Nieuws
Registratie eerwraak is nauwelijks haalbaar

Afgelopen maanden heeft het korps Haaglanden, waar Timmer deel van uitmaakt, een pilotproject gedraaid. Het korps behandelde 241 zaken waarin eerwraak een rol speelde. In negentien gevallen was dit met dodelijke afloop. Volgens Timmer zou iedere politieregio één of meerdere medewerkers moeten hebben die in deze gevallen kunnen monitoren, zodat binnen het korps kennis kan worden opgedaan over deze materie.
"Wat eerst een heroïne-ripdeal lijkt, kan later eergerelateerd blijken.", aldus Timmer. Volgens hem is eerwraak dan ook niet altijd als zodanig te herkennen. De ervaringen die het korps Haaglanden opgedaan heeft met het pilotproject zal niet gebruikt kunnen worden om een landelijk beeld te schetsen.
In de toekomst zal het herkennen en behandelen van zaken waarin eerwraak een rol speelt deel uitmaken van de opleiding van nieuwe agenten.
Foto misdaad: fotofotofotofoto
OT: Ok, dan zijn er soms zaken die je over het hoofd ziet door andere criminele activiteiten.. Maar het moet toch mogelijk zijn om het grote plaatje in beeld te krijgen?
Zeker liever in de auto slapen met een cameraatje op je dashboard hè!
foto
Het moet niet gekker worden in dit land. Men wilt verdomme verzachtende omstandigheden, voor een klein percentage mensen, dat zich dient aan te passen aan de NL wetgeving en niet andersom, en dat nog wel voor 1 van de zwaarste misdrijven die je kan begaan.
Niets mis met eer/trots, beter gezegd, ieder mens zou dit in overvloed moeten hebben. De manier waarop je iemand straft die jou hierin aantast, is geheel op eigen risico. Zie jij moord als enige oplossing om weer op gelijke hoogte te komen staan, dan is dat zo. Maar laat dan ook wat de gevolgen betreft, zien dat je trots je waardevolste bezit is. Wenn schon, denn schon!
Maakt nogal een verschil dunkt mij....
hoe krom
-Lijkt me vrij duidelijk.
Die kunnen namelijk voorlopig nog prima vol houden dat het 'allemaal wel mee valt' en 'dat het maar incidenten zijn'.
Verder is de reden voor een eerwraakmoord heel anders. In een echtelijke ruzie speelt persoonlijk jaloezie vaak een hoofdrol. Bij eerwraak gaat het om de geschonden eer, waarbij dat laatste in westerse ogen om idiote redenen aangetast wordt. Er worden bijv tientallen Turkse/Koerdische jaarlijks uit eerwraak vermoord die in westerse ogen werkelijk niets meedaan hebben en juist positief opvallen omdat ze juist zo goed waren geintegreerd in onze maatschappij en zich vaak verzetten tegen tradities die wij juist achterhaald of zelfs barbaars vinden. Omdat de dreiging van eerwraak voor veel vrouwen een remming is om zich te kunne ontplooien in het westen is het extra belangrijk dat eerwraak krachtig moet worden tegengewerkt.
Behoorlijk grote verschillen tussen een ruzie in de echtelijke kring en eerwraak dus.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken