Inspectie doet invallen bij farmaceutische bedrijven
Bij twee farmaceutische bedrijven heeft de Inspectie voor de Gezondheidszorg invallen gedaan, omdat er vermoed wordt dat de bedrijven een te sterke lobby voeren voor onder andere een vaccin tegen baarmoederhalskanker. De bedrijven zouden gunsten hebben verleend aan artsen en wetenschappers. De twee bedrijven waar de inval plaats vond zijn Sanofi Pasteur MSD in Hoofddorp en GlaxoSmithKline in Zeist, aldus een woordvoerder van de inspectiedienst.
Minister van Volksgezondheid Ab Klink (CDA) besliste dit jaar, tot groot genoegen van de medicijnfabrikanten, dat meisjes vanaf twaalf jaar ingeënt moeten worden tegen baarmoederhalskanker. De farmaceuten zouden artsen betalen om meisjes die preventief tegen baarmoederhalskanker werden gevaccineerd in te enten met hun medicijn.
Agnes Kant, SP-Kamerlid, wil dat er een debat komt over de rol van de fabrikanten van medicijnen. Het Kamerlid vindt dat het besluit om vaccinatieprogramma's op te starten objectief moet worden gemaakt. "Marketing, lobby en financiële banden met adviseurs van de industrie moet uitgesloten worden", aldus Kant in een reactie. "Deze absurde vorm van marketing moet aan banden worden gelegd." Kant liet weten blij te zijn met de inval bij de twee farmaceutische bedrijven.
In Mekka
Dat is pas leuk
Laten ze Klink ook maar eens goed onderzoeken wat dit betreft, dit zijn gewoon maffiapraktijken.
Het is mss een erg extreem voorbeeld, maar heb je "I am Legend" gezien? Het begint met "Vaccin tegen kanker!" en een paar jaar later iedereen dood.
@Woessie: Het is maar de vraag of dit vaccin zo goed is als gezegd wordt (waarom komen de zorgverzekeraars niet met een eigen initiatief?; zij betalen). Het is in ieder geval zeker dat het veel geld kost, en dat gaat ten koste van andere vaccins/medicijnen. Het probleem is dan dat uiteindelijk andere mensen de dupe zijn, omdat in de afweging snoepreisjes zijn meegenomen.
De vaccinatie tegen baarmoederhalskanker is prematuur. De wetenschap zelf is nog niet eens overtuigd van het nut van het vaccin. Zij geven in meerdere verklaringen aan meer onderzoek te willen.
De pharma wil dat niet want die willen zo snel mogelijk de knaken terug verdienen. Als je ziet wat voor enorme bedragen zij in marketing steken dan schrik je. Het is nog niet zo dat huisartsen en specialisten omgekocht worden maar het lijkt er wel heel sterk op.
Artsen moeten jaarlijks een aantal punten halen. Een van de manieren die de pharma gebruikt zijn congressen waarbij het vraagstuk niet een probleem oplevert maar de oplossing altijd eentje is van het bedrijf wat het congres/seminar of wat dan ook organiseert.
Heel apart dat artsen via een commerciele organisatie de jaarlijkse punten kunnen verdienen. Hoezo een gekleurd beeld.
"Beste Els"
en vinden aids vaccin, geneesmiddel voor kanker etc.. in stoffig archief
[/conspiracy mode]
sorry maffe bui. (aan de andere kant, behandelen levert meer op als genezen.)
Maar goed, hij gaat zich dan af en toe te pletter vreten en blijft gewoon hetzelfde voorschrijven.
Medicijnfabrikanten gaan gewoonlijk al vrijwel over lijken met hun marketing, dus in dat opzicht is het niet raar. Verbazingwekkend is het zeker.
Zelf begrijp ik niet waarom er niet afgedwongen wordt dat de farmaceutische industrie een terughoudende rol aanneemt. Aan andere kant, er gaan miljarden om in de farmaceutische industrie en er wordt heel veel geld uitgegeven aan onderzoek. Dat is allemaal te verantwoorden. Maar soms verliezen farmaceutische marketeers het ethische aspect uit het oog, zoals bv. aidsremmers in Afrika: vanwege patenten die in bezit zijn van de farmaceutische industrie is het niet mogelijk om goedkopere generieke versies van het medicijn te produceren. Met als gevolg dat er, door die patentering (lees: door economische redenen) mensen ernstig ziek worden en sterven. Daarmee heb je als farmaceutisch bedrijf de ethiek uit het oog verloren en verlies je, in ieder geval voor mij, alle sympathie. Bestaat er niet iets als 'open source' medicijnen?
Deze bedrijven zijn in mijn dorp
Als er geen private bedrijven meer zijn die medicijnen ontwikkelen worden de zorgkosten ook weer beheersbaar ipv zoals nu dat elk jaar het bedrag dat aan medicijnen uitgegeven wordt sterk stijgt
Het is niet alleen maar onzin wat ik verkondig !!!!
Gen tegen kanker ontdekt
waarvan dit volgens mij het gevolg was:
Werkend medicijn tegen kanker gevonden
Heb ik daarna niks meer van vernomen, waarom niet?
Aan wie moeten ze dan die dure kankertherapie slijten.
Met werkende medicijnen maken ze hun eigen markt kapot.
http://www.eqgen.nl/vaccins.html
En als we het dan toch over de farma industrie hebben:
http://video.google.nl/videoplay?docid=2944803407975749033
We moeten natuurlijk niet te gezond worden he, dat zou zonde zijn.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken