware race voor Ho-Pin Tung, in zijn BCN Competicion GP2-racewagen, gisteren op het circuit van Istanbul, in het voorprogramma van het Formule 1 geweld. Net als de dag ervoor eindigde de jonge Nederlandse Chinees op een mooie 9e plek.

In de tweede race van dit weekend had Ho-Pin Tung een goede start, maar al in de eerste bocht werd hij door de drukte op een wijde lijn gedwongen van de baan en hij raakte zelfs even naast het asfalt. Hij verloor daarmee drie plaatsen. "Verder was het een steady race met weinig bijzonderheden," zei hij na de race. "Zaterdag was de auto beter, kon ik snellere rondetijden rijden. Gisteren had er zeker meer ingezeten, als de auto opnieuw perfect was geweest."

"De eerste race, zaterdag, was zeker ťťn van mijn betere van dit jaar. Mijn rondetijden zaten in de top drie, als ik de late pitters even buiten beschouwing laat. In het begin van de race verloor ik veel terrein, omdat ik vast zat achter langzame deelnemers, maar daarna ging ’t echt super. Er was nog een nodeloos incident bij uitrijden van de pit lane, waardoor ik drie plaatsen verloor. Maar ook al was dit een beste race, het kan altijd beter; ik kijk uit naar Monza," aldus de jonge Chinees.

Politicus in stripclub is 'gewone gozer'

Icoon OpmerkelijkDe overgrote meerderheid van de AustraliŽrs meent dat een dronken bezoek aan een stripclub door de man die wordt gezien als hun toekomstige premier alleen maar bewijst dat hij een 'gewone gozer' is. Dat blijkt uit een maandag gepubliceerd opinieonderzoek.

Een opvallende 85 procent van de kiezers, zowel man als vrouw, vergoeilijkte de escapade van oppositieleider Kevin Rudd op die manier, aldus de krant Herald Sun. De socialist moest vorige week toegeven dat hij zich vier jaar geleden tijdens een trip op kosten van de belastingbetaler aan de Verenigde Naties in New York had laten gaan.

De AustraliŽrs hebben hem de 'domme fout' echter massaal vergeven. Slechts 10 procent van de ruim duizend ondervraagden stelden dat het incident een aanwijzing was dat Rudd er een lage moraal op nahoudt. Rudd ligt op koers om bij de verkiezingen aan het einde van het jaar een einde te maken aan elf jaar regering door de conservatieve premier John Howard.

Afghanistan breekt records opiumproductie

Icoon BuitenlandsUit een rapport dat de Verenigde Naties maandag presenteren blijkt dat de opiumproductie in Afghanistan opnieuw records heeft gebroken. Vooral de provincie Helmand kampt met een productie die met een derde tot de helft is toegenomen vergeleken met vorig jaar.

De provincie geeft landen als Myanmar (Birma) en Colombia het nakijken. De Afghaanse minister die belast is met de strijd tegen drugs gaf tegenover de BBC toe dat de overheid heeft gefaald. Hij gaat zich bezinnen op een nieuwe strategie.

Nick Hogan zwaargewond na auto-ongeluk

SubheaderDe zoon van de Amerikaanse worstelaar Hulk Hogan is zwaargewond geraakt bij een auto-ongeluk in de Amerikaanse staat Florida (foto). Nick Hogan zou met hoge snelheid hebben gereden en de macht over het stuur zijn kwijtgeraakt. De auto tolde rond en kwam tegen een palmboom terecht.

Hogans medepassagier raakte ook zwaargewond. Het tweetal moest door brandweerlieden uit het voertuig worden gezaagd en werd per traumahelikopter naar een ziekenhuis vervoerd. Volgens de politie hebben de twee te hard gereden. Van alcoholmisbruik is waarschijnlijk geen sprake. Nick Hogan is bekend van de reality-serie 'Hogan Knows Best' op MTV.

Dieven ruilen topspeurhond in voor puppie

Icoon OpmerkelijkDieven hebben een topspeurhond van een elite-eenheid van de Mexicaanse drugsbestrijdingpolitie 'ingeruild'. In plaats van Rex IV stopten zij een onbeduidend zwarte pup in de kooi van de Mechelse herder.

De beteuterde politie kwam achter de diefstal van het dier toen het vliegtuig waarin acht honden werden vervoerd, zonder de speurneus aankwam in de noordelijke deelstaat Sinaola voor een antidrugsoperatie. De zwaargetrainde Rex IV was voor vertrek omgeruild door een man die stelde dat de hond ziek was. Het ministerie van Openbare Veiligheid vreest dat een drugskartel het dier heeft meegenomen om nieuwe smokkelmethodes te testen.

De Mexicaanse overheid is verwikkeld in een keiharde strijd met drugskartels. Die smokkelen Zuid-Amerikaanse cocaÔne en andere verslavende middelen naar de Verenigde Staten. Gevechten tussen rivaliserende bendes eisen wekelijks tientallen levens.

Amerika zoekt winnaar 314 miljoen

Icoon FinancieelAmerika is op zoek naar een loterijwinnaar die 314 miljoen dollar gewonnen heeft. De onbekende persoon deed mee aan de US Powerball Lottery. Bekend is dat het kaartje bij een benzinestation in de Amerikaanse staat Indiana is gekocht.

De winnaar of winnares heeft zich nog niet bekend gemaakt en heeft 180 dagen om het geld te incasseren. Na belastingaftrek zal 146 miljoen dollar overblijven.

Europese diplomaten vernielen fossiel

Icoon EuropaEuropese diplomaten hebben zich de woede van Egypte op de hals gehaald door een miljoenen jaren oud fossiel te beschadigen. Met terreinwagens reden zij beschermd gebied binnen, negeerden waarschuwingen van bewakingspersoneel en richtten voor meer dan 10 miljoen dollar schade aan.

Het incident vond plaats nabij de Egyptische hoofdstad CaÔro,† in de zogenoemde Walvisvallei. Het gebied staat sinds twee jaar op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

Zelfmoordpoging Owen Wilson

Owen WilsonDe Amerikaanse acteur Owen Wilson, bekend van de film Starsky & Hutch, heeft een zelfmoordpoging gedaan. Hij is maandagochtend opgenomen in een ziekenhuis in Los Angeles. Volgens bronnen heeft hij zijn linkerpols opengesneden en een onbekende hoeveelheid pillen geslikt.

Hij zou zijn aangetroffen door familieleden. De politie wil op dit moment weinig kwijt. ''Er werd gevraagd om medische assistentie'', aldus een woordvoerder. ''De persoon is naar een ziekenhuis vervoerd en wordt behandeld.''

Laura Bush last van vernauwde zenuw

Icoon AmerikaDe Amerikaanse First Lady Laura Bush heeft last van een vernauwde zenuw in het gebied rond haar nek en schouders. Doktoren hebben haar geadviseerd geen lange reizen te maken om complicaties te voorkomen. Een geplande reis naar AustraliŽ, om samen met president Bush een top van de landen van de Aziatisch-Pacifische Economische Samenwerking (APEC) bij te wonen, heeft zij dan ook afgezegd.

De presidentsvrouw liep de verwonding eind april op tijdens een wandeling in een nationaal park in Utah. Sinsdien ondergaat zij fysiotherapie. Het Witte Huis maakte het gezondheidsprobleem nu pas bekend omdat haar publieke optreden er tot nu toe niet door werd beÔnvloed. Vorig jaar werd Laura Bush nog behandeld voor een veel voorkomende vorm van huidkanker.

Strippers betrappen domme geldvervalser

Icoon Domme criminelenStrippers van een nachtclub in de Amerikaanse plaats Smyrna (Tennessee) hebben een klant betrapt die met vervalst geld wilde betalen. De man vermaakte zich prima en gaf 600 dollar uit aan lapdances. De vrouwen hadden echter door dat de honderddollarbiljetten nep waren en belden de politie.

Toen agenten arriveerden bleek de verdachte 800 dollar aan vervalst geld op zak te hebben. Hij verklaarde het geld te hebben gekregen voor een aantal gouden munten die hij had verkocht. Bij een huiszoeking klapte een familielid uit de school en wees agenten op de afbeelding van een honderddollarbiljet, die op de computer van de man stond. Uiteindelijk bleek de man het plaatje veertien keer te hebben uitgeprint.

Moedertje Rusland

Onze lieve, kale wereldleider Vladimir Vladimirowitz Poetin verzint ťlke week iets nieuws om de wereld ervan te overtuigen dat hij een grotere penis heeft dan de rest, and he's not afraid to use it! Alle feitjes van de afgelopen twee maanden Westerse-Wereld-pesten op een rij, met een paar fantasierijke prognoses als klap op de vuurpijl. Ofwel, een column over Poetin's nieuwe Koude Oorlog, en hoezeer het CO2-probleem daar absoluut niets mee te maken heeft.

Vliegveld te koop

Icoon OpmerkelijkAltijd al een vliegveld willen hebben? Nou er staat er ťťn te koop. Vliegveld Seppe in het West-Brabantse Bosschenhoofd staat voor 1,5 miljoen euro te koop.

De exploitatie van het vliegveld word door de eigenaren, West-Brabantse gemeenten en de Kamer van Koophandel, niet langer gezien als een overheidstaak en daarom willen ze het verkopen. Iedereen mag er op bieden maar het mag niet te veel veranderen, de kwaliteit van het bod telt zwaarder dan de opbrengst.

Projectontwikkelaars met grote plannen voor het terrein hoeven echter zich niet druk te maken, bevestigt Willem Jonkman, directeur van makelaarsbedrijf DTZ Zadelhoff. "In feite gaat het om een landingsbaan en een verkeerstoren op een lap grond van 17 hectare. De hangars staan onder erfpacht." Erg veel geld valt er niet te verdienen. Het belang van de gebruikers staat voorop bij de gemeenten.

De gebroeders Laurens, horeca-ondernemers uit Breda, hebben wel intresse in het vliegveld. Niet om er een grote uitgaansgelegenheid te maken. "Wij zijn hier omdat we vrezen voor het voortbestaan van het vliegveld", verklaart Laurens. "Ik verwacht niet dat met de exploitatie veel valt te verdienen, maar een hobby mag geld kosten. We zijn fervente parachutespringers. En we willen nog weleens het vliegtuig nemen naar Texel of Ameland. Dat wordt een steeds interessanter alternatief voor de auto."

De broers denken er aan om een consortium van kopers op te richten. De makelaar denkt dat daar wel belangstelling voor is, "Er lopen hier heel wat hobbyvliegers rond die het heft in handen willen nemen. dus wie weet."Ongeveer 30 potentiele potentiŽle kopers hebben al informatie over de verkoop aangevraagd. Zij hebben tot 12 oktober de tijd om hun bod, en vooral hun plannen met Seppe, in te dienen. Vervolgens verwachten de huidige eigenaren nog dit jaar de verkoop te kunnen rondbreien.

Subheader
Te koop: vliegveld Seppe.

Iraakse leiding eensgezind voor het voetlicht

Icoon BuitenlandsIraakse politieke voormannen van de voornaamste drie bevolkingsgroepen, sjiieten, soennieten en Koerden, zijn zondag op een korte persconferentie gezamenlijk en eensgezind voor het voetlicht getreden.

Ze beklemtoonden daarbij dat ze op verzoening aansturen en leken felle kritiek op de Iraakse regering van premier Nuri al-Maliki te bestrijden. Premier al-Maliki zei dat de leiders een verklaring hebben ondertekend die de verzoening tussen de groepen bevordert.

De voormannen zijn het volgens betrokken Iraakse functionarissen eens geworden over het houden van provinciale verkiezingen en over de vrijlating van talrijke gevangenen die niet zijn aangeklaagd. Ook hebben ze afgesproken dat eerder weggezuiverde aanhangers van de partij Baath van dictator Saddam Hussein, weer bij de overheid, inclusief het leger, kunnen komen werken.

Al-Maliki en zijn regeringsploeg worden in binnen- en buitenland gewantrouwd wegens het uitblijven van maatregelen die verzoening zouden bespoedigen.

Nieuwe ontmoeting Abbas en Olmert

>Icoon Isra�l/PalestinaDe IsraŽlische premier Ehud Olmert en de Palestijnse president Mahmoud Abbas ontmoeten elkaar dinsdag in Jeruzalem. Dat meldde een anonieme hooggeplaatste functionaris zondag.

De leiders spreken over mogelijkheden om het vredesproces weer op gang te krijgen en om de levensomstandigheden van de Palestijnen te verbeteren, aldus de functionaris.

Beide leiders spraken elkaar eerder deze maand in Jericho op de Westelijke Jordaanoever. De diplomatieke inspanningen om de Palestijns-IsraŽlische dialoog weer op gang te brengen, kreeg een impuls na de overname van de Gazastrook door de Hamas-beweging. Hamas verdreef de aan Abbas loyale troepen uit Gaza in juni. De VS en IsraŽl proberen nu de positie van Abbas te versterken en Hamas te isoleren.

Uitslagen Engeland speelronde 4

De Engelse competitie begon voor enkele topclubs niet goed, zoals voor Manchester United en Tottenham Hotspur. Zij troffen elkaar op zondag. Hieronder vind je die en overige uitslagen.

Manchester United wist in de eerste drie competitieduels niet te winnen. Tottenham Hotspur verloor de eerste twee, maar won daarna wel overtuigend van Derby County. De Spurs reisden af naar Old Trafford voor de ontmoeting met de eveneens slecht begonnen club. De wedstrijd was niet bepaald hoogstaand, en had vaak meer weg van een schaakspel dan van een voetbalduel. Ondanks legio kansen voor de bezoekers hoefde doelman Edwin van der Sar slechts keer op keer opgelucht adem te halen, in plaats van de bal uit het net te vissen. Aan de andere kant viel halverwege de tweede helft de enige treffer. Zomeraankoop Nani knalde de bal van zo'n twintig meter achter Paul Robinson, nadat deze eerst nog licht van richting werd veranderd door Carlos Tťvez.

Liverpool kende een goede generale in de aanloop naar het Champions League-voorronde treffen met Toulouse. In de uitwedstrijd bij Sundeerland werd er met 0-2 gewonnen. Die score had echter nog veel hoger kunnen liggen, als Liverpool de kansen beter had benut. Mahamed Sissoko opende de score na een dik half uur. Andriy Voronin legde de bal terug op de Malinees, die vervolgens netjes langs de paal binnenschoot. Ook in de tweede helft kwamen The Black Cats er niet aan te pas. The Reds verzuimden het lange tijd af te maken, maar na een goede aanval over meerdere schijven was het uiteindelijk Voronin die de beslisser op het scorebord zette.

Chelsea is na dit weekend de nieuwe koploper in Engeland. Het ontving Portsmouth op het eigen Stamford Bridge. Echt overtuigend was het spel van de Londenaren niet, zou ook coach Josť Mourinho na afloop toegeven. Wel bleek het genoeg om de drie punten te behouden. Na een dik half uur schoot Frank Lampard de bal richting goal. De Engelsman zag zijn matige schot op doelman David James belanden, maar via de keeper rolde de bal alsnog het doel in. De fout van James zou door de bezoekers niet meer worden goed gemaakt. Wel zorgde hij er zelf voor dat de schade niet erger werd met enkele goede saves.

Arsenal ging op papier een moeilijk duel tegemoet met koploper Manchester City. Het had dusver twee tegengoals gehad, maar deze waren beiden op het conto van doelman Jens Lehmann te schrijven. De Duitser was er door een blessure niet bij tegen City; hij werd vervangen door Manuel Almunia. De Gunners waren de bovenliggende partij, maar zoals wel vaker werden de kansen niet benut. Ook een strafschop was niet genoeg om de thuisploeg van de nul af te helpen. Robin van Persie zag zijn inzet van de stip gekeerd worden door de uitstekend keepende Kasper Schmeichel. De Deen moest even later echter alsnog vissen, toen Cesc Fŗbregas de enige treffer van het duel op zijn naam schreef.

Uitslagen:

DatumThuisUitUitslag
25/8SunderlandLiverpool0-2
25/8ChelseaPortsmouth1-0
25/8Derby CountyBirmingham City1-2
25/8Bolton WanderersReading3-0
25/8ArsenalManchester City1-0
25/8West Ham UnitedWigan Athletic1-1
25/8Aston VillaFulham2-1
25/8EvertonBlackburn Rovers1-1
26/8MiddlesbroughNewcastle United2-2
26/8Manchester UnitedTottenham Hotspur1-0

Stand:

#ClubGespeeldPuntenDoelsaldo
1Chelsea410+3
2Manchester City49+3
3Wigan Athletic47+3
4Liverpool37+3
5Everton47+2
6Arsenal37+2
7Newcastle United35+2
8Portsmouth45+1
9Blackburn Rovers35+1
10Manchester United450
11Aston Villa340
12Birmingham City44-1
13Middlesbrough44-1
14West Ham United34-1
15Reading44-3
16Sunderland44-4
17Tottenham Hotspur430
18Bolton Wanderers43-2
19Fulham43-2
20Derby County41-6

Topscorers:

#SpelerClub
1Nicolas AnelkaBolton Wanderers
=Frank LampardChelsea
=Antoine SibierskiWigan Athletic
4Steed MalbranqueTottenham Hotspur
=Robin van PersieArsenal
=Roque Santa CruzBlackburn Rovers
=Obafemi MartinsNewcastle United
=MidoMiddlesbrough
=Matthew OakleyDerby County
=Michael ChopraSunderland

Programma:

DatumThuisUit
1/9Bolton WanderersEverton
1/9FulhamTottenham Hotspur
1/9LiverpoolDerby County
1/9Manchester UnitedSunderland
1/9MiddlesbroughBirmingham City
1/9Newcastle UnitedWigan Athletic
1/9ReadingWest Ham United
2/9ArsenalPortsmouth
2/9Aston VillaChelsea
2/9Blackburn RoversManchester City

Pedopoliticus vecht na afwijzing universiteit

SubheaderPedofiel Norbert de Jonge vecht zijn afwijzing voor een studie orhopedagogiek aan de Universiteit Leiden aan. Hij werd tweeŽnhalve maand geleden afgewezen. De Jonge wil graag leren hoe hij jongeren met ontwikkelingsstoornissen kan grootbrengen.

Het bestuur van de universiteit denkt dat het aannemen van een openlijke pedofiel het vertrouwensklimaat binnen de opleiding schaadt. Vorig jaar deed de pedofiel een poging bij de Radboud Universiteit Nijmegen, maar daar was hij ook niet welkom. Deze keer blijft De Jonge vechten. ''Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens kan het einde zijn'', aldus de pedofiel.
Laatste reviews en specials
review
Blu-ray: The Secret Life of Pets 2
review
Blu-ray: Hellboy 4K
review
Blu-ray: Yesterday
special
Interview Team Paraluna op DreamHack Rotterdam
review
Blu-ray: Spider-Man: Far From Home
review
The Irishman
©FOK.nl e.a.