VS: Palestijnse student gearresteerd voor protest Columbia University 2024
In de Verenigde Staten is een student gearresteerd die betrokken was bij het organiseren van pro-Palestijnse protesten aan de Columbia University in New York in het voorjaar van 2024.
Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid beschuldigt de 24-jarige Palestijn van activiteiten die verband houden met de militante islamistische Hamas. Minister van Buitenlandse Zaken Rubio kondigde aan dat de visa en green cards van Hamas-aanhangers zouden worden ingetrokken, zodat ze het land konden worden uitgezet. De New Yorkse burgerrechtenorganisatie NYCLU verklaarde dat de arrestatie onrechtmatig was. Het is volgens de organisatie duidelijk dat de regering-Trump iedereen wil straffen die andere opvattingen heeft.
In het voorjaar van 2024 vonden er massaal pro-Palestijnse protesten plaats bij Columbia University vanwege de oorlog in Gaza, Trump omschreef deze protesten als antisemitisch. De Amerikaanse overheid heeft onlangs de staatssteun voor Columbia University met 400 miljoen dollar verlaagd en beschuldigde de school ervan Joodse studenten niet te beschermen.