In 2022 bevolkingsgroei in vrijwel alle gemeenten
In 2022 groeide het aantal inwoners in vrijwel alle Nederlandse gemeenten. Dit kwam hoofdzakelijk door de toegenomen immigratie, onder andere van Oekraïners. Dat blijkt uit cijfers van het CBS over de bevolkingsontwikkeling tot 1 december 2022.Op Vlieland en Schiermonnikoog, in de Noordoostpolder en in Waddinxveen, Diemen, Maassluis en Woudenberg groeide de bevolking in 2022 relatief het sterkst, met meer dan 30 per duizend inwoners. In slechts 9 van de 344 gemeenten daalde het aantal inwoners. Dat waren er aanzienlijk minder dan in voorgaande jaren. In 2020 was er nog bevolkingskrimp in 61 gemeenten, voornamelijk aan de randen van Nederland.
Alle gemeenten kregen er in 2022 per saldo (immigratie minus emigratie) inwoners bij door buitenlandse migratie. Nieuw ten opzichte van 2021 was de instroom van vluchtelingen uit Oekraïne. Mensen die sinds het begin van de Russische invasie op 24 februari vanuit Oekraïne naar Nederland kwamen, vestigden zich in nagenoeg alle gemeenten. In ongeveer de helft van de gemeenten woonden op 1 december meer dan 5 Oekraïense immigranten per duizend inwoners. Renswoude (Utrecht), Gennep (Limburg) en Pekela (Groningen) ontvingen relatief de meeste Oekraïners: meer dan 20 per duizend inwoners.
Zonder buitenlandse migratie zouden aanzienlijk meer gemeenten te maken hebben met bevolkingskrimp. Door de vergrijzing neemt het aantal gemeenten waar meer mensen overlijden dan er baby’s worden geboren toe. In 2022 gold dat voor 62 procent van de gemeenten, in 2021 nog voor 53 procent. Twintig jaar geleden (in 2002) overtrof de sterfte het aantal geboorten nog slechts in 13 procent van de gemeenten. Destijds was er voornamelijk sprake van een sterfteoverschot in gemeenten aan de randen van Nederland (vooral in Limburg) en in enkele vergrijsde gemeenten in het Gooi en aan de Noordzeekust. Inmiddels is er een sterfteoverschot in vrijwel alle gemeenten in Limburg en in de drie noordelijke provincies, langs de Noordzeekust en in grote delen van Zeeland, Overijssel en Gelderland. Gemeenten waar meer baby’s worden geboren dan er mensen overlijden liggen voornamelijk in de Randstad (inclusief de grote steden), in Flevoland en in en rond Zwolle.
Bevolkingsgroei 2022 (Foto: CBS)
https://www.youtube.com/watch?v=o-YBDTqX_ZU
Samenleving is geen statistieke bestuurlijkheid
https://youtu.be/_ErjCOv2AYA?si=_nkLnNyYoH6f_n6T
Ik lees op andere websites dat nieuwnederlanders zelfs plannen hadden om Rutte te ontvoeren en uiteindelijk achter Peter R. de Vries aan gegaan zijn. Misschien dat dát hem wakker maakt.
Plaats geen leugens.
Gebed zonder eind.
Krijgen werk. Kinderen gaan naar school. Leren de taal en willen dan niet meer terug
We kennen het.
https://www.telegraaf.nl/(...)l-in-horst-en-gennep
Bedenk dus ook dat het CBS keihard liegt met hun wekelijkse cijfers. 228k immigranten per jaar betekent bijna 4.400 per WEEK, terwijl ze zelf berichten van 800 tot 1100 per week.
Het punt waarop de werkende Nederlander (die betaalt voor dit stelsel) in de minderheid is komt nu snel dichtbij.
Maarja, deze pure feiten benoemen zal wel weer resulteren in een ban.
Gelukzoekers, handjes ophouders en vluchtelingen buiten onze regio graag het land uit AUB.
Waarom moeten WIJ in vredesnaam oorlogsvluchtelingen uit Syrië opnemen, vang ze lekker op in de regio. Daar is de cultuur het zelfde, normen en waarden het zelfde en voelen ze zich thuis.
Waarom moeten WIJ in vredesnaam Afghaanse vluchtelingen opnemen? Ze hebben 20 jaar mee kunnen kijken, kunnen leren, kunnen trainen met de USA en NAVO om hun land te verdedigen. Maar nog geen 2 weken nadat de Amerikanen en NAVO landen weg zijn heeft de taliban het land weer in handen. Ze zijn als een stel laffe honden gevlucht. Lafaards hebben we niet nodig hier in Nederland. Mensen die te lam zijn om hun land te verdedigen.
En asielzoekers (lees gelukzoekers) zijn geen vluchtelingen en mogen wat mij betreft direct terug worden gestuurd. Per definitie de asielaanvraag afkeuren als je uit een door ons vooraf bepaald land komt.
Uit door ons vooraf bepaalde landen mogen alleen een asielaanvraag doen IN land van herkomst en WIJ bepalen dan of je welkom bent of niet. Niet eerst hier komen en net zo lang tegenstribbelen tegen alle regels en blijven procederen tot je hier "lang" genoeg bent, kinderen hebt gemaakt en dan in de media zielig gaan doen om toch te blijven.
Als ik in bijvoorbeeld Australië wil gaan wonen kan ik ook niet zomaar die kant op vliegen en zeggen ik wil asiel aanvragen. Ik word gewoon teruggestuurd op de eerste beschikbare vlucht.
Ik moet aan een hele rits voorwaarden voldoen (o.a. eigen geld, baan, opleiding, beheersing taal etc) om überhaupt in aanmerking te komen om daar te mogen wonen. En dit proces MOET ik in Nederland afwachten. Ik mag alleen onder een werkvisum naar Australië om een baan etc te regel in kader van emigreren.
Daar moeten we hier in Europa ook naar toe, en als de EU dat niet wil dan doen we het zelf maar. En als dat betekend een NEXIT dan HEEL graag.
En over welke zoutkorrel heb je het? Het lijkt me zeker in dit geval heel gemakkelijk om aan deze cijfers te komen: kijk hoeveel mensen op moment x in een bepaalde gemeente woonden, kijk vervolgens hoeveel het er waren op moment y en ieder kind van groep 4 kan het verschil uitrekenen. Het gaat alleen mis als gemeentes hun gba niet op orde hebben, maar daar kun je het CBS niet op aankijken.
Ik denk dat jij meer een probleem hebt met de interpretatie van gegevens. Aan cijfers alleen heb je vaak namelijk niet zoveel. Hier zie je dat ook. Worden er meer babies geboren? Gaan er minder mensen dood? Is er meer migratie van platteland naar stad? Komen er meer mensen van buiten? En wat kun je zeggen over de toekomt? Het artikel gaat daar ook op in. Probleem is vaak wel dat je niet precies weet wie de interpretatie gedaan heeft en op welke gronden. Zeker als je statistiek a met statistiek b gaat vergelijken, of van verkeerde veronderstellingen uit gaat.
Die randstadters gaan meteen klagen over de buurman in het dorp, die een paar hanen heeft rondscharrelen;
de boer wordt voor het gerecht gedaagd vanwege de meststank als hij die mest uitrijdt;
de plaatselijke biljartvereniging wordt overgenomen en er worden pooltafels neergezet;
hetzelfde geldt voor de plaatselijke dorpssuper; ze rijden in hun elektrische voiture, uiteraard een SUV, want je woont op het platteland, naar de super in de 'grote stad'.
Jos vd Rey, heettie geloof ik, wordt plots een bestuurlijke held en
carnaval kan je op den duur wel vergeten.
Laat mij maar lekker in de randstad blijven; kom ik nog weleens naar
GeleenLandgraaf toe en een beetje rondhangen in de mooie bossen/heide/vennetjes en heuveltjes daarBlijf lekker in die steden van jullie, een overgroot deel van de rest van Nederland wil jullie niet. Blijf daar.
Blijf lekker in je eigen voeten schieten
En gezien de gemiddelde Nederlander achterlijk is, werkt het ook nog.
Voor een rechts immigratiebeleid moet je bij de PVV en JA21 zijn, en die hebben nog nooit in het kabinet gezeten.
Met 228k netto immigranten duurt het nog altijd decennia voor je in de minderheid bent. En die 228 bevatten ook 100k uit Ukraine, mensen die over het algemeen weer teruggaan zodra het daar rustig is. Dus effectief heb je het over 50+ jaar voordat je 'in de minderheid' bent. En tegen die tijd horen de eerste 20 jaar, die dan al 30+ jaar in Nederland wonen, ook gewoon bij de standaard burgers omdat een groot deel wel degelijk integreert over zo'n lange periode. Dus feitelijk is je hele post onzin.
De rest van de immigratie zijn kenniswerkers en met name EU burgers (vrij verkeer van personen), met name laagbetaalden in slachterijen, distributiecentra, etc.
Maar vooral het stukje:
Lijkt niet echt te gaan om stadse fratsen, maar meer gericht op de mensen.
Kingship Rulership Government are all euphemisms for SLAVERY!
Scientism is a religion! One of white robes instead of black robes.
Current day scientists often amount to PRIESTS!
Ja, want de VVD staat een economisch rechts beleid voor, en daarin passen arbeidsmigranten. Immigratie gaat immers niet alleen over vluchtelingen. Voorts zijn liberalen voor individuele vrijheid, hetgeen betekent dat eenieder (die zich aan bepaalde voorwaarden houdt) zich mag vestigen in Nederland.
Nee, want ze beloven telkens weer een 'keihard' asielbeleid, en de mensen trappen er telkens weer in.
Verder is het zo, dat een aanzienlijk deel van de bevolking al jaren op rechtspopulistische clubjes stemt. Als gevolg daarvan wordt een andere groep daardoor in zijn mening beïnvloed, en gaat dus rechtser stemmen maar niet uiterst rechts. En dan is er nog de groep strategische stemmers, die gematigd rechts gaat stemmen om tegenwicht te bieden tegen uiterst rechts, omdat links teveel afgebrokkeld is om een alternatief te bieden.
Daarom heeft "rechts" stemmen zeker zijn stempel gedrukt op de maatschappij de afgelopen jaren.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken