Nieuws
'Iedereen scoort beter dan kabinet'

Bij geen van de oppositiepartijen loopt het financieringstekort uit de hand. In de plannen van de PvdA wordt zelfs een lager tekort gehaald dan het kabinet. GroenLinks slaagt erin een half procent meer economische groei te bereiken. Alleen de SP scoort hier slechter dan Balkenende c.s., omdat de socialisten de belastingen voor gezinnen en bedrijven met honderd miljoen wil verhogen.
De oppositiepartijen hebben allen het oog laten vallen op de hypotheekrenteaftrek. Ook de fiscale behandeling van pensioenpremies is een aantrekkelijke financieringsbron. De PvdA wil de aftrekbaarheid van pensioenpremies voor inkomens vanaf 45 duizend euro stopzetten. De ChristenUnie vindt dat de rente van hypotheekschulden boven de 250 duizend euro niet meer afgetrokken mag worden. De miljoenen die aldus worden vrijgemaakt dienen worden te besteed aan het schrappen van de no-claimkorting in de zorg, herinvoer van Melkertbanen en herstel van de koppeling. Deze plannen blijken volgens het CBS stuk voor stuk goed voor de werkgelegenheid. GroenLinks creëert vijftigduizend banen, de PvdA ruwweg de helft, waar het kabinet geen werkgelegenheidsgroei weet te halen.
geen gouden handdruk, geen oprotpremie, gewoon gaan en het roer overgeven aan BEKWAME mensen fotofoto
Ik weet wel waar ik 2 oktober ben.
Neej tuurlijk niet foto zolang er geen kabinetscrisis komt niet in elk geval. Dit is wel positief voor *ALLE* oppositiepartijen... maar jah, wat blijft er van hangen voor de volgende verkiezingsperiode... Het is wel leuk om met schaduwbegrotingen te komen, maar als burger heb je er nix aan, oké je komt er achter dat de andere partijen betere ideeën hebben als deze tweede bak ellende... maar jah, da wisten we zo oowk al wel foto
View my FOK!Fotoboek: http://fotoboek.fok.nl/user.fok?id=50884
Visit my websiste: http://www.muttley.nl
Stigmatiserend stukje waarin niet wordt ingegaan op de langere termijn effecten en het waarom van het afschaffen van de hypotheekaftrekrente en Melkert-banen door dit kabinet.
--==Forza PSV==-- --==Forza Nilis==--
I Shot Her Above The Kneecap, She Can Still Walk - Jack Bauer
De gemiddelde daklozenkrantverkoper kan een betere tegenbegroting maken dan Kabinet Balkenellende.
Het is gewoon een bevestiging van wat iedereen weet:
DIT KABINETSBELEID IS KORTZICHTIG EN DOM!! foto
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
- je plukt gewoon modaal+ en hoger kaal
- je belast bepaalde zaken nog meer die de burgers en bedrijven moeten ophoesten
- je drijft iedereen de vinex lokaties weer uit ( 250.000 of meer kosten daar de huizen)
- je laat de collectieve sector groeien wat dus constant op begrotingen blijft drukken
- enz...
De banen moeten komen van het bedrijfsleven en niet van de alsmaar uitdijende overheid, snappen ze dat nog steeds niet.
Natuurlijk is er een hoop kritiek te leveren op het huidige kabinet. Maar, vergeet niet dat zij nu pas enkele jaren onderweg zijn. Daarbij de economie zit in een conjunctuurbeweging. De laatste jaren is er duidelijk sprake van laagconjunctuur. Dit is niet de schuld van het huidige kabinet. De veranderingen in economie hebben haar wortels in hetgeen er in vorige jaren gebeurd. Economie als geheel is moeilijk te beïnvloeden in 1 a 2 jaar. Daarbij is de overheid niet de enige die sturing (kan geven) geeft aan de economie.
Onder Paars was er met name sprake van hoogconjunctuur, in feite hoefden zij alleen maar op de 'winkel' te passen. Dit kabinet moet ten dele de rotzooi opruimen die is achtergelaten door het vorige kabinet. Achtergelaten door bijvoorbeeld een PvdA. Die nu lopen te leuren met een tegenbegroting..... alsof ze het wel even in orde zouden maken. Het is allemaal zo doorzichtig... en hup het volk gaat in de peilingen weer massaal voor de PvdA!
Zo gaat het al xxx jaren.. de zittende regering krijgt altijd de zwarte piet, hoe slechter de economie hoe harder het geschreeuw...
Eigenlijk als je het eens bekijkt is er ook de volgende opmerking te plaatsen:
Bijv. overwegend linkse partijen komen aan de macht. Zij zijn sociaal erg gedreven. Geven dus veel geld uit aan sociale zaken, tekorten lopen op. Economie blijft niet eeuwig hoog, dus conjunctuur zakt in. Volk mort weer. Een overwegend rechts kabinet wordt vervolgens gekozen. Zij gaan de rotzooi opruimen van het linkse kabinet. Dit resulteert in impopulaire maatregelen zoals terugdraaien van bepaalde sociale voorzieningen. Volk klaagt weer. Verkiezingen: rechts getint er uit, links er weer in. Kringloop gesloten.
foto
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Gewoon even voor één termijn een ruk naar links om de boel weer wat recht te trekken. Wordt een beetje moe van het anti-sociale klimaat.
Maar aan de andere kant ben ik gematigd rechts als het gaat om het aanpakken van 'bepaalde' zaken. Vandaar SP en géén Groen Links of PVDA.
Het bedrijfsleven kan pas weer werkgelegenheid creeeren als er weer vertrouwen in de economie is. Welk bedrijf gaat nu op grote schaal investeren, als de kans groot is dat je daar jezelf de nek mee omdraait.
Onderwijs heb je ook nodig. 15 jaar geleden stond nederland op de 3e plaats wat betreft het niveau van de opleidingen. Tegenwoordig staan we niet eens meer in de top 10. Hier, aan de universiteit waas ik werk, moet nu ook weer flink bezuinigd worden. IS dat soms lange termijn denken? Nee, dat is afbrokkelen van de maatschappij.
iedereen snapt toch dat al die extra uitgaven van links betaald moet worden door de burgers.
Links zet de drukpersen niet aan dus jij en ik moeten de uitdijende overheid gaan betalen.
Wat je dit kabinet kwalijk kan nemen is dat er geen visie en samenhang te ontdekken valt. Het ruimen van de rotzooi van de afgelopen 12 jaar moet nu eenmaal plaatsvinden. Ik zie liever een totale reorganisatie in samenhang met elkaar wat uiteindelijk nog wat oplevert voor de burgers ook.
Maar de vorstellen van links zijn voorstellen die op de oude (paarse) voet verder gaan en dat levert alleen maar meer uitgaven en geen verbetering.
Jij doet wat de massa ook doet! Wat je stemt is je vrije keuze, maar in feite is het best kortzichtig. De kringloop komt toch weer terug op dit punt in de toekomst!
Mooi bewijs dat mijn voorbeeld hierboven over hoe het verloop van kabinetten vergaat juist is! foto
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Nee, lekker sociaal....
Kortzichtig zou ik het eerder willen noemen.
Overigens moet de PvdA zijn mond houden. Zij hebben er bewust voor gekozen om NIET mee te regeren zodat ze geen nare maatregelen hoefden te nemen.
En met het doorrekenen zal het wel weer hetzelfde verhaal zijn als laatste keer, dat 'bepaalde' zaken niet meegenomen worden omdat er geen tijd voor is en enkel en alleen daarom deze begrotingen er rooskleuriger uitkomen.
Dit kabinet is goed bezig!
Financiering PvdA:
- De milieubelasting met 2.000.000.000 euro verhogen!
- Beperking pensioenaftrek (geeft op termijn flink minder belastinginkomsten)
- Uitstel c.q. afstel van verbreding rijkswegen (files = beperking economische groei!)
- Annulering JSF (contractueel onmogelijk, dus komt het financieringstekort boven de 3%)
Financiering SP:
- Afschaffen Betuwelijn (enorme kapitaalvernietiging, maar okay)
- Enorme bezuinigingen op Defensie (fijn voor de Moslims)
- Inkomensnivellering en vergroting (!!) armoedeval: niemand aan 't werk, dus.
Van GL moet ik nog even bekijken wat ze nu weer hebben verzonnen, maar de geschiedenis leert dat de werkende Nederlander er doorgaans niet beter van wordt.
Kortom: iedereen blaat maar weer in de rondte, zonder dat er zinnige alternatieven worden geboden, maar dat is nu eenmaal het nadeel van een democratie: je hoeft niet gehinderd te zijn door enige kennis van zaken, om toch je stem uit te mogen brengen. Jammer dat de alternatieven nog slechter zijn.
Dat die parasiteert op de samenleving in zijn geheel, moet natuurlijk verzwegen worden.
dat voorbeeld van je over het onderwijs van plaats 3 naar 10 is toch onder andere te danken aan paars 1 en 2.
Links komt nu weer met voorstellen uit zo'n zelfde soort hoed.
Het meer en meer geld van paars in onderwijs heeft ervoor gezorgd dat onderwijs van plaats 3 naar plaats 10 zakte.
Dus meer geld heeft geen extra kwalitiet opgeleverd.
Moeten we dus niet eens andere paden bewandelen dan er weer meer geld inpompen.
Voor die mensen: Nederland is economisch (en ook politiek) zo verweven met het buitenland dat de conjunctuur hier netjes hetzelfde doet als in de rest van de wereld. Heb niet de illusie dat je daar als Nederlander grote invloed op hebt. Oftewel loop niet zo te emmeren over welke partij schuld heeft aan de economische neergang.
Misschien had ik minder Paars / PvdA moeten benadrukken. Mijn mening over de kringloop staat nog steeds. Dan laat PvdA / Paars maar vallen.. het maakt eigelijk geen klote uit wie er zit.. zo gaat het al 50 jaar ofzo...
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Ze motten eens ophouden met geld uitgeven voordat ze het binnen hebben..
212 miljard staatschuld !!
Hoeveel rente kost ons dat ?
Omdat hun zonnodig b.v een betuwelijn willen, waar alleen de duitsers wat aan gaan hebben ?
Maar nee, een mooi praatje kunnen houden voor de pers is tegenwoordig belangrijker als echt wat presteren..
foto
Pik eens wat dieper in jouw eigen linkerneusvleugel man, dan ziet die rechter er tenminste niet meer zo abnormaal groot uit....
Daarbij denk ik echter wel dat de overheid instrumenten heeft om sturing cq invloed uit te oefenen op de Nederlandse economie. Feite blijft inderdaad dat dit best wel eens marginaal kan zijn door de internationale verwevenheid.
Bovendien had ik het ook niet over de invloed die 'een Nederlander' heeft op de economie, maar over de mogelijkheden van een overheid als geheel.
Jammer dat je reactie doordrenkt is van vooringenomenheid... ik denk dat je een goed punt maakt, maar je gaat te kort door de bocht om te stellen dat de politiek helemaal geen invloed heeft...
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Graag handen af van de mensen die wel willen werken. Anders zit ik over een paar jaar in luxemburg of zo. Ik ga echt niet m'n hele leven werken voor de luien onder ons.
maar dat zie je veel bij die types wanneer ze zaken horen of lezen waar ze het niet mee eens zijn.
Misschien eerst een leren hoe de wereld in elkaar zit. Het CPB presenteert een berekening. De journalisten, ja de journalisten, pikken daar wat dingetjes uit die zij belangrijk vinden voor de lezer/kijker/luisteraar en berichten daarover.
Mensen zoals jij denken dat wat de journalisten jou vertellen, een hele goede samenvatting is van het rapport van de CPB, waarbij alle aspecten zijn meegenomen.
Banen worden niet gecreerd maar komen voort uit het bedrijfsleven.
Een baan voortkomend uit de overheden is een gestolen baan van de werkende massa, de doelgroep van PvdA zoals ze zelf zeggen het patent op te hebben.
en nee. iemand die niet wil werken krijgt wat mij betref ook geen huursubsidie of andere mooie dingen... ik wil best mee betalen om het land weer op gang te helpen, maar als er mensen zijn die aan hun aarsch willen blijven krabben, kunnen die de boom in.
(tja, is dit nou links of rechts???)
Mijn stelling is heel simpel en misschien zouden bepaalde zaken in Nederland juist eens wat simpeler bekeken moeten worden.
We leven in een land waar (bijna) alles goed gaat. We hebben in principe (nog) niets te klagen. De enige die te klagen hebben zijn de mensen die nu nog verder ondergescheten zullen worden.
Ik kies niet op een vaste partij maar kijk naar de actuele gang van zaken. De plannen die nu geopperd worden zijn me TE anti-sociaal. Dus ga ik even naar links. Ik pas ervoor om in te stemmen met plannen die de zorg uitkleden.
Zaken als het afschaffen van PC privé juich ik toe. Nee, vind het niet leuk maar heb er wel begrip voor. En dat heb ik dus NIET bij allerlei andere zaken waarbij het recht van de sterkste geld.
Dan gaan we terug naar de pre-historie... toen was degene met de grootste knuppel (de houten) de baas.
Of je hebt gestudeerd of je bent slim vanjezelf!
Al die domme linkse rukkers hier. Meer dan modaal verdieners pesten is land naar de TERING helpen.
Schaf die kut euro af en we kunnen allemaal weer aan het werk.
Het lijkt mij dat de mensen die een top-hypotheek hebben op een huis die meer waard is dan 250.000 een probleem kunnen krijgen als de waarde van je huis flink inzakt.
Op zich ben ik het wel met je eens dat je niet iedereen aan zijn lot over kan laten, misschien is de grens van 250.000 wat ongelukkig gekozen, of moet je een tussenregeling bedenken. Ik durf niet te zeggen wat beter is.
Logischerwijs is er dus minder interesse in duurdere huizen en de prijzen daarvan zullen dan ook zakken. Mensen die 3 ton voor hun huis vragen, zullen toch echt moeten zakken tot de 250.000 bijvoorbeeld.
Wel eens gedacht aan de artsen, advocaten,specialisten die jarenlang keihard gestudeerd hebben om succesvol te worden?
Ook gedacht aan de vele zelfstandige ondernemers die met keihard werken (dus geen 40 uur per week) een goed lopend bedrijf hebben opgebouwd?
En liever op de bank wegrotten dan je best doen om een baan te vinden, maar ondertussen wel teren op de centen van de belastingbetaler en ten koste van mensen die echt steun nodig hebben, dat vind ik nou diefstal!
Natuurlijk zijn er mensen die echt ziek zijn of geen baan kunnen vinden, maar er zijn veel teveel lamzakken die hun steentje niet bij willen dragen en zodoende eigenlijk dubbel zoveel kosten.
Jan met de korte achternaam moet meer geld in de portomonaie, dan gaat ie meer kopen, stijgt de vraag, is er meer productie capaciteit nodig en heb je dus meer werknemers nodig --> meer banen.
Vraag zorgt voor aanbod, niet andersom.
And it is impossible to live wisely and well and justly without living a pleasant life.
Als iemand een huis van 300.000 kan betalen en hij wil het graga hebben, waarom zou hij dat dan niet meer kopen in de nieuwe situatie?
Van 250.000 kan hij nog steeds aftrekken. Echter van de overige 50.000 niet. Dan wordt het huis niet minder aantrekkelijk, maar gewoon wat duurder in de maand.
Waar hebben we het in godsnaam over?
De huizenmarkt is sowieso helemaal uit zijn verband gerukt. Kom op zeg! Als je kijkt wat ze tegenwoordig durven te vragen voor een stapel stenen... echt niet meer normaal! Als je daar vervolgens in mee gegaan bent (tegen ALLE waarschuwingen in!) dan moet je achteraf niet gaan zeiken als je het niet (meer) op kunt brengen of niet meer (met winst) verkocht krijgt.
renteaftrek heeft er idd toe geleidt dat de huizenprijzen omhoog zijn geschoten en dat het vor starters steeds moeilijker is geworden om een betaalbaar kotje te vinden.
Wel vind ik het opmerkelijk dat je 'jarenlang studeren' als argument noemt voor wat de veelal absurde salarissen van de door jou genoemde groep (artsen, specialisten, advocaten) goed zou moeten keuren.
Op wiens kosten hebben de huidige lichting van deze bereopsgroep gestudeerd?! Juist! Dus moet je niet zeuren als je dan wat meer bij moet dragen aan diezelfde schatkist. Die moet het vervolgens mogelijk maken om 'soortgenoten' op te leiden.
Let wel! Het moet ook niet zo zijn dat je door 'meer betalen' uiteindelijk net zoveel verdiend als iemand die putjesschepper (no offence!) is. Maar iets meer betalen... ach... dan verdien je er ook naar.
Datzelfde geldt voor mensen met een succesvolle onderneming. Starterspremietje gevangen? Waar kwam die vandaan? Nogmaals... prima dat zij méér verdienen! Maar ze kúnnen dus ook wat meer betalen... zonder daarbij ALLES af te moeten geven. Want dat zou écht links zijn... en dt ben ik niet.
- mensen die willen werken. maar niet kunnen: behandel ze met respect
- mensen die niet willen werken, maar wel kunnen: korten die hap
- de generatie '46 die binnenkort men pensioen gaat: laat ze, ze hebben het verdiend
- kunst en cultuur: met mate en indien nuttig
- geen geld uitgeven als je het niet hebt, dat doe je thuis ook niet
- haal die bruine arm eens uit Bush' kont
- mileu/energie e.d.: investeer in nuttige alternativen, windmolens draaien verre van gratis en dat geldt ook voor veel andere "alternatieven"
- is iets niet nuttig, geef er dan geen geld aan uit, je gaat toch ook geen nieuwe auto kopen als de buurmen er een heeft ?
- men moet inzien dat bovenmodale inkomens sowieso in verhouding veel bijdragen aan de schatkist
- als je meer dan modaal verdient, dan zou het weleens kunnen dat diegene dat gewoon zelf voor elkaar gekregen heeft en geen rechtse, asociale zakkenvuller is
- ambtenaar, blijf bij je leest (indien er überhaupt 1 is)
- geen plaats voor niet-bruikbare ambtenaren
foto
Het enige wat ik wilde opmerken is dat, mijn inziens, het geheel gewoon een steeds terugkerend patroon is, een wisselwerking tussen economische situatie en wat voor kabinet er zit. Daarbij dacht ik dat de keus die jij hier maakt toe te passen is op een groot deel van de kiezers. Ten slotte zo houdt je de kringloop in stand. Zo gaat het al tig jaren. (naar mijn bescheiden mening foto)
Inhoudelijk val ik je niet aan en zeg ik ook niet het beter te weten... wellicht kwam het zo over bij jou. In ieder geval hoef je je stemgedrag niet tegenover mij te verklaren of uit te leggen!
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
Zelfvertrouwenprobleem? Wat een vraag. Beetje een dooddoener, de lachters op je hand krijgen, vind je zelf ook niet?
Maar goed... de rest van je posting nodigt in ieder geval wél uit tot reageren/discussiëren. Dat is het punt waar ik "fel" op reageer. Lijkt me logisch, aangezien je hier weldegelijk de massa als kortzichtig en dus onwetend of niet capabel betitelt. Waarmee je vervolgens jezelf verheerlijkt.
Maar goed... blijkbaar was dat je bedoeling niet.
Je andere punt, dat over de "kringloop". Daar heb je een punt. Zo werkt de hele wereld namelijk. We evolueren wel... maar in kringetjes... of liever gezegd een spiraal.
De bedoeling is echter wel dat die spiraal een opwaartse beweging blijft maken. Daarom moet je af en toe bijsturen. Het huidige kabinet verdedigt op die gronde ook haar beleid. Probleem is echter dat zij een opgaande spiraal voor de sterken in petto hebben en een neergaande voor de minder bedeelden.
Nogmaals, ik ben niet links maar PROBEER af en toe nog wel eens sociaal te zijn. Misschien zou je het eens moeten bekijken vanuit de positie van bijvoorbeeld een WAO-er. Kan iedereen overkomen... hoe sterk je NU ook bent!
Bepaalde sociale zaken moet je in ere houden. Dat hoeft niet luxe of overdreven... maar wel menswaardig.
Aan de andere kant zul je de sterke kant ook moeten laten floreren. Anders gooi de rem op je welvaart. Het is dus zaak om een middenweg te zoeken. Om het cirkeltje rond te houden... want we leven nu eenmaal al in een (redelijk) goed deel van de wereld.
Het is dus aan de massa om te zorgen dat er een gezonde koers gevaren wordt. Dan moet je af en toe bijsturen... ook als burger. Een leider stuurt het schip in zijn eigen straatje... dat geldt ook voor Den Haag.
Daarnaast blijkt ook dat alternatieve oplossingen meer banen en meer economische voorspoed opleveren.
Zonder over details te praten kunnen we dus in ieder geval stellen dat het kabinet KLETSPRAAT verkoopt als ze keer op keer stellen dat dit allemaal 'onvermijdelijk' is. Alles kan op een veel socialere manier opgelost worden dus het kabinet KIEST BEWUST voor de a-sociale opties.
Dit was overigens bij de verkiezingen al duidelijk; toen al kwamen de door het CPB doorberekende begrotingen van de oppositiepartijen beter uit de bus dan die van CDA/VVD. Economen schreeuwen al sinds de verkiezingen moord en brand omdat het economische beleid van dit kabinet gewoonweg niet deugt.
Maar het is typerend voor het huidige kabinet. Als de cijfers hun agenda gunstig uitkomen dan schermen ze er graag mee, maar als de cijfers uitwijzen dat ze verkeerd bezig zijn dan schuiven ze die eenvoudigweg aan de kant. Net zoals ze de adviezen van de Raad van State (het hoogste adviesorgaan van de regering) simpelweg aan de kant schuiven, net zoals ze de vakbewegingen simpelweg aan de kant schuiven en andere geluiden uit de samenleving op zeer arrogante wijze bestempelen als 'irrationele angsten' etcetera.
En ondertussen blijft Balkenende maar hameren op zijn slappe normen en waarden.
En maar roepen dat ze er allemaal ook niets aan kunnen doen omdat alle 'rampspoed' het 'gevolg is van het paarse beleid'. Terwijl enerzijds Paars onder grote invloed van Zalm stond (en zeker financieel gezien) en anderzijds het dus WEL anders kan.
Wat een armoedig zooitje zeg.
Als er één ding is dat een econoom weet is dat we ons niet zo veel zorgen moeten maken om het begrotings tekort. Als dat maar niet uit de hand loopt (dat doet het nou niet)... Eerst voor banen en een economisch herstel zorgen, dan aan de begroting denken !
Alle bezuinigingen en de afbraak van het sociale stelsel zijn volgens het kabinet dus min of meer het gevolg van de vergrijzing. Een ander groot issue in Nederland op dit moment is de integratie van immigranten, die we wel hard nodig hebben om de kwalijke gevolgen van die vergrijzing nog enigszins op te vangen.
Wordt het niet eens tijd om de bevolking aan te sporen om gewoon meer kinderen te krijgen zodat de volksverzekeringen in de toekomst weer betaald kunnen worden en er minder immigranten nodig zijn? Met meer kinderen stellen we de financiële alswel de culturele toekomst veilig!
Natuurlijk moeten we tegenwoordig allemaal zonodig tweeverdienen waardoor je minder tijd voor kinderen hebt, maar met de vergrijzing zijn er plenty oma's en opa's die een deel van de opvoeding/opvang op zich kunnen nemen. Bejaarden voelen zich tegenwoordig steeds meer aan hun lot overgelaten en nutteloos, velen zijn depressief, kleinkinderen vormen ook daar DE oplossing.
Of weten we in Nederland door alle drukte soms niet meer hoe dat moet, kinderen maken??
Ben voor de verandering is volwassen en sportief, en probeer over je lippen te krijgen dat dit gewoon beter is. Punt.
Wat ik probeerde was een kijk te geven over hoe ik de massa zie in combinatie met politiek: namelijk: als het goed gaat economisch: links en sociaal, als het slecht gaat: rechts en beperkend... Ik kan je niet anders dan gelijk geven!!
Maar niemand kan voorspellen hoe de massa reageert, hoe ze stemmen, daar stoeien sociologen en psychologen al genoeg mee!
Sommige dingen zijn wel eenvoudig te analyseren en dat is het korte termijn denken: het gaat nu slecht en dat is de schuld van het huidige kabinet.
Even los gezien van de maatregelen die ze nu willen nemen, die zijn inderdaad niet bijster sociaal. Maar het staat allemaal niet op zichzelf. e.e.a wordt natuurlijk ook veroorzaakt voorgaande jaren... beslissingen van nu werken nog door tot wellicht 2008 - 2010. Zoals beslissingen van 1996-1998 nu nog invloed hebben. Terwijl er in beide situaties waarschijnlijk een ander kabinet zit en zat!
* He who angers you conquers you
* One who makes no mistakes makes nothing
* First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win
[/quote]
Oh?
Ik dacht SBS...
foto
Probleem in NL en andere landen in het westen is veel simpeler, we hebben een slechte concurrentie positie tegenover lage lonen landen. En dit wordt alleen maar slechter naarmate de lonen in NL stijgen, dus steun je vakbonden met hun prachtige looneisen maar.
Dan voor diegene die zeggen dat we in NL allemaal maar dure banen moeten nemen (kenniseconomie), heb je er dan wel eens overgedacht dat mischien niet iedereen dat aankan en dat dus uiteindelijk weer de minderkansrijke de lul zijn aan het einde van de rit (jeweetwel die mensen waar de pvda,sp, vakobondjes enzo het zogenaamd voor opnemen).
Veel van die leningen werken ook nog eens met overwaarde van je huis. Dat zal ook niet meer werken. Op die overwaarde een hypotheek nemen, is ook niet zo heel erg aantrekkelijk meer als je het toch niet kan aftrekken. Of wel?
De enige reden waarom de hypotheekrente relatief zo laag is, is omdat de hypotheker een redelijke zekerheid heeft dat hij ook echt zijn geld krijgt. De klant kan het immers aftrekken en hoeft dus niet zo gauw zijn eigen reserves aan te spreken. Je denkt toch niet dat hypothekers nog zo happig zullen zijn op hypotheken van huizen met een waarde hoger dan 250.000 euro?
Sterker nog, economische stilstand en geen banengroei wordt goedgepraat tegenover economische vooruitgang en banengroei door sommigen. Wtf foto.
En de conclusies zijn gewoonweg waar. De alternatieve begrotingen doen precies wat de oppositiepartijen beweerden, een alternatief bieden wat qua groei veel beter is. Pijnlijker is, vind ik dan, dat wel alle doelstellingen van het kabinet worden gehaald. De lange termijn zal bovendien amper verschillen, welke kant je ook oploopt (als je het over 50 jaar hebt) en als je het over 10 jaar hebt , hebben we het vooral over de betaalbaarheid van de pensioenen en het sociale zekerheidsstelsel. Ik zie geen enkele reden om welke partij dan ook hierin een duidelijk gelijk te geven. Het komt er op neer dat niemand weet hoe we daar mee om moeten gaan heb ik de indruk foto. Ze lopen er in iedergeval allemaal angstvallig omheen.
Natuurlijk kwam je niet aan een vaste baan, omdat werkgevers niks meer willen investeren en alle hoop op dit kabinet hebben gevestigd.
Zo ben ik ook mijn WIW baan door dit kabinet kwijtgeraakt en er staat helemaal niks tegen over.
Nu kan ik lekker van een uitkering gaan genieten, want werk is er niet meer voor mensen boven de 40 jaar.
Daar zit geen 1 baas op te wachten.
Alles wordt toch afgewezen met als reden geen (recente) ervaring.
Zelfs Sociale Zaken geeft toe dat er geen werk meer is.
Geen reïntegratie voor mij of voor mijn vrouw.
En dat hebben we allemaal aan dit kabinet te danken die mensen heel slim buiten spel zet.
En de normen en waarden van BalkenEllende en zijn kornuiten zijn me allang bekend.
Zulk soort mensen hebben geen normen of waarden.
Nederland is een land met heel veel kansen en mogelijkheden maar daar moet je nog steeds wat voor doen, en bij de ene zal het aan komen waaien en de ander zal er wat meer voor moeten doen.
Maar wordt eens geboren in een land waar je helemaal geen kansen krijgt en die zijn er zat...En projecteer je huidige situatie eens in zo'n land.
Van mij mogen de linkse partijen nét geen meerderheid halen.
Dan moeten ze namelijk met de LPF of NR samenwerken en die kan dan zorgen voor een rechts allochtonen- en immigratiebeleid. foto
-geen browserverneukende links in je sig graag-
Die belazeren ons al jaren maar geef de LPF en de andere partijen nou eens een kans en niet na een conflict weer afhaken maar een achte kans geven want de media maakt ook een heleboel stuk met de opruiende koppen in de dagbladen.
Doet het nou maar je zal zien het helpt echt.
De beroepsbevolking kan dit echt niet meer allemaal ophoesten. Er moet weer gewoon gewerkt worden, als is het om je eigen uitkering te kunnen verdienen. Vroeger als je geen werk had, dan ging je gewoon dood.
Verder ben ik overtuigd VVDer maar is het helemaal niet goed wat Zalm aan het doen is. Dit is al bij eerdere recessies aangetoond oa in de jaren 30.
Je moet juist investeren om de economie weer uit het slop te halen, ook is je economie open en verdwijnen veel investeringen naar het buitenland. Deze kaasschaaf aanpak werkt averechts en de recessie zal hier langer duren dan elders in Europa.
Tenslotte: Bezuinigingen doe je maar op het ministerie en niet ten koste van burgers. Gewoon ieder ministerie volgend jaar 35% minder laten uitgeven aan zichzelf: vergadergeleuter, chill-out zones en iedereen die niet productief genoeg is eruit flikkeren. Tijd voor het plan van Wiegel om 90% van alle ambtenaren op de ministeries te ontslaan.
Bezuinigen begint bij jezelf.
Geven we de gasten allemaal een Melkert baan en dan zal je ns zien hoe snel Nederland er weer bovenop is. In ieder geval is mn stoepje dan weer geveegd.
Maar de verkiezingen zijn vooralsnog nog ver weg... tenzij????
Zorg liever dat je op 2 oktober om 11.30u op de Dam paraat bent!!!
Inderdaad zou je anti-cyclisch moeten investeren in de economie. Alleen zijn we door PvdA (Den Uyl) al 25 jaar bezig om het begrotingstekort uit de jaren 70 terug te betalen,
Ik vind 3% al behoorlijk uit de klauwen lopen. Dit is geen 3% van de begroting, maar van het BNP. In werkelijkheid is het begrotingstekort dan meer richting de 10%. Compleet onverantwoord.
'Links' mag misschien onaantrekkelijk voor jou zijn, maar ze zijn zo dom nog niet.
Verder over de rest van je plannen met de AOW'ers. Ik weet van insiders dat er zo'n 1 op de 10 aow'ers er ECHT niet thuis hoort. De AOW'ers zijn helaas allemaal boven de 50 dus worden niet meer getest, tegenwoordig is het strenger. Maar je kunt niet verwachten van die andere 900.000 aow'ers om te werken of ook maar kleine activiteiten. De meeste kunnen ECHT totaal niets, en de gene die nog iets kunnen zou het meer kosten om hen wat nuttigs te kunnen laten doen, dan dat het oplevert.
Dat we een kenniseconimie moeten worden is onvermijdelijk want deze weg is al jaren geleden ingezet en bepaalde processen zijn niet te stoppen. In zuidoostazie zijn een aantal landen zich ontiegelijk snel aan het ontwikkelen en bedrijven zien daar heel veel mogelijkheden en gaan daar heen, zo werkt dat. Over een tijdje zullen daar de arbeiders ook voor hun rechten gaan vechten en even later is alles op het zelfde niveau als hier nu. We moeten oplossingen verzinnen om de problemen op te lossen die dit proces voor ons met zich meebrengt. Hebben we waarschijnlijk goed opgeleide en slimme economen enzo voor nodig. Waar komen die vandaan? Juist, universiteiten en hogescholen foto. Hoe krijg je die? Kenniseconomie foto
Er is vergrijzing, er is een staatsschuld, maar daar hebben meerdere landen last van. Dit is geen kritieke situatie.
Anyway:
Prima ideeën die door de oppositie geopperd worden:
- afschaffen hypotheekrente aftrek boven ¤ 250.000
Tweeverdieners moeten geen huis willen kopen boven de ¤ 250.000, dan ben je namelijk idioot en kortzichtig bezig. De enige bevolkinsgroep die baat heeft bij dergelijk hoge hypotheken, zijn de mensen die sowieso aardig boven modaal verdienen en op vrij korte termijn de hypotheek zouden kunnen aflossen. M.a.w. ze doen het maar voor de renteaftrek, en nergens anders voor.
Hoge hypotheken worden onvoordeliger, waardoor de te hoge prijzen op de huizenmarkt worden tegengegaan, waarbij uiteindelijk iedereen gebaat is.
- aftrekbaarheid van pensioenpremies voor inkomens vanaf 45 duizend euro stopzetten
Mensen met netto inkomens van meer dan ¤ 45.000 kunnen met gemak sparen voor hun eigen aanvullende ouwedagsvoorziening. 70% van dergelijke inkomsten zouden ruimschoots voldoende moeten zijn om rond te komen, en belastingvrije vermogensopbouw voor "iets extra's" is mijns inziens overbodig.
Goed om te weten dat sommige partijen wat minder kortzichtig en voor eigen beurs denken.
En wat dacht men dan van:
-Betuwelijn stopzetten
Kapitaalvernietiging werd al geroepen... Nou, laat die lijn fijn doorlopen tot het volgende gehucht, dan heb je in ieder geval een openbaar vervoersvoorziening gecreëerd. En als je bedenkt dat de Duitsers helemaal niet staan te wachten op een Betuwelijn, sterker nog: ze zijn nog niet eens met voorbereidingen van hun spoorverbinding begonnen, dan is het hele project sowieso gedoemd te mislukken. Dan kun je beter het verlies nu nemen dan stug te blijven bouwen en straks een grotere kapitaalvernietiging teweeg te brengen.
-omzetbelasting verlagen
Lijkt tegenstrijdig, maar waar denk je dat de meeste mensen in de grensstreek hun boodschappen voor primaire en luxe goederen doen? Misschien dat op deze manier uiteindelijk de uitgaven in eigen land plaatsvinden, wat weer goed is voor het Nederlands bedrijfsleven en de staatskas. Dit zou in ieder geval betere resultaten opleveren dan een verlaging van de vennootschapsbelasting...
En uiteraard kan iedereen nog wel een paar voorbeelden bedenken. M.a.w:
'Iedereen scoort beter dan kabinet' foto
Wat een oplichterspartij is dat zeg.
Als er iemand is die z'n kiezers in de kou heeft laten staan dan is het wel de LPF.
Als we daar nu nog naar hadden moeten luisteren hadden we alleen nog maar ruzies en scheldpartijen te zien en te horen.
Ik snap niet dat je nog in zo'n partij durft te geloven.
Men wil alles doen om mee te reageren.
Zelfs de kiezer verraden.
Ze hebben hun kans gehad.
En ik heb toch al geen hoge pet van politici op.
Maar de gladjanussen van de LPF maakte er helemaal een theater voorstelling van.
Landen zoals Frankrijk en Amerika herstellen in de economie. Waarom ? Omdat hun beleid is "koopkracht omhoog. dan herstelt de economie zelf"
Jepp... het is overduidelijk.
Ik ben het niet 100% eens met dit kabinet hoor, maar wat iemand al zei, dit kabinet maakt zeker de economie niet kapot (de economie wordt bepaald door de wereld en de EU landen, een regering kan het een beetje sturen). en zo te lezen zijn linkse bezuinigingsopties nogal ingrijpend en eenmalig te doen, niets structureels voor de lange termijn (je kan maar 1 X de JSF annuleren, wat al niet meer schijnt te kunnen door contracten). een defensiebezuiniging is ook leuk, maar hoe lang kun je dat volhouden als mensen steeds meer verhalen horen over terrorismedreiging (trouwens die minister Kamp heeft al lekker in defensie lopen snoeien). Het schrappen van de betuwelijn is ook zoiets, nu ff leuk en zorgt voor een kostenbesparing nu, maar het geld van de betuwelijn is al uitgegeven en exploitatie hoeft nog niet per se verliesgevend te worden (kan wel, ik dat geval moet ik de SP gelijk geven).
And when the leaves fall the land looks more human
it's got me questioning the essence of my farm boy blues
hence, I never wore the fashions of the know-what-I'm-doin'
Kok! Get you're *** back there! foto
Staat er verderop in het artikel: voor personen met 2 x minder dan modaal, de onderkant van de arbeidsmarkt, en voor de werklozen (7%!). foto
Waar moet ik van sparen? Ik zit verplicht vrije sector, dus dat is ook 570 euro/mnd.
Sparen?? Dacht het niet. Welnu, als mijn pensioenaftrek van alles boven de 45K wordt afgeschaft, kan men mij, eenmaal gepensioneerd, niet gaan belasten op dat deel van mijn pensioen dat gefinancierd is uit het niet-aftrekbare deel. Dat kost de staat op termijn dus ook weer een hoop geld, maar links Nederland kijkt nooit vooruit. Aprés nous la deluge! Hier is iets voor te zeggen, ware het niet dat de contracten reeds gesloten zijn.
Bouwconcerns weten wel hoe ze een contract in elkaar moeten zetten, dus de besparingen zullen in dit geval ook weer nihil zijn. Het verlies aan BTW door grensshoppers valt in het niet bij de bestedingen van de niet-grensbewoners. Kwestie van demografie: de grootste netto-inkomens wonen in de randstad. Een verlaging van de accijnzen en BTW betekent simpelweg inkomstenverlies voor de overheid. Iedereen die geen verstand heeft van de economische wetten zal het hartgrondig met je eens zijn.
Dat die parasiteert op de samenleving in zijn geheel, moet natuurlijk verzwegen worden.
Vond het gisteren ook wel weer hypovcriet van Wouter B. vooraan lopen bij een demonstratie tegen maatregelen die genomen moeten worden omdat zijn partij het over de balk heeft gesmeten.
Deze mensen zouden het ouderwetse spelletje simcity eens moeten spelen, de bevolking tevreden houden was niet moeilijk, maar ja wat als hierdoor het geld op was. Inderdaad, die zie je altijd weer gebeuren. zie o.a. de opmerking van : Helemaal in het straatje van JohR.
Men wil het vooral van de hypotheek aftrek hebben. Juist door deze aftrek kan jan modaal een huis kopen, Als deze aftrek er niet is valt deze optie voor een hoop mensen af. Waardoor er steeds meer mensen in een huurwoning terecht komen, die dan de plaatsen innemen van de mensen die dat nu net kunnen betalen, waardoor de vraag naar huur huizen stijgt en daarmee de kosten, zodat uiteindelijk iedereen er weer op achteruit gaat. Maar ja zolang je iedereen die een koophuis heeft als Kapitalist ziet zal je het nooit inzien.,
Arme mensen hebben nou eenmaal rijke mensen nodig. Als er in een nieuwbouw wijk geen dure koophuizen gebouwd kunnen worden krijgt de projectontwikkelaar zijn kosten er niet uit, waardoor de goedkopere huizen niet gebouwd kunnen worden. Daarvoor moet je dus niet teveel maatregelen gaan nemen die negatief zijn voor het bedrijfsleven. Met bedrijfje pesten zoals onze linkse partijen doen creeer je dus eigenlijk helemaal geen banen.
Je snapt het eigenlijk allemaal wel, alleen leg je het elke keer verkeerd uit. Is dat dan de schuld van het huidige kabinet? ik denk dat je eens wat meer oorzaak / gevolg moet bekijken. is het niet vreemd dat het 15 jaar terug wel goed zat en nu niet meer, zo'n omslag creeer je niet in 1 jaar hoor. daar gaat jaren overheen en die jaren waren voor het grootste gedeelte Paars. Er moesten ineens allerlei rare sprongen gemaakt worden, zwatte scholen (gemengd die uiteindelijk zwart werden), basisvorming, enz. En dat zijn allemaal zaken van het vorige kabinet,
Je mag dit kabinet niet afrekenen op hun erfenis.
En hierin is de tegenbegroting van de PvdA ook weer zo hypocriet. Leuk verhaa hoor, maar omdat dit jou nou persoonlijk raakt is het ineens een slecht kabinet, beetje egoistisch vind je zelf niet. Alles mag zolang het jouw persoonlijke leventje maar niet raakt En voor de goede orde het pc-prive project was niet gestart om jouw vriend aan een baan te krijgen, maar om jan modaal aan de computer te helpen. Dat is meer dan gelukt. Er zijn mensen die hebben er 1 en weten totaal niet wat zij er mee aan moeten. Zelfs bij de tokkies staat een PC. Het jojo stemmen is wel degelijk kortzichtig, want het feit dat de ene partij aan de macht komt is het gevolg van het feit dat de andere aan de macht was.
hij verheerlijkt zichzelf nergens, hij lefgt alleen de vinger op de zere plek. Dat dat pijn doet is algemeen bekend, maar dat zegt meer over jou dan over hem. Wat zal de media blij zijn met mensen zoals jij, Dat is de rede waar het hun allemaal om te doen is. Stoken door middel van vaagheid, de grote groep loopt hier altijd achteraan waardoor mensen zich graag bij de massa scharen, want de mens is en blijft een kuddedier.
Leuk om nu ook te zien barend en van dorp met gasten Wouter B. en Niet uit het raam, samen met Jan M. lekker onderling keuvelen, elkaar gelijkgeven zonder tegengas. en dan een stelling moet Wouter B. MP worden. hoe bedoel je stoken. Enjawel, daar is hij weer, het vergrijzings dogma. Je hebt nu helemaal niemand extra nodig om de vergrijzing tegen te gaan. Er zijn te veel mensen (dit is ook de oorzaak van de vergrijzing) Dat los je niet op door nog meer mensen, want dat is nou het korte termijn denken waar links zo goed in is. Meer mensen is simpel weg het probleem verschuiven dat alleen bijtehouden is door meer mensen en nog meer mensen. Waar houdt het op. Er zijn teveel mensen dat is het hele probleem. Onze generatie moet hier nu voor bloeden, net zoals de vorige generatie heeft moeten bloeden voor de gevolgen van WOII (de wederopbouw) Met het verschil dat d ie generatie niet klaagt en deze wel omdat men VERWEND is en simpel weg niet met tegenslagen om kan gaan. iemand die een bashende reactie plaatst tegen bashen foto
Sorry CryARiver, ik heb een aantal reacties van jou hand gelezen, maar hiermee zet jij jezelf helemaal buitenspel Totziens foto Hallo vergeet bij de LPF zeker Joost Eerdmans niet tot nu toe de meest compotente politicus.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken