Donner wil af van automatisch pensioen op 65e
Mensen die de pensioengerechtigde leeftijd bereiken zouden niet meer automatisch met pensioen moetengaan. Minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken heeft vandaag een notitie met deze strekking naar de Tweede Kamer gestuurd.
Donner zou graag zien dat het normaal wordt dat 65-jarigen doorwerken en de AOW uitstellen. Hij schrijft dit met het oog op de vergrijzing, die tot een personeelstekort en een lagere economische groei zal leiden. De minister denkt dat pensioengerechtigden nu sneller kiezen om te stoppen met werken, dan dat ze kiezen voor doorwerken. Zeker als er alleen een keuze is tussen stoppen en fulltime blijven werken. Hij hoopt dat de bereidheid om te blijven werken tot het 65e jaar zal toenemen, als het pensioen niet automatisch ingaat als men 65 wordt.
Begin deze maand bleek uit de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden 2007 al dat steeds meer mensen bereid zijn om in ieder geval tot hun 65e jaar door te werken. Vooral jongeren tot twintig jaar geven aan dit geen bezwaar te vinden. De wil bij werknemers in de bouw is het kleinst.
Hij wil zelf gewoon langer doorgaan dan zijn 65efoto
OT: gewoon mogen kiezen vind ik foto
Iemand die 65 jaar oud wordt heeft genoeg gewerkt in zijn leven.
De meeste mensen, die ik gekend heb, die ouder werden dan 65 hebben meestal niet langer dan 10 jaar geleefd na hun pensioen.
Ik heb er zelfs nog meer gekend die de 65 niet eens haalden of die rond die leeftijd al duidelijke physieke kwalen tonen.
Where you invest your love, you invest your life
OT: Werken FTW. foto
We gaan weer terug naar de middeleeuwen, werken tot je dood.
behalve dan diegene die nu toevallig in de regering zitten en tegen die tijd hun schaapjes allang op het droge hebben.
foto
Laat de werknemer in ieder geval zelf bepalen of hij of zij door wil werken na het 65e levensjaar.
Als het over arbeid ,pensioen,aow of onslag gaat.
Dat achterbakse misbaksel, is zelf vér voor zijn pensioen al binnen. Terwijl de mensen die het land opgebouwd hebben na de oorlog door die schurk word belazerd.
Blijf af van het pensioen! foto
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Het antwoord is dus: Nee, opsauten. foto
Prive: http://pixels.ontheweb.nl
Overigens geen slecht plan natuurlijk, zolang het vrijwillig blijft. In bepaalde beroepen is de koek op je 60e wel op. Zit je daarentegen op kantoor dan kan je makkelijk tot je 70e doorwerken, mits je wilt.
Ook krijg je op je 65e automatisch je pensioenuitkering en je moet expliciet aangeven als je wilt doorwerken.
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
Beetje verder kijken dan je neus lang is dus.
Prive: http://pixels.ontheweb.nl
Als iemand na 65e graag wil blijven doorwerken op vrijwillige basis, dan is dat natuurlijk prima, maar het zal wel de verplichte norm moeten worden.
De opmerking van 2008!
Ze innen al genoeg en nu met 65 jaar van een aowtje leven... is die man maf ofzo?
Just Fok Your Live!!!!
Het kaasschaaf model heet dat, iedere keer een klein stukje afpakken, dan zeurt er niemand.
Nu wordt er via een omweg (uitzendbureau) mensen boven de 65 toch weer aangenomen.
Bovendien moet er een cultuuromslag komen in de groep rond de leeftijd van 50. Een grote groep van die mensen denken alleen maar aan stoppen op hun 65ste.
Dat blijft natuurlijk mogelijk. Maar het is niet meer verplicht om te stoppen. Voor degenen die nog door willen werken hoeft dat dus niet meer via een omweg.
Iets waar bedrijven al jaren voor pleiten.
foto
edit:\\ Gelukkig is Donner net even wat slimmer dan menig Fokker.
en als hij dan nog blijft plakken:
foto
Op donderdag 22 november 2007 @ 12:42 schreef Neelis het volgende: Rabbelneuteaantwaark ?
foto.
Het begint met niet meer automatisch pensioen
vervolgens wordt je gekort als je toch met pensioen gaat
daarna gaat het pensioen omlaag zodat het niet meer aantrekkelijk wordt om met pensioen te gaan.
En voor je het weet is het afgeschaft en moet je werken tot je dood.
En trouwens het argument dat bedrijven dat al jaren bepleitten slaat nergens op. Een bedrijf is een commerciele instelling en instellingen met commerciele belangen moeten in beginsel gewantrouwd worden omdat hun commerciele belangen vaak niet aansluiten bij de belangen van het individu.
En wat bedoel je met je hele pensioen afpakken? Dat je tot je dood door moet werken, ook al wordt je 120?
"A computer is like airconditioning, as soon as you open Windows, it becomes useless!"
Het is toch moeten gaan?
Ik wil nu genieten van het leven niet als je een wandelend fossiel bent.
jong zijn foto
wat een koekebakker, wanneer begint hij nu eigenlijk eens met werken?
lol, dan doe je wel echt iets verkeerd als jij het pensioen voor andere mensen betaald foto
Ik denk dat je mis bent met de AOW foto
Op je 65e ga je automatisch met pensioen, ook al wil je doorwerken. Dit maakt doorwerken lastiger.
Gewenste situatie door Donner:
Op je 65e kan je met pensioen maar je bent niet "verplicht" zoals je nu bent. Doorwerken wordt makkelijker, en met pensioen gaan op je 65e blijft geen probleem
Genoeg jip en janneke taal nu?
teknival! muhahaaa
pm block :,-)
De werkenden moeten dan 35 jaar van je leven sponsoren, terwijl de man van 65 steeds vitaler is. Je moet het idee loslaten dat jij (en ik) nog op hun 65e met pensioen kunnen. Het is hooguit zuur voor de mensen die bijna 65 zijn en de illusie hadden steeds van beide walletjes te kunnen eten (oud worden EN niet hoeven werken vanaf 65).
Als je verder denkt kom je misschien op andere gedachte.
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken