Intimidatie bij Vodafone
Collega's en management maken 23 medewerkers van het callcenter van Vodafone in Maastricht het leven zuur. De 23 hebben tegen het inleveren van vakantiedagen gestemd, waardoor ze mogelijk geriskeerd zouden hebben dat de klantenservice voortaan uitbesteed zou worden.
De maatregel om het aantal verlofdagen van 41 naar 30 terug te brengen was nodig, omdat het telecombedrijf fors wilde bezuinigen. Omdat Vodafone vakbonden buiten de deur houdt en dit dus niet in een cao geregeld is, moesten alle medewerkers persoonlijk akkoord gaan met de maatregel. Indien minder dan 95 procent van de personeelsleden akkoord zou gaan, zou Vodafone het callcenter sluiten en het werk uitbesteden. Na dit dreigement stemde slechts drie procent tegen. De namen van deze personen zijn via een directiemail gelekt en sindsdien klagen deze medewerkers over pesterijen.
De tegenstemmers zouden volgens leidinggevenden via de rechter gedwongen worden de nieuwe arbeidsvoorwaarden alsnog te accepteren. Bestuurder Ger Klinkenberg van FNV Bondgenoten is hier niet over te spreken. "Het spel wordt hard gespeeld. De mensen voelen zich erg geïntimideerd. Vodafone is een Angelsaksisch bedrijf dat vakbonden buiten de deur houdt en geen cao's afspreekt. Mensen die niet akkoord gaan met de verslechtering van de arbeidsvoorwaarden worden gebrandmerkt." Volgens de vakbondsman werkt dit beleid op de lange termijn tegen het bedrijf. "Het verloop is erg groot. Als de arbeidsmarkt aantrekt, gaan ze problemen krijgen met het vinden van personeel."
Volgens het telecombedrijf is er geen vuiltje aan de lucht. "Nu besloten is het callcenter hier te houden is de sfeer op de werkvloer juist uitstekend," aldus een woordvoerder.
Live for today, cause yesterday is gone and tomorrow may never come. (Ducky, NCIS)
I'll grow old with her, just from a far. (Harold, POI)
Live for today, cause yesterday is gone and tomorrow may never come. (Ducky, NCIS)
I'll grow old with her, just from a far. (Harold, POI)
With a lifetime's preparation. It’s no time to be afraid
Put our differences behind us. While we shine like the sun
See what we've all become. Together we are one
hmm vodafone ligt niet van me af hiero in maastricht. Ken meerdere die er gewerkt hebben maar allen waren niet te positief.. zo te zeggen
exact de regels volgen .. helpt goed in een call center ..
bv je exacte pauze tijden en eet tijden ..
uitgebreid bellen en klanten te woord staan .. lekker de tijd voor nemen .
alleen zaken tekenen die in jou voordeel zijn en waneer je iets dreigends ziet direct in je broekzak steken .. voordat ze iets kunnen zeggen ..
thuis aan advocaat voorleggen .. en dan verder het gesprek aanluisteren maar je niet laten trukken in iets te zeggen gewoon geen nee of ja .. gewoon op misschien houden of "kom ik ooit wel eens op terug"
jij bent niet verplicht tijden te zeggen ..
leuk joh .. dit soort zaken geniet ik van ..
ik wel lieffff en knuffelig als je niet een vervelende (l)user bent
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken