PVV: 'Hoofddoekverbod OV Noord-Holland denkbaar'

Politiek • Geschreven door Bert (superworm) op 24-01-2011 @ 17:39
print 

In de toekomst is het mogelijk dat hoofddoekjes worden verboden in regionale buslijnen in Noord-Holland. Dit stelt PVV-lijsttrekker voor de Provinciale Statenverkiezingen in Noord-Holland, Hero Brinkman.

De PVV'er werd gevraagd hoe hij het voorgestelde hoofddoekjesverbod in overheidsgebouwen voorstelt. Brinkman: "Het gaat erom dat als iemand iets van de provincie wil, en zij draagt een hoofddoek, ze niet welkom is. Maar als de overheid iets van jou wil, en je moet daarvoor langskomen, zoals bij een gemeente, dan mag je van mij wel een hoofddoek dragen. Maar bij de provincie gebeurt dat laatste toch niet. Onbestaanbaar. Bij de provincie komen alleen mensen die iets van de provincie willen."

Brinkman werd eraan herinnerd dat ook het regionale busvervoer door de provincie wordt geregeld. Op de vraag of moslima's die gebruik willen maken van deze provinciale overheidsdienst, dan ook de bus niet meer inkomen met een hoofddoek op, reageert Brinkman: "Dat is voor nu nog een stap te ver. In de toekomst valt er wel over zo'n verbod te praten."

Reizigersorganisatie Maatschappij Voor Beter OV neemt in een reactie met klem afstand van de suggestie van Brinkman: Het OV dient beschikbaar te zijn voor iedereen die een kaartje heeft gekocht en zich niet misdraagt. Het uitsluiten van bepaalde individuele reizigers die zich meermalen hebben misdragen of hebben zwartgereden is een goede zaak, maar mensen puur op grond van geloofsuitingen de toegang tot het OV weigeren is een schandalige zaak, aldus de belangenorganisatie.

Voor Beter OV-partner Rikus Spithorst: "De suggestie dat de heer Brinkman het gebruik van het OV voor sommige bevolkingsgroepen wil verbieden geeft een nare smaak. Het doet denken aan een zwarte periode in de Europese geschiedenis waarin voor bepaalde bevolkingsgroepen het OV uitsluitend toegankelijk was in het kader van afvoer naar vernietigingskampen."




Lees ook:

» 26/05 Roemer wil premier worden120
» 26/05 VVD blijft verliezen in peiling71
» 25/05 PvdA, SP: akkoord verlengt de recessie82
» 25/05 Wilders: VVD volledig de weg kwijt108


delen | eKudos nujij

14081 views / 430 reacties
Reacties op dit bericht
50  van 430 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3 ... 7 8 9
userIcon
Lekker relluh met de PVV
Stiekem zit z'n vrouw zelf thuis met een hoofddoekje de kinderen op te voeden en de afwas te doen.
userIcon
Boerkaverbod in het openbaar, prima, heeft ook nog wel een veiligheidsaspect in zich.

Maar dit gaat een stapje te ver, kom op zeg.
userIcon
Nee hoor, is niet denkbaar. Dat idioten zoals jij dat denken, hoeft niet te betekenen dat andere mensen er ook maar over na gaan denken het in te voeren.
Er zijn weer verkiezingen, dus de PVV moet weer met enkele belachelijke onwerkbare voorstellen komen om zieltjes te winnen. Echt te triest voor woorden.

De provincie gaat hier helemaal niet over, dat had je in de coalitieonderhandelingen op moeten voeren. En er is een grondwetswijziging voor nodig. Oja, en het slaat gewoon helemaal nergens op, mensen kunnen prima zelf bepalen wat ze aantrekken.
Die gast is helemaal gek geworden ... Laat hem dit soort onzin lekker met de NSDAP in Duitsland gaan verkondigen. Zo gek als een deur.
userIcon
Ik krijg plaatsvervangende schaamte van de PVV.
man Ferdo (Eindredactie Frontpage) 24-01-2011 @ 17:44 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:40 schreef Mojo-Jojo het volgende:
Boerkaverbod in het openbaar, prima, heeft ook nog wel een veiligheidsaspect in zich.
Zo'n verbod is er trouwens al min of meer. Zoals je ook niet met helm of bivakmuts op in de bus plaats mag nemen.

Een hoofddoekjesverbod in de bus hoeft wat mij betreft niet.
hahaha, Hero je doet zo je stinkende best. Misschien net iets te hard je best. Het komt nu een beetje geforceerd over Hero.

Ik kan me niet voorstellen dat mensen hier in gaan trappen Hero.
man Ferdo (Eindredactie Frontpage) 24-01-2011 @ 17:44 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:41 schreef ChristianLebaneseFront het volgende:
Ze hoeven niet achterin te zitten?
Doen ze vaak vanzelf al. Zo'n verplichting instellen is dus niet echt nodig, denk ik.
Dit idee klinkt wel weer erg als "slegs vir blankes".

Hoofdoekjes mag je als overheid alleen maar verbieden voor mensen die in overheidsdienst werken (samen met een breed verbod op religiegeorienteerde uitdrukkingen voor iedereen) om de scheiding tussen kerk en Staat te beschermen.
userIcon
Ik ben Hero en ik wil aandacht. Maakt niet uit wat er gezegd wordt.

Ik ben blij dat ik in NH woon, kan ik tenminste lekker NIET om HB stemmen.
userIcon
En waarom mag dit niet? Veiligheid?
En dan alleen maatregelen in het provinciegebouw, dat heeft toch een marginaal effect?

Alles om populaire uitspraken te doen en moslims te pesten...bah
userIcon
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:43 schreef Revian het volgende:
Die gast is helemaal gek geworden ... Laat hem dit soort onzin lekker met de NSDAP in Duitsland gaan verkondigen. Zo gek als een deur.
AH , daar heb je er weer een !
userIcon
Krijgen we nu ook de modepolitie.
Holy fuck, dus met een hoofddoek mag je niet in de bus, wat een idioot idee.
Misschien dat winkels in navolging kunnen bepalen of iemand met een hoofddoek niet meer welkom is, of in parkjes, stranden etc...
userIcon
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:40 schreef Gnomestein het volgende:
Stiekem zit z'n vrouw zelf thuis met een hoofddoekje de kinderen op te voeden en de afwas te doen.
apart hoofddoekje dan en de afwas is glazen omspoelen.

userIcon
de PVV pakt het probleem niet aan, maakt het alleen maar erger.
userIcon
Och, vrijheid van geloof is ook zo 1663 he.
Maar misschien wel een idee om zo de Islam, wat natuurlijk een gevaarlijk geloof is, de kop in te drukken.
Probeert hij alleen maar te provoceren of is die vent echt ZO dom?
Ik vind het een goed plan

Je moet alles inzetten om de islamisering een halt toe te roepen..

Ik vind ook niet dat die hoofddoeken bijvoorbeeld in het Vondelpark thuis horen..

één Nederland, één volk één LEIDER...

Wat een achterlijke partij begint het te worden zeg

Leve onze leider Geert WIlders
userIcon
Kom maar met zo'n verbod jongen, ik zal elke moslima met hoofddoek gewoon in de bus laten. Ik ga toch niet de apartheid of onderdrukking van een bepaalde geloofsgroep ondersteunen.

Brinkman aan de andere kant hoeft niet te proberen in mijn bus te stappen. Mensen die geloofsgroepen willen onderdrukken gaan maar naar het Midden-Oosten en het Christendom dwarszitten of naar Israël om Palestijnen te vervelen.
Dit gaat me toch wel een beetje heel erg ver , Dit lijkt verdacht veel op wat de NSDAP deed

quote:

Bij de provincie komen alleen mensen die iets van de provincie willen."


En als je een hoofddoek hebt mag je niets iets van de provincie willen ?
Waarom is iemand met een hoofddoek niet welkom bij de provincie, pure discriminatie. Wat is overgens de reden dat de PVV vind dat hoofddoekjes bij de provincie niet kunnen ? want ik geloof nou niet dat het hier gaat om ''veiligheidsaspecten''
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:45 schreef peperazzi2 het volgende:
Dit idee klinkt wel weer erg als "slegs vir blankes".

Hoofdoekjes mag je als overheid alleen maar verbieden voor mensen die in overheidsdienst werken (samen met een breed verbod op religiegeorienteerde uitdrukkingen voor iedereen) om de scheiding tussen kerk en Staat te beschermen.
QFT
userIcon
In het OV? Kom op zeg, dat is gewoon publieke ruimte. Daar mag je kruisjes dragen, een T-shirt met ''Mohammed is een homo'' en ook hoofddoekjes. Zo werkt dat in een vrij land.

PVV: Partij tegen de Vrijheid.
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:40 schreef Vibromass het volgende:
Lekker relluh met de PVV
Het wordt te gek.

Ik zie de stemming (provinciale) OMSLAAN ! !
userIcon
Deze maatregelen gaan Nederland helpen!
userIcon
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:40 schreef Mojo-Jojo het volgende:
Boerkaverbod in het openbaar, prima, heeft ook nog wel een veiligheidsaspect in zich.

Maar dit gaat een stapje te ver, kom op zeg.
idd ik heb geen moeite met een hoofddoekje alleen maar met de boeka(en welke andere geheel bedekende kleding die het gezcht niet laten zien)
userIcon
Hoe komt het dat die Brinkman zoveel aandacht krijgt met zijn onzin.
userIcon
De PVV plaatst zichzelf weer eens in een onmogelijke positie om vervolgens weer te kunnen gaan janken dat ze worden uitgesloten en niemand met ze wil samen werken....

Overigens is dit plan natuurlijk te schandalig voor woorden. Maar als we de vergelijking met maken, dan mag dat weer niet.... Dan roept de achterban in koor "Godwin" en is het schandaal compleet

Volgens mij is de PVV een stuk staatsgevaarlijker dan de Islam voor Nederland , zo hypocriet om te roepen dat de Islam de vrijheid van andersdekende afneemt terwijl ze het zelf ook zo graag doen.
userIcon
Prima voorstel, ik vraag me af waarom de overige partijen hier zo moeilijk over doen.
man ArchEnemy (Redactie Frontpage) 24-01-2011 @ 17:56 fotoboek homepage
userIcon
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:55 schreef Jazoist het volgende:
Hoe komt het dat die Brinkman zoveel aandacht krijgt met zijn onzin.
Hij zit natuurlijk op de vanderG-reflexen te provoceren. Hij is bezig arm links te dwingen de democratie te beschermen. Laten we hopen dat hij niet zijn zin krijgt.
userIcon
Dat je het van het personeel eist kan ik begrijpen, maar van de klanten is van den zotte.
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:47 schreef Martinovibes het volgende:
[..]

AH , daar heb je er weer een !
Vervelend natuurlijk dat de vergelijking gemaakt moet worden.

Maar het was onder de NSDAP gewoon zo dat Joden geen gebruik mochten maken van het openbaar vervoer. Hier wordt eenzelfde beleid gesuggereerd voor Moslims. (Het gaat hier immers puur om Moslims aangezien er niet wordt gesproken over een beleid tegen hoofdbedekkende kleding, maar enkel tegen hoofddoekjes)
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:54 schreef MarkRutte het volgende:
Deze maatregelen gaan Nederland helpen!
Ja zo gaan we er economisch sterk op vooruit !
Ik voel het water stijgen, en de provinciale stemming OMSLAAN !!
userIcon
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:55 schreef Jazoist het volgende:
Hoe komt het dat die Brinkman zoveel aandacht krijgt met zijn onzin.
Omdat je van een tweede kamer-lid, een volksvertegenwoordiger, toch wel wat zinnigs mag verwachten en Brinkman niet aan dat beeld blijkt te voldoen. Da's nieuws-waardig
userIcon
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:56 schreef ArchEnemy het volgende:
[..]
Hij zit natuurlijk op de vanderG-reflexen te provoceren. Hij is bezig arm links te dwingen de democratie te beschermen. Laten we hopen dat hij niet zijn zin krijgt.
En jij hebt nog niets gedaan aan je onnozele vijandsdenken.
userIcon
Dat PVVers nog meer veel van deze uitspraken mogen doen. Of ben ik te naïef dat ik denk dat dit grote groepen kiezers afstoot?
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:56 schreef LWD-Godius het volgende:
Prima voorstel, ik vraag me af waarom de overige partijen hier zo moeilijk over doen.
Kijk, dat gekken als jij bestaan, a la.

Maar ik vind het toch erg pijnlijk dat je het lef hebt om Vrouw Justitia te associeren met jouw denkbeelden.
Maar als ze geen hoofddoekje meer dragen kun je ze ook niet herkennen. Of is de volgende stap dat moslims een ster moeten dragen?

Ik zeg alle moslims verplicht een hooddoekje laten dragen. Dan weet je tenminste welk gevaar je voor je hebt!
quote:
Op maandag 24 januari 2011 @ 17:56 schreef kroegtijger het volgende:
De PVV plaatst zichzelf weer eens in een onmogelijke positie om vervolgens weer te kunnen gaan janken dat ze worden uitgesloten en niemand met ze wil samen werken....

Overigens is dit plan natuurlijk te schandalig voor woorden. Maar als we de vergelijking met maken, dan mag dat weer niet.... Dan roept de achterban in koor "Godwin" en is het schandaal compleet

Mensen die nu nog "Godwin" gaat roepen, hun maken de discussie dood...

Pvv begint met steeds meer tegen te staan.. En ik vind dit soort uitspraak wel lijden tot rassenhaat zoals de NSDAP..


Ik weet een goed plan.. Mensen die op de pvv stemmen mogen niet meer in een overheids gebouw binnen stappen op gebruiken maken van de OV...

Pvv is gestoord
man mouthman (Redactie Frontpage) 24-01-2011 @ 18:01 fotoboek homepage
userIcon
Gadverdamme.....wat een hufter ...dit is echt gewoon pure discriminatie.....daarnaast hoeveel heeft de overheid nog te zeggen over een commercieel bedrijf?

Symbool politiek....moslimpje pesten....
Zoek de verschillen tussen wilders en de islam.
Moslim vrouwen moeten hoofddoekjes dragen van de islam
Moslims mogen geen hoofddoekjes dragen van wilders (in openbare gebouwen)
Waarom zouden ze het openbaar vervoer nemen ?

A) De meesten komen nooit buiten en...

B) Als ze buiten komen, worden ze toch altijd vervoerd in een dikke Mercedes met geblindeerde ruiten ? (Voor het geval de niet-moslim man op hun vrouw gaat geilen, als ze voorbij rijden )
50  van 430 reacties op deze pagina. Pagina  1 2 3 ... 7 8 9


Lees ook:

» 26/05 Roemer wil premier worden120
» 26/05 VVD blijft verliezen in peiling71
» 25/05 PvdA, SP: akkoord verlengt de recessie82
» 25/05 Wilders: VVD volledig de weg kwijt108


delen | eKudos nujij

Gebruikersnaam 
Wachtwoord
 
online adverteren www.m4n.nl
Video's



True ©1999-2012 FOK! INTERNET SITES  |  gratis nieuws op je site?  |  algemene voorwaarden