'Piraterij kost game-industrie 1,7 miljard'
De game-industrie is in 2010 ongeveer 1,7 miljard euro misgelopen dankzij piraterij van games en consoles, aldus een onderzoek van The Association of UK Interactive Entertainment (UKIE). Tevens verloren meer dan duizend werknemers hun baan dankzij het illegaal downloaden van spelletjes.
Bij dit onderzoek is ervan uitgegaan dat elk gedownload spelletje gelijkstaat aan een gekocht spelletje. De totale verkoop van software is in het Verenigd Koninkrijk ook achteruitgegaan. Waar er in 2008 nog in totaal 2,2 miljard euro aan software werd verkocht, is dat in 2010 gedaald tot 1,7 miljard euro.
De Baas van de UKIE, Michael Rawlinson, zei het volgende: "Als mensen zo'n illegaal spel spelen, dan gaat het geld naar de piraterij en niet naar de industrie. Dat zorgt ervoor dat jonge ontwikkelaars en grafisch ontwerpers hun baan kunnen kwijtraken, dus eigenlijk gaat de piraterij creativiteit tegen en komen er daardoor ook minder nieuwe games uit. Bij de grote spellen spreek je al snel over 20 tot 50 uur aan speeltijd, wat dus een hoop geld is. Een spel als Call of Duty kost bijvoorbeeld twee jaar om te maken en kost miljoenen."
Hoeveel geld er echt verloren is gegaan in de game-industrie valt niet te meten, aangezien één gedownloade game in de realiteit vrijwel nooit gelijkstaat aan één gekochte game.
Ik niet
Die kun je al legaal gratis downloaden, en Tiberian Sun ook... en voor een euro of 10 (als het al niet minder is ondertussen) koop je The First Decade en heb je alle C&C games inclusief uitbreidingen tot en met Generals.
Vertel, maak me wijzer!
Geen flauw idee, zo vaak game ik niet, ik koop meestal spellen waarvan ik al weet dat ík zie wil spelen. Qua beeld weet je sowieso wel dat het goed zit, dat is wel zoveel vooruitgegaan in al die jaren.
Vervolgens komt Tim Kuik langs en doet hij net alsof hij het voor elkaar gekregen heeft en het een overwinning voor de muziek industrie is, terwijl hij er niets mee te maken heeft, en het hier gewoon legaal is.
Je was er bijna zelf ingetrapt
En ze hebben aan de laatste CoD al tenminste 1 miljard verdient. Kattengejank.
Ze gaan er vanuit dat iedere download een gemiste koop is. Er wordt geen rekening gehouden met het feit dat niet iedereen financieel in staat is elke spel dat gedownload wordt daadwerkelijk te kopen. Volgens komt er extra "bewijs" dat de verkoop is terug gelopen. Dus hij gaat er vanuit dat tijdens een economische crisis mensen gewoon als normaal blijven uitgeven?
En dan uiteindelijk nog het lef hebben te beweren dat "dit allemaal ten koste gaat van jonge ontwikkelaars". In de praktijk was deze ontwikkelaar ook zijn werk kwijt geraakt door de crisis als hij niet bereid was hard te werken voor een honger salaris.
En de winst die een spel maakt, die gaat ook echt niet terug naar de "arme hard werkende ontwikkelaar".
wait wut?
Als iemand een spel écht wil hebben, daqn koopt hij het toch wel. Geldt ook voor muziek: de nummers die succesvol zijn in de illegale downloads (voor zover niet in Nederland, want hier is downloaden nog wel legaal), doen het ook uitstekend in de verkoop.
Die terugval in omzet komt puur door de recessie. Bezuinigen op game-aankopen is niet alleen voordehandliggend, maar ook flink besparend. Games zijn, zeker in Nederland, vreselijk duur.
Oh ja: mijn dochter is game developer, dus als ik al bevooroordeeld zou zijn, dan zou dat richting game-industrie zijn
Dat die parasiteert op de samenleving in zijn geheel, moet natuurlijk verzwegen worden.
Het is gewoon naief om ervan uit te gaan dat mensen tijdens een crisis gewoon normaal blijven uitgeven.
Dit is zo een vreselijk kromme vergelijking dat hij nergens op slaat.
Het enige dat je doet is een kopie van software downloaden en heeft niets met stelen te maken, de maker heeft niet minder artikelen te koop staan nadat jij dit gedaan hebt en omdat in 90% van de gevallen er anders toch geen geld voor uit zou geven, heeft hij er ook geen financieele schade vaan.
Mijn dochter van 16 verdiend 2 euro 40 per uur bij de AH...
De inkomsten van gameland zijn terug gelopen omdat er steeds meer op mobiele telefoons gegamed wordt, daar kosten games dan ook maar tussen 80 cent en 5 euries... Die worden dan ook miljoenen keren downgeload...
Ik koop (te) veel op steam (aanbiedingen), ik speel Starcraft online, ik speel Wow online, ik speel Civ 5 online etc etc.
Allemaal games waar ik m`n geld aan uit heb gegeven en RUIM het geld voor heb terug gekregen aan speeltijd / entertainment.
Een spel ala Blackops (die ik met m`n stomme kop heb gekocht) is gewoon de reinste oplichting, een single player campaign ter lengte van een RPG tutorial.. is gewoon bullshit.
Ook een goed voorbeeld zijn de (voor console dan) EA Sports spellen waar er wat nieuwe jerseys, een paar nieuwe ballen, een nieuw menu en voila naar buiten EA Spots ____ 2011 voor de volle mep.
Sommige spellen begrijp ik heeeel erg goed dat daar door veel mensen niet voor wordt betaald.
+ games industrie is groter dan de Muziek, en Film industrie bij elkaar, en dat is echt niet gekomen omdat iedereen hun spellen download..
[ Bericht gewijzigd door m0j0 op maandag 24 januari 2011 @ 07:34 ]
And we poisoned their asses,It had to be done, So that we could have fun
De insteek dat ze 1,7 miljard mislopen omdat anders elk gedownload spelletje verkocht zou worden vind ik wel erg optimistisch...
And we poisoned their asses,It had to be done, So that we could have fun
Of je koopt voor 40 euro STALKER, een game die er wat minder uit ziet, maar waar je met gemak 40 uur mee kwijt bent (en laat die nu gewoon in de steam-budgetbak staan voor een inmiddels veel lager bedrag)
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
1000 worden ontslagen na het werk aan een project, om daarna werk te vinden bij een andere studio. Het enige probleem is dat vele studio's in Amerika zitten, waar de arbeidsomstandigheden en levensstandaard afhangt van wat je bedrijf aanbied aan healthcare etc.
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
zon onderzoek kun je toch niet serieus nemen
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken