Nieuws
Greenspan: VS stevent af op financiële ramp

De huidige situatie met sociale voorzieningen is waarschijnlijk vol te houden tot het jaar 2010. Daarna zullen de gepensioneerde babyboomers een financiële shock teweeg brengen die overal voelbaar zal zijn. Ouderen zullen langer moeten doorwerken en de voorzieningen zullen versoberd moeten worden om dit te voorkomen, zo denkt Greenspan.
Greenspan wijt dit ook aan de 'erosie van de fiscale discipline' door de Amerikaanse regering. Hij hekelde de belastingverlagingen van Bush en de sterke stijging in overheidsuitgaven, waardoor de begroting ontspoorde.
Greenspan kreeg kritiek omdat de huidige hypotheekcrisis in de VS zijn schuld zou zijn. Hij zou met lage rentes een economische bubbel in de huizenmarkt hebben gecreëerd. Greenspan zegt in het interview dat hij machteloos stond: "Er kwam veel goedkoop geld binnen via buitenlandse spaarders". De internationale markten hebben de Amerikaanse hypotheekmarkt sterk in hun greep.
Met dank aan pberends voor de geschreven submit.
bedankt greenspan voor al je inspanningen in het verleden, ook zonder jou was dit niet mogeljik geweest !
TY very muts ( foto ) Greenspan. foto
het hele land verpaupert volgens hen door Bush....
maar of je het gevondene waardeeert?
De andere Europese landen hebben zo'n pot niet ...
Als de Europese Unie er maar afblijft.
foto
Slouches towards Bethlehem to be born?
Proficiat fotofoto
En daar mag dan vervolgens IEDEREEN vanaf blijven (zeker de europese commissie)
Mooi kutscenario dus.
Wel een beetje verder denken he.
http://www.vpro.nl/programma/tegenlicht/afleveringen/24877874/
[b]Die met de hoogste percentages gaan het eerst.[/b] B. B.
|[b]DASOO | LastFM|
woningmarktcijfers
woningmarktcijfers
Wij zullen em ook voelen.
Als het niet zo is, hoe kan het dan dat er een bank in Engeland ineens problemen heeft vanwege die hypotheekkrisis in de VS?
Stel de Rabobank heeft al hun geld (van de rekeninghouders) belegd in de VS. De economie daar stort in -> beleggingen niks meer waard -> Rabobank heeft geen geld meer, maar schulden bij de rekeninghouders -> Rabobank failliet. En dat kan doorwerken. Dit is natuurlijk een beetje simpel gesteld zo, maar als de Amerikaanse economie maar hard genoeg onderuit gaat, krijgen we er via die weg zeker last van.
Dus: òf de Dollar wordt zo cheap door het drukken van meer geld door de Fed dat het waardeloos wordt en ze niks meer kunnen betalen, òf ze gaan voor de "twenty-one trillion dollar bomb". In beide gevallen wordt de US$ WC-papier.
foto
Zo hebben bijvoorbeeld(door die lage rente) banken HELE dikke hypotheek pakketjes gemaakt om door te verpatsen aan andere banken.(dat doen banken onderling om risico te verspreiden)
Maar wat is nou het geval? er zijn in de VS te veel huizen verkocht omdat de rentes zo laag zijn, zo wordt er teveel geld in de economie gepompt dat er eigenlijk niet is. en omdat er teveel huizen worden verkocht, dalen de huizen prijzen, en laat nou net die huisprijzen de onderpand zijn voor al die hypotheken die de amerikanen hebben verkocht voor onderandere Europese banken.
Dit zorgt er voor dat de banken geen onderpand meer hebben en de hypotheken dus ook niet meer gefinancieerd kunnen worden, wat weer resulteert in de verkoop van huizen die weer voor dumprijzen gaan.. en als dit gebeurt heb je weer een leuk cirkeltje... en daar zitten wij nu dus ook in dankzij die Amerikanen die denken dat ze alles kunnen maken.
En als je nu op het nieuws ziet morgen ochtend door een blije nieuwslezeres dat de FED de rente met 50 punten(0.5%) heeft verlaagd. en de beurzen weer ''op adem'' komen, wees dan niet verblind door al het schijn. want juist die lage rentes zijn de oorzaak van al dit geetter. de voorzitter had de ballen nodig om de rente te verhogen. maar juist diezelfde mensen die voor al dit gekloot gebben gezorgd, hebben de FED ook weer zo ver gekregen om de rente NOG meer te verlagen....
reken uit je winst...(not)
Ja jongens.. zo zit het nou eenmaal.
lees ff over de spelfouten heen.. ik ben gaar foto
Juist het lot McDonalds en KFC raken ons relatief weinig omdat dat Amerikaanse bedrijven zijn. (met ongetwijfeld ook wat NL aandeelhouders, maar goed)
Je draait de zaken dus precies om.
je zou denken dat de export van Nederland vooral naar amerika gaat, echter exporteren wij volgens mij 3/4e van onze producten naar duitsland.... dus we zullen er wat dat betreft alleen indirect mee te maken krijgen als export land.
uiteraard hebben we ook financiele zaken... maar dat is normaal en zal iedereen last van hebben. echter... opkomende economien als china, india en vergeet niet rusland ook mogen wat mij betreft dat gat wat amerika laat best opvullen.
Even een HEEEEEEle simpele weergave (maar wel correct)
100 belasting wordt uitgegeven aan wapenleverancier
wapenleverancier koopt voor 60 grondstoffen in waarvan 30 uit het buitenland
wapenleverancier is 40 rijker
amerikaanse gronstofleveranciers zijn 30 rijker
Van de honderd heeft de VS nu een bom, en 70 over (in de economie)
Bom ontploft, waarde van bom is 0
Blijft 70 van de 100 over
Dus -30, en plus 70 voor de wapenfabrikanten.
Het fokt de economie dus wel degelijk op.
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
En nu komt er ook nog een extra rente verlaging waardoor er nog meer "goedkoop" geld geleend kan worden.. terwijl deze "credit crunch" juist is veroorzaakt door goedkoop geld, hahahahaha ze pompen nog eens wat extra lucht in de krediet bubble zodat deze nog harder uit elkaar spat!
op moment van schrijven is de dollar index = 79.24 (das een onder een 15-20 jaar lange waarde van 80) dit is niet GOED!
http://www.usmarkets.nl/
De yen-carry trade: (lenen voor 1% rente, beleggen voor 4% rente + dividend of overwaarde) (japan heeft jarenlang 0-1% rente gehad) speculanten zullen zeker niet zo braaf geweest zijn daar niet in te speculeren, neen deze gaan keihard afgestraft worden!
Een lichtpuntje! op gold-forums staan ze te dansen en te springen, dollar down gold up, keihard goud in je knuistje is lijkt dan ook de enige manier om je spaarcenten werkelijk te beschermen tegen die hele papieren hoax die nu echt een HOAX blijkt te zijn.
foto
Zogenaamd gaat het goed met de ekonomie.
Alleen de top merkt daar wat van.
In rap tempo zinkt het schip nou.
Onder de pvda geen veranderingen.
Na het zuur het bitterzuur zodat het zuur je op gaar breken.
En uiteindelijk verbitterd alles.
Volgend jaar zakt de zorgpremie niet, maar stijgt zelfs met minimaal 150 euro, terwijl anders beloofd was.
En nog steeds een eigen risiko van hetzelfde bedrag.
Dus we gaan er hier dubbel op achteruit.
En dan mag je BalkenEllende geen leugenaar noemen ?
Een grote gore leugenaar is het en de rest erbij.
Over van alles en nog wat liegen ze.
Zeggen dat het goed gaat, maar de lasten behoorlijk verzwaren.
Alleen stevent Nederland niet af op een ramp omdat de economie slecht draait, die draait momenteel op overuren, maar omdat men de koopkracht van de burger aan het afpakken is, de burger die ook nog eens dit land draaiend houd zullen wij afstevenen naar een recessie die de jaren 80 overstijgt, Met dank aan Woutertje Bos.
http://en.wikipedia.org/wiki/Economic_bubble
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
TV series: Boardwalk Empire | Burn Notice | Dexter | Game of Thrones | Impractical Jokers | Luther | Sherlock | Sons of Anarchy
Bubbels is overigens nog best een woord zit ik te bedenken..
bubbelbad... die reclame met bubbels (bros???)
Hadden ze wat, met hun "freedom" en "more more more!"
Het blijven net kinderen.
Zo'n mooi land, liepen voorop in de wereld en nu zakken ze steeds dieper weg.... foto
Ik zag trouwens een mooi Amerikaans shirtje staan op internet; ga ik bestellen denk ik.
http://www.3deyecandy.com/hog_t_shirt.html
10 dollar / 1,40 = 7,14 Euri excl.. verzendkosten. Da's geen geld.
En dan krijg je ook nog een mooi Everzwijn op een Chopper op je shirt.
Shocking.
foto
Dat hebben ze dan lekker aan zichzelf te danken, het is die generatie die net als in Nederland overal de touwtjes in handen heeft.
Het feit dat ze in de laatste 10 jaar van hun loopbaan de hele staatkas er doorheen gejaagd hebben met oorlog voeren hebben ze dus ook lekker aan zichzelf te danken.
Om Youp van 't Hek te quoten: "We zijn de meest mislukte generatie van de eeuw".
De reden dat de amerikanen het altijd zo goed gedaan hebben was niet omdat ze zo hard werkten of slimmer waren. Dat was voornamelijk omdat ze als enige westers land zelf heel veel olie uit de grond konden halen. Als de olie hier vroeger zeg maar 1 gulden koste dan koste die in de VS bij wijze van spreke 25 cent. Dit maakte dat zij een veel gunstigere concurentiepositie hadden dan de rest van de westerse landen, omdat hun productieproces goedkoper was. En dat maakte dus dat ze veel machtiger en rijker werden. En omdat dat allemaal zo makkelijk ging hoefden ze ook helemaal niet zo te investeren in hun maatschappelijke struktuur zoals sociale voorzieningen en kon heel amerika decenia op de pof leven.
Maar nu hun olie op is zitten ze geweldig in de problemen. En als een amerikaan in de problemen zit dan maakt hij dit het liefst tot andermans probleem. Ikzelf denk dat bijv. het gehele terrorismeprobleem voor 90% een hoax is. Ze zijn daar gewoon als een gek bezig om nog binnen te halen wat er nog binnen te halen valt. Niet voor het amerikaanse volk, maar voornamelijk voor een kleine elite. Door oorlog te voeren komt namelijk dat geld wat er nog is dmv belastingen bij diezelfde elite terecht. Die elite bezit namelijk alle bedrijven waar al die honderden miljarden voor wapens en wederopbouw naar toe gaan.
Het amerikaanse volk wordt dus uitgeknepen en blijft straks met een gigantische schuld achter.
En, als het amerikaanse volk straks zwaar in de schulden zit en niet meer te eten heeft dan kan je er donder op zeggen dat er daar over een tijdje types aan de macht komen die nog meer oorlog zullen gaan voeren. Maar dan onder het mom van `wat we zelf niet hebben gaan we dan voor jullie wel even halen`. Wapens hebben ze er daar namelijk nog genoeg.
Als de VS onderuit gaat betekent dit niet dat dit niet slecht is voor de Nederlandse economie maar onderuit gaan zal het niet... Tenzij mensen net zoals jij, alleen dan met invloed, macht en/of geld, in paniek beginnen te raken.
edit: typo
Zoals ik laatst ergens had gelezen: "Amerika wordt door criminele zakenlieden bestuurd, Europa door intellectuelen"
Zien hun vermogen nu ook slinken.
foto
Maar ook hier krijgen we een klap, nu zijn er 100 werknemers die 22 65-plussers boven water houden, en aangezien we medische deze groep mensen steeds langer in leven kunnen en er dadelijk ook veel babyboomers met pensioen gaan wordt verwacht dat dit de komende 20 jaar op zal gaan lopen naar ongeveer 40-45 65-plussers op elke 100 arbeidskrachten! foto (ik ben pas een paar jaar van school, dus zie nog een hele lange weg voor me..... foto )
Het ergste vindt ik nog dat de meeste nieuwe pensioen genieters (de na-oorlogse babyboomers) het geld over de balk heen smijten, terwijl de meeste van hun ouders tot hun dood zeer zuinig zijn geweest, zodat hun kinderen ook 'iets' hadden. foto
Vijf jaar minder pensioenopbouw.
Die extra tijd op school kost de maatschappij ook nog eens meer geld. (goed, dit levert op termijn meer belastinggeld op: hoger salaris, maar daar staat ook een hoger pensioen tegenover)
Daarnaast menen mensen ook nog eens recht op vervroegd pensioen te hebben.
Netto is de periode dat iemand daarwerkelijk werkt, teruggegaan van 50 jaar naar nog geen 40.
In dat licht bezien is het niet eens zo vreemd dat een arbeider vroeger met een -toen- modaal inkomen een compleet gezin met 10 kinderen kon onderhouden, waar nu beide partners moeten werken...
Ze veranderen alleen dingen ten gunste van hunzelf of hun vriendjes en het gewone volk kan barsten.
De lusten zijn voor de politici en de lasten voor de gewone burger.
Zo is het eigenlijk altijd geweest en zo zal het ook altijd blijven.
Om politici de korrupste mensen ter wereld zijn.
Doen alles voor hun eigen belang.
Dat is ook de reden dat deze landen zo kontlikken bij de VS, want de VS zegt simpelweg: "Zelf olie winnen kost ons X, dus ga d'r maar onder zitten en dan halen we het bij jullie". De economie van deze landen is dan ook zwaar afhankelijk van de VS, en niet andersom.
Als de VS zelf olie moet gaan winnen dan gaat de prijs niet eens zoveel omhoog, ze halen het dan gewoon voor 10-15% meer uit Canada of gaan meer winnen uit de VS zelf.
De grootste oliebel is altijd nog die van Royal Dutch Oil (Shell) in Canada, en die voorraad is groter dan die van de UAE, SA, Koeweit en Irak bij elkaar. Alleen dat is niet allemaal een 'proven oil reserve', omdat daarvoor alleen de olie meetelt die nu economisch winbaar is. Dus als voor een voorraad het 'X' kost om een vat te winnen, maar ze kunnen ook een vat kopen voor 'X-1' ergens anders, dan telt deze voorraad niet mee als reserve.
Als de olievoorraad in SA daalt en de prijs stijgt dan stijgt ook de hoeveelheid die economisch winbaar is van de andere voorraden, ook die van de VS.
Get your facts straight.
محمّد هو خنزي | "All that we are is the result of what we have thought." [Buddha] | http://ra.phid.ae/
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken