Nieuwe baan voor omstreden pastoor
Pastoor Dominique Donders, die eerst veroordeeld werd voor het bezit van kinderporno en daarna werd vrijgesproken, heeft een nieuwe baan. Hij gaat aan de slag als kapelaan bij de parochie Maria Moeder van de Kerk in de Brabantse gemeente Sint Anthonis. Dat heeft de parochie op zijn website staan. In het AD zeggen de pastoor en een bestuurslid van de kerk zaterdag dat de man een tweede kans verdient.
De pastoor kwam in 2013 voor de rechter omdat hij erotische foto's van minderjarigen in bezit zou hebben. De rechtbank veroordeelde hem. Het gerechtshof in Den Bosch vond de beschuldigingen echter niet bewezen en sprak de man vrij.
De parochie in Sint Anthonis heeft Donders op verzoek van het bisdom aangenomen. Bij het gedrag van Donders kunnen volgens de parochie "in moreel opzicht zeker kanttekeningen worden geplaatst", maar is "zijn pastorale integriteit niet fundamenteel in het geding." Het is de bedoeling dat Dominique Donders op korte termijn al zal voorgaan in vieringen en bij uitvaarten. Een precieze benoemingsdatum is er nog niet.
Tijdens de hetze en internationale mediaoorlog tegen priesters in West-Europa vanwege enkele gevallen van seksueel misbruik van jongens en jonge mannen door een zeer kleine minderheid van geestelijken tussen 1965-1990, werd deze heer als crimineel afgeschilderd.
Vanwege een fotoboek van naaktfoto's van 18-jarige, 23-jarige jonge vrouwen onder wie volgens "aangevers" ook een 17-jarige meid. Professionele modellen en naaktfoto's door legale naakttijdschriften gemaakt. Niet door de man zelf,
Laakbaar voor een pastoor en celibatair man, maar gaan wij honderdduizenden Playboylezers ook vervolgen?
De zaak-Donders toont aan dat trial by Justice tegen geestelijken voorkomt in Nederland.
En hij is terecht vrijgesproken. Zondig gedrag, maar niks met "kinderporno". Dat was een antikatholieke antiklerikale leugen van het Eindhovens Dagblad....!
Het zal je als trainer, vader, leraar of geestelijke maar overkomen. Dit soort hetze dat menig mens tot zelfmoord en wanhoop brengt....
En toch blijf je doorgaan met leugens over deze jonge heer? Wat een haat en leugenachtige karaktervuiligheid kenmerkt je dan zeg.
Deze celibataire man lijkt me geen risicofactor. Integendeel. Hij verkiest als elke gezonde man jongvolwassen volgroeide vrouwen. Maar leeft toch celibatair, ondanks deze morele misstap. Risicofactoren zijn praktiserende homoseksuelen met een voorliefde voor efebofiele puberjongens. Of de Robert Mikelssons van deze vrijzinnige Nederlandse wereld, in liberaal en seksueel "bevrijd" Amsterdam. Als die geestelijke of oppasser worden, moet men oppassen. En bij andere heren en familieleden met jonge meisjes...
Deze paar foto's geeft jou geen recht om over hem te liegen zoals de leugenpers jarenlang deed, maar door de rechtbank werd veroordeeld en gestopt, omdat de man volledig onschuldig is.
Of gaan we elke jonge man die naaktfoto's van jongvolwassen volgroeide vrouwen bekijkt in Aktueel, Panorama of tv programma's opsluiten en beschuldigen van "kinderporno"?
Of geeft men eindelijk toe dat er een systematische mediahetze gaande was en is tegen R.K. Geestelijken vanwege vroegere (overdreven) incidenten?
Pedofilie moet men keihard aanpakken en voorkomen. Maar men moet geen beroepsgroepen of zelfs gewijde personen slachtoffer maken vanwege de zucht van de maatschappij naar seksuele schandalen....
Dat is niet goed te praten, maar zeker geen kinderporno.
Het voorkomt ook een schadeclaim en persoonlijke aanklachten van Donders tegen de lasterende rechters, OM, politici en vooral persparasieten. Die wassen nu hun handen in onschuld.
Terwijl allang duidelijk was dat dit verhaal door een Kruidvat-fotoshopmedewerker in de wereld kwam die de kapelaan herkende en direct (door de voorafgaande mediahetze tegen de Kerk en generalisering) "kindermisbruik" meldde.... Bij een journalist.
Naaktfoto's van bestaande modellen. Niet zelf gemaakt. En zeker jonge vrouwen met secundaire geslachtskenmerken en zelfs "schaamhaar".
Geen verdere details.
Deze man is onschuldig.
Zeker in een land waar in de jaren '70-medio '90 openlijk in seksshops kinderporno (echte) werd verkocht. Legaal. Zum Kotzen.
Maar D66, PvdA, GroenLinks, VVD die toen voor legalisering actieve kinderseks pleitten, gaan nog steeds vrijuit.
De christelijke partijen en SP die om vervolging van criminele pedoseksualiteit vroegen, werden indertijd en nog steeds gedemoniseerd.
Vanwege misstanden bij een zeer kleine minderheid.
Alsof wij niet allemaal in onze wijk, ons dorp, onze bloedlijn of kennissenkring ergens mensen hebben met crimineel verleden of een pedoneiging. Deze stoornis behoort bij de verstoorde menselijke natuur. Aanpakken dus, maar geen hetze tegen hele groepen.
NOG STEEDS IN GOD GELOVEN
HAHAHAHAHAH
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken