Nieuws
EK Lasergames in Groningen
Voor het eerst in de geschiedenis van het Europees Kampioenschap Lasergamen zal dit evenement in Nederland worden georganiseerd. Lasergame-centrum ' Q Pit' zal op 20 en 21 maart van dit jaar het centrum worden van de strijd om de titel 'beste team van Europa'
De vorige twee edities van het EK vonden plaats in Engeland. De tien strijdende teams komen uit onder meer uit Nederland, Frankrijk en Engeland en beschieten elkaar met lichtstralen in wedstrijden van acht minuten.
De deelnemers zijn in het spel getooid in een harnas met infraroodsensoren om zo te kunnen bepalen of een deelnemer is geraakt. De bedoeling is dat de deelnemers hun tegenstanders tijdens het spel zo vaak mogelijk 'neer te schieten' met een lasergeweer.
Volgens de organisatoren van het kampioenschap is Groningen de ideale lokatie voor het EK omdat deze één van de meest vooruitstrevende laser-arena's van Europa heeft. De arena is duizend vierkante meter groot, verdeeld over twee etages.
Niet alleen voor de deelnemers zijn de wedstrijden spannend, ook toeschouwers krijgen de mogelijkheid de wedstrijd te volgen. In de arena worden infrarood-cameras geplaatst, zodat de deelnemers in de donkere ruimte toch goed te zien zijn. Tijdens de wedstrijden wordt toezicht gehouden door drie internationale scheidsrechters.
De afgelopen twee edities werden gewonnen door Britse teams, maar wellicht kunnen de Nederlandse deelnemers, de 'LQ legends', dit jaar de hegemonie van de Britten doorbreken.
Kheb 't een paar keer gedaan, is echt lachen als je met een grote groep vrienden bent foto
Ik duim voor onze Nederlandse lasergame pro's.
bijzonder dat zo iets gehouden word foto
Like trump...
Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither.
Bovendien is hun arena veel te open, nergens goede verstop plekken. In Groningen ga ik dan liever naar Target Lasergame, speelt stukken beter. Dan ben je maar een nummer ipv een zelf verzonnen naam.
@GoGoHarry: Er is sinds 1999 al een hele duidelijke structuur in de competities. Het NLQC organiseert sinds dat jaar de Open Nederlandse Kampioenschappen bestaande uit toernooien in alle LaserQuest centra van Nederland. Dat er bij Megazone en Intersphere geen structuur is, wil dat niet zeggen dat dat overal zo is foto Overigens is ons NK ook open voor spelers van andere systemen, dus als je eens zin hebt om te kijken, kom dan naar www.nlqc.org
@-Confusion-: De reden dat Groningen zo'n goede arena is, is juist omdat het zo open is. Je moet continu aan alle kanten opletten. Voor amateurs of bedrijfsfeestjes zal dat misschien minder leuk zijn, maar voor een NK of EK is het perfect. Vergis je niet in de snelheid en accuratesse waarmee dat gaat.
En de QPit is wel degelijk 1000 vierkante meter groot. Ik heb em zelf ingemeten foto
Overigens is Target ook wel grappig hoor, alleen absoluut niet bestand tegen het geweld van de 10 beste LaserQuest teams van Europa foto
Nu ook op http://www.flitspaal.nl
niet groter dan die hier bij ons in Valkenburg...
1250 m² fotofoto
het is natuurlijk een super vet spel om te spelen met vrienden fotofoto
had ik er ook maar zo'n thuis foto
Shit happens.
Q-pit is verder wel mooier :-)
Dan heb je namelijk wel dé experts. foto
Waar kan ik me inschrijven?
Opzich zou het mogelijk moeten zijn, gewoon de wapens vervangen voor MILES exemplaren, is het meteen een stuk realistischer.
wordt een cool event... nog maar 3 weekjes te gaan
Ikzelf ben TC van de LQ legends en Gabberhead speelt in team The Rubber duckies
to ignore the present is to invite laziness
to ignore the future is to beg for disaster
8 man erbij zoeken dus foto
to ignore the present is to invite laziness
to ignore the future is to beg for disaster
Het schieten in een arena met een lasergun is heel wat anders dan het schieten met een (half)automatisch wapen. Voornamelijk de snelheid is onvergelijkbaar.
In een potje LaserQuest schieten wij gemiddeld zo'n 1500 tot 2000 keer. Er zijn mariniers die dat in hun hele leven nog niet halen.
Nu ook op http://www.flitspaal.nl
Het kan zelfs gebeuren dat door technische oorzaken, de beste spelers van de wereld met negatieve scores naar buiten komen (bij wijze van spreken). Dat is de voornaamste reden dat er voor QPit is gekozen. Om dat element zoveel mogelijk uit te sluiten.
Vergelijk het maar met schaatsen (toepasselijk in deze tijd van het jaar). Erben Wennemars op friese doorlopers zal ook verliezen van Ard Schenk op klapschaatsen.
Nu ook op http://www.flitspaal.nl
Overigens doe ik ook mee met het EK in Grunn foto, mijn eigen arena. En kheb er ruim 4 jaar gewerkt foto
Voor mensen die meer informatie willen over het ELC van 2004 zie: http://www.elc2004.co.uk/
Voor mensen die meer informatie willen over Laser Quest toernooien in Nederland zoals het Dutch Open, de Pro Challenge en de Solo Experience, kijk eens op http://www.nlqc.org/ en meld je aan op het forum. Er zijn altijd wel mensen bereid om vragen te beantwoorden en meer informatie te geven.
Karin van den Berg
NLQC Administratie
Wij houden ons ook beperkt tot 1 systeem (het LQX systeem).
to ignore the present is to invite laziness
to ignore the future is to beg for disaster
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken