'Arbodiensten graven eigen graf'
Door toenemende werkdruk, steeds slechtere arbeidsvoorwaarden en slechtere dienstverlening graven de arbodiensten hun eigen graf. Om te overleven moeten de diensten hun positie ten opzichte van werkgevers en werknemers grondig heroverwegen, stelt Abvakabo FNV maandag.
Sinds 2007 hoeven bedrijven van de Arbeidsomstandighedenwet (Arbowet) voor veel zaken geen arbodienst meer in te schakelen. Ze mogen die zaken zelf regelen. "Daardoor werd de markt in een keer een stuk commerciëler", stelt FNV-bestuurder Sander Wesdorp. "Voorheen wisten ze dat bedrijven hen toch wel nodig hadden."
Door de toegenomen concurrentie zou veel zijn bezuinigd op ondersteunend personeel. Administratief werk wordt volgens de bond doorgeschoven naar de bedrijfsartsen. Hun werkdruk zou 'onacceptabel' hoog zijn geworden.
De bond stelt dat de bedrijfsarts niet meer toekomt aan het begeleiden van patiënten. "De nadruk ligt nu op het zo snel mogelijk verwerken van ziek- en herstelmeldingen." De druk op artsen om mensen snel beter te melden zou groot zijn omdat de arts wordt betaald door de werkgever van de patiënt.
Daarom pleit de bond opnieuw voor een 'werknemersarts'. Die moet onafhankelijk van de opdrachtgever opereren. In het voorjaar werd een soortgelijk voorstel gedaan. De werknemersarts zou moeten worden betaald door een deel van het loon van het personeel in te houden. Het plan werd door de arbodiensten met wisselend enthousiasme ontvangen, maar is nog niet doorgevoerd.
Een van de grootste arbodiensten in Nederland, Arbo Unie, kon niet direct op de kritiek reageren. Binnenkort beginnen de onderhandelingen over een nieuwe cao bij een aantal grote arbodiensten.
Ze weten wel hoe het moet.
Ik vind trouwens niet dat de werknemer daar slechter van moet worden, maar dat uit de vaste sociale lasten deze personeelsarts betaald zou moeten worden en wel zo dat het loon van de wernemer daar zeker niet onder zou lijden.
Er zal wel een mouw in die richting aan te passen zijn.
Omdat de arbo en vakbonden toch niets doen, laks zijn etc etc etc ben ik geen lid meer. In 1 woord zijn ze waardeloos.
'Waarom blijf ik bij dit bedrijf?' zullen mensen wel afvragen. Er is maar 1 iets wat dit bedrijf bied wat geen enkel ander bedrijf heeft of kan aanbieden en dat maakt het meer dan waard.
Helaas ga ik niet vertellen wat dat is want dan is duidelijk welk bedrijf het is, en dat wil ik niet. 'bijt niet in de hand die je eten geeft'. Waar ik nu werk zijn de zaakjes redelijk op orde, beter dan mijn vorige waar ik werkte.
foto
zo krijgen de arbodiensten een sterke positie!
Ik zat thuis met een zere poot..toen het wat beter ging werd ik door zo'n nooit afgestudeerde wannabe dokter uitgenodigd voor een gesprek.
Ik kom daar binnenlopen...vraagt ie of ik er op kan staan!!
verzekeringsmaatschappijen hobby's
Die zijn al jaren mee bezig het risico van de verzekerde te verkleinen door werkgevers banale eisen op te leggen. Ergonomische stoelen, stopcontacten die tot op de millimeter aan een bepaalde hoogte moet voldoen, rookverboden, etc.
Ze hebben een systeem ontwikkeld die een bedrijf lam kan leggen door bizarre eisen en het probleem is dat ze de regering controleren om er voor te zorgen dat ze aan die eisen kunnen afdwingen, en krijgen vaak politici mee met eventuele beloften bonussen en egostrelingen.
Dit en de niet aflatende verhogingen van de premies maakt dat deze bedrijfstak het er in nederland voor het zeggen heeft en niemand anders. je kunt bijna elke maatregel mbt welzijn teruglijden naar de verzekeringsmaatschappijen..
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Man, zeg dan niks!
Maar goed, wel na 2 dagen opbellen waar je blijft als je ziek bent
Don’t take my kindness for weakness and then expect me to treat you the same
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken