'Douane checkt weinig internetaankopen'
Uit een onderzoek van De Telegraaf blijkt dat de douane slechts in tien procent van de gevallen internetaankopen uit Amerika controleert. Dat houdt in dat er geen invoerrechten en btw worden betaald in dat geval.
Verslaggevers van de krant kochten dertig artikelen, die allemaal een waarde van meer dan 22 euro hadden. Boven dit bedrag moeten invoerrechten en btw worden betaald. Er werd onder andere kleding, zonnenbrillen en fotoapparatuur gekocht met een gemiddeld bedrag van 250 dollar, inclusief vervoerskosten. Bij aankomst in Nederland controleerde de douane slechts drie pakketjes.
Internetbedrijven bevestigen dat ongeveer tien procent van de zendingen wordt gecontroleerd. Peter van der Harg, directeur van een internetbedrijf onderschrijft dit nogmaals. "Onze ervaring is dat in tien procent van de gevallen de pakketjes van onze klanten door de douane worden 'onderschept'. Producten met een waarde boven circa 700 dollar worden altijd gecontroleerd, dus het is verstandig niet alle aankopen in een grote doos te laten verpakken."
Internetaankopen buiten EU worden goedkoper
Eigen fokbericht!
Wel lijkt de douane nu al het drempelbedrag van 150 euro te hanteren, al wordt dit door de douane zelf officieel ontkend.
Moet je de producten hier maar goedkoper maken inplaats van ook nog eens de btw te willen verhogen.
Trouwens 500.000 dat zijn er nogal wat.
En bovendien: zo dragen al deze internet-shoppers weer een steentje bij aan de Amerikaanse economie.
Iedereen blij, behalve Wouter Bos want die moet nu weer iets nieuws verzinnen om z'n 'gratis' schoolboeken te financiëren.
Niet leuk voor de EU, maar dat komt ervan als je je eigen markt zo strikt beschermt.
but whose mountains does it move and for what reason is more important....
Been there, done that.
Kom hier met dat ding !
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
Kunnen we vast wel gebruiken
[..]
Hier ben ik het echt volledig mee eens, TS is een weekdiertje ipb nachtdier. Echt een gebrek aan enige vorm van ruggengraat.[/quote]
zeker een pakje of vijf per jaar, en ik krijg altijd m'n btw en invoerrechten papiertje thuis.
maar betekend dat ook dat webshops in 90% van de gevallen gewoon 30% in de pocket stopt ? tijd voor een foid actie je moet het namlijk gewoon opgeven als de doane dat niet doet ander ontduik je beleasting
. en das nogsteeds strafbaar
-
\[b\]Op donderdag 28 september 2006 09:12 schreef Rio het volgende:\[/b\]
Uiteindelijk is dit een star_gazer-krijgt-een-keiharde-lul-van-zichzelf-omdat-hij-zichzelf-verheven-voelt topic.
<a href="http://www.estofex.org/" rel="nofollow" target="_blank">\[b\]ESTOFEX\[/b\]</a>
Voor alles retro bezoek je het Retroforum - www.retroforum.nl
Inpakken in alu folie bijvoorbeeld tegen de scan
Tips graag van ervaringsdeskundigen
Alice Cooper : Why, thank you!
Sam the American Eagle : Freakos: One. Civilization: Zero.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken