Nieuws
Bouwfraude veel groter dan gedacht

De documenten, die zijn aangetroffen bij het bouwbedrijf Boele & Van Eesteren in Rijswijk, bevatten prijsafspraken over honderden bouwprojecten tussen 1998 en 2001. Uit de documenten komt naar voren dat onder meer universiteiten, ziekenhuizen en scholen tot wel één miljoen euro te veel hebben betaald. Ook zouden afspraken zijn gemaakt voor de bouw van woonruimtes en winkels.
Naast Boele & Van Eesteren zijn er in totaal circa negentig bouwbedrijven betrokken bij de afspraken. Onder deze negentig bedrijven zitten onder andere grote ondernemingen als Bam, Ballest Nedam en Dura Vermeer. Het zou gaan om in totaal 250 bouwprojecten.
De Telegraaf noemt de gevonden documenten net zo omstreden als de schaduwboekhouding van het bouwbedrijf Koop Tjuchem. Deze fraude, die betrekking had op de bouw van wegen, tunnels en bruggen, leidde destijds tot een parlementaire enquête.
[ Dit bericht is gewijzigd door Juup© ]
Rustgevende muziek 🤩
quote:
snabbi: had je gedacht dat ze allemaal handje zouden schudden en that's it?
Het nut van iets op papier zetten is dat je bijvoorbeeld een rechtzaak kan voeren dat een andere partij zich niet aan de overeenkomst houdt.
Voor illegale praktijken lijkt het me moeilijk om een rechtzaak te starten foto
de grootste schande van heel FOK! naast Fylax is Kano als mod.
Ze kunnen me nog meer vertellen,maar geloof ze toch niet die zakkenvullers.
quote:
Hoe kan het dat onder meer universiteiten, ziekenhuizen en scholen zich zo laten naaien? Letten ze niet op ofzo?
Volgens mij heeft het feit dat dit allemaal overheidsinstellingen zijn waar ambtenaren werken er alles mee van doen.
Of ken jij een ambtenaar die wel zijn functie naar behoren kan uitvoeren.
Maak dat stuk snelweg nou niet teduurzaam, anders hebben we volgend jaar niks meer te doen..
Dan snap je ook wellicht waarom er nog dagelijks files staan in Nederland...
foto
stukken snelweg die al 20 jaar "vernieuwd" worden... MY ASS!!!
[ Dit bericht is gewijzigd door jlt1 ]
Beetje flauw, doe jij je werk elke dag voor 110% goed? Waarschijnlijk vind je zelf, net als die gegeneraliseerde ambtenaar, van wel.
Enfin, is 'te veel' laten betalen ook bouwfraude? Dan heeft men gewoon hogere marges gebruikt. Het wordt pas fraude als men bepaalde kosten in de afrekening bewust heeft verhoogd en dat probeerd te verdoezelen. En dat zegt het nieuwsbericht niet, of afspraken over de kwaliteit van het af te lveren werk, zodat men speodig weer aan het werk kan/geld verdienen, dat is fraude (maar dan werkt de andere partij er ook aan mee)...
Aan de andere kant komen dit soort praktijken in iedere branche voor volgens mij. Alleen jammer dat slechts een selecte groep zich ermee verrijkt.
quote:
Door Juup© - zaterdag 14 februari 2004 @ 09:49 (-1 - Onzin)
Ballast
Hoezo is dit nu weer onzin?? Het is toch BallAst Nedam en geen BallEst Nedam?? foto
/ontopic: Volgens mij is het tot op de dag van vandaag nog steeds een normale gang van zaken; aannemers die onderling contact hebben over aannemingssommen en begrotingen. Dat de klant te veel betaalt praat ik niet goed, maar als je het mij vraagt hangt de hele economie op een dergelijke manier aan elkaar. Het is toch allemaal handje boven elkaars hoofd houden...
quote:
Of ken jij een ambtenaar die wel zijn functie naar behoren kan uitvoeren.
ken je een kind die later ambtenaar wil worden?
quote:
Enfin, is 'te veel' laten betalen ook bouwfraude? Dan heeft men gewoon hogere marges gebruikt. Het wordt pas fraude als men bepaalde kosten in de afrekening bewust heeft verhoogd en dat probeerd te verdoezelen. En dat zegt het nieuwsbericht niet
Dat is dus het geval, bewuste prijsverhoging. En dat ook nog eens in overleg met de andere bouwers.
quote:
Aan de andere kant komen dit soort praktijken in iedere branche voor volgens mij. Alleen jammer dat slechts een selecte groep zich ermee verrijkt
Klopt, gebeurt in bijna alle branches, alleen in dit geval is het de overheid (belastingbetaler) die structureel getild wordt. Bovendien betreft het in de bouwsector projecten van vele honderden miljoenen, en dat maakt het toch wel zeer kwalijk.
quote:
Enfin, is 'te veel' laten betalen ook bouwfraude? Dan heeft men gewoon hogere marges gebruikt. Het wordt pas fraude als men bepaalde kosten in de afrekening bewust heeft verhoogd en dat probeerd te verdoezelen. En dat zegt het nieuwsbericht niet, of afspraken over de kwaliteit van het af te lveren werk, zodat men speodig weer aan het werk kan/geld verdienen, dat is fraude (maar dan werkt de andere partij er ook aan mee)...
De bouwfraude gaat maar over 1 ding, daar waar het meeste geld mee verdiend kan worden, namenlijk prijsafspraken. Bij grote projecten werd dit onderling verdeeld onder de bouwbedrijven. Bij het bodproces zorgen de andere bedrijven dan dat ze heel hoog bieden. Het 'uitverkoren' bedrijf bied daar dan onder, maar dan zit die dus wel 1 miljoen euro boven wat het via eerlijke concurentie was geweest. En die universiteit of wat dan ook denkt dat ze de beste koop hebben.
Dit is de zwaarste overtreding in de mededingingswet, maar die fucking bouwbededrijven worden met fluwelen handschoenen aangepakt. Pluk die gasten nou toch kaal, het geld is van heel nederland wat ze hebben gejat. stel je voor dat je de belasting oplicht voor 1 miljoen, dan mag je linea recta de bak in, terwijl het op hetzelfde neerkomt!
[ Dit bericht is gewijzigd door kingmob ]
[ Dit bericht is gewijzigd door blissard99 ]
Het is een gouden wet in het kapitalisme mensen, "als het goedkoper kan, dan wordt het goedkoper". Maw, je kunt zoveel maars verzinnen als je wilt, met de marktwerking in volle vaart (wat zo is, aangezien er meer dan genoeg grote bouwbedrijven zijn), daalt de prijs binnen no-time aanzienlijk.
Enne Kingmob. Als alle partijen er aan meewerken is het onzin er 1 als schuldige aan te wijzen. Maar goed. De bouwwereld heeft geleerd. Door alle fusies en falissementen is er straks geen concurrentie meer. Dan mogen de paar overblijvende bedrijven de prijs bepalen.
-the Dude-
Maar het streven is om het proces transparant te krijgen, en onterechte prijsopdrijvingen uit te bannen, dat is toch een goede zaak?
Kutzooi..............
Kutzooi..............
Hopelijk niet anders gaan er veel bedrijven over de kop. Betaald is betaald en denk je nou echt dat de opdrachtgever zo dom was dat ze het toen al niet wisten ofzo.... Eigen schuld dikke bult
Van de naar schatting 40.000 grote fraudeurs worden er jaarlijks 2% aangepakt. En van die 2% belandt uiteindelijk maar een fractie achter de tralies, dankzij die wittenboordenknuffelaars.
Begrijp me niet verkeerd: ik ben ook voor een harde aanpak van mensen die keer op keer winkeldiefstal plegen. Maar het wordt tijd dat OOK de grote jongens eens worden aangepakt.
Zie verder die zeer goede documentaire van Zembla.
Het achterliggende argument dat bouwbedrijven hanteren voor de praktijken destijds ligt veel en veel dieper en is niet zo 1,2,3 op te lossen. Als men gevraagd wordt om voor een bepaald project een offerte te maken dan gaan er vervolgens veel mensen mee aan de slag zowel bij de aannemer zelf als bij de onderaannemers. Hierbij hebben we het over kosten die uiteindelijk voor de calculatie in de tienduizenden euro's kunne lopen. In vroeger tijden was het zo dat de bedrijven ook als ze uiteindelijk het werk niet kregen, ze toch een rekenvergoeding kregen van de opdrachtgever voor de gemaakte kosten. Sinds dit systeem in de jaren negentig is verboden wordt dit dus niet meer gedaan en worden 'vergoedingen' op een andere manier verrekend, onderling dus. Iets wat niet goed te praten valt maar er is wel een achterliggende gedachte.
Iets anders trouwens, winstpercentages bij bouwbedrijven komen vrijwel nooit boven de 5 % uit, er moet met het aannemen van projecten soms grote risico's worden genomen waarbij men als het misgaat vanwege onverwachte factoren financieel er bij een project inschiet dit allemaal door het bouwbedrijf moet worden opgehoest.
Het bouwwezen is kortom een arbeidsintensieve en soms financieel risicovolle bedrijfstak die absoluut fouten heeft gemaakt maar laat men wel alles in het juiste perspectief blijven zien.
[ Dit bericht is gewijzigd door yoghurtmuil ]
NAAIEN of GENAAID worden.
Terughalen dat geld, en een flinke boete er bovenop, laat ze maar eens betaalbare gebouwen neer gaan zetten. Dan kunnen de huren naar beneden, de salarissen iets omhoog, en dat is alleen maar positief voor de economie, ipv een paar zakken vullers.
Uiteraard dienen de schuldigen aangepakt te worden, maar 'fraude' komt in elke laag van de bouw voor (en ander sectoren).
De bouwvakker zal uiteindelijk het slachtoffer worden van eventuele sancties.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken