Uitgevers voeren watermerk in voor e-boek
Uitgeverijen De Arbeiderspers en A.W. Bruna gaan hun e-boeken voorzien van een watermerk. De onzichtbare stempel komt te staan in alle 1200 titels die de uitgevers nu digitaal uitgeven, melden de bedrijven maandag.
Het watermerk vervangt de eerdere vorm van beveiliging, die het volgens de uitgevers moeilijk maakte voor consumenten om hun aankopen op verschillende apparaten te lezen. Wie een e-boek met watermerk koopt, kan het werk lezen op bijvoorbeeld zijn smartphone en e-reader. Ook kunnen lezers hun digitale boeken uitlenen aan vrienden of familie.
Aan de andere kant maken de watermerken het ook makkelijker om de eigenaren te achterhalen van e-boeken die op een oneigenlijke manier worden gebruikt. Dat komt doordat in de onzichtbare stempel de gegevens van de koper worden opgeslagen.
De Arbeiderspers en A.W. Bruna Uitgever vormen samen de grootste uitgeverij van e-boeken. Eerder voerde onder meer uitgeverij Meulenhoff Boekerij een watermerk in voor e-boeken.
3DS friend code: 2191-7623-9035
Asics geniet. Lees mijn columns op http://www.raaskal.com
Lijkt me voor nerds of andere daglichtschuwen niet al te moeilijk om dat er voor mij uit te halen
Nu met Kane-vrij huishouden.
een pixeltje op een onbekende bladzijde? Een bitje in de code die je over het hoofd ziet?
Lastig hoor, zeker als ze het slim aanpakken.
Asics geniet. Lees mijn columns op http://www.raaskal.com
Kwestie van uitpakken en vergelijken.
Nu met Kane-vrij huishouden.
Je kan altijd beter een uur-halfuur voor het slapen gaan niet meer computeren enzo.
Dan wordt het al een stuk moeilijker.
En als de watermerken echt verdwenen zijn, klaag je gewoon snoeihard de uploader op dat moment aan.
Nu met Kane-vrij huishouden.
hoe leen je digitale boeken uit? ik kan alleen maar kopiëren bedenken, ik zou geen ipad of e-book uitlenen
-ik mag in Nederland een boek/film/muziek uitlenen aan wie-dan-ook voor eigen gebruik
-diegene mag daar een kopie van maken voor eigen gebruik
-daarna mag ook de kopie weer worden uitgeleend (let wel: niet weggegeven!)
-als iemand ergens in dit traject alsnog illegale dingen doet ("uploaden"), is de oorspronkelijke koper daar niet voor verantwoordelijk.
Het gaat wel weer de kant van hetgeen ze bij films al jaren doen: de betalende klant het leven zuur maken, de downloader heeft nergens last van. Dom, als je het mij vraagt.
Wat vindt het CPB van deze vorm van persoonsregistratie? Lijkt me knap illegaal!
Een Epub is geen rocketscience. Alle bestanden behalve de plaatjes die eventueel op de cover en in het boek staan zijn gewoon in leesbare tekst. Eventueel rare informatie die daar in staat is er dan ook zo uitgesloopt, evenals bestanden die je NIET kunt lezen in notepad.
Uiteindelijk bestaat een Epub uit:
een CSS file voor de opmaak, wat xml files voor de informatie (zoals inhoudsopgave, chapter info, uitgave informatie), een paar plaatjes voor de cover, en eventueel wat plaatjes die in het boek staat, en xhtml documenten met de text van het boek.
Zelfde destijds als met beveiliging op muziek die je dan op bepaalde apparaten niet kon afspelen, of bepaalde games met DRM waarbij je dan altijd online moet zijn of andere gekkigheden: In dat soort gevallen neem ik dat risico niet eens en koop ik het gewoon NIET.
Als de 'illegale' versie gebruiksvriendelijker is dan de 'legale' optie, dan is die keus voor mij snel gemaakt.
Er zijn maar weinig mensen die dat allemaal weten/bewaren.
Het zullen wel geen epubs worden. Of toch een soort van encryptie.
Nu met Kane-vrij huishouden.
De Kindle is volgens mij best al achterhaald.
Voor mij geen normale boeken meer.
daar zit geen licht in namelijk.
Verwar een tablet niet met een ereader met e-ink.
Ziet er gewoon uit als papier, en in het donker heb je er niets aan nee.
Maar daarom heb je covers met een lampje er in.
Nutteloos om echte piraterij tegen te gaan
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken