Commandant der Strijdkrachten: "Nederlandse militairen naar meer landen in Europa"
Commandant der Strijdkrachten (CDS) Eichelsheim verwacht, volgens de NOS, dat Nederland de komende tijd militairen naar meer landen in Europa zal sturen: "Er is behoefte om ook de zuidoostflank af te dekken. Wij zijn aan het onderzoeken welke bijdrage Nederland daaraan kan leveren en ik verwacht dat Nederland in de komende periode op meerdere plekken in Europa eenheden zal hebben gestationeerd." Om welke eenheden het gaat heeft hij niet bekendgemaakt
De CDS gaf ook aan dat de situatie in Oekraïne verder is verslechterd, maar dat je het Oekraïense leger niet moet onderschatten. "Ze zijn goed uitgerust, goed getraind en ze zijn bereid om voor het land te vechten." De Russen zullen hun operatie volgens de CDS niet in korte tijd kunnen afronden. "De strijd is nog lang niet gestreden."
Update 19.25 uur:
Battlegroup
Nederland bekijkt de mogelijkheid om met Patriots en manschappen bij te dragen aan de nieuwe NAVO-battlegroup in Slowakije. Dat zou dan samen met Duitsland gebeuren. Ook Polen, Slovenië, Tsjechië en de Verenigde Staten zijn bij de battlegroup betrokken. Doel is om de collectieve afschrikking en verdedigingsfunctie van de NAVO aan de oostflank verder te versterken en de NAVO-bondgenoten in de regio gerust te stellen.
foto
Dus... 4 miljoen NLers.
.
Enige probleem is logistiek, als je hele legers richting Bijv Polen moet verplaatsen of richting Oekraïne duurt dat lang.
Andersom geldt dat overigens ook, Rusland heeft de meeste troepen normaliter aan de west kant staat bij de grens van Zweden/Finland en Estland etc.
Zo'n 80.000 troepen plus tanks vliegtuigen etc.
Maar als zij Bijv reservisten moeten oproepen van de oostkust, zijn die ook maanden bezig zich te verplaatsen, wat niet allemaal via een luchtbrug geregeld kan worden,
Al met al is het wat dat betreft gelijk spel qua logistiek.
Maar als je ziet hoe Oekraïne die Russen hun eigen anus vaker wel, als niet laat zien de afgelopen dagen.. en dat is dankzij ons materiaal voornamelijk.
Dat zie je ook terug in de cijfers, veel Russische tanks en voertuigen naar de klote, logisch gezien de grote hoeveelheid javelins wat geleverd is voor de invasie.
Ik zou het nog geen minuut volhouden aan het front, maar alle beetjes helpen om de Russen te stoppen.
Er zijn legio taken te vervullen in de gehele logistiek tijdens een oorlog, en alle beetjes helpen. Kan je weer plaatsen vrijmaken voor mensen die wel fit zijn om te vechten.
Maar helaas mag dat juridisch niet. Raak je als huurling je Nederlandse paspoort kwijt.
Misschien moet NATO/EU een loophole creeëren dat mensen vrijwillig naar Oekraine kunnen gaan. Kunnen we direct nieuwe javelins meenemen voor de mensen aan het front.
Hier is de complete speech, weelk gedeelte lieten ze zien?
Met oorlog is het dat eerse sterft de waarheid, wie zei dat ook al weer?
Hiram Warren Johnson - Als er oorlog komt is het eerste slachtoffer de waarheid. Origineel: The first casualty when war comes is truth.
Elke dag dat Putin die stad niet in handen heeft wordt de kans groter dat Putin het loodje legt.
Heb je het nou tegen Rutte of mij?
Als Oekraïne genoeg mensen hebben en alleen behoefte aan meer wapens, dan moeten we ze overladen met al onze voorraden van wapens en munitie en zaken. We gebruiken het zelf toch niet.
Kunnen we zelf weer nieuw materiaal kopen. Wij hebben daar het geld voor.
Uiteraard moeten we het verkopen aan Oekraine, als handel. We mogen toch best handelen met Oekraïne? Dat er per ongeluk stingers in de kratten zitten ipv de sinaasappels... tja er gaat wel eens wat mis in het distributiecentrum he
Tanks ook. Maar St. Javelin beschermt Oekraine vooralsnog.
Die Tsjetsjenen is ironisch. Eerst heeft Putin ze gedood, nu vechten ze voor Putin.
En Putin is een laffe hond door militairen te halen uit streken die niets hebben met Russen en Oekraïeners.
Laat Putin echte Russen sturen, maar die willen waarschijnlijk minder graag vechten tegen hun broedervolk, dus Putin moet het hebben van troepen uit de Kaukasus en van achter de Ural.
tis maar een gerucht natuurlijk.
Een beetje fatsoenlijk militair museum in het buitenland heeft nog meer gevechtklaar materiaal dan wij.
Zou ook betekenen dat de overige tweederde van de Russische troepen ook niet echt veel zal kunnen gaan beginnen terwijl die naar verluid nu ook worden ingezet.
En wat kunnen die Tsjetsjenen nog doen?
Er is ook een filmpje van een Russisch voertuig dat stil staat. Brandstof op en ze weten niet precies wat hun doel is.
Als dit allemaal klopt is het echt een faal-actie van Putin.
Blufpoker is een ding maar een echte invasie starten met slechts de hoop dat Oekraine snel zal overgeven... wat is je plan B? Als dit waar is dan wordt Putin door de hele wereld weggehoond. En terecht.
Maar misschien wist Oekraïne hoe de vork in de steel zit en zetten ze daarom alles op alles om vol te houden.
Voor de rest zal je gelijk hebben.
Maar nee, hij moet zo nodig zijn broedervolk aanvallen, die hij volgens zijn eigen woorden graag wil bevrijden.
Helaas lukt dit blijkbaar niet. Oekraieners hebben liever Zelensky dan Putin, zo blijkt.
Putin hoefde niet perse met tanks het land binnen te rijden, met straaljagers burgers aanvallen.
Had allemaal niet gehoeven.
Als hij oorlog wil met de vijand, had hij de vijand aan kunnen vallen in plaats van degenen waarvan hij stelt dat hij ze wil bevrijden.
Want de realiteit is dat hij op dit moment alleen diegenen aanvalt die hij schijnbaar wil bevrijden. Raar of niet?
En deze kat heeft kernwapens.....
Kiev en de Oekraiense regering is doel #1 dus als ik dat niet kan krijgen, dan maar een tactical nuke erop.
Ik weet nog steeds niet wat er tactisch kan zijn aan een nuke, maar goed zo noemt men dat nu eenmaal.
Ik denk dat als dit gerucht waar is, Putin straks gaat stellen dat zijn doel is bereikt, hij de veroverde gebieden vast blijft houden en stopt met aanvallen en weer aan de onderhandelingstafel gaat zitten om tijd te rekken om de troepen te versterken en brandstof en munitie weer aan te vullen.
Ik gok helemaal nergens meer op op t moment. Ik zie hem tot alles in staat. Veel hangt af in hoeverre en hoe lang de Oekraïne stand houd.
Indien we 2% van ons BNP aan defensie besteden i.p.v. nu iets meer dan 1% dan kunnen we misschien 1 klein legertje opbouwen.
Dus, 3 dagen tot de Noordzee, nope.
Maar dan wel een die in het heden rationeel nadenkt en niet teruggrijpt op het verleden wat nooit meer terug komt.
Dat was een koude kermis voor mij afgelopen week.
Kan je nagaan. Volgens hedendaagse linkse maatstaven ben ik een extreem-rechtse racist.
Vind ik het toch bijzonder dat ik, als ik me dan racistisch moet gaan gedragen zoals men van mij verwacht, het zo eens ben met deze neger:
Dit is precies waar het om draait. En als er een zwarte man moet zijn die dergelijke rake termen uit die precies weergeven wat er aan de hand is en wat we moeten willen in de toekomst, dan kan ik deze Kenyaan alleen maar de hand schudden.
Iets wat Putin blijkbaar nooit zal begrijpen.
Grote klasse aan deze Kenyaan! Blijkbaar begrijpt Kenya beter hoe de toekomst eruit moet zien dan blanke vastgeroeste Koude Oorlog mafketels.
[ Bericht gewijzigd door Danny op zondag 27 februari 2022 @ 07:13 ]
[ Bericht gewijzigd door Danny op zondag 27 februari 2022 @ 07:13 ]
Mijn zoon is nu een jaar of 22. Ik heb er hartstikke veel moeite mee dat hij eventueel opgeroepen zou worden en onder de wapens zou moeten om Europa te verdedigen. Ik heb er bijna niets meer mee.
Maar waar ik nog veel minder mee heb wil ik ook niet. Dus als dat de prijs is dan ga ik ervoor.
Niet omdat ik iets tegen huidskleur heb, maar kritiek op iemands cultuur is ook al racisme tegenwoordig.
Dus tja... dan ben ik maar racist.
En ik ben het eens met deze Kenyaan. Dat is niet de reden waarom links mij racist noemt. Het is eerder verrassend dat ik het met een neger eens ben is het concept. Dat kan toch niet? Nou blijkbaar wel. Maar daar kunnen veel linkse breintjes niet bij.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken