Nieuws
Nederlander bereikt top Mount Everest

Van der Meulen bereikte de top eergisteravond rond tien uur. Hij moest toen terugkeren naar 7400 meter om melding te maken van zijn succes.
Van der Meulen begon zijn tocht samen met Wilco van Rooijen. Die moest echter tijdens de laatste etappe afhaken vanwege uitdrogingsverschijnselen. Hij moest zo snel mogelijk terug keren naar een kamp met een brander zodat hij sneeuw kon smelten. Zijn voorraad water van driekwart liter bleek namelijk niet genoeg.
De klimmers hebben veel te verduren gehad. Zo was er sprake van zeer slecht weer en veel sneeuwval. Bovendien verloren de klimmers een parapente, een bestuurbare parachute, waarmee ze hadden willen afdalen. Toch blijft deze prestatie ongekend, want alhoewel er wel meer Nederlanders op de Mount Everest hebben gestaan, is er nog nooit een Nederlander aan de zware noordkant naar boven geklommen.
Wat een enorme prestatie.
Proficiat.foto
75% van de klimmers overlijd tijdens de afdaling.
Hopelijk komt hij heelhuids aan
foto
En dat uit een land zonder bergen...
[ Dit bericht is gewijzigd door B4ron ]
quote:
Van der Meulen bereikte de top eergisteravond rond tien uur
Man man man dat was live op tv te zien zo ongeveer. Het heeft en alle kranten gestaan. heheheheheh nou nog een keer op FOK!
Eindelijk een lotgenoot. Heb namelijk ooit de Grebbeberg beklommen aan de moeilijke oostzijde foto
Niets doet je meer dan boven op de top staan van zo\'n bergbeklimersdroom.
De klim op het \'woudterberg(je)\' was dan ook één van de moeilijkste en zwaarste momenten van m\'n leven.
- lol -
foto
Ik word al moe van een verkeersdrempel oplopen, dus dat stukkie hoger is wel aardige prestatie foto
Gefeliciteerd! foto
Uiteindelijk heeft Hans de top gehaald wat echt SUPER is... maar ook Wilco mag er zijn! Ga voor het laatste nieuws, directe mailing & felicitaties en wat er vooraf ging en meer, naar DE site van de 2 heren.
Maar aan de andere kant, wat heb je er aan??
Dat ze die parapente kwijt zijn is mooi knudde.
Dat lijkt me helemaal geweldig, van de mount everest af starten (met een parapente dus).
Hoe gaaf zou dat zijn, even vijf kilometer spiralen. Met tussenpausen, anders val je flauw foto
Transhumanist, Piraat
genomineerd voor bikkel van het jaar ? foto
quote:
alhoewel er wel meer Nederlanders op de Mount Everest hebben gestaan, is er nog nooit een Nederlander aan de zware noordkant naar
boven geklommen.
De meeste nemen de roltrap aan de zonnige zuidzijde met haar pittoreske terrasjes en adembenemende uitzicht.
Maar om je niet te vermoeien de volgende keer wat dacht je van een helicopter foto
75% van de klimmers overlijd tijdens de afdaling.
Lijkt me wel erg veel, 25 procent overlevingskans. Ik denk eerder dat 75% van de klimmers die inderdaad overlijdt, komt te overlijden tijdens de afdaling.
ik vind het een prestatie.. gezien de omstandigheden die op die berg spelen en dat de lucht erg ijl is. Veel mensen (ikzelf ook) hebben al op een hoogte van zo\'n 4000 meter last van "hoogteziekte", en dan ben je pas aan de voet van de mt Everest.
ik lul overigens niet uit mijn nek, want ik ben tot het basecamp van de mt Everest geweest.
Eerst dat hele pokke end naar boven klauteren, kom je daar aan, zie je dat daar niets te beleven valt, kun je weer terug. Spannend! foto
stupid people shouldn't breed
quote:
Erg knap alleen het moeilijkste deel komt nog
75% van de klimmers overlijd tijdens de afdaling.
Hopelijk komt hij heelhuids aan
n00b!! foto
Op de mount Everest vallen al niet zoveel slachtoffers meer.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken