Rel over vingerafdruk in paspoort
Er is een rel ontstaan over de opslag van de vingerafdrukken van alle Nederlanders in een landelijke database. Een aantal juristen en organisaties komen in verweer tegen deze opslag. Zij vinden namelijk dat de regeling de mensenrechten en regels op gebied van privacywetgeving overtreedt.
Nieuw paspoort
Vanaf 21 september worden van iedereen die een nieuw paspoort aanvraagt, vingerafdrukken afgenomen. Deze lichaamskenmerken komen volgens EU-regels in de pas te staan. Nederland gaat echter verder dan dit, door de vingerafdrukken te registreren in een landelijke database.
De officier van justitie kan bij opsporingsonderzoeken gebruik maken van deze gegevens. In principe wordt iedere Nederlander dus als verdachte aangemerkt.
In strijd met mensenrechten?
De komende dagen buigt het Mensenrechtencomité van de Verenigde Naties in Genève zich over de vraag of deze regeling in strijd is met de mensenrechten.
"Ook het risico van diefstal van deze gegevens door onbevoegden is veel te groot", aldus vicevoorzitter Caroline Forder van het Nederlands Juristen Comité voor de Mensenrechten (NJCM) dat het onderwerp op de agenda heeft gezet.
RFID
De vingerafdrukken worden namelijk opgeslagen op een zogeheten 'RFID-chip'. Dit is een geheugenchip die op ongeveer 10 meter afstand uit te lezen is.
Twee andere burgerrechtenorganisaties, Vrijbit en Privacy First, willen een klacht tegen de Nederlandse Staat indienen bij het Europese Hof voor de Rechten van de Mens. Volgens deze partijen heeft de overheid 'een grens overschreden'.
Met dank aan RvLaak voor de herschreven submit.
Ik ben er zo een, maar het lijkt wel of er geen enkele solidariteit meer is. Mensen bereiken elkaar niet meer en de politiek gaat maar zijn gang.
Zoals Alpine_star al min of meer aangeeft. We zijn een stelletje mietjes geworden die alleen maar vanachter hun PC moord en brand durven te roepen.
Nou daar wordt een politieker in Den Haag niet bang van.....
Politiekers zijn blijkbaar veel banger voor terroristen krakers bijvoorbeeld.... duidelijk wat ons te doen staat toch?
Ik download enkel encrypted
Hoe dat zo? Welke zaken, genoemd in het verhaal, kunnen/gebeuren niet volgens jou? En heb je daar bewijzen voor, of heb je het gewoon niet meegemaakt?
Het hele verhaal is niet aangedikt. Het is enkel fictief, maar wel degelijk mogelijk met de zaken die al doorgevoerd zijn.
Wederom: check de links maar.
O &: sinds wanneer worden blogs daadwerkelijk zo serieus genomen? Blijft enkel een blog-entry op een site. Niet meer, niet minder
blijkbaar weet jij niet wat criminelen zijn en waar ze toe in staat kunnen zijn.
het zijn niet voor niets criminelen, als ze zo rekening houden met onschuldigen zijn het geen criminelen.
Grappig, als je gelezen had had je namelijk gelezen dat ik je gelijk gaf.. alleen was ik het niet eens met de manier van aandikken van zaken die al ernstig genoeg zijn zonder ze aan te dikken. Dat aandikken is namelijk een zwaktebod.
Blijkbaar kan je niet dingen in context lezen en staat het becommentariëren van het aandikken gelijk aan het voor vrijheidsbeperkende maatregelen zijn, dan vraag ik me toch echt even af met wie ik hier nu te maken heb.. in ieder geval niet iemand die de context begrijpt... is ook niet erg, vraag dan verheldering in plaats van blind ertegen in gaan.
- Hoe vaak en wanneer masturbeer je je zelf en/of kijk je porno? En wat voor porno?
- Welke strafbare en/of moreel verwerpelijke dingen heb je gedaan? Wat is je dierbaarste geheim?
- Mag men een webcam + mic bij jou in de woonkamer/WC/douche/slaapkamer ophangen?
- etc etc
Als je één van deze vragen negatief moet beantwoorden heb je dus wel wat te verbergen. Net als iedereen overigens. En daar is ook helemaal niks mis mee maar kom dan alsjeblieft niet met de drogreden 'ik heb toch niks te verbergen' aanzetten.
Het gaat 'em denk ik om dat iedereen dat kan uitlezen vanaf een afstand. Maar ja, iedereen kan ook achter je aanlopen en wachten tot je wat aanraakt.
محمّد هو خنزي | "All that we are is the result of what we have thought." [Buddha] | http://ra.phid.ae/
Uiteraard is zoiets alleen goed als het beperkt is tot waar het voor bedoeld is, maar ja.. wie garandeert dat? Ik in ieder geval niet.. Ik kan niet zien wat men in de toekomst ermee gaat doen.. wat wel zo is dat je niet alles kan voorkomen en je niet alles af moet pakken wat opsporing van criminelen bevordert.. echter moet er wel een mogelijkheid zijn om in te grijpen bij misbruik.. probeer dat maar eens in te bouwen... Excuus, dan hebben ze wel iets gedaan, maar ze hebben geen data gecontroleerd op inhoud, daar ben ik vooralsnog van overtuigd, ik begreep dat dat enkel kon als een rechter daar toestemming voor geeft.. mochten ze dat wel gedaan hebben dan ben ik benieuwd waarom dat niet openbaar is gemaakt en waarom we toen niet massaal @home aan het kruis hebben genageld.. Waar stel ik dat ze niet zouden kunnen gebeuren? Dat is een aanname, als je goed leest staan we aan dezelfde kant, alleen waarom iets verzinnen/aandikken? Is de realiteit dusdanig tam dat we moeten overdrijven om iets duidelijk te maken? Ik denk van niet... ik denk dat we al aardig ver zijn doorgeschoten met die maatregelen... Dat is het probleem, hoe wil je iets serieus aan de kaak stellen als je verwijst naar niet-serieuze blogjes? Ridiculiseer je dan niet dat waar je voor vecht? (in dit geval je privacy?)
Sorry, ik moest even lachen.. jij woont in een vrij land? Kan je me even vertellen waar dat is, want dat is niet Nederland hoor.. je heb het misschien niet door, maar je leven is van je geboorte tot je dood uitgestippeld.. van hoelang je moet leren, werken tot wanneer je nutteloos bent en afgevoerd mag worden..
De enige vrijheid die je heb is het ermee eens te zijn of weg te gaan.. dat is toch een vrijheid die we hebben mensen..
Think again.
sorry ik moest ook even lachen,
jouw gedachtegang is duidelijk, iedereen is gek behalve ik.
Kijk maar eens om je heen in je eigen omgeving. Hoeveel mensen weten überhaupt dat er op de A50/A28 kruising alle kentekens geregistreerd worden?
Natuurlijk, ambtenaren zijn niet perfect. Dat geldt voor alles, maar dat maakt werken onmogelijk als je perfectie eist. Ook worden zulke ambenaren gescreend. Komen ze daar doorheen dan heb je een veel groter probleem. Maar je vergeet het tweede deel: wat kan men ermee, zeker omdat het bekend is dat die gegevens ilegaal verkregen zijn?
En waar baseer je dat op? De dictaturen die bestaan werken allemaal volgens de botte bijl methode en weet iedereen dondersgoed hoe de zaken grofweg werken. Zeggen dat we "stiekum" in een dictatuur leven is even sterk als roepen dat God bestaat.
We moeten de realistische on onrealistische angsten wel sterk gescheiden houden. Een dictatuur ontstaan uit een progressie van databases heeft nooit bestaan. Simpelweg omdat deze databases er nooit waren. Je moet dus met erg goede argumenten komen waarom je denkt dat dat wel kan gebeuren, en hoe dat dan gaat gebeuren. Want de standaard scenarios die je dan voorgeschoteld worden zijn volstrekt onrealistisch en bestaan uit hyperbolen.
Blijft natuurlijk slordig dat een maatschappij zich conformeert aan éénzijdig bewijslast van een stichting
of snapte je me weer niet? Dat kan ook...
Als Nederland zo vrij is, waarom dan al die maatregelen die er genomen zijn waar je tegen bent? Die beperken toch je vrijheid en je privacy? Dus of je vind het wel meevallen of niet.. wat is het nu?
Je stelt dus dat Nederland vrij is.. omdat ik stel dat Nederland dat niet is, als dan een ander vraagt wat er zo vrij aan is dan stel je dat je niet op hem reageerde maar op mij.. dat is gewoon erg kortzichtig reageren, toch? Sterker nog.. je spreekt je eigen ermee tegen soms
alleen democratie is een mooi woord voor dictatuur, we leven al stiekem in een dictatuur, je heb gestemd, en je stem gegeven aan je volksvertegenwoordiger, die VOOR en namens jouw bepaalt wat goed voor jouw en ons is.
en het antwoord is, makke schapen zien het gevaar van de wolf in schaapskleren niet aankomen tot dat ze opgegeten worden.
zo ga nu maar weer met je barbiepoppen spelen.
Je hebt dus de keuze tussen relatief veel invloed en daarmee een complete kutsamenleving omdat iedereen de ballen verstand van heeft of de keuze om iemand te kiezen die er wel verstand van heeft en dus betere keuzes kan maken.
Dat het volk vervolgens meer naar popi dingen kijkt, daar is in beide gevallen niks aan te doen. Maar doen alsof we in een dictatuur leven slaat totaal nergens op en maakt elke discussie onzinnig. Misschien moest je eens gaan verdiepen hoe een klassieke dictatuur werkt en hoe het dagelijks leven daarin eruit ziet. Wat een lulkoek. De hemel komt naar beneden en iedereen die dat niet gelooft is een mak schaap? Wat een redenatie.
Nogmaals, wat is er zo vrij aan Nederland dan? Overigens denk ik dat ik langer uit de luiers ben dan jij, dus als je me niet persoonlijk kent zou ik het fijn vinden als je je beperkt tot inhoudelijk op de teksten te reageren, voor zover je dat nog kan...
jouw laatste redenatie is ook lulkoek, vooral omdat je het niet begrijpt.
Nee, maar even serieus. Belachelijk dat dit centraal opgeslagen wordt. Heeft mijns inziens weinig tot geen nut, en heeft een veel te groot risico op inbraak in de database.
[sarcasm]De rest van onze persoonlijke gegevens is immers ook nog nooit gestolen. [/sarcasm]
Ook ik gebruik Bitcoin :3
Adres: 15kvR6gZTkRQCF9FU4vopbxTqQeDfeW47K
Peuk op de grond, naast het zebrapas oversteken, vloeken op straat; hoppa automatisch geld van je rekening afgetrokken.
Dat kan prima met die digitale fotos met gezichtsherkenning.
IK weet zeker dat dat gaat gebeuren. En hopelijk blijft het dan daarbij.
De basis voor een land zoals in Demolition man, of nog veel erger 1984 wordt nu mooi gelegd.
Het enige wat het echt compleet maakt is een DNA database van iedereen. Dan kan niemand ze meer stoppen.
Als je indirecte democratie al als dictatuur ziet, tja dan is het woord niks meer waard nietwaar. Dan is ook niemand onder de indruk als je roept "deze databank leidt tot een dictatuur!". ... lekker nuttig.
Dus relax en bovendien welk land is nou echt vrijer dan Nederland..... zijn er niet veel als je het mij vraagt.....
Best ironisch
Ik denk aan een Bildenberger groep. Ik wil geen complottheorieën ontwikkelen, maar een geheime organisatie die geheime bijeenkomsten organiseert en waar prins Bernhard ooit mee begonnen is, heeft NIKS met democratie te maken......
Dus zeggen dat we in een indirecte democratie leven is in mijn ogen maar relatief..... het verdrag van Lissabon werd ook getekend terwijl (volgens mij) toch echt 60% tegen heeft gestemd.
Veranderd nu onze perceptie van vrijheid steeds, omdat er landen zijn die er erger aan toe zijn, of komt het door het geleidelijk invoeren van beperkingen dat we uiteindelijk geloven dat er niets is veranderd? Ik weet het niet...
Wat ik wel weet is dat we aardig wat hebben ingeleverd en er niets voor terug hebben gekregen.. criminaliteit daalt niet echt, als er iets makkelijk is dan is het wel illegaal zijn in Nederland, dus waar hebben we die vrijheden voor ingeleverd? Schijnveiligheidsgevoel denk ik..
Jaja, voor vrijheid moet je betalen!
Aktie voeren samen?
Worst case, als we niet opgepakt zijn, kunnen we na afloop een biertje of zo pakken..
edit: was vergeten dat het zomerreces is, het land is de komende 7 weken onbestuurbaar of zo.. dus tenzij er een spoedbeleg is vanwege een ramp of zo zullen we er dus echt met zijn 2-en staan.. :-/
Nu kan je in Nederland geen stap meer zetten zonder dat er een camera op je bek staat. Iedere meter in je auto wordt gevolgd. Je wordt gepeild op je mobiel, afluisteren is aan de orde van de dag. Dan nu ook nog even preventief je vingerafdrukken inleveren voor in de database. Het DNA komt in de volgende ronde. Wat een KUT LAND. Hoe gastapo wil je het hebben, er zit nog net niet een idioot met een lange leren jas en een ooglapje op je rug de hele dag.
Mensen maar roepen, jah, maar ik ik heb niks te verberen, dus allemaal prima. Krankzinnig, je hebt 0,0 privacy meer in dit land. Het wordt met de dag gekker. Binnen nu en een jaar ben ik echt weg. Laat maar onderlopen die KUT polder.
"A little bit of pain never hurt anybody, if you know what I mean." - Lock Stock...
"How do you shoot the devil in the back? What if you miss? " - The Usual Suspects
En inderdaad, vergeleken met de jaren 90 is de vrijheid van het individu flink afgenomen. Zie hier de lijst met vrijheidsbeperkende maatregelen: Overzicht privacy-inperkende maatregelen/wetten/voorstellen
Er hoeft maar een paar keer wat fout te gaan en de rechter zal vingerafdrukken niet meer toestaan als bewijsmateriaal.
Deze wet zal op den duur een averechtse werking hebben op de rechtspraak.
Doen alsof de politie je huis binnenstormt en de inwoners znder pardon executeert ("Gestapo achtig") slaat echt totaal nergens op. Dan ben jij diegene die in een fantasiewereld leeft.
Communistisch rusland was geen probleem vanwege de cameras etc die nauwelijks bestonden, maar voor het feit dat men mensen elkaar liet spioneren (tot en met de kinderen aan toe) en voor verkeerde meningen al in concentratiekampen opsloot, zonder rechtszaak of wat dan ook. Macht werd van bovenaf opgelegd, en alles centraal gestuurd.
Dat is iets compleet anders dan een database, dat is wat je DOET met je macht wat telt. En als dat fout zit heb je echt geen hightech nodig, liet Rusland zien.
Doen alsof we praktisch in communistisch Rusland leven laat zien dat je geen idee hebt over hoe het hier of daar te werk gaat. En dat maakt je punt extreem zwak.
Er zijn genoeg argumenten voor en tegen zo'n databank, maar "het is hier nu al praktisch communistisch rusland" is er niet een van.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken