Noord Kosovo: Gevechten tussen Servische demonstranten en KFOR-soldaten
In het noorden van Kosovo is opnieuw onrust uitgebroken. Etnische Serviërs in de stad Zvecan raakten slaags met KFOR-soldaten en de politie. Ze probeerden de controle over een stadhuisgebouw over te nemen.
Volgens de NAVO raakten hierbij minstens 25 KFOR-soldaten gewond, waarvan sommigen ernstig. Ook zouden er gewonden zijn gevallen onder de Servische demonstranten. Soortgelijke incidenten hebben zich de afgelopen dagen vaker voor gedaan in de regio.
Servische demonstranten blokkeerden de toegang tot de stadhuizen om te voorkomen dat nieuw gekozen Albanese burgemeesters kunnen aantreden. In het noorden van Kosovo vormen de etnische Serviërs de meerderheid van de bevolking. De meesten van hen hebben de lokale verkiezingen geboycot. De vorige Servische burgemeesters legden in november 2022 hun functie neer uit protest tegen het beleid van de Kosovaarse regering.
De Servische premier Brnabic bekritiseerde de internationale afhandeling van de gebeurtenissen in Kosovo. KFOR beschermt niet de mensen, maar degenen die de macht hebben gegrepen.
Kosovo, een land met 1,8 miljoen inwoners waarvan de meerderheid etnisch Albanees is, verklaarde zich in 2008 onafhankelijk van Servië, maar Belgrado beschouwt het tot op de dag van vandaag nog steeds als een Servische provincie. In Kosovo wonen ongeveer 120.000 Serviërs.
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
Maar wat is er precies "xenofoob" aan zijn opmerking?
Heb je de betekenis van dat woord wel eens opgezocht?
Dus al is een volk, in wat nu Nederland heet, er al zo lang, dan nog mag het pertinent niét de titel "Inheems" krijgen.
Er wordt gezegd in diverse artikelen, dat Friesland die titel niet krijgt "omdat hun leefwijze niet voldoende afwijkt van de rest van Europa".
Hoppa, zo, en daarmee meent men dat het wel klaar is, niet zeuren. Terwijl, de titel inheems, behoorlijke implicaties kan hebben t.a.v. zelfbehoudt, bescherming en voortbestaan van een unieke taal en cultuur, én de mensen om wie het gaat zelf natuurlijk. Ze krijgen wel enige bescherming: https://www.omropfryslan.(...)de-taal-daarmee-niet
Maar dan alleen de taal kennelijk.. wie het spreekt? De mensen zelf? Ach, die zijn inwisselbaar kennelijk. Wat een dubbele standaard, ten negatieve van de Friesen.. die ik toch écht als inheems beschouw. Niet inheems? Dan ben je maar gewoon een verzameling migranten zonder cultuur, inwisselbaar, vervangbaar, wat maakt het uit wie, waar, welk werk doet toch? Dat is de toekomst voor Europa, en dat weet iedereen dondersgoed.
We lijken voor inheemsen elders, meer over te hebben dan voor de inheemsen in Nederland. Gevolg van de aangeprate en aangeleerde zelfhaat na WO2? geen idee wat dit is.
[ Bericht gewijzigd door Buikbrein op dinsdag 30 mei 2023 @ 09:31 ]
Steam: Skullsplitter
Origin-naam:013skullsplitter
En trouwens... je kunt het wel koud hebben. Het is alweer behoorlijk droog. Onze grond wordt steeds droger en oogsten gaan steeds vaker mislukken. Je lacht misschien nu nog...
In 1912 verklaarde Albanië zich onafhankelijk van het Ottomaanse rijk, nadat Servië, Montenegro en Griekenland hun aanspraken op het gebied hadden opgegeven. Na het einde van de Tweede Balkanoorlog verleenden de Grote Mogendheden, mede door toedoen van de Britse diplomaat Aubrey Herbert, Albanië onafhankelijkheid bij de Vrede van Londen in 1913. Kosovo bleef een integraal onderdeel van Servië.
Het zinde Servië niet dat het Congres van Berlijn aan Oostenrijk het recht verleende om Bosnië en Herzegovina - waar ook veel Serviërs woonden - te bezetten. Deze kwestie werd in 1914 de aanleiding tot de moord op de Oostenrijkse troonopvolger Frans Ferdinand te Sarajevo. Daarop brak de Eerste Wereldoorlog uit.
Toen Duitse en Bulgaarse troepen Servië in de winter van 1915-1916 veroverden, leidde dat tot een grote exodus van Servische burgers en het Servische leger uit Kosovo.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Kosovo#Servische_verovering
https://nl.wikipedia.org/wiki/Kosovo#Servische_verovering
En volgens een terugkerende Marokkaan was het in Marokko ook al 16 graden en regende het dagelijks, het gaat hard met de opwarming, misschien kunnen we dit jaar de kachel zelfs enige dagen compleet uit laten...
Als het zo blijft opwarmen gaan we binnenkort nog allemaal bevriezen...
...
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken