Nederland stuurt tweede schip naar Somalië
Nederland stuurt nog een schip naar Somalië om de piraterij voor de kust van het Afrikaanse land te stoppen. Zondag vertrekt de Zr.Ms. De Zeven Provinciën vanuit Den Helder. Dat meldt het ministerie van Defensie donderdag. Het neemt tot eind augustus deel aan de missie Atalanta van de Europese Unie.
Het nieuwe schip telt een 220-koppige bemanning en staat onder leiding van commandant Ruud Schoonen. In Malta komen bovendien 22 Maltezers aan boord, die met de Nederlanders gaan samenwerken. De missie wordt aangestuurd vanaf het Duitse vlaggenschip FGS Brandenburg.
Belangrijkste taken zijn het verstoren van piraterij in de Golf van Aden en Indische Oceaan, het beschermen van kwetsbare scheepvaart en het escorteren van schepen varend voor het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties. Dat programma verstrekt voedsel aan vluchtelingen, inwoners van Derde Wereldlanden en aan mensen die zijn getroffen door een ramp.
De marine doet al sinds 2008 mee aan de bestrijding van de piraterij. Zodoende vaart op dit moment ook de Zr.Ms. Evertsen voor de Somalische kust. Het schip neemt echter deel aan een andere missie, namelijk Ocean Shield van de NAVO.
foto
maar op het (nog in aanbouw zijde) grootste marineschip van Nederland de bemanning uitdunnen omdat het allemaal te duur is
foto
https://youtu.be/_ErjCOv2AYA?si=_nkLnNyYoH6f_n6T
http://www.somalicruises.com/
waarom dit niet serieus op starten, brengt geld in het laadje ipv dat het geld kost.
Zoals ik een fregat begrepen heb is het een schip met "lange benen".
of willen ze iets te doen hebben met ons belastinggeld anders zitten de schepen toch weg te roesten.
piraten blijven wel uit de buurt met een paar van deze dingen op de vrachtschepen
foto
[ Bericht gewijzigd door Mytho op donderdag 1 mei 2014 @ 20:58 ]
Met een lege maag is het immers lastig schepen kapen.
OPV: Offshore Patrol Vessel
Dat valt vanaf een afstand veel minder op dan een grote boot.
De Hokjesman is een keer met zo'n missie meegeweest, is nog te zien op uitzending gemist.
De reden waarom de LCF's naar Somalië zijn gestuurd, is omdat de marine momenteel geen andere capaciteiten beschikbaar heeft. Nog niet alle OPV's zijn operationeel (zie ook eerdere posts).
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken