poll
Downloadverbod is er. Stop jij met downloaden?
Vandaag heeft de VVD bij monde van Fred Teeven besloten dat downloaden PER DIRECT illegaal is. Stop jij nu met downloaden?
6861 stemmen , laatste: 22-08-2019, 01:52
Vandaag heeft de VVD bij monde van Fred Teeven besloten dat downloaden PER DIRECT illegaal is. Stop jij nu met downloaden?
Mijn 'entertainment' budget staat op 100 euro per maand en dat blijft zo. Dat geef ik uit aan games, blurays, comics, boeken, whatever.
Als ze downloaden onmogelijk maken dan gaat een groot gedeelte van dat geld gewoon richting een of andere buurjongen of oud-klasgenoot die nog wel die shit kan leveren, voor een normale prijs. Met als gevolg dat ik dan dus ook niet meer de legale shit koop.
Ik download trouwens voornamelijk anime. 99% van die shit is niet eens 'legaal' te krijgen in dit land, en de 1% dat wel legaal te krijgen is, is vaak veels te duur, en qua kwaliteit brak.
Steam heeft dat op zich redelijk prima voor elkaar met Steam, wat betreft de games-markt. Voor films is dat er volgens mij nog niet echt. Voor muziek wel, maar dan liggen de prijzen weer te hoog en/of is er DRM en dat soort onzin.
// Life is not about waiting for the Storm to pass, but about learning to Dance in the Rain. //
De manier waarop Opstelten dit downloadverbod wél rap afkondigt, en met de nummerplaatherkenning en internettap uitspraken de uitspraken van het EU hof gewoon wegwuift, is natuurlijk wel heel frappant.
Ben geen fan van Teeven, verre van, maar hiermee had hij niet zo gek veel te maken. Is volgens mij niet te vergelijken met de situatie van de opslaggegevens: daar moeten regeringen zelf wetten voor bedenken/aanpassen die aan de richtlijn voldoen, nu is het gewoon opgelegd door de EU (correct me if I'm wrong)
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Op zondag 7 december 2014 22:59 schreef GGMM het volgende:
Vanaf nu ben jij mijn favoriete user.
Wtf moet ik met een complete serie van 15 jaargangen op mijn schijven, als ik ze gewoon op aanvraag online kan zien?
En ik vind dat ik het recht heb om series te downloaden, dat op netflix te zien zijn maar jaren achter lopen. Want ik betaal om die te kunnen kijken.
https://www.gofundme.com/(...)he-spelen-na-ongeval
goed voor de economie, alleen jammer dat je geld dan altijd weer naar de rijken gaat.
Of is anime al als illegaal beschouwd hier in de Nederlanden zonder dat er een license is in Nederland
Kapotte topics van een kapotte jongen - Spongeboss
Het belangrijkste wordt onderdrukt als in de kelder van Fritzl, de duivel woont naast de deur, geloof me, dat is het stigma van mensen.
ik maak me er verder niet echt druk over.
Maar als ik iets 'illegaals' download dan voortaan wel via mijn VPN.
Wat is dit trouwens voor raar gedoe in de poll:
'Nee, ik blijf downloaden en ga uit protest minder uitgeven aan media'
Alsof creatieve ondernemers hier ook maar iets aan kunnen doen.
Met deze uitspraak moet ook per direct de thuiskopieheffing opgeheven worden, die heeft nu geen nut meer.
Maar dat zal dan wel weer een tijdje duren...
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
Dus als iedereen zich nu gaat houden aan het verbod, gaan de artiesten het vanzelf voelen op hun bankrekening.
En vergeet niet om alleen iets te kopen wanneer je echt 100% zeker weet dat je hetgeen dat je overweegt te kopen, echt het kopen waard vindt. (daarmee koop je niets, want je weet het pas 100% zeker wanneer je het al geconsumeerd hebt...)
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
Tsja, want dat is wat er weer gaat gebeuren.
Gezien het fortuin dat ik uit heb gegeven aan leugenachtige gemarkete producten vind ik dat ik tot het einde der dagen recht heb op gratis downloads. Hoe vaak ik niet een muziek CD, DVD, game of software product heb gekocht omdat ik valse reviews en de marketing geloofde. Met name bij games was dat in de jaren 90 heel erg.
Er werd van alles beloofd waar geen ruk van waar was, soms klopte systeemspecs totaal niet, vaak werkte het helemaal niet en moest je eerst op 10 patches wachten.
Ik heb echt op de harde manier geleerd, software en games.. eerst downloaden om te zien of het daadwerkelijk waar is wat ze zeggen. Ik heb voor bijna 6000 euro aan games in mijn Steam account. Al die games heb ik eerst gedownload en gespeeld voordat ik ze kocht.
Nooit meer zal ik geld uitgeven aan leugenachtige marketing afdelingen, sorry.
http://3voor12.vpro.nl/ni(...)jging-downloads.html
Maar gelukkig stijgen de inkomsten uit streamingdiensten.
https://tweakers.net/nieu(...)reamingdiensten.html
Maar goed, dat is ook geen argument voor of tegen een downloadverbod.
En ik zou graag zien dat de Tweede Kamer het alleen strafbaar stelt als er ook daadwerkelijk een openbaar platform is dat die content legaal aanbiedt.
Wil ik buitenlandse series kijken, dan moeten die wel aangeboden worden anders dan 3 jaar later..
Let op: tot vandaag was het downloaden van muziek, films en boeken voor persoonlijk gebruik LEGAAL.
Wat is het volgende bevel van de EC?
Everyone around you was corrupted, say something!
Hell is empty, the devil is here. We suffer in silence!
It came like Jesus to a child but it left as if raped by Satan.
Alkmaar heeft nu eigenlijk alleen nog MediaMarkt en V&D waar je DVD's/BR kunt kopen, maar MM zit sinds vandaag in een kleinere winkel, en het assortiment 'entertainment' is dus ook nog eens flink afgenomen, terwijl het al niet geweldig was. V&D is veels te duur dus sowieso geen optie. Los van het ook zeer beperkte aanbod. Als arthouse-liefhebber en fan van aziatische cinema ben je dus sowieso aangewezen op imports.
Nu waren engelse webshops zoals Amazon.co.uk en play.com, maar play.com is inmiddels COMPLEET verneukt (was vroeger echt geweldig), en Amazon.co.uk heeft sinds een week het gratis verzenden naar NL afgeschaft, dus dat is nu ook geen optie mee.
Oftewel, zelfs als je het legaal wilt kopen, dan is er nauwelijk aanbod, of het is onbetaalbaar. Fuck that.
Oh, en dan worden de meeste films of anime die in het westen worden uitgebracht vaak nog verkracht ook. Flink verknipt, andere soundtrack, geen originele stemmen, etc etc. Dus ook daarom vaak geen optie.
Ach gelukkig bestaat TOR dan nog (tenzij dat binnenkort ook het illegale hoekje in geschoven wordt)
If these walls could talk, they'd probably still ignore me
Lijkt mij dat BREIN en de media dat willen voorkomen.
OW en dit zijn nog de bekendere films he, de rest is practisch onmogelijk.
Series zoals one piece, atack on Titan en zie UI is gewoon niet te vinden.
terwijl ik dat wel graag in mijn collectie heb staan, of het is zoooooo duur 30 euro voor 4 afl dan heb ik zoiets van doe ff normaal.
Zeker als het illegale aanbod minder wordt of lastiger te vinden en het aanbod op een bijv. Netflix flink wordt uitgebreid.
Dit is het onderzoek, de conclusie is duidelijk:
http://www.seo.nl/pagina/(...)uziek-film-en-games/
En op deze pagina staat de spin van Brein (2e alinea):
http://www.anti-piracy.nl/schade.php
En de NVPI bericht over dat onderzoek kort en eenzijdig (2e pagina):
http://www.nvpi.nl/assets(...)chade%20_update_.pdf
De conclusie van de onderzoekers is duidelijk, het file sharing zorgt voor een netto positief effect op de Nederlandse welvaart, op korte en lange termijn.
Met dit onderzoek in de hand, moet de regering een middelvinger opsteken naar Europa met het argument dat de Nederlandse welvaart het enige belang is dat men dient.
Frappant dat ik verschillende discussies heb gehad met de piratenpartij over hun gewenste hervorming van auteursrechten en dat ze het niet met goede argumenten aan konden zetten, maar ik nu zelf het beste argument ervoor weet te vinden.
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
... en dan 4-5 jaar later maakt men weer de sprong naar 4K, en begint dat spel opnieuw.
Zorg er gewoon voor dat als ik eenmaal My Neighbour Totoro aanschaf voor 10 euro, dat ik die de rest van mijn leven gewoon in een account heb staan, en altijd in de best mogelijke kwaliteit van dat moment. Ik heb allang betaald voor die film.
Daarnaast moet men ook gewoon eens zorgen dat die regio-blocks compleet opgeheven worden. Ik wil heel graag The Raid kopen en kijken, maar die is hier in Europa alleen maar verkrijgbaar met een aangepaste soundtrack. Ik wil heel graag The Grandmaster kopen en kijken, maar die film hebben ze compleet verknipt. Door die regio-bullshit kun je vervolgens niet uit Azie ofzo een goede versie bestellen.
Om nog maar te zwijgen over idiote import-belastingen (protectionisme), en idiote verzendkosten.
In zeer veel gevallen, zeker als je geïnteresseerd bent in arthouse of aziatische cinema, dan heb je eigenlijk weinig keus, als je die films wilt zien.
Daarnaast is anime/manga een prima voorbeeld van hoe 'illegaal downloaden' een complete markt in het westen heeft gecreeerd. Uitgevers dachten dat het niets voor ons in het westen was. Durfden het niet aan om erin te investeren en die zooi te vertalen enzo. Vervolgens bleek dus dat er een zeer grote markt voor is, en nu staan de Amerikaanse boekhandels vol met manga, en is er ook een redelijke markt voor anime, al is dat vaak veels te duur, waardoor men liever gewoon blijft downloaden.
Maar goed, de 'belangenorganisaties' die erover gaan, die trekken zich geen reet aan van alle argumenten, want ze worden flink gefinancieerd door de entertainment-maffia om er dus niets van aan te trekken. Gewoon vingers in de oren, heel hard 'LALALALA IK HOOR JE NIET!!!' roepen en vervolgens mensen afpersen met dreigende brieven en (onwettige) dwangbevelen....
Maar nogmaals, dat is geen argument voor een downloadverbod. Dat middel is veel zwaarder dan het doel. En het remt tevens iedere vorm van innovatie. Met een downloadverbod dat ook werd gehandhaafd hadden we nooit Netflix of Spotify gehad.
Die van onbekende artiesten gaan dan dus omhoog.
Blijken de door marketing gesteunde artiesten ineens helemaal niet zo goed te zijn wanneer je ze naast artiesten zet die niet door marketing gesteund worden.
Daarnaast, als we kijken naar wat de bekende artiesten voor leven lijden, dan mag je je ook wel afvragen of die inkomsten niet een heel klein beetje veel te hoog zijn geweest in het verleden...
Verdiend hebben ze het mijn inziens niet (en ik zit zelf in een creatieve industrie, dus ik weet dat je er hard voor moet werken).
[ Bericht gewijzigd door Crazy Harry op vrijdag 11 april 2014 @ 00:14 ]
Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing. ― George Bernard Shaw
Etc etc.
DVD's en BR's verkopen nog steeds redelijk goed, al zijn ze op steeds minder plekken te koop. Dat laatste lijkt me ook een vrij belangrijk punt.
Muziek download ik al jaren niet meer, al helemaal niet omdat de artiesten waar ik graag naar luister, zich de pleuris werken voor de muziek en er vaak niet van kunnen leven. Vaak krijg ik linkjes van mensen doorgestuurd, zo van, psst ik heb de nieuwe TOA release gedownload, hier heb je 'm ook. Maar nee, ik download het gewoon niet.
Ik zou op het oog zeggen dat de sites illegale inhoud aanbieden.
De Lama's.
Is een programmatje dat bijna elke serie of film kan streamen.
Kijk op youtube hoe je het configureert, werkt echt super.
Ik vind het jammer dat het geld dat ik betaal naar de verkeerde portemonnee gaat, maar dat vind ik geen excuus om dan maar alles te downloaden.
Ik koop geen muziek omdat ik radio heb op het werk en in de auto en thuis heb ik Spotify premium via KPN - glasvezel.
TV kijk ik bijna niet, en als ik kijk meestal HBO series of on demand.
Games via steam, of battle.net
En anders ga ik wel naar buiten, klinkt heel eng maar het is best leuk.
Underestimate me
Puntje bij paaltje doet iedereen het op zijn eigen manier. Ondanks de grote hoeveelheid die gedownload wordt zijn er nog genoeg mensen die willen en kunnen betalen voor content. En de muziek/film industrie heeft tot nu toe nog niks tekort gehad. Maar ja, wat is het enige dat rijke/machtige mensen willen? Meer geld en meer macht.
Het downloaden van games door mij heeft de industrie meer opgeleverd dan het heeft verloren aan mij, iets wat er niet goed uitziet of slechte reviews heeft zou ik zonder downloaden nooit kunnen proberen om zelf een oordeel te vellen.
Of software, nog erger, 30~70 euro voor een jaarabbo op maar 1 PCtje. Enigste software die ik ooit heb gekocht is dxtory voor een paar tientjes, maar god wat is dat een waardig programma.
Oftewel, het percentage dat zich niets aantrekt van het downloadverbod, blijft rond de 90% hangen.
DVD's en CD's e.d. koop ik al jaren niet meer, en ik acht de kans zeer klein dat ik dat ooit in mijn leven nog een keer zal doen.
(behalve bij een kleine leuke band die cd's verkoopt bij een optreden.)
De nieuwste games interesseren me niet meer zoveel, ik zit de laatste maanden weer steeds vaker met vrienden old school op een retro-console zoals SNES of dreamcast te gamen.
Verder downloadde ik vroeger zowat het hele internet leeg, maar ik geef tegenwoordig niet meer zoveel om de nieuwste releases.
minder uitgeven aan media kan ik toch al niet
Dat doe ik nooit hoor.
Veel enger hieraan vind ik dat hiermee de volgende stap is gezet richting een totale controle op alles dat we online doen. En hoewel de EC dit vonnis heeft geveld, komen we hier wel op het favoriete traject van het duo Teeven en Opstelten. (ik vraag me serieus af wat voor hobby die twee zouden hebben gehad als het 40-45 was geweest). Elk wetsvoorstel waar vooral Teeven mee komt, is gebaseerd op meer controle en minder vrijheid (wel raar, als je vaandeldrager bent voor een partij die zich de VOLKSpartij voor VRIJHEID en DEMOCRATIE noemt... blijkbaar heeft het volk geen moet te vertellen, alleen de lobbyisten in Brussel).
Op deze manier komen we steeds dichter bij hun einddoel, namelijk dat we alleen maar kunnen bekijken dat zij willen dat we kunnen bekijken. Steeds meer regulatie van het volk, alles ten behoeve van het grootkapitaal.
Wat heeft dit met het illegaal downloaden te maken, zul je misschien denken?
Nou, het handhaven van deze wet vereist meer afbreuk aan onze privacy.
En zoals meerdere hebben gepost. Het duurt gewoon te lang om dezelfde serie hier op tv te zien. Laat staan op Netflix te kunnen vinden.
BiG Bang+Beast+MBLAQ+2NE1+KARA+BEG+SNSD+SHINee+Rain+U-KISS=my life!
Is de game echt goed, dan koop ik het ook daadwerkelijk.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken