Nieuws
Philips wil stoppen met gloeilampen

Omdat de concurrent onmiddellijk in het gat zou springen als Philips alleen zou stoppen met het produceren van gloeilampen, wil het bedrijf graag dat zijn voornaamste concurrenten op dit gebied, General Electric en Osram, meedoen. Daarnaast hebben ze ook steun van de overheid nodig. Als de concurrenten en de overheden niet meedoen, dan ziet Philips zich genoodzaakt voorlopig door te gaan met de productie van gloeilampen.
In Europa alleen al worden jaarlijks zo'n 2 miljard gloeilampen verkocht. Gloeilampen hebben een rendement van ongeveer 5 %, wat betekent dat 95 % van de energie verloren gaat aan warmte en andere straling waar de consument niets aan heeft. De nieuwste generatie spaarlampen heeft een veel hoger rendement, gaat veel langer mee, geeft binnen ongeveer 20 seconden na inschakeling hetzelfde licht als gloeilampen en wordt lang niet zo warm. Ook zien die lampen ze er hetzelfde uit als gloeilampen. Het nadeel is alleen dat ze vaak wat groter zijn dan de klassieke lampen en dat ze niet geschikt zijn op plaatsen waar lampen vaak in- en uitgeschakeld worden, zoals op het toilet.
Volgens Philips is het probleem op dit moment dat de consument vooral naar de aanschafprijs kijkt. Nu is daardoor nog tweederde van de lampen in Europa, inclusief kantoorverlichting en straatverlichting, een lamp met oude technologie. Philips hoopt daarom dat de overheid en zijn concurrenten mee zullen werken om de gloeilamp voorgoed uit te bannen.
Ter vergelijking: de kosten van 8000 uur licht van gloeilampen (60 Watt, 1000 branduren per lamp, 69 cent) en een spaarlamp (12 Watt, 8000 branduren per lamp, EUR 7,69). Gerekend is met de aanschafprijzen bij Albert Heijn en een energieprijs van 32 cent per kilowattuur, inclusief belastingen en heffingen. De gloeilamp heeft voor 8000 uur 8000 x 60 : 1000 = 480 kWh nodig, dat kost EUR 153,60. De spaarlamp gebruikt vijf keer zo weinig: 8000 x 12 : 1000 = 96 kWh, dus EUR 30,72. In totaal kost een gloeilamp voor 8000 uur dus EUR 159,12 en een spaarlamp EUR 38,41. Als een lamp gemiddeld 4 uur per dag brandt, dan betekent dit een besparing van ongeveer 22 euro per lamp per jaar. (De berekening in het bronartikel is waarschijnlijk gebaseerd op een lamp met een lager vermogen, 40 Watt bijvoorbeeld, of op minder branduren per dag.)
ohnee 2e:(
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Dimmen kan inderdaad niet dacht ik. Nog niet in elk geval. Edit: blijkbaar toch wel.
Volgens mij is het op dit moment nog steeds verstandig om LED verlichting aan te schaffen.
Deze zijn ook dimbaar, en zelfs kleur instelbaar, dus sfeerverlichting en het kost bijna geen vermogen.
Philips
P roductie
H opeloos
I edere
L amp
I s
Praktisch
Stuk
Maar hulde voor deze actie foto
Zeker goed initatief van philips alle beetjes helpen
maar we hebben nog een lange weg te gaan.
trouwens:
de modernste spaarlampen hebben geen enkel nadeel tov gloeilampen meer.
Merknaam Megaman ofzo.
Waterstof is een mooie energiedrager, maar het spul kun je niet uit de lucht oogsten. Nou ja, een heel klein beetje, maar daar hebben we niet zo veel aan. Je moet waterstof meer zien als vervanger voor een batterij dan als vervanger voor aardolie.
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
ER komen steeds betere en zeer goedkope Led lampen uit Azie, ze moeten wel foto
foto
Goede actie van Philips foto
Dat van de besparing op energie maakt philips echt niet uit.
En natuurlijk hebben LED's de toekomst. Je kunt ze probleemloos dimmen en je kunt er alle kleuren van de regenboog mee maken. Ze zijn klein, goedkoop, stevig, verbruiken weinig energie en worden niet warm. Wat wil een mens nog meer? foto
Alleen zijn ze nog niet zo goed als de huidige spaarlampen. Komt wel. Als de gloeilamp verdwenen is, zijn we al een heel eind qua energiezuinige verlichting. (Al heeft een spaarlamp ook nog steeds maar een rendement van 25 %... foto )
geen winstmarge opleverenteveel energie gebruiken.foto
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
witte geven fel licht
wit/blauw geeft futuristisch licht.
en dan zijn er nog de multi color leds.
Ik heb zelf goede ervaring met led bolletjes, wel minsten 30 in een gloeilamp, het vermogen is nog wat aan de zwakke kant...
D'r zit met die Chinese goedkope productie geen enkele winstmarge meer op de Philips lampen, dus kunnen ze er net zo goed mee stoppen, maar dan gaan de Chinezen wél met marge doorproduceren. Daarom moet 't verboden worden van Philips. Niet omdat ze opeens zoveel om ons energiegebruik geven of zo. 'T idee alleen al dat dat hen zou interesseren (wie is die 'hen' eigenlijk, de aandeelhouders?)
Doe me een lol zeg. foto
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
The tune will come to you at last
When all are one and one is all
To be a rock and not to roll
ze stoppen met de productie van producten voor de vraag afneemt.
Anders kost het uiteindelijk alleen geld.
HeerHeren van het Groot Industriëel Conglomeraat. Dan komt 't wel goed hoor... Destijds had er ook een slimme gast bij Philips uitgevonden hoe je een TL-buis 2x zo lang kon laten meegaan. Werd meteen onder de tafel geveegd. Want stel je voor, dan verkopen ze nog maar de helft van die lampen... fotoMaar als we echt iets willen doen aan het energieverbruik en afhankelijkheid van obscure olielanden zie ik inderdaad meer heil in dit soort technologische vooruitgang, het zuiniger en moderner maken van apparatuur en voor de langere termijn zaken als waterstofmotor en misschien kernfusie, dan in het sluiten van technologiebeperkende maatregelen zoals het Kyoto verdrag.
Dus, waar baseer jij je statement nu op ?
foto
Ja, daar word je vrolijk van foto
Daarom gebruik ik ook geen Philips, want die van Osram doen het beter.
Maar ik verkies gloeilampen toch nog steeds boven spaarlampen.
Als de overheid nou spaarlampen heel aantrekkelijk zou maken om te kopen, zou ik beter vinden.
Maar niet gewoon de gloeilamp uit het assortiment flikkeren.
fuck de policy. posten die hap!
zijn die spaarlampen kwa effect te vergelijken als een
stroboscooptl-balk? die dingen vind ik namelijk zo irritant, ik krijg ontzettende hoofdpijn van dat geknipper (ik zie ze allemaal knipperen). geen idee of ik dat ook heb bij een spaarlamp...- irritante knippering (50hz)
- niet dimbaar
- duurt tijden voodat ie licht geeft (soms 10sec, soms 2 minuten)
er zijn maar een paar plekken waar ik spaarlampen geschikt vind, voor de rest gebruik ik nog gloeilampen..
In geval van illegale praktijken verlenen wij volledige medewerking aan justitie.
In geval van illegale praktijken verlenen wij volledige medewerking aan justitie.
Als ze bij een gewone lamp glas met een terracotta kleur (of andere kleur) kunnen leveren zal dit met een spaarlamp ook wel mogelijk zijn.
Even snel de website van philips checken: http://www.prismaecat.lighting.philips.com/LightSite/Whirlwind.aspx?eca=LEPPLG&cpf=NLERNL&stg=ACT&lan=NL+&ecu=LMP|PHL|EP&cnt_key=CASOFT%20%20+|PHL&t=1&tree=0&scr_md=1111&nav=Null&loc=Null&leftnav=2_1
ja hoor warm wit/soft white hebben ze al. Als de afzet van spaarlampen toeneemt zullen ze ook wel met andere kleurtjes komen. (zou dit soms hun achterliggende reden zijn?)
Het is niet alleen maar onzin wat ik verkondig !!!!
En aan mensen die roepen dat spaarlampen te dimmen zijn: spaarlampen zijn niet te dimmen omdat er gebruik wordt gemaakt van een voorschakelapparaat. Echter zijn er wel spaarlampen met een schakelaar die het licht van de lamp met de helft reduceert.
Essent: 22ct in hoog tarief, 15ct in laag tarief. (Incl. ecotax en netwerkkosten) foto
Hadîs (An-Nawawi): "Niemand van jullie gelooft (werkelijk) totdat hij voor zijn broeder wenst wat hij voor zichzelf wenst."
* Onbekend heeft alleen nog maar spaarlampen, en maakt zich best kwaad over 't feit dat iedereen nog die stroom zuipende kutlampen gebruikt
Ook al doen ze het om de te lage marges. Punt is, dat er genoeg alternatieven zijn die veel minder energie verbruiken. Dus kap eens met zeiken foto
typisch Nederlandse mentaliteit weer, proberen ze eens wat goeds te doen ... foto
[afbeelding] foto
Nu zitten we op ongeveer 19 cent per kilowattuur, inclusief belastingen en heffingen. Warmte bah.
Nee daar heb je niets aan.
foto
Spaarlampen die ik heb:
- knipperen niet (ik ben daar toch echt wel gevoelig voor, voor knipperen lampen/licht)
- Geeft meteen goed licht. Niks niet opwarmen ofzo.
"Mijn comeback wordt de grootste uit de wielergeschiedenis!" (14-08-07)
"Vdb is klaar om opnieuw te schitteren" (10-10-07)
"Ik rij geen koers, ik geef een voorstelling" (17-01-08)
Bovendien laten zij zich gemakkelijk dimmen en zijn in de vorm van halogeen verlichting een zeer heldere en compacte lichtbron.
Gewoon het schijnsel zien van een echte kooldraadlamp rechtvaardigt het gebruik er van.
Laten we de gloeilamp dus niet helemaal afdanken he want voor dat beetje energie hoeven we het echt niet te doen.
Ennuh nu we het over verspilling hebben,al die reclame bakken met philips reclame en ook andere nodeloze nachtverlichting van bedrijven en kantoren.
Dat noem ik pas verspilling... en lichtverontreiniging,als we toch het miljeu erbij halen dan meteen alles he
foto
edit:
Overgens is de hierboven gegeven opmerking over (tl-spaarlampen)ook gedeeltelijk een feit.
Die tlbuisjes worden met een relatief hoge frequentie aan gestuurt,beetje te vergelijken met het principe van de 12v tl converters.
Er komt altijd een hoeveelheid lf radiogolven vanaf dus.
varierend van een paar khz tot een paar honderd khz erg irritant heb ik reeds ondervonden als je apparatuur hebt die rond dat gebied gevoelig is voor storingen.
Mijn oude draadloze telefoon die was onbruikbaar als ik of mijn buurman zijn spaarlampen aan deed,mijn scoop gaf ook lekker veel ruis over een breed spectrum weer he gewoon blurry soep dik dertig keer harder dan "normaal" op een meter afstand.
Katten met foto's
Katten met Filmpjes
Lijkt me dat Philips gewoon zelf al kan onderzoeken. Spaarlampen maken die overal in passen, die nog sneller licht geven en gekleurd licht ('flame', of zijn die er al?).
Tevens was LED toch een goede lamp voor thuis?
Lijkt me dat Philips niet hoeft af te wachten, maar beter kan researchen.
tijdens de bigbang heel even maar.
Materie en zintuigelijk waarnemening doet ons scheiden,
wees liefde dat maakt een einde aan het lijden
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken