Nieuws
Grote wolkenkrabber in Madrid in brand
macromarkt.nl en 3.1V6 hadden ons via de nieuws-submit te melden:
Een van de hoogste gebouwen van Madrid staat op instorten als gevolg van een hevige brand. Het gaat om de 106 meter hoge Windsor-toren, die al sinds 2003 leeg staat wegens onderhoudswerkzaamheden. Het bovenste gedeelte van de wolkenkrabber is reeds ingestort. Gevreesd wordt dat het hele gebouw verloren zal gaan.
Voorzover bekend zijn er geen slachtoffers gevallen. Wel zijn een aantal brandweermannen behandeld wegens ademhalingsklachten. De oorzaak van de brand is vermoedelijk kortsluiting


De toren tijdens en voor de brandMeer foto's
Help ons; deel dit item als je het leuk vond
Meer informatie op Funda ~ € 130.000
hoe kunnen ze nu al zeggen dat het vermoedelijk kortsluiting is?
zijn ze al met het onderzoek begonnen terwijl het nog in de hens staat?
Jammer.
Maar 106 meter vind ik geen wolkenkrabber, dat begint bij mij toch zeker bij 200+ meter als je wel eens zo'n hoog gebouw hebt gezien weet je waar ik het over heb.
beetje fatsoenlijk gebouw heeft een brandmeldinstallatie.
De omvang van de brand is ook veel te groot voor zoiets.
Maar wie weet denkt men daar in Spanje anders over.
http://www.elmundo.es/fot(...)o_windsor/index.html
De mensen weten niet waar ze het over hebben, bij kortsluiting vliegt ergens een zekering er uit.
Het is gewoon een feit dat men kortsluiting als oorzaak noemt als men geen idee heeft waardoor het kwam.
Bovendien kan het ook zo zijn dat er kortsluiting in een apparaat ontstaat. Dan kan je ook een leuk brandje krijgen.
Neem voor de grap maar eens een oude pc en hou het zwarte tegen het roodje draadje aan en zet dan je pc aan. Dan snap je wat ik bedoel.
En als er een dikke vonk overslaat die jou laat schrikken, wil niet zeggen dat het brandgevaarlijk is. Been there, done that. En dan heb ik het niet over pc's in dit geval maar over oa versterkers en tv's.
And it is impossible to live wisely and well and justly without living a pleasant life.
Winnaar Butragueño en Harry Been-awards 2007, 2008 en 2009
Terwijl al het puin van de al ingestorte bovenste verdiepingen op de rest van het zwaar aangetaste pand ligt vind de politie het veilig.
Hoe stom kun je zijn? foto
Europeanen aller landen verenigt u.
Meten is weten, zolang je weet wat je meet.
Chanson du jour: Sonic Youth - Cross the Breeze
http://www.shinmaywa.co.jp/english/list/b_01.htm
In Nederland kan door een normale huis tuin en keuken licht-groep 3680 Watt gaan (230Volt x 16 Ampere), als daar ergens een lasdop opzit die niet goed gemaakt is, beetje los zit ofzo en er loopt daadwerkelijk 3,6 kW door dan kan dat al behoorlijk vonken afgeven, zo heb je ook groepen- en/of verdeelkasten die gloeiend heet worden door een passchroef of een schroef die los zit maar dan moet er wel flink wat belasting achter zitten die ook nog in bedrijf is, in een leegstaand pand zoals die toren in madrid heb ik er dus nogal mijn twijfels over....
om maar een paar voorbeelden te noemen
(ben zelf storingsmonteur in elektrotechniek dus heb het beiden al wel eens gezien...)
Maar is dit wel een wolkenkrabber ofzo? Volgens mij is zelfs de NN-toren in Rotterdam groter?
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken