Nieuws
Armoede volgens Zalm 'betrekkelijk'
De minister reageert hiermee, in een interview met het Algemeen Dagblad, op recente cijfers over de groei van de armoede in Nederland: "Zoals wij armoede definiëren is het een onoplosbaar probleem. Alleen met nul mensen in de bijstand zal de armoede weg zijn. En dat zal niet gebeuren".
Zalm vindt de achteruitgang in koopkracht voor de laagstbetaalden "lastig" en is daarom blij dat de vooruitzichten nu wat beter zijn, zo meldt hij in het bewuste interview: "Voor mensen met een klein inkomen is achteruitgang in koopkracht toch lastig. Daarom ben ik blij dat er betere vooruitzichten zijn. Alleen de alleenstaanden in de bijstand komen er nu bekaaid van af. En dan krijg je wat ik 'de vloek van de goede daad' noem".

Minister Zalm
Nee, Echte Armoede bestaat niet meer in Nederland.
Wat niet wegneemt dat het gevoel iedere dag iedere euro tien keer te moeten omdraaien voor je hem kunt uitgeven, niet bijdraagt aan een gevoel het goed voor elkaar te hebben.
Maar het blijft een stervende hoeren kankerlijer. foto
Tsja, armoede is onzichtbaar, zeggen ze dan foto Mijn idee van armoe is dat je geen geld hebt om nette kleren te kopen.
Ga eens op vakantie naar een ver oord, liefst 1 a 2 keer per jaar. In het oude huis van mijn schoonouders (China) was het overdag 6 graden en blaas je wolkjes omdat er geen verwarming is. Daar zit je dan, met 2 truien en een jas aan, op een houten krukje in de woonkamer, verlicht door een crisis peertje dat met een touwtje aan het plafon is gehangen. Toch hoor je die mensen niet klagen, ze zijn erg gelukkig.
Terug in NL klagen bijstandtrekkers dat het leven zo duur is, als het 18 graden is in de huiskamer is het namelijk 'koud' en moet de verwarming dus aan...
Mensen die klagen in NL moeten gewoon klappen krijgen.
Die red het er nog geen week mee.
Makkelijk lullen als je niet weet waar je het over hebt.
Voor iedereen die niks geleerd heeft en goed kan praten.
Ga in de politiek. Als deze idioot minister kan worden kan iedereen het. foto
sorry mijn moeder dr koopkracht daalt met 7% volgens de regering zou dat maar 3,2% zijn dat het bijna 4% meer is doet er zeker niet toe?
dat mn moeder en broer en zus heel vaak brood eten omdat er geen geld is voor vlees is zeker ook betrekkelijk??
tjah meneer zalm uw inkomen is zo riant u weet niet eens wat het is om in de bijstand te zitten en geen geld voor eten te hebben. U weet niet wat het is om letterlijk te moeten kiezen tussen schoolboeken voor de kinderen of eten. ohw leuk voorbeeld:
Bijstandsmoeder >> geen geld voor school(boeken) >> kind gaat niet naar school daarom >>> leerplichtambtenaar erop af sturen >>> hoge boete geven >>> nog minder geld voor wat dan ook
en dan vreemd vinden dat kinderen uit de lagere sociale klasse nooit uit die lagere sociale klasse zullen/kunnen komen
I do NOT shit where I eat
I do NOT shit where I eat
Nadat de prijzen al jaren stijgen en de bijstandsuitkering al jaren gelijk blijft (en nee, dat is géén 1400 euro per maand!)
Nadat de huurprijzen vrij gegeven worden omdat de "sociale" woningstichtingen niet genoeg geld verdienen aan mensen die iedere euro al om moeten draaien
Nadat diezelfde eerder genoemde ziektekosten verzekering jaar na jaar minder dekking heeft omdat zonodig de Lease rijders minder moesten gaan betalen (Tegelijk met de afschaffing van volledige dekking van de fysiotherapie is de bijtelling van de lease auto fors omlaag gegaan)
Afijn; Zalm kleed de minima al jaren lang uit, en probeert het voor zichzelf een beetje goed te praten op deze manier. Lekkere jongen ben je dan hoor....
Volgens sommige foksters een lieverd :)
Ik neuk je, beuk je, kreuk je, deuk je,ik steek je aan en stamp je uit als een peukje!!
Blijkbaar is het al 'normaal' dat als je geen werk hebt, je toch zoveel geld krijgt dat je kan eten, voor 2 koters nieuwe kleren kopen en naar school, etc... Welnu, dat is niet normaal. Dat is luxe.
Wat een ontzettend manke vergelijking zeg.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Veel van die "arme" mensen leiden geen daadwerkelijke armoe. Ze willen teveel. Zalm heeft wat dat betreft gelijk.
Dat neemt overigens niet weg dat armoe wel degelijk voorkomt: turkse gezinnen met veel kinderen met vader die voor een minimumloon twee banen heeft. Maar die hoor je niet. Daar zou eens wat meer naar gekeken moeten worden. Die kinderen betalen wel de AOW straks.
Goede tip voor die kinderen, ga naar de plaatselijke supermarkt en leg die schoolboeken van een vriend of vriendin onder het kopieerapparaat.
Alles is betrekkelijk. Maar dat mag geen excuus zijn om het maar slecht te laten. Ik kom uit een rijk gezin. Niemand bij ons vindt het erg om ietsje meer af te dragen voor de mensen die het echt moeilijk hebben(Geen mensen die niet willen werken, maar mensen die niet kunnen, etc.). Maarja, breng dat dat stelletje malloten in het kabinet maar eens aan het verstand.
zo was er in mijn geval een wat rijker vriendje die nogal hard groeide dus ik had idd wel de duurtste trainings pakken , maar vraag me af hoe goed jij je met gekregen spullen zou voelen ondanks dat de duurste merken waren omdat jouw ouders het niet kunnen kopen ofzo
serieus die mensen met 3 vakanties per jaar en hypotheek rente aftrek die moeten niet zeiken. geld krijgen omdat je geld heb omdat je een heel duur huis koopt DAT IS LUXE
[quote]
Door Revian - donderdag 29 december 2005 @ 08:36
..
[/qoute]
zeer juist en ze weten ook heel goed oude modelen etc te herkennen foto
OT: Hij heeft natuurlijk gelijkt, maar dan is alles betrekkelijk he....
die als het er op aan komt met je sms't en met je chat
Pas als je iemand hebt die met je skypet en met je mailt
dan pas kun je zeggen: ik heb een vriend die zich verveelt
Dan moet je de mazzel hebben dat je kinderen niet doorstuderen, en onder de 18 jaar zijn (ziektekostenverzekering).
Wij hebben 7 kinderen en nog niet eens modaal, eigenhuis, en wekelijks naar de markt en gewoon opletten. 4 kinderen op middelbaar en MBO en ja dna moet je heel erg goed nadenken wat je doet.
Maar iemand die staat te janken over zijn armoe met ene sigaret in de mondhoek is voor mij niet een armoedeklant maar gewoon gewoon een oppertunist!
en zit met zon 670 euro (nu 34 zorgtoeslag op 105 kosten )
maar woon nog bij ouders wat mij nog in een veilige zone zet
(1300 bruto toch nie? )
toch wel leuk die cijfers in denhaag dat ze in theorie voor lagere klassen zouden moeten werken maar in praktijk aleen de rijken er profijt van hebben
tevens moet het ook niet zo zijn dat iemand die net wat meer verdient na x jaar studie nu ook niet gelijk naar min loon getrapt word in belastingschaal
maar als je 60 000 > verdient (aleen) moet je niet zo zeuren (wel totaal plaatje kijken gezin etc etc ) en naar alle redelijkheid schaalen
Die vent was werkeloos maar voerde geen reet uit om een nieuwe baan te vinden, hij vond het waarschijnlijk allang best dat zijn vrouw werk had.
sinds waneer krijgen 16 jarige zorgtoeslag en wie heeft mijn 34 euro dan aan vuurwerk uitgegeven want ik iig niet aan die onzin en die getallen die genoemd zijn
zijn beetje like <VERKOOP VUURWERK> / <GEM zorgtoeslag> = < zorgtoeslag gebruikt >
zoals mijn nam al doet vermoeden ben ik een alleenstaande (chronisch zieke) moeder met 2 kinderen. Nee voordat ik kinderen kreeg wist ik ook niet dat ik in deze situatie zou terecht komen, tot ergens in mijn eerste zwangerschap werkte ik keihard, werk met weinig inkomen, heel veel uren van 7 tot 22 nl bijna elke dag, maar wel werk wat ik enorm leuk vond.
Hoe kon ik weten dat mijn gewrichten kapot waren en alleen maar grotere problemen zouden gaan geven. Hoe kon ik weten dat ik ws nog maar 10 jaar zou kunnen lopen en elke dag pijn zou hebben.
Ik heb een bijstandsuitkering, sta op onbemiddelbaar voor werk. Zalm die zegt dat het wel meevalt, want mensen kunnen nog koffie drinken...
Frisdrank komt hier nooit in huis, de kids drinken goedkope ranja of water. Met een speciale dag haal ik een keer een goedkoop merk sinas of cola.
Koffie, ja dat drink ik, 3-4 kopjes per dag.
Warm eten, ik probeer om de dag een eenpansgerecht te maken bv waarvan we 2 dagen kunnen eten. Vaak zijn er dagen in de week dat we gewoon een broodje eten.
De dietiste heeft verteld dat de kinderen te weinig vlees, groente en fruit krijgen. Tja,kan er niet veel aan veranderen. Ik koop wat ik kan kopen.En aangezien de kids beide voedselallergie hebben is het al lastig zat.
Verwarming,,,,17 graden door de winter heen max. Want anders moet ik weer giga bijbetalen wat ik niet kan. Tv ja tuurlijk ,,,mogen de kids nog iets? PC, door mijn ziekte kan ik mijn handen slecht gebruiken, schrijven zit er al helemaal niet meer in. Dus die pc heb ik hard nodig al is het maar om al die formulieren steeds weer in te vullen en toch te solliciteren (heb wel geen verplichting maar wil niet zeggen dat ik zelf niet wil). En gelukkig zijn er al goedkope adsl en kabel abbonementen.
kleding: de kids lopen er fatsoenlijk bij in tweede en derdehands kleding, en zo met de massa opruiming weer voor een jaartje inslaan..
Ikzelf: heb al in geen jaren meer een fatsoenlijke broek gekocht, ik blijf verstellen. Tja, kleding voor volwassenen is een stuk duurder.
Die Zalm moet echt ophouden te zeiken!
Hij zegt wel dat alleen de alleenstaande er "bekaaid" afkomen, nou zeg het gerust anders,,,alleenstaande ouders komen er in de meeste situaties gewoon slecht vanaf...Ik ga van 50 euro boodschappengeld per week naar nog geen 25 ....hoe ik dat moet gaan doen???Geen idee!
motto: heb je naaste lief (en lig niet dwars als een ander een andere mening of levenstijl heeft dan jezelf)
Bestaat het bedrijf nog?
- je bent arbeidsongeschikt. WAO.
- je bent ontslagen. Best knap in Nederland.
- je hebt ontslag genomen. Weer eigen schuld.
Bestaat het bedrijf niet meer? Tja, da's lastiger. Maar waarschijnlijk heb je wel een goede aanbevelingsbrief op zak. Je bent niet weggestuurd omdat je helemaal niets kon. Maw: gewoon weer een baan zoeken. Werk zat. En in een slachthuis hebben ze ook gewoon eerlijk werk.
Verder is het becijferd dat het opvoeden van een kind ongeveer anderhalve ton kost. Dit soort rekensommen was vast ook wel gemaakt ten tijde van conceptie. Is er toen soms niet goed nagedacht over dergelijke (on)zekerheden?
1400 euro? Daar kan ik twee maanden mee doen achterlijke idioot! Als nederland vol zit met figuren zoals jij, zijn we inderdaad allemaal te armoedig voor woorden ja foto
Dat is modaal lapzwans, als je daar niet mee kunt rondkomen zouden ze je moeten opsluiten. Ik verdien net iets minder en ik leef riant.
Belediging voor mensen in de bijstand zo'n opmerking.
Yes, I live so true, without my lover. But tell me if the sky is blue, how old are you?
Proud member of the UVT vinyl-crew
Ik begin 6 dcember al met de sint van het jaar erop, in augustus doe ik al boodschappen voor de kerst, en op afbetaling kopen begin ik niet aan. Verwarming graadje lager en ondanks dat we niet in de bijstand zitten, wat is er mis met ranja? Zelf ijs maken? Koken voor 2 dagen? Niet roken? Niet drinken? Gezelschapsspelletjes doen ipv de Mac en de bios? Plantjes stekken? En op je kalender kijken wie wanneer jarig is en dan ruim van te voren bedenken wat je geeft. Ik weet niet beter en weet je.......we komen niks tekort!
Armoede is niet alleen relatief het is voor een groot deel van de mensen ook een argument niet van hun reet af te komen en dat gaat ten koste van mensen die echt niet kunnen!
Pas als je alle overbodige dingen hebt afgestoten en je kan de minimale dingen niet betalen en je doet daadwerkelijk je best om een baan te vinden heb je volgens mij recht op een uitkering. En terwijl je al in de financiele problemen zit ook nog eens een paar kinderen krijgen hoort wat mij betreft ook tot slechte uitgave. Die mensen hebben dan kennelijk tijd over dat ze de kans hebben om 3 kinderen te krijgen die allemaal dusdanig jong zijn dat ze heel waarschijnlijk uit de tijd of kort na het beginnen van de schulden zijn verwekt.
Roken, kinderen, shoppen en drank zijn keuzes en geen grondrechten of minimale vereisten om te kunnen leven. Als je kinderen wilt dan moet je eerst maar eens uit de schulden komen. En als je slechts in de twintig bent dan heb je daar nog alle tijd voor. Een gezonde financiele situatie in het gezin is ook beter voor het kind, ouders die constant met elkaar overhoop liggen door de stress die schulden tot gevolg heeft zijn niet goed.
Nee Zalm, armoede is niet het juiste woord. "Diefstal door regering" is het meer.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
en @ kamphuys, modaal ligt nog een stuk hoger hoor, ergens rond de 2000 euro
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Yes, I live so true, without my lover. But tell me if the sky is blue, how old are you?
Proud member of the UVT vinyl-crew
Als ze alles heeft betaald houd ze niets meer over om eten te kopen
Ze is ten einde raad en had zelfmoord gepleegd als ze niet christelijk zou zijn geweest.
En Zalm maar zeggen dat het een randgeval is, nouw met die vrouw volgens mijn 500.000 anderen
Ik hoop dat er iemand snel tot inkeer komt
Vergelijk bijvoorbeeld je netto loon in 2005 met dat in 2006 op:
http://www.loonwijzer.nl/index.php?pag=raet
zelf heb ik op zich niets te klagen, woon nog bij me ouwelui en heb een fulltime baan, maar zou er niet aan moeten denken met dit inkomen op me zelf te moeten wonen foto
zoals al aangedragen zijn er mensen die het echt niet redden en er zijn mensen die zich aanstellen en die zelf het geld verkeerd over de balk smijten (lekker dubbelop).
zelf heb ik zoiets van minimum is minimum dus dan ook geen luxe in huis halen. iemand hierboven noemde bv een pc met internet verbinding.. nou dat zie ik al luxe en kan als 1e van de lijst.
Maar probeer jij maar eens een goede baan te vinden waar ze geen HBO of Universitair nivo voor eisen. Nee die zijn er nauwelijks dus ga je een simpel baantje aannemen waarbij je weet dat je nooit verder zal komen en nog steeds elke eurocent moet omdraaien om rond te komen.
En kom alsjeblieft niet aan met vergelijkingen met andere landen zoals afrika, aangezien Dhr Zalm zelf zegt dat Nederland een welvaartsstaat is alleen merkt de minima daar verdomt weinig van.
Bijvoorbeeld, die zorgverzekering, bijna iedereen die verzekerd was bij het ziekenfonds gaat meer betalen, terwijl de mensen met een particuliere verzekering er bijna allemaal op vooruit gaan. En waar horen de minima bij? Ja inderdaad de mensen die nu een ziekenfondsverzekering hebben.
http://awoltering.blogspot.com
In India verdienen ze inderdaad een stuk minder, maar alles is daar dan ook een stuk goedkoper! Van die 50 euro in de maand kunnen zij hun huur, hun eten en hun kleren betalen. Dat zie ik jou in Nederland nog niet doen!
Tuurlijk verdient hij prima, euro of 130.000 netto. Maar dat is een schijntje in vergelijking met wat hij zou kunnen verdienen. Geen enkele minister zit daar voor het geld.
Yes, I live so true, without my lover. But tell me if the sky is blue, how old are you?
Proud member of the UVT vinyl-crew
Als ik bruto 300 euro per maan meer verdien, krijg ik 120 euro minder huurtoeslag. Je krijgt minder zorgtoeslag en dat soort ongein.
Blijft er van die 300 ballen weinig over.
Dus 1200-1500 netto maakt helemaal geen ruk uit na je vaste lasten.
Dus als je het kan betalen, koop een huis als je rond die grens zit, is altijd voordeliger, zolang de pvda niet aan de rente aftrek van de hypotheek gaat klooien.
Daarnaast is 2000 euro bruto rond de 1400 netto, veel mensen rekenen met netto.
Als je dus je auto en internet wegdoet, wordt je gekort, omdat je je kansen op de arbeidsmarkt hierdoor verkleint foto
Maar veel mensen blaten maar een eind weg. Alsof je je hele leven zo kunt plannen.
Geen geld? Neem een baan!
Ziek? Word beter!
Kinderen? Doe ze maar weg!
Zo werkt het dus niet. foto
Niet dat ik het armoedig heb ofzo, maar ik kan me heel goed voorstellen dat er zat mensen zijn die daar erg veel moeite mee gaan hebben. Je kan een euro maar zoveel keer omdraaien...
Ook vind die opmerking over "de vloek van de goede daad" totale bullshit. Goede daad voor wie, iedereen die niet alleenstaand is of in de bijstand zit? Juist die mensen zijn al tot op het bot uitgebeend, en hebben nul speling over. Die mensen moet je beschermen, en niet een of andere "goede daad" uithalen waardoor iedereen behalve zij erop vooruit gaan. En al helemaal niet je schouders ophalen en zeggen "waar gehakt wordt vallen spaanders" foto
het moet niet zo zijn dat aleen abmodaal altijd in de prijzen valt
en 2x modaal zoveel inlevert dat het modaal is en dan maar moet doen met "goed gevoel joh je hebt weer een huis gesponsort van iemand met iig meer als paar ton want we betaalen allemaal aan hypotheek aftrek maar dat vergeten we lekker want het zou toch maar eens zo zijn dat de lagere klassen reden hebben tot klagen "
tevens gaan we anders klagen op uitkerings trekkers maar de cijfers van de frauden die op zembla zijn uitgezonden en toch wel erg duidelijk waren maar gauw vergeten want het zou toch maar zijn dat we die mensen die tonnen binnen sleepen en daar de uwv en belasting dienst mee opzaddelen ook opgepakt worden .
het zou toch wat zijn dat als we de 600 mln fraude daarmee oplossen met die 50 agenten
maar nee ten strijden trekken we naar de uitkeringstrekkers want daar gebeurt zoveel 100 mln fraude en daar staat wel een leger macht van 1150 agenten op om dat te vinden
belasting is dus maar betreklijk
dat is zoiets als van een getraumatiseerde kaalgeplukte kip die dreigt van hongersnood dood te gaan een goude ei te krijgen
de pc had de persoon waarschijnlijk al en iets 2e hands verkopen levert amper wat op.
Zo is de onderkant van de samenleving wel welvaarender als toen maar dat geld nog veel meer voor de middenklasse en bovenkant van de samenleving.
In die tijd was voor een modaal nederlands gezin een dagje naar de efteling gelijk aan wat nu voor een modaal gezin een weekend Disneyland is.
(gevoel van) armoede is vaak het gevolg van een verkeert uitgave patroon, zowel bij de armste, maar ook bij de rijke (die zoveel luxe hebben die gefinaceerd moeten worden dat ze aan het eind van de maand ook niets meer over hebben of zelfs te kort komen).
Ik zie voorzie vooral veel probleem bij jongeren die veel uitgeven (auto met hun 18, dure vakantie,s en kleding,..vaak door pa en ma betaald), als ze jong zijn, terwijl er een moment komt dat ze veer fors moeten inbinden omdat ze zelfstandig gaan wonen.
Het zijn dit soort jongeren die ik nu al het meest hoor klagen, onwetend dat het leven niet alleen een speeltuin is.
vosss is de naam,
met dubbel s welteverstaan.
Ik zit zelf op 1500 euro bruto, dat is ongeveer 1150 euro netto, genoeg om van rond te komen maar het houdt niet over, en daar werk ik wel gewoon 40 uur per week voor.
Ik weet zelf donders goed hoe het is om op straat te komen te staan, ben nu al 2 keer mijn baan kwijt geraakt doordat het bedrijf failliet ging waar ik werkte. Situaties waar je niks aan kan doen, en elke keer kan je weer opnieuw beginnen met jezelf opwerken. Ben wel blij met mijn huidige baan, volgend jaar meer verantwoording en uitbreiding van het takenpakket en ook iets meer salaris. En dat komt niet door mijn overdaad aan diploma's (alleen middelbare school) maar door mijn inzet.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Ik ken genoeg bijstanders met internet en een mobiele telefoon (hoe is het?). Neemt niet weg dat het lastig is om als bijstandsmoeder rond te komen, en dat voor vele mensen die weinig verdienen het aanlokkelijk is om jezelf in de schulden te steken. Maar het hoeft als je het goed doet niet.
"Hoe Zalm de waarde van Nederland 10% devalueerde"
http://omroep.vara.nl/tvr(...)c=4177&detail=239005
Ik vind niet dat je daar te snel over mag oordelen als je zelf altijd in een tamelijk riante positie hebt verkeerd. Ik geloof dat een (minimum) uitkering in Nederland zeker geen vetpot is (dat hoeft ook niet), en dat het lastig is om daar langere tijd van rond te komen. Ik vind dat we mensen die (terecht) een uitkering hebben niet mogen vergeten als de welvaart in Nederland weer stijgt.
een uitkeringsgerechtigde heeft 750+minimaal 150 huurtoeslag=900+100? zorgtoeslag =circa 1000? Erg veel verschil in uiteindelijke inkomsten is er dus niet als ik niet zou werken.
Ik heb geen Universitaire opleiding of HBO opleiding afgesloten (door eigen stommiteit en toedoen), maar door hard werken is het mij ook gelukt om goed terecht te komen. Dat ik daarvoor offers moet brengen was me altijd duidelijk.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Muslims are the only people who make a lesbian feminist look moderate....
Yes, I live so true, without my lover. But tell me if the sky is blue, how old are you?
Proud member of the UVT vinyl-crew
Maar meneer Zalm en al zijn rijke vriendjes (en dat zijn de enige die ertoe doen, bij mr Zalm) hebben uiteraard weinig problemen met de huidige economische situatie (niet vreemd ook, als zalm steeds DIE groep uit de wind weet te houden) dus de rest van nederland stelt zich gewoon aan en moet niet zo zeuren. Tuurlijk.
Wat een eikel is die vent, en eigenlijk de hele VVD toch ook...
en inderdaad, je moet wel kijken naar wat iemand netto overhoudt maar normaliter zijn daar vaste belastingschalen voor om het verschil tussen bruto en netto te kunnen vaststellen.
En tja die zorgtoeslag hakt er inderdaad lekker in. Van 15 euro naar 35 euro en volgend jaar naar 95 euro. foto
Aardige verhoging in 2 jaar tijd (ruim 600% verhoging)
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
Zalm heeft gewoon gelijk. Hij zegt ook helemaal niet dat er geen mensen in Nederland zijn die het moeilijk hebben. Hij zegt alleen dat armoede betrekkelijk is. En dat is simpelweg waar. Mensen die in Nederland voor arm door gaan hebben een levensstandaard die hoger ligt dan die van mijn ouders begin jaren 60. Die hadden bv geen TV en geen telefoon. En mijn ouders hadden toen een prima leven. Daarnaast kun je ook vergelijken met mensen in het buitenland. Ik werk over de hele wereld en ontmoet regelmatig mensen die kei- en keihard werken voor een levensstandaard die zeer ver ligt beneden de levensstandaard van Nederlandse armen. Daarmee is niet gezegd dat mensen die in nederland relatief arm zijn niet zouden mogen klagen of zo. Dat mogen ze best want ze hebben het ook zeker niet makkelijk. Hun armoede is echter wel relatief. En dat is precies wat Zalm zegt.
Helaas blijkt dat er flink wat mensen zijn met een uitkering die gewoon niet goed met een beperkt budget weten om te gaan en denken dat ze gewoon van alles met hun geld kunnen doen, 'want de staat zorgt toch wel weer voor ons (dus geven we onze zorgtoeslag uit aan vuurwerk)'.
Ik ken in mijn omgeving verschillende mensen met die mentaliteit die ook helemaal geen zin hebben om werk te zoeken, maar tegelijkertijd maar blijven klagen dat ze niet rond kunnen komen (niet zo vreemd met een duur mobiel abonnement, roken, drinken, 4 huisdieren, etc.). Ik ken ook andere mensen die wel kunnen rondkomen omdat ze voorzichtig met hun budget omgaan. Opvallend genoeg zijn dat ook net de mensen die hun uiterste best doen weer aan het werk te komen; zelfs al gaan ze daar financieel gezien amper op vooruit.
Daarnaast is armoede altijd relatief. Nederland is een rijk land met veel welvaart dus lijkt het mij niet meer dan normaal dat ook ieder mens in die welvaart mag delen.
Vooral mensen die werken en net boven het minimum verdienen, die worden pas genaaid. Lopen allerlei subsidies mis. Ikzelf en mijn partner werken fulltime, hebben zo'n tweeduizend euro in de maand. Leuk bedrag, maar in verhouding houden we weinig over om vrij te besteden. De lonen van nu wegen niet op tegen de vaste lasten die je hebt.
Ik kan mn boodschappen doen, maar als ik kijk naar hoeveel voedselbanken er ineens komen, denk ik aan wat Nederland de afgelopen jaren heeft opgebouwd, wat ze nu allemaal aan t afbreken zijn..
Treurig maar waar, maar ik kan moeilijk medelijden krijgen met de groep mensen die ik zojuist heb beschreven. Dan leren ze maar een keer door schade en schande dat je naar de voedselbank moet als je zoveel bij de Wehkamp besteld.
En nogmaals, er zullen altijd schrijnende gevallen zijn, maar ook die gaan niet dood van de honger.
Teveel "arme" klagen dat ze niets te eten hebben, maar diezelfde "arme" hebben wel een PC, Televisie, internet aansluiting, ze roken en natuurlijk de mobiele telefoon. Dus daarom is armoede maar betrekkelijk, en ja ik weet het, er zijn een paar uitzonderingen.
En voor de alleenstaande met kinderen die zijn gescheiden, waarom ben je gescheiden?? Niet klagen, eigen schuld. Door fouten van jezelft hoeft de rest van Nederland niet op te draaien.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken