Nieuws
Turkije niet tevreden met EU-aanbod
EU-voorzitter premier Balkenende en de Turkse premier Erdogan hebben vannacht zonder resultaat gesproken over over het aanbod van de Europese Unie aan Turkije om volgend jaar op 3 oktober te beginnen met de toetredingsonderhandelingen. Voor Turkije is onder meer de eis dat Grieks Cyprus erkent moet worden een stap te ver. De EU verwacht echter van Turkije een begin van de normalisering van de betrekkingen tussen Turkije en de Grieks-Cypriotische regering voor aanvang van de onderhandelingen.
Vanochtend hebben de twee elkaar opnieuw gesproken. EU-voorzitter Balkenende zal de resultaten van dit gesprek in de loop van de ochtend bespreken met de 25 EU-leiders en staatshoofden. Balkenende zal nu moeten bepalen welke wensen en eisen van Erdogan hij wil voordragen bij zijn collega's, maar de kans op veel aanpassingen lijkt niet groot. Het aanbod van de 25 EU-regeringsleiders zou ''moeilijk beweegbaar'' zijn.
Help ons; deel dit item als je het leuk vond
-edit typo-
Dust to dust
Oil those brains
Before they rust.
Europa moet nu gewoon een JA of een NEE zeggen, het spel is afgelopen.
Als ik jou was zou ik wat beter mijn huiswerk doen, er is een wereld aan verschil tussen cyprus en de Golan hoogvlakte.
BTW wanneer geven jullie de eilanden op in het Carribische gebied? Of jullie nazaten terughalen uit de verschillende delen van de wereld (bv Amerika) zodat het land teruggeven kan worden aan de oorspronkelijke bewoners?
Met Turkije erbij zou de EU uit elkaar gevallen zijn, de Turken leven nu eenmaal een andere werkelijkheid dan de Europese volkeren.
-onnodig-
Hahah er is een god en er bestaat gerechtigheid fotofoto
Alle oorspronkelijke Europeanen terug uit Amerika, Afrika, Australie en Azie?
Dan ga ik wel terug naar Turkije.
fotofotofotofotofotofotofotofotofotofotofoto
Maarja, niet dat ik wil dat Turkije bij de EU komt hoor, maar zoals je kunt zien hoe snel de rechtse rakkers op hun grote tenen worden gestapt.
Of bijvoorbeeld Simko, die er alles voor over heeft om Turkjie zwart te maken foto
Je hebt gelijk Fen.
Do not attempt to think or depression may occur, All sports broadcasts will proceed as normal
Leven we nu niet een beetje in de omgekeerde wereld? Ik dacht dat de EU de restricties bepaalde... foto
Jou gezicht en die van alle Europese politici, vooral die va Balkenende
Yep ik heb mijn popcorn al klaarstaan
waar heb je dat vandaan ?
Zola je het zelf aangeeft heb je het over problemen met islamieten op dit moment in Nederland. Dan zou ik toch welweten wat die problematiek precies is? Want ikzelf ervaar het niet als een probleem, zeker van de Turkse bevolkingsgroep (waar ik tot behoor) zie en hoor ik weinig tot geen problemen.
Ik neem aan dat je doelt op de moord op van Gogh. Net als ik vinden veel moslims dat de daders keihard moeten worden aangepakt, maar we zijn bang dat door de rechterlijke zwakte in nederland dat ze over een paar jaar alweer op straat staan.
Voor de rest is het toch de eigen schuld van Nederland dat alle criminelen in Nederland komen. Toen Marokko de daders uitgeleverd wou zien van een teroristische aanslag in marokko weigerde Nederland onder de mom van dar ze de doodsstraf zouden kunnen krijgen.
Precies dezelfde geldt voor Turkije. In nederland is de teroristische organisatie PKK (er is nu een nieuwe naam maar toch) niet verboden.
Ik denk dat mijn betoog wel duidelijk is. Er is geen ISLAMITISCHE probleem in nederland, hoogstens problemen met indivuele personen.
groetjes
Behalve dat, ik neem aan dat julie niet willen dat Turkije Israel als voorbeeld neemt in de omgang met zijn onderdanen?
Ga lekker je eisen in eigen land steken, graag of niet. NIET!!!!
Op geruimd staat dan netjes. foto
Maar als jij met droge ogen durft te beweren dat we hier te maken hebben met individuen uit inderdaad voornamelijk de marrokaanse en antilliaanse jeugd..dan heb je wat mij betreft oogkleppen op. En niet de laatste tijd hoor, al zo'n 20 jaar.
En dat veroorzaakt deze generaliserende gevoelens. Waar ik overigens zelf ook van baal, maar ik heb ze helaas wel door alle berichtgeving over de dagelijkse "incidenten".
En als de EU dat toestaat, is dat hetzelfde als "Friesland lid is van NL maar erkent Groningen niet". Daarmee zouden ze elke geloofwaadigheid verliezen
simpel zieltje, jij weet ook heus wel dat dat nooit zal komen...
ik heb liever baat bij een turkse eenheid daarzoo.. ma goed...
waarom zou turkije cyprus moeten erkennen terwijl ze niet eens begonnen zijn met onderhandelingen?
het is niet dat turkije dat niet wilt, maar niet zonder onderhandelingen.. turkije is niet eens begonnen met onderhandelingen
turkije wil bij europa, europa *hoeft* turkije er niet bij; dat snappen die turken duidelijk nog niet.
een lidstaat niet erkennen terwijl je wel eu-lid wil worden is idd, wat de eu-commissie voorzitter ook al zei, een belachelijk uitgangspunt.
Inderdaad, het is wel raar. Je kunt tock niet toetreden wanneer toch bepaalde landen toch niet erkent. Overigens denk ik dat Turkije tot Azie behoord niet tot europa. En daarom sowieso niet moet toetreden.
Zo is het maar net!!! foto
Je hebt het over een drama. Het is Turkije gelukt om de afgelopen eeuwen(ondanks recessie, politieke onmacht, corruptie, enz enz enz) op eigen benen te staan, dat zal de komende tijd ook wel lukken, maak je daar maar geen zorgen over.
van een kant kijken ken ik ook
Neem nou die ene conferentie van die imams, waar verdonk bij was. Watr weet jij daar nou precies van? In de media heb ik dagenlang over die handdruk gelezen verder ninets!
Weten wij veel dat 49 imams de hand hadden geschud (kwam ik ook pas later achter) en eentje niet. Voor de rest, enige idee wat daar precies is besproken/ Ik niet, Werd niets vermeld in de media.
Groetjes
Turkish Power!!
Daag Eu!
foto
Toevoeging:
Eyna denkt daar volgens mij hetzelfde over...
Hahaha foto
En jij wil zeker de president worden? foto
Enne waarom praat je over "jullie"??? We mogen toch niet meer in hunnie en zullie denken???
Zelfs voor onderhandelingen zul je alle partijen aan de onderhandelingstafel serieus moeten nemen en (Grieks) Cyprus zal aan die tafel zitten als lid van de EU.
De EU is als een exclusieve herenclub waar van je alleen lid kan worden door uitgenodigd te worden en je vervolgens de regels van de club officieel dient te aanvaarden. Turkije doet alsof de EU een voetbalvereniging is waarvoor een formuliertje invullen genoeg is.
WARNING: Post may contain irony: discontinue use if experiencing mood swings, nausea or elevated blood pressure
nou als ze het er niet mee eens zijn... pleur dan op?! waarom wil je dan nog bij de EU... als ik me niet vergis is het vooral heeeeel voordelig voor hun.. zeik dan niet, erken Cyprus gewoon.
On-topic: Oh nee! Ze breken mijn hart. foto
en de rest van de wereld is dan zeker veranderd in een bende van figuren, die op grond liggen om een of andere vermeende godheid te vereren met hun achterlijkheid.
Op een gegeven moment houdt het voor Turkije ook op. Die willen eindelijk eens zekerheid. Anders richten ze zich liever op samenwerking met Iran, Irak of Rusland oid, die waarschijnlijk een stuk minder eisen stellen. Het is zeer de vraag of wij daar wel zo goed vanaf komen als dat gebeurt. Turkije is militair gezien een zeer interessante locatie.
foto
Aan de andere kant, het is vreemd als ze echt niet willen toetreden als ze Cyprus, een deel van de EU, niet wensen te erkennen. Zoiets kan je als EU niet mee akkoord gaan, dat je staten gaat hebben in de EU die elkaar niet erkennen. Dit kan echter meer een politiek spelletje zijn en een vorm van druk dan dat het werkelijk uiteindelijk daarom gaat draaien.
Ik ben ook niet tevreden met Turkije in de EU.
nog meer gastarbeiders,profiteurs etc foto
18% van turkse bevolking leeft nog onder de "poverty-line" en als die allemaal naar europa gaan om te werken?
http://www.cia.gov/cia/publications/factbook/geos/tu.html#Econ
op de korte termijn misschien goedkope arbeidskrachten, maar kijk maar wat de problemen de gastarbeiders van 30 jaar geleden hebben meegebracht.
"Democratie is als een trolleybus: Je stapt in, rijdt naar je bestemming, en ... je stapt weer uit."
De implicatie schijnt nooit tot de Brusselse dictatuur te zijn doorgedrongen. Of misschien juist wel?
On-topic: Zou er wel ooit eens iemand stilstaan bij het simpele feit dat als de EEG nog gewoon bestond, en ons dus nooit een ongewenste EU was opgedrongen, dit hele probleem zich nauwelijks zou voordoen? Er is niets op tegen Turkije te laten deelnemen aan een Handelsgemeenschap, er is echter àlles op tegen dat land toe te laten in een verdomde Europese Unie.
In dat licht moeten ook die beruchte toezeggingen d.d. 1963 worden gezien, waar je kotsmisselijk van word, en waar geen Nederlandse burger ooit mee heeft ingestemd: In 1963 was er geen sprake van een EU, behalve dan in de complotterende breinen als van ene Joseph Luns en andere groteske politici, die ons hun misbaksel hebben opgedrongen.
Onze -getallen- zijn Arabisch. Onze -klok- is Babylonisch. Om maar eens simpele voorbeelden te noemen. Wij waren holbewoners, de romeinen kwamen langs, dat vergaten we weer en werden weer holbewoners. Toen ontdekten we de kruistocht en wisten we de opgedane kennis zowaar te behouden en uit te breiden.
Turkije nu biedt ons goedkope werkkrachten tegen onze vergrijzing, een opstartende economie met goedkope werknemers en land, een militair sterke positie en een ingang naar het Midden Oosten, wat nog steeds een pilaar is voor de wereldeconomie (olie). Ook biedt het ons politiek gezien meer aanzien omdat als we Turkije waarlijk kunnen opnemen in de EU, de EU neutraal wordt in een westen vs. oosten scheiding waar veel mensen voor vrezen.
foto
Suighnap heeft volkomen gelijk.
De joden hebben een veel grotere bijdrage geleverd aan onze huidige maatschappij, dan die paar dingen, die we overgenomen hebben van de mohammedaanse cultuur.
Iedere beschaving heeft natuurlijk ook wel bruikbare dingen.
De islam is een stervende cultuur, die zijn hoogtepunt al eeuwen achter zich heeft.
En geen cultuur krijgt een nieuw hoogtepunt....
En je vage kennis over de kruistochten rammelt aan alle kanten...
Hebben we niet genoeg problemen met integratie,islam en werklozen in nederland???
Hebben we niet genoeg lidstaten die te maken hebben met grote armoede en oorlogsverleden en conflicten??
Turkije gaat voor veel problemen zorgen eenmaal in de Eu.Een implosie van de EU.Teveel interne verschilen onderling.Het volk wil het niet,maar de politici die persen maar door
foto .Dit wordt een historische fout als het leuk foto
Als Turkije zo almachtig is, ga lekker terug in plaats van ons derde wereldlandje onnodig te belasten met je aanwezigheid
"A computer is like airconditioning, as soon as you open Windows, it becomes useless!"
Het is naïef om te denken dat de kous daarmee af is. De Turken doen moeilijk omdat ze zich er donders goed van bewust zijn dat de EU (de regeringsleiders, niet noodzakelijkerwijs Jan-met-de-pet) ze er heel graag bij willen hebben. Vanwege de jonge bevolking, het arbeids- en groeipotentieel, de strategische ligging, de krijgsmacht, en om te voorkomen dat we staks een onvoorspelbare nationalistische staat als blok aan ons been hebben hangen.
Turkije komt erbij, of je het nou leuk vind of niet. Zelfs Frits Bolkestein heeft dat op een gegeven moment ingezien, waarschijnlijk een vloek onderdrukkend. foto
Bovendien: waarom zou iemand goedkoop teruggrijpen op een glorieuze momentopname uit het verleden? Toch alleen om de huidige penibele situatie daarmee te compenseren. Kijk maar eens: een kluitje aardige moslims zonder enig potentieel. Ook dit is niet waar. We hebben een overschot aan goedkope werkkrachten, maar omdat bedrijven zich richten op nog goedkopere, veelal Aziatische landen, is er geen werk meer voor velen van hen. Voor intelligente, goedopgeleidde mensen blijft nog wel werk. Helaas moet deze kleiner wordende groep de uitkeringen verdienen voor de enorme groeiende groep werklozen, arbeidsongeschikten en ouderen.
Europa heeft weinig aan honderdmiljoen aardige Turken.
foto
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken