Onzeker
Laatst las ik dat de Nederlandse vrouw het pashokje niet meer uit durft. Dit geldt in elk geval voor de vrouwen die er nog wel ín durven. Ik heb sowieso een galhekel aan paskamers en dat heeft meer met de paskamer te maken dan met mezelf. Het blijft onprettig om je tussen 5 spiegels onder een TL lamp te moeten uitkleden. Uitkleden doe je namelijk bij voorkeur niet in de buurt van een spiegel. Voorover staand is niemand op zijn mooist, laat staan een veertigplusser die ook nog eens twee kinderen heeft gedragen.
Dat de Nederlandse vrouw het pashokje niet meer uit durft heeft natuurlijk alles te maken met onzekerheid over het figuur. Vreemd eigenlijk dat er zoveel vrouwen ontevreden zijn over hun uiterlijk terwijl het merendeel van deze dames een gangbaar formaat heeft.
Hoe zou dat nou toch komen?
Je zou denken dat wij Hollandse vrouwen een beetje trots zijn op onze struise vormen waaraan je kunt zien dat onze oma’s sterke boerinnen waren die niet anders deden dan kinderen werpen en heel hard werken. Brede heupen en pronte borsten, dat is eigenlijk een beetje de mal voor een Hollandse uit de kluiten gewassen vrouw. Jammer dat we er niet wat trotser op zijn.
Hoe zou dat nou toch komen?
Een volgend artikel dat ik lees vertelt ons dat enorme siliconenborsten uit de mode zijn. Halleluja!! Eindelijk gerechtigheid voor het kleine B’tje, aldus mijn verheugde reactie en ik gooi het bovenste knoopje van mijn bloes alvast los. Maar helaas, een natuurlijke borstvergroting is nu in. Ik verbaas mij over de tegenstrijdigheid als je de woorden 'natuurlijk' en 'borstvergroting' met elkaar in verband brengt. Bij de natuurlijke borstvergroting wordt vet weggezogen uit buik, billen of benen en in de borsten gespoten waar het hopelijk dankzij de stamcellen de borsten aanzet tot groeien. Mijn oog valt op de reclames naast het artikel: hoe je een rimpelvrij decolleté krijgt en een borstvergroting (met siliconen) voor maar € 1750,- .
Onzeker doe ik het knoopje van mijn bloes weer dicht.
Ik lees verder en stuit op een ander heikel punt voor oer-Hollandse vrouwen, vooral in pashokjes waar je onder die bouwlampen eerder lichtblauw lijkt dan tropisch bruin. Naast alle Nederlandse meiden die vanwege hun komaf al zijn gezegend met een chocoladekleurige teint, worstelt half Nederland met bleke ledematen en kiezen we er zelfs vrijwillig voor om gehuld in een lachwekkend minuscuul bikinietje, ingevet als een paling een dag lang op een zanderig handdoekje te gaan liggen verbranden teneinde maar niet zo wit meer te zijn.
Een dik lichaam is al afstotelijk, laat staan als het dik én wit is. Maar daar is wat op gevonden. Lipotec heeft een nieuwe zelfbruiner die nog langer blijft zitten, wel twee weken! Onder het artikel staat nóg een nieuwe vondst, een badpak dat zonlicht voor 80% door laat. Dus dat wordt oppassen voor verbrande schaamlippen (zouden die ook gaan vervellen?). Als ik als klap op de vuurpijl dan ook nog eens lees dat 33% van de mannen een voorkeur heeft voor schaamhaar op zijn Braziliaans -oftewel kaal- zakt de moed me in de schoenen.
Ik wil niet om de twee weken naar een zelfbruiningskliniek voor een kleurtje. Ik wil niet om de vier weken met mijn benen wijd in een salon liggen teneinde mijn kruis een ‘Braziliaans’ voorkomen te geven.
Ik wil niet dat ze mijn buikvet in mijn borsten gaan pompen en al helemaal geen siliconen. Ik wil gewoon trots zijn op dat lichaam dat mij is toebedeeld. Wit, met kleine borsten en brede heupen. Teveel vet hier en daar maar alles doet het.
Terwijl ik -inmiddels wat somberder gesteld- op dezelfde site vervolgens artikelen tegenkom met als titel ‘Eva Longoria in bikini’, ’Micky Hoogendijk gevraagd voor de Playboy’, 'Hollywoods afslanksensatie (10 kg eraf zonder moeite!)', 'Lindsey Lohan huurt vrouwelijke sexy DJ in (klik hier voor foto’s van de DJ)' en ‘Gisele Bundchen halfnaakt op het strand' realiseer ik mij dat geen enkele vrouw die ik ken, ongeacht haar postuur, tevreden is met zichzelf.
Hoe zou dat nou toch komen?
Het ligt er ook maar aan in welke eeuw je geboren wordt. In het Rubens tijdperk zou je een mager scharminkel zijn geweest en ook begin vorige eeuw was je pas echt gezond met een dikke kop. Misschien komen die tijden ooit nog terug.
willen altijd het uiterste en met minder zullen ze zich niet gelukkig voelen.
De behoeftes blijven zich altijd opwaarts bijstellen. Al heb je een auto van de 5 serie en de buurman een auto van de 6 serie (BMW voorbeeldje,subtiel?:)) Wil je toch zelf ook liever zo een auto of zelfs nog een betere (althans de meeste consumenten)
Gekeken moet worden naar de gulde middenweg waarbij het individu centraal staat en niet de samenleving waar deze persoon in leeft.
Alleen de sterkste karakters kunnen zich hiervan los weken.
Om ontopic te blijven ik vind je column leuk om te lezen
En ik vind het verontrustend hoe ziekelijk veel geld er in de "beauty en cosmetische chirurgie "omgaat, en kan me nooit voorstellen dat al die dingen goed zijn voor je lichaam.
Denken dat je ongelukkig bent omdat je een voorbeeld van een evenwichtig lichaam krijgt voorgeschoteld is de omgekeerde wereld, we eten veel te veel suiker, bewegen te weinig, ruimen onze stress niet op en schuiven tot slot de verantwoordelijkheid over onze ontevredenheid af op die mensen die wel lekker in hun vel zitten; die geven 'het verkeerde voorbeeld'.
Ga rennen, gewichten pompen, verdedig je sociale grenzen en nokken met die reep sjokela elke dag.
Oh ja, en als je blond bent, vijftien, stevige borsten en een of andere perfecte verhouding tussen heup, middel en tiet hebt dan is er vrij goed af te lezen hoe gezond je genen zijn en gaan de jongens om je vechten. Neem ons dat asjeblieft niet al te kwalijk, is al tienduizenden jaren zo geprogrammeerd..
Smaken verschillen, en aan smaak valt niet te twisten...
Ik hou wel van lekkere billen die je goed vast kan houden... mmmm....
Maar een zeekoe is dan net weer iets te veel van het goede....
Wat mannen willen zien is totaal onbelangrijk dat is alleen belangrijk wanneer je zelfbeeld verknipt is.
Goed column!
Ik ben 'dik' en wit en onaflatend populair bij de andere sexe.
Gelukkig verschillen smaken nog steeds.
@jevader: Wel als het je niet is opgelegd door je omgeving...
@shOg: Klopt. De vrouwen van nu op de catwalk hebben maat 30. Dat is de gemiddelde maat van een jong kind.
@Windofchange: Je legt de vinger op de zere plek, alleen sterke karakters kunnen zich losweken van het ideaalbeeld. Maar hoeveel pubermeisjes hebben een sterk karakter, zeker als je beseft dat de pubertijd een moeilijke tijd is en vrijwel alle meisjes (en jongens!) onzeker zijn? (En ze worden ondertussen doodgegooid met foto's en films van magere vrouwen, programma's als topmodel, extreme makeover en ga zo maar door).
@ArchEnenmy: Ik neem je niks kwalijk; tenzij jij ruim 1,90 m bent, mooie gespierde armen en benen hebt, een volle bos donker krullend haar bezit en daarnaast een afkeer keer hebt van bankzitten/zappen/bierzuipen.
@bierspons: zie reactie bij ArchEnemy
@Delaiscoo: zie reactie bij bierspons
@Bornfree: Je hebt gelijk, ik vrees alleen dat er veel vrouwen rondlopen met een verknipt zelfbeeld.
@Estherschrijft: Dat een wit en dik lichaam afstotelijk is, is bedoeld als "beeld" van onze samenleving (en niet mijn persoonlijke mening).
Ik ben mollig en wit en heb -net als jij- geen gebrek aan aandacht. :-)
Ik constateer in ieder geval dat zelfs de vrouwen in mijn omgeving die naar mijn bescheiden mening voldoen aan het ideaalbeeld, wel iets op zichzelf hebben aan te merken. Dat zal je bij mannen niet zo snel tegenkomen. Die leggen zich over het algemeen makkelijker neer bij het feit dat ze er niet uit zien als George Clooney of Brad Pitt. We zijn niet allemaal behept met een oogverblindend uiterlijk, leer er mee leven, of ga aan de slag met de dingen waar je ontevreden over bent en waar je wel iets aan kan doen.
De schuld compleet afschuiven is zwak en slechts een excuus om op je reet te blijven zitten. Als je niet tevreden bent met jezelf, dan is er maar een persoon die daar iets aan kan veranderen. Dat lijkt me ook eenvoudiger dan de wereld proberen te veranderen, zodat je wel in het ideaalbeeld past.
Ik weet niet wat voor vrouwen jij in je omgeving hebt maar mijn vriendenkring bestaat niet uit vrouwen die chronisch ontevreden zijn en uitstralen "ik wil...ik wil...ik wil".
Waar het om draait is dat (jonge) vrouwen voortdurend worden blootgesteld aan wat het ideelbeeld zou moeten zijn. Dat dat beeld voornamelijk de wereld in wordt geholpen door homofiele designers die dat ronde vrouwelichaam niet echt aantrekkelijk vinden en zodoende kleren ontwerpen en laten showen door vrouwen die het figuur hebben (door vooral niet te eten) van een jongetje is een feit.
Het is niet zo dat alle vrouwen ontevreden zijn met zichzelf, maar het wordt ze wél aangepraat. Kijk maar eens in een kiosk naar de voorkant van vrouwenbladen...ik denk dat je in deze tijd van het jaar met dieten om de oren wordt geslagen. En op de voorkant van mannenbladen?
Laten we wel eerlijk blijven, er wordt wel degelijk (onbewust?) een grotere druk op vrouwen gelegd om in de buurt van dat ideealbeeld te komen. Van mannen wordt geaccepteerd als ze ouder, grijzer, rimpeliger maar o,zo charmant en gedistingeerd eruit gaan zien.
Misschien zouden de mannen in deze discussie eens de hand kunnen reiken aan al die onzekere zeurende vrouwen?
Plempen jullie de Playboy, de Revu en de Maxim eens vol met echte vrouwen. Niet die schaamlipgecorrigeerde strakgetrokken opblaaspoppen, maar een vrouw zoals de gemiddelde vrouw eruit ziet.
Dan zullen jullie vrouwen heel wat zelfverzekerder worden als ze het gevoel hebben dat mannen het niet zo belangrijk vinden hoe een vrouw eruit ziet, als ze maar lekker in haar vel zit. Toch?
Wat zou het leuk zijn als mannen een actiegroep op gaan richten die eist dat de vrouw er weer als vrouw uit moet zien!!
Met als slogan:
"Wij mannen willen weer een ren vol met kippen, maar dan zonder opgevulde of gekortwiekte lippen".
Bij voorbaat hartelijk dank.
Verder: je hebt gelijk dat de schuld afschuiven voor iets een zwaktebod is, maar in dit geval is het natuurlijk onzin om dan maar te gaan voldoen aan een compleet onhaalbaar ideaalbeeld. Nee, het beeld van de 'mooie vrouw' zoals die ons word voorgeschoteld zou moeten veranderen, niet de (gezonde!) vrouwen met een onsje vet om het middel... Bruin kán ik bijvoorbeeld helemaal niet worden, veel te weinig melanine in mijn huid, dus ik word alleen maar een kreeftje als ik in de zon ga liggen. Aan het ideaalbeeld van een 'prachtig' gebronsde vrouw in een bikini, kan ik dus al niet voldoen (als ik dat al zou willen, ik ben nu eenmaal érg blank geboren en ga daar zeker geen bizarre hulpmiddelen tegenaan gooien omdat dat ons word voorgeschreven door overspannen roddelbladen.....). Graatmager was ik tot ik een jaar of 20 was, daarna is er wat vet om mijn heupen gegroeid, en persoonlijk vind ik dat een stuk mooier dan modelletje anorexia.... Ik voldoe niet aan het ideaalbeeld, en goddank mag ik wel zeggen!
En dat in tijdschriften, voor reclames, in films, enz. enz. 'mooie' mensen worden gebruikt is een gegeven waar je niet omheen kunt. Een product verkoopt nu eenmaal beter als het in een aantrekkelijke verpakking zit. Het is niet anders.
En ik geef toe dat ik het als man niet vervelend vind om een mooie vrouw te zien, net zoals mij eigen vrouw het niet vervelend vindt om een mooie man te zien. Vinden we elkaar daardoor minder leuk? Welnee! Moet je daar onzeker van worden? Natuurlijk niet! Gewoon accepteren dat het zo werkt en het een plek geven en de tevredenheid komt vanzelf.
Overigens doelde ik met "ik wil...ik wil...ik wil..." op de laatste alinea van je column. Als je niet wilt dan hoef je niet. Niemand dwingt je ertoe.
Een product verkoopt beter als er een aantrekkelijke verpakking omheen zit. Hmmmm, dat vinden die homofiele designers ook. Maar is (ongezond)graatmager aantrekkelijk?
Daarbij moet ik nog even 'n persoonlijk tintje toevoegen, ik heb een normaal postuur, heb geen minderwaardigheidscomplex en vind het geen probleem als mannen naar mooie vrouwen (of andersom) kijken.
Waar ik wel moeite mee heb is het feit dat ik veel heel jonge meiden in mijn omgeving heb met een prachtig lichaam die voortdurend twijfelen over hun omvang. En die onzekerheid gaat verder dan puberale onzekerheid, temeer daar ze zelf wijzen op al die 'magere' vrouwen in de media. Dan heb ik in mijn column (omdat ik het op mezelf heb betrokken) zenders als MTV buiten beschouwing gelaten.
En ik wil...ik wil...ik wil.... is ook precies wat ik doe.
@Bornfree: In mijn column leg ik geen schuld bij mannen. Ik leg de schuld bij de media. Niettemin heb je gelijk.
edit: en als er mannen of vrouwen zijn die siliconen mooi vinden, wie ben ik dan om daarover te oordelen?
De vraag die ik me als man stel is waarom alleen vrouwen met dat ideaalbeeld bezig lijken te zijn. Ook voor mannen wordt er immers een ideaalbeeld geschetst. Al beperkt zich dat meer tot het gedrag. Zo was een paar jaar terug de metroman hot en tegenwoordig moet het weer ruig en macho zijn. Dat is makkelijker te verbergen als je daar niet al voldoet. Bovendien bevatten de reclames die op de man zijn gericht dan vaak weer geen ideale mannen, dit in tegendeel tot reclames die zich richten op de vrouw.
Het lijkt me eerlijk gezegd toch iets dat genetisch is bepaald of anders wel is aangeleerd. Hoewel het bij dieren vaak andersom is. De vrouw probeert er mooi uit te zien en wat mooi is, wordt bepaald door de mode/tijdsbeeld dat breed door de media wordt uitgedragen.
Troost de vrouwen in je omgeving die zich druk maken over hun omvang maar met de gedachte dat er volgens mij maar weinig mannen bezig zijn met het ideaalbeeld dat aan vrouwen wordt opgelegd.
Het Binnenhofklasje - Handenarbeid
Binnen de lijntjes kleuren
Keer om, keer om!
Om te kunnen reageren moet je zijn ingelogd op FOK.nl. Als je nog geen account hebt kun je gratis een FOK!account aanmaken