KNVB vindt crisisheffing onbehoorlijk bestuur
De KNVB onderzoekt de mogelijkheid om een juridische procedure te beginnen tegen de staat. Steen des aanstoots is een crisisheffing van zestien procent over 2012 voor inkomens boven de 150.000 euro. Dat zegt financieel directeur van de voetbalbond Ron Francis vandaag in Het Financieele Dagblad.
Omdat de heffing, die onderdeel is van het begrotingsakkoord van de Kunduz-coalitie, op zo'n korte termijn wordt ingevoerd, vindt de KNVB dat sprake is van onbehoorlijk bestuur. Francis is boos dat de maatregel werd aangekondigd op een moment dat de profclubs hun begrotingen voor komend seizoen al klaar hadden. "Nu wordt deze heffing patsboem met terugwerkende kracht opgelegd. Dat kan echt niet."
In het Nederlandse profvoetbal lopen in vergelijking met andere bedrijfstakken relatief veel grootverdieners rond. Voetbalclubs worden daardoor harder getroffen dan andere bedrijven. De voetbalbond is nu bezig Tweede Kamerleden te bewerken om de maatregel ongedaan te krijgen. Als de maatregel niet van tafel gaat, overweegt de KNVB naar de rechter te stappen.
De crisisheffing kost de clubs niet direct geld. Het zijn immers de spelers die er op achteruitgaan. Door de crisisheffing verslechtert de concurrentiepositie van Nederlandse clubs echter ten opzichte van het buitenland
o, wacht...
oOoO - Radio On Tour: KINK voor No Guts No Glory - OoOo
Geheime strandvideo's met topless meiden, zomer 2010
oOoO - Radio On Tour: KINK voor No Guts No Glory - OoOo
Maar de KNVB wil dat de voetballers meer gelijk zijn dan anderen, zeg maar?
bedrijfstak, dit betreft alle salarissen boven de 150.000 euro.
Daarnaast doe je alsof zij na hun prof voetbal carriere niks meer kunnen, daar waar de meeste zaakwaarnemer, trainer, hoofdcoach, beleidsbepaler, commentator, enz enz enz worden. Wat zij ook voor een riant salaris doen. Met die arme voetballer moeten we inderdaad vooral medelij hebben.
Het is een keuze die zij maken, bewust of onbewust, voor velen een uit de hand gelopen hobby. Ze hadden ook putjesschepper kunnen worden.
oOoO - Radio On Tour: KINK voor No Guts No Glory - OoOo
Die is toch al slecht. Voetballers die het grote geld willen verdienen blijven toch niet in Nederland, dus ook dat is een kulargument.
Ranja: "mijn bukgeit begrijpt mj niet. "
En daar heeft de arme Rupert een miljard voor betaald... hahahahahaha
oOoO - Radio On Tour: KINK voor No Guts No Glory - OoOo
Waarschijnlijk zijn er zat topsporters die veel meer hun best doen terwijl ze nooit een fractie zullen ontvangen van wat die voetbalmiljonairs krijgen.
Nee... dan zeg je "ik ga wel ergens naartoe waar ik netto wél meer over houd van mijn 150K+"
Ik heb geen medelijden met zulk financieel wanbeleid en vind al jaren, dat profvoetballers overbetaalde diva's zijn. Die extra belasting treft iedereen en het feit, dat er zo gigantisch veel 150.000,= per jaar + profvoetballers in NL zijn geeft al aan hoe krom deze verhoudingen zijn. Hoeveel leraren, wie wij tegenwoordig in steeds grotere mate de opvoeding van onze kinderen toevertrouwen verdienen er 150.000,=; of kinderdagverblijf medewerkers, politieagenten, artsen, verplegers?
Als je aanvoert dat ze dat geld nodig hebben om hun verdere leven mee door te komen, dan lijkt het mij gepast om je erop te wijzen dan andere sporters tegen hetzelfde probleem aanlopen zonder de luxe dat zij tijdens hun loopbaan miljoenen konden binnenharken.
In Nederland zal je altijd meer geld overhouden aan 150.001 dan aan 149.999. Nog een keer opletten: Stel de grens ligt op 150.000 dan betaal je over de eerste 149.999 evenveel belasting. Alleen die 2 euro betaal je iets meer belasting over (stel 50%, hoe je een euro over). Netto hou je dus 1 euro meer over.
Oh ja, zo werkt dus voor iedereen het belasting systeem. Progressief met belasting schijven. Zoek maar op. Als je het niet kan vinden kijk dan in een economie boek voor middelbare school, daar heb ik het althans uitgelegd gekregen (en ik snap dat niet iedereen dat vak heeft gehad).
Zoals eerder gezegd. Boven 150.000 betaal je al 52% in de bovenste schijf. Ik vind 60% mooi afgerond, maar zoveel als hier gevraagd wordt is absurd.
Dat kan ook, dan zoeken zij hun heil buiten onze landsgrenzen waar de belastingwetgeving wat gunstiger zijn voor hen.
Er zijn zat sporters van Nederlandse bodem die in Nederland hun sport beoefenen en ondanks dat ze slechts een fractie van de inkomsten genieten die voetballers ontvangen toch excelleren in hun sporten.
Dat het de kwaliteit van onze competitie mogelijk zou kunnen schaden is ridicuul. Het gaat om een eenmalige heffing. Als er spelers zijn die keihard weglopen omdat ze een jaartje ergens anders wat meer kunnen verdienen in het buitenland, dan ben ik blij dat we van die geldwolf af zijn.
Of de maatregel terecht is of niet is niet wat de KNVB betwist. Zij janken alleen dat hun spelers naar hun smaak onevenredig getroffen worden.
Ik stel ook in mijn post 'als', dat houd in: "Mocht er een geval te bedenken zijn dat ..." Er staat nergens dat dit feitelijk zo is. Maar ja, begrijpend lezen en begrijpend willen lezen dat zijn ook vakken.
1000x erger is dat de eigenrisico naar 350 is opgeschroeft en de 21% btw belasting. Ik bedoel maar.
Dus dan zijn wij het erover eens dat ze maar wat blij mogen zijn dat ze, ondanks dat ze er niet meer voor hoeven te doen dan andere sporters, toch tijdens hun sportcarriere een veelvoud binnenharken.
Ik zou denken aan eten, onderwijs, zekerheid, veiligheid.
Alle onzinnige dingen waar we ons in de pre-iPad tijd nog druk om maakten..
Wel subsidie vangen zeker maar niet mee betalen aan een crisis die de rest van Nederland wel dik moet opbrengen. Gekke Gerrit.
Ga maar bij Ome Corruptie Murdoch om een loonsverhoging van 16 % vragen!
Dat je als sporter maar een korte periode hebt om aan je sport te verdienen is een gegeven waar iedere sporter mee te maken heeft, maar dat schijn jij maar niet te kunnen of willen begrijpen.
Geheime strandvideo's met topless meiden, zomer 2010
Oooh wacht voetbal vind jij leuk dus daarom mogen die een beetje meer. Van die anderen word ook verwacht dat ze na hun carrier een baan ergens vinden. Sterker nog de heren voetballers schuiven mekaar wel leuke baantjes toe, of in de Media of bij elkaars clubs. Maar als turner, die zichzelf kapot traint waardoor hij op zijn 40'ste het lichaam heeft van iemand van 80, dat interesseert je geen hol.
Voetballers zijn heilig in hun ogen...
De KNVB verzet zich tegen de gevolgen van de crisisheffing. Mogelijk volgen juridische stappen tegen de staat.De bond vindt dat betaaldvoetbalclubs onevenredig zwaar worden getroffen door de heffing doordat zij relatief hoge salarissen betalen.
De crisisheffing van 16% is vastgelegd in het Vijfpartijenakkoord en geldt voor salarissen boven de 150.000 euro. De werkgever moet de heffing betalen;de werknemer wordt er niet door getroffen.
De KNVB schat dat het plan de 36 clubs zeker 50 miljoen euro kost. Volgens een woordvoerder is het wrang dat de meeste clubs hun financiën net op orde hebben.
Als je een libertaire maatschappij wilt dan moet je ook zelf libertair bezig gaan. En niet het Ayn Rand crap wat je zo veel ziet. Wel de lusten maar niet de lasten. Wel naar de overheid kijken voor hulp als je failliet dreigt te gaan, maar niet mee willen betalen aan de belasting die nodig is om jouw bedrijf op te lappen. Wel een grote mond over mensen die thuis een kopietje draaien en op elke CD die iemand koopt een bedrag eisen, maar ook gelijk willen dat de overheid je niet met jouw kartelvorming bemoeit.
Gekke Gerrit Zalm regeert niet meer hoor, die was wel te pochen voor dat soort dingen.
Geheime strandvideo's met topless meiden, zomer 2010
Want ja, de studie voordelen voor mensen die topsport doen zijn vervallen en ook voor mensen die topsport combineren met het leger. Want dat mocht ook niet meer. Maar nu het om voetbal gaat moeten we ineens een uitzondering maken voor de groot graaiers des balletjestrappen? Die 16 % mogen ze hebben, mits ze zelf hun politie bewaking eens gaan betalen.
Ook geen subsidie meer voor noodlijdende clubs in Zachte G-derland, Als het kapot gaat dan gaat het kapot. Dan mogen ze van mij de 16% houden.
Wat een onzin!
[ Bericht gewijzigd door klaaskippegaas op vrijdag 10 augustus 2012 @ 11:25 ]
Alsof dat niet al het geval was voor iedere profsporter sinds er profsport bestaat.
Maar dat wil er maar niet in. Hoezo plank voor je kop?
Op zich vind ik dat de voetballers wel wat "lijden"kunnen , maar als het om het bedrijfsleven gaat die mensen aan werk helpen en het land economisch in evenwicht houden, vind ik het een stomme zet die krisesheffing
Zie anders het interview met Joop Munsterman: http://www.twentefans.nl/(...)n-over-toekomst.html
Mooi dat 86 van de 87 reacties over de voetballers gaan, terwijl de heffing voor de clubs is en niet voor de voetballers..
Ja, erg oneerlijk allemaal.
Naar Ierland bij U2?
Eindelijk krijgen we wat terug van al het geld dat door ons betaald wordt zodat ze tegen een balletje kunnen trappen, bewaakt door politie etc.
Ik vindt een Balkenende norm eigenlijk wel op zijn plaats. Die gladiolen die een miljoen per maand willen kunnen naar het buitenland, en voetballers die willen voetballen krijgen een kans.
oOoO - Radio On Tour: KINK voor No Guts No Glory - OoOo
De supporters die 50 tot 80 euro meer mogen betalen voor een seizoenskaart en de kleinere clubs die deze plotselinge kostenpost niet op kunnen vangen.
Precies wat ik zeg, je betaald per schijf. Ik reageer op het feit dat je opmerkt dat je beter 149999 kan accepteren dan 150000. Ok, mits je in Nederland blijft maakt dat niet uit. Mocht je het vergelijken met buitenland kan het wel uitmaken.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken